Προς το περιεχόμενο

Reuters: Η Samsung δε θα κυκλοφορήσει Galaxy Note το 2021


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Μονο στο Ultra θα υπαρχει η επιλογη για S Pen, οποτε θα εχουμε καινουργιο γυρο παραπονων στο φορουμ οτι αν εβαζε και στα αλλα θα αγοραζαν, ενω ολοι ξερουμε οτι αυτοι που θα τα γραψουν δεν ξεπερνανε το οριο των 300 σε κινεζικο...

Θα κάνω εγώ το παράπονο. Έχω S10 αγορασμένο τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας του από Public, οπότε νομίζω έχω το κατάλληλο βιογραφικό για να το κάνω.

Δεν ξέρω πόσο θα κόστιζε στη Samsung να ενσωματώσει το κατάλλληλο digitizer σε όλα τα S21, αλλά το να το προσφέρει μόνο στο Ultra μάλλον περιορίζει το αγοραστικό κοινό. Στο κάτω κάτω, ακόμη και το "μικρό" S10 έχει (στα χαρτιά, άλλο μεγάλο θέμα αυτό) αρκετά μεγαλύτερη οθόνη από το αρχικό Note.

To τελευταίο Note που είχα ήταν το 4, από τότε τα παράτησα γιατί μεγάλωσαν υπερβολικά και, κυρίως, γιατί βρήκα υποκατάστατα για την γραφίδα, ίσως όχι τόσο καλά, αλλά την δουλειά μου την κάνω μια χαρά. Λογικά οι κατασκευαστές θηκών θα βρουν λύσεις για να  ενσωματώσουν το S-pen στις θήκες τους, αλλά το μέγεθος του Ultra (ακόμη και του plus) δεν το παλεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Vasilisxd είπε

Η πλάκα είναι να μην εχει υποδοχή και να πρέπει να το έχεις στην τσέπη. 

Σίγουρα θα είναι εκτός συσκευής το πενάκι. 

Επίσης μία διόρθωση στο κείμενο. 

Το πρώτο Note είχε 5.3" οθόνης και όχι 5.1"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vasilisxd είπε

Η πλάκα είναι να μην εχει υποδοχή και να πρέπει να το έχεις στην τσέπη. 

Δεν θα έχει αλλά θα μπορούσε μαγνητικά να "κολλάει" δεξιά ή αριστερά για να μπαινοβγαίνει από την τσέπη μαζί με το κινητό

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, vasilissouvlaki είπε

Η samsung μόλις έχασε έναν σταθερό πελάτη και έναν φανατικό οπαδό.

Και γιατι δεν παιρνεις το Ultra, μια απλη ονομασια ειναι δεν νομιζω να εχει και τοσο μεγαλη σημασια, και οπως σωστα ειπε ο @Voodooman σιγουρα θα βγαλουν θηκες με θεση για το S Pen.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει από note 2 note 3 έκανα μία διακοπή και συνέχισα με 8 και τώρα έχω το 10+. Η αλήθεια είναι ότι το πενάκι δεν είμαι μέρος της καθημερινότητας κάποιου που χρησιμοποιεί την συσκευή, αλλά όταν χρειαστεί σου λύνει τα χέρια. Πιστεύω ότι θα πάει σε μια υλοποίηση αλλού τύπου ανανέωση καταργήσει την σειρά note. Η λύση με το πενάκι για αξεσουάρ δεν είναι καθόλου πρακτική. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Η samsung μόλις έχασε έναν σταθερό πελάτη και έναν φανατικό οπαδό.

Για ποιο λόγο, αφού θα ενσωματώσει τις λειτουργίες του S pen στο S21 Ultra.

Μόνο που θα πρέπει να πληρώσεις ίσως έξτρα το πενάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

εχει καταντήσει η πιο κωλοεταιρεια. 

 

 

Γιατι? Επειδη καταργει μια ναυαρχιδα και στη θεση της αφηνει μια αλλη με αλλο ονομα που στην ουσια θα κανει ακριβως τα ιδια...η επειδη ειναι πρωτοπορος στα foldable και γενικα στο innovation + οτι παραγει η ιδια σχεδον τα παντα.
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...