Προς το περιεχόμενο

ELTA Courier κολλημένα δέματα


TasosRS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα με ενημέρωσε η γενική ταχυδρομική ότι δεν παραλαμβάνουν αλλά δέματα από ιδιώτες γιατί δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν. Δεμα από Θεσσαλονίκη-Αθηνα, μου είπαν 10 με 15 εργάσιμες. Edit: Η γενική ταχυδρομική σταμάτησε να δέχεται δέματα ,όχι τα ΕΛΤΑ (συγνώμη για την λάθος πληροφόρηση)

 

 

 

Επεξ/σία από filip123go
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ωραία! Κι εγώ από 30/11, φορτωμένο στη Θεσσαλονίκη για Αθήνα 

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ Μέσο 30-11-2020

18:15. ΚΤΕΠ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΔΙΑΛΟΓΗ

Πρέπει να έχουν πήξει, άλλες παραγγελίες προ 1-2 μηνών, έφταναν την αλλη μέρα..... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Κοιτα επειδη κι εγω συνεργαζομαι με τα ΕΛ.ΤΑ. γιατι μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια;; "Κυριε το tracking number ειναι αυτο, απο εμενα εφυγε, δε μπορω να κανω κατι αλλο."

Κακως απολογεισαι εσυ για μια κατασταση που δεν ευθυνεσαι

 

Εδω ειναι που εχεις το μεγα λαθος .... 

Δεν επελεξε ο πελατης να το παραλαβει απο τα ΕΛ.ΤΑ ..

Δικος σου συνεργατης ειναι ... εσυ τον επελεξες...

Ξερεις ποσοι πελατες δεν παραγγελνουν οταν βλεπουν συγκεκριμενη εταιρια courier σε καποιο e-shop?

 

 

  • Like 12
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Εδω ειναι που εχεις το μεγα λαθος .... 

Δεν επελεξε ο πελατης να το παραλαβει απο τα ΕΛ.ΤΑ ..

Δικος σου συνεργατης ειναι ... εσυ τον επελεξες...

Ξερεις ποσοι πελατες δεν παραγγελνουν οταν βλεπουν συγκεκριμενη εταιρια courier σε καποιο e-shop?

 

 

Πολύ περισσότεροι απ' όσους πιστεύουν κάποια τα eShop!! 10 αγοραστές να ρωτήσεις, οι 5 εύκολα θα σου πούνε ότι κοιτάζουν την εταιρεία μεταφοράς.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, k_w_t said:

Εδω ειναι που εχεις το μεγα λαθος .... 

Δεν επελεξε ο πελατης να το παραλαβει απο τα ΕΛ.ΤΑ ..

Δικος σου συνεργατης ειναι ... εσυ τον επελεξες...

Ξερεις ποσοι πελατες δεν παραγγελνουν οταν βλεπουν συγκεκριμενη εταιρια courier σε καποιο e-shop?

 

 

Ξαναδιάβασε τι γράφω και τι μου απαντάς 😊

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Ξαναδιάβασε τι γράφω και τι μου απαντάς 😊

Καταλαβα ακριβως τι εγραψες....

Εγραψες οτι κακως απολογειτε καποιος σε πελατη του....

38 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Κακως απολογεισαι εσυ για μια κατασταση που δεν ευθυνεσαι

Και οτι δεν εχεις ευθυνη επειδη το παρεδωσες στην courier .

38 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Κοιτα επειδη κι εγω συνεργαζομαι με τα ΕΛ.ΤΑ. γιατι μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια;; "Κυριε το tracking number ειναι αυτο, απο εμενα εφυγε, δε μπορω να κανω κατι αλλο."

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έκανα παραγγελία από Γερμανό 25/11 και από τότε μέχρι και σήμερα βρίσκεται σε επεξεργασία, έχω πάρει πολλά τηλέφωνα, το μόνο που κάνουν είναι να στείλουν Μάιλς στο shop τους. Δεν ξέρω πως να κινηθώ πια. Απόθεμα με διαβεβαιωσαν υπάρχει, γιατί δεν προχωράει τότε; και αντέ ξεκόλλησε και το έστειλαν μετά θα πρέπει να περιμένω και τουν κουριερ καμία 20 μέρες. Τρατζικ κατασταση

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Εγώ έκανα παραγγελία από Γερμανό 25/11 και από τότε μέχρι και σήμερα βρίσκεται σε επεξεργασία, έχω πάρει πολλά τηλέφωνα, το μόνο που κάνουν είναι να στείλουν Μάιλς στο shop τους. Δεν ξέρω πως να κινηθώ πια. Απόθεμα με διαβεβαιωσαν υπάρχει, γιατί δεν προχωράει τότε; και αντέ ξεκόλλησε και το έστειλαν μετά υα πρέπει να περιμένω κσι τουν κουριερ καμία 20 μέρες. Τρατζικ κατασταση

Επεξεργασια απο τον Γερμανο συμαινει οτι δεν εχει φυγει ακομα 

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω. Τους παίρνω τηλέφωνο να με ενημερώσουν γιατί δεν έχει φύγει ακόμα και δεν έχουν απάντηση, στελνουν Μάιλς κάθε φορά στο shop τους να επικοινωνήσει μαζί μου, αλλά δεν επικοινωνούν ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Το γνωρίζω. Τους παίρνω τηλέφωνο να με ενημερώσουν γιατί δεν έχει φύγει ακόμα και δεν έχουν απάντηση, στελνουν Μάιλς κάθε φορά στο shop τους να επικοινωνήσει μαζί μου, αλλά δεν επικοινωνούν ποτέ 

PS5 παραγγειλες ? Εαν ναι θα περιμενεις πολυ ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filip123go είπε

Σήμερα με ενημέρωσε η γενική ταχυδρομική ότι δεν παραλαμβάνουν αλλά δέματα από ιδιώτες γιατί δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν. Δεμα από Θεσσαλονίκη-Αθηνα, μου είπαν 10 με 15 εργάσιμες. Edit: Η γενική ταχυδρομική σταμάτησε να δέχεται δέματα ,όχι τα ΕΛΤΑ (συγνώμη για την λάθος πληροφόρηση)

 

 

 

αντι να κανουν προσληψεις να βγαλει και καποιος αλλος ενα καρβελι ψωμι και αυτοι να κανουν την δουλεια τους καθονται στα ιδια. εδω στην πατρα ολες μα ολες οι ταχυμεταφορες ειναι για κλαμματα. δεμα που δοθηκε στις ταχυμεταφορες την προηγουμενη πεμπτη απο πατρα για μεσολογγι δεν ειχε παραδοθει μεχρι την τριτη το μεσημερι λογω φορτου εργασιας. σε οτι αφορα το οτι εχουν συμβολαιο με την εταιρεια που εργαζομαι για παραδοση την επομενη εργασιμη ημερα μου ειπαν οτι δεν ισχυουν τα συμβολαια που εχουν υπογραφει!! αλλα δεν ειναι μονο αυτοι. και οι αλλοι τα ιδια χαλια ειναι. οι εγκαταστασεις τους ειναι για γελια. τα αυτοκινητα και τα σκουτερ αθλια. χωροι φορτωσης δεν υπαρχουν. οι διαλογες γινονται κυριολεκτικα στο πεζοδρομιο! δεν απαντανε στα τηλεφωνα η οταν απαντανε η σου το κλεινουν η σε βαζουν σε αναμονη οποτε μετα απο 5-10 λεπτα αναμονης αναγκαζεσαι να το κλεισεις ενω τους ακους απο μεσα! υπαρχουν και αλλα αυτα μου ηρθαν προχειρα τωρα. 

Επεξ/σία από xsterg
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xsterg είπε

. οι εγκαταστασεις τους ειναι για γελια. τα αυτοκινητα και τα σκουτερ αθλια. χωροι φορτωσης δεν υπαρχουν. οι διαλογες γινονται κυριολεκτικα στο πεζοδρομιο! 

Ξερω μεχρι και φαναρτζιδικο που αφηνουν τα δεματα για να τα παρουν τα μηχανακια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, κατάλαβα. Κι εμένα κολλημένο στη Θεσσαλονίκη εδώ και 4 μέρες.  Έχουμε μέλλον ακόμα! Έτυχα στην περίπτωση γιατί δεν ήταν αγορά Black Friday αλλά ανάγκης (ένα ανταλλακτικό ηλεκτρικής συσκευής που μου χάλασε). ΟΚ, κατανόηση έχουμε αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι αφού γνωρίζουν την κατάσταση, όλες οι παραγγελίες πλέον παραδίδονται με courier, έρχονται γιορτές και έχουμε και το Black Friday που δημιουργεί πλεον κι αυτό τεράστιο και αναμενόμενο φόρτο, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΝ EXTRA ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ;;;; Όλες οι εταιρείες Courier αυτή τη στιγμή μέ όλες αυτές τις EXTRA παραγγελίες έχουν και EXTRA έσοδα!
Πάντως ειδικά για τα ΕΛΤΑ courier δυστυχώς λειτουργούν ως γνήσιο παραπαίδι των ΕΛΤΑ. Σε προηγούμενη κακή εμπειρία περίμενα ένα δέμα τρεις μέρες και έκανε βόλτα πέρα δώθε χωρίς λόγο και αιτία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...