Προς το περιεχόμενο

ELTA Courier κολλημένα δέματα


TasosRS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένω δέματα από Γενική ταχυδρομική και ACS....έχουν αργήσει 2 μέρες...κάτι μου λέει από αυτά που διαβάζω ότι θα περιμένω minimum 1 βδομάδα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Έχω και εγώ δέμα που περιμένω από Λαμία από τις 24. Ακόμα Λαμία είναι. 

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να κάνουμε καταγγελία στην ΕΕΤΤ η ΓΓ καταναλωτή ; Γενικολογα λέει κάποια πράγματα το site της ΕΕΤΤ για αποζημιώσεις. Έχεις κάνεις εμπειρία;

Για πολλά παιδάκια βλέπω φέτος να μην έρχεται άγιος Βασίλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Κοιτα επειδη κι εγω συνεργαζομαι με τα ΕΛ.ΤΑ. γιατι μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια;; "Κυριε το tracking number ειναι αυτο, απο εμενα εφυγε, δε μπορω να κανω κατι αλλο."

Κακως απολογεισαι εσυ για μια κατασταση που δεν ευθυνεσαι

Καλα στο Κ. Διαλογης παιζει να φαει καμια εβδομαδα στο νερο 🤣😛

 

Έχω μείνει ενεός με την απάντηση σας.

 

Συγγνώμη, αλλά ή δεν κατανοείτε τι γράφετε ή δεν έχετε καμία σχέση με το ηρωικό  επιχειρείν.

 

Οι επιλογές κύριε των συνεργατών μας, αφορούν αποκλειστικά και μόνο εμάς τους "εργοδότες". Άρα κατ' επέκταση είμαστε υπόλογοι για τις άκρως προκλητικές κι αντί επαγγελματικές συμπεριφορές τους. Πολλώ δε μάλλον, όταν ο δικός μας "εργοδότης" είναι το καταναλωτικό κοινό, ένα κοινό το οποίο εμπαίζεται κι εν τέλει πλήττεται, από τη δική μας και μόνο επιλογή.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΤΑ courier από Χαλάνδρι στο Μαρούσι....

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
21/11/2020, 01:46 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
20/11/2020, 18:43 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
20/11/2020, 18:12 ΚΤΕΠ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
20/11/2020, 16:30 ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝ ΣΙΔΗΡ/ΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝ ΣΙΔΗΡ/ΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ
20/11/2020, 12:54 ΠΡ. ΤΑΧ/ΡΩΝ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμεινε 10 μέρες δέμα από Γερμανό στην Αθήνα και όταν κατάφερα να πιάσω γραμμή μετά από 4 μέρες μου λέει η πολύ ευγενική κοπέλα στο τηλ. κέντρο ότι είναι λόγο covid, και μου το έκλεισε.

Περίμενα 15 λεπτά στην γραμμή και δεν πρόλαβα να πω κουβέντα πέρα από τον αριθμό δέματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί φωνάζετε; Μια χαρά είστε.

Εγώ που περιμένω από 13/11 τι να πω; Αποστολή από Γαλλία, κολλημένο από 19/11 στο κέντρο διαλογής. 

Απαράδεκτοι, θα τους σώσει και το κράτος (δηλαδή εμείς).

image.png.3b995726d7e6d3aa975ba665401e9aef.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ManosAgg είπε

Μην αγχώνεστε. Έχω δυο δέματα κολλημένα από τις 21/11 😂🤷🏼‍♂️

Σε περναω μια μερα.....χιχιχιχι.... απο θεσσαλονικη για κρητη απο:

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 20-11-2020 17:17 ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 20-11-2020 19:25 ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ
ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 21-11-2020 08:42 ΚΤΕΠ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΔΙΑΛΟΓΗ

παιρνω και εγω σε αυτα τα τηλ...2106073000---2106073168 και το σηκωσαν καποια στιγμη και μου ειπαν οτι εχει φυγει απο θεσσαλονικη και ειναι οπως ολα τα δεματα κολλημενα στο κεντρο διαλογης αττικης....καλα κρασια δηλαδη.Αυτο το πραγμα δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε ουτε στην προηγουμενη καραντινα και δεν το περιμενα απο τα ελτα-κουριερ που παντα ηταν στην ωρα τους.

Επεξ/σία από paulks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα παρέλαβα  2 δεματα απο 16/17 Νοεμβρίου και εχω ενα που τρέχει από 25/11 από την Αθήνα  και αλλο ενα απο Βόλο 

Υπάρχει θέμα πάντως 

Τα ελτα κουριερ δεν προετοιμαστηκαν καθόλου ενώ ήξεραν τι θα γίνει ...

Δεν κανανε τίποτα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Pavlaras787878 είπε

Παιδιά σήμερα παρέλαβα  2 δεματα απο 16/17 Νοεμβρίου και εχω ενα που τρέχει από 25/11 από την Αθήνα  και αλλο ενα απο Βόλο 

Υπάρχει θέμα πάντως 

Τα ελτα κουριερ δεν προετοιμαστηκαν καθόλου ενώ ήξεραν τι θα γίνει ...

Δεν κανανε τίποτα 

 

συνονοματε κανεις δεν εκανε τιποτα γιατι κοιτανε ολες οι κουριερ  το μικροτερο κοστος ουτε τους ενδιαφερει η καραντινα,,,και δεν υπαρχει δικαιολογια γιατι ολοι μας το ξεραμε οτι η καραντινα υπηρχε απο τις 5-6 νοεμβριου και αυτοι ειδικα ηξεραν οτι με την black friday και καραντινα-μεταφορες=χαος απλα δεν τους ενδιαφερει με την λογικη οτι καποια στιγμη ολοι θα παραλαβουν χωρις να τους ενδιαφερει αν ειναι καποιο επειγον δεμα η δωρο η παιχνιδι για παιδια,,,θα δειτε που θα ερθουν χριστουγεννα και ακομα θα υπαρχουν κολλημενα δεματα στις κουριερ και στα κεντρα διαλογης των ελτα με βαση ημερολογιακων παραγγελιων....Εδω βλεπεις και εκτος καραντινας εχουν τους εργαζομενους στις κουριερ και τους σκιζουν στα ωραρια και στα δρομολογια,,,και εσεις νομιζεις οτι θα επαιρναν προσωπικο για εναμιση μηνα??εννοειτε οτι με τους ιδιους θα κανουν την δουλεια τους και με περισσοτερο μαστιγωμα και ας παραλαβουν οι παραληπτες οποτε να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέτοιες μέρες τέτοια λόγια, κάντε υπομονή, ήταν αναμενόμενο, τουλάχιστον δεν υπάρχουν μποτιλιαρίσματα στους δρόμους και οι διανομές είναι ταχύτερες. Η πλειοψηφία παραλαμβάνει τα δέματα. Τέτοιο πανελλήνιο lockdown δεν το περίμενε κανένας.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

Εγώ περιμένω 3 δέματα από ΕΛΤΑ από Amazon. 

Συνάδελφε μου θα σε εμψυχώσω λίγο: πριν 2.5 μήνες παρήγγειλα από Αμερική κάποια ερευνητικά βιβλία. Το ένα ήρθε πριν δεκαπέντε μέρες (ύστερα από δύο μήνες) και το άλλο ακόμη το περιμένω.

Θα έρθουν μωρέ που θα παν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Τέτοιες μέρες τέτοια λόγια, κάντε υπομονή, ήταν αναμενόμενο, τουλάχιστον δεν υπάρχουν μποτιλιαρίσματα στους δρόμους και οι διανομές είναι ταχύτερες. Η πλειοψηφία παραλαμβάνει τα δέματα. Τέτοιο πανελλήνιο lockdown δεν το περίμενε κανένας.

"Τέτοιο πανελλήνιο lockdown δεν το περίμενε κανένας"; Εκτός τόπου και χρόνου φίλε μου. Το lockdown το περίμεναν όλοι και φαινόταν εδώ και 3 μήνες πως θα αγγίξει και την Χριστουγεννιάτικη κίνηση, για να μην μιλήσουμε για Black Friday. Και όλες αυτές οι εταιρίες, αντί να απορροφήσουν την εμπειρία του πρώτου lockdown και να προετοιμαστούν καταλλήλως για το επόμενο, συνέχισαν να επιχειρούν ωσάν να είμαστε στον Δεκέμβρη του 1997. Επισκέψου τυχαία ένα υποκατάστημα courier στην περιοχή σου και ρώτα αν η εταιρεία έκανε κάποια πρόσληψη εποχικού προσωπικού για να καλυφθούν οι έξτρα ανάγκες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω όλους! 😄

image.png.aa669a6137ff047c4787949ae48a4d99.png

Στα ΕΛΤΑ courier πλέον το τηλεφωνικό κέντρο είναι μόνιμα κατειλημμένο, σε e-mail δεν απαντάνε, το τοπικό υποκατάστημα επίσης δεν απαντά.

Το κατάστημα αγοράς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, έχω προπληρώσει και η απάντησή τους είναι "Εμείς το δώσαμε στην courier, δεν έχουμε καμία ευθύνη, είναι δικό τους θέμα." . Καμία ανάληψη ευθύνης ή διάθεση να βοηθήσουν.

Το έχω σίγουρο ότι το δέμα έχει χαθεί καθώς δεν φαίνεται καμία κίνηση πλην της δημιουργίας του voucher. Το θέμα είναι πως κινούμαι. Καταγγελία στο κατάστημα; Στα ΕΛΤΑ; Αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα; Περιμένω άλλες 15 μέρες για να μου πουν απλά πως το δέμα χάθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Τέτοιες μέρες τέτοια λόγια, κάντε υπομονή, ήταν αναμενόμενο, τουλάχιστον δεν υπάρχουν μποτιλιαρίσματα στους δρόμους και οι διανομές είναι ταχύτερες. Η πλειοψηφία παραλαμβάνει τα δέματα. Τέτοιο πανελλήνιο lockdown δεν το περίμενε κανένας.

Τι δεν το περίμεναν? Τον Απρίλιο τι είχαμε? Τοπικό lockdown? Οπως είπα και στο άλλο θέμα που το κλείδωσαν, αν μια εταιρεία θέλει, τοτε μπορει. Απλά δεν θέλουν και μας θεωρούν και μ@λ@κες εφόσον έχουν τέτοια συμπεριφορά. Η δουλεία τους είναι να κανουν μεταφορές. Αν δεν μπορούν το κλείνουν το μαγαζάκι και τέλος. Γιατι απο εδώ και πέρα αυτη θα είναι η κατάσταση στις αγορές προιόντων.

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...