Προς το περιεχόμενο

XIAOMI Mi Smart Space Heater S 59,9 GERMANOS (ΤΕΛΟΣ)


Mando

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αντιστάσεις ζεσταίνονται. Τι θόρυβο να κάνει...

Γι' αυτό λέμε ότι κάθε προϊόν είναι για τη χρήση του. Αν δεν υπήρχε χρησιμότητα σε κάποιες περιπτώσεις, απλά δε θα είχε επιβιώσει σαν προϊόν.

Αυτό με τον θερμοστάτη πάντως το φοβόμουνα, από όταν είχα αναφέρει ότι δε μου πολυ-αρέσει που έχει "χειροκίνητες" σκάλες ανα δύο βαθμούς. Έμοιαζε πολύ προχειράντζα για να είναι ποιοτικός. Φαντάζομαι εκεί είναι και η βασική διαφορά περικοπής κόστους από ακριβότερους με ηλεκτρονικούς θερμοστάτες μεγαλύτερης ακρίβειας. Απλά έτσι χάνει λίγο στην όποια οικονομία μπορεί να κάνει με το άνοιξε-σβήσε. Δεν είναι και αμελητεό θέμα, αλλά οκ, για περιστασιακή χρήση δεν τρελαίνεσαι κι όλας.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό, το έχω 2 εβδομάδες από eshop στα 69 τότε.

 

Αθόρυβο, κάνει δουλειά ζεσταίνει τον χώρο 20-30τμ

Για θερμοστάτη δεν έχω προσέξει κάτι, το βάζω στους 21.

Στη χειρότερη έχει και προγραμματισμένη απενεργοποίηση / ενεργοποίηση αν θέλετε.

Το ανοίγω με το Google Home φωνητικά, είτε από το Mi Home App

Επεξ/σία από Swimmer21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει θέμα με τον θερμοστάτη, που δεν το έχω εντοπίσει, οποίος έχει xiaomi home μπορεί να χρησιμοποιήσει υο ανεξάρτητο θερμόμετρο της χιαμι με αντίστοιχες ρουτινες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Αν υπάρχει θέμα με τον θερμοστάτη, που δεν το έχω εντοπίσει, οποίος έχει xiaomi home μπορεί να χρησιμοποιήσει υο ανεξάρτητο θερμόμετρο της χιαμι με αντίστοιχες ρουτινες

Παίζει θέμα εδώ, γιατί το θερμόμετρο δουλεύει με κινέζικου server οι οποίοι δεν δέχονται το συγκεκριμένο. Και αυτό που το έχω στο ελληνικό/ευρωπαϊκό σερβερ δεν δέχεται τους κινέζικου αισθητήρες. Ένα μπάχαλο η xiaomi με τους αποκλεισμούς, στο τσακ είμαι να τους διαολοστειλω όλους τους αισθητήρες (και έχω παρά πολλούς). 

Επεξ/σία από Dark-o-phobia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μικρό δωμάτιο έχω δοκιμάσει σόμπα με λάμπα κάρμπον με μεγάλη επιτυχία...

Περίπου 10 χρόνια την έχω και με βγάζει ασπροπρόσωπο.

Είχα διαβάζει (τότε) οτι είχε τη μεγαλύτερη απόδοση αναλογικά με το κόστος από τις ηλεκτρικές σόμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Είχα διαβάζει (τότε) οτι είχε τη μεγαλύτερη απόδοση αναλογικά με το κόστος από τις ηλεκτρικές σόμπες.

Όλοι τα ίδια λένε και ποτέ δεν είναι αλήθεια. Μάρκετινγκ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Dark-o-phobia είπε

Παίζει θέμα εδώ, γιατί το θερμόμετρο δουλεύει με κινέζικου server οι οποίοι δεν δέχονται το συγκεκριμένο. Και αυτό που το έχω στο ελληνικό/ευρωπαϊκό σερβερ δεν δέχεται τους κινέζικου αισθητήρες. Ένα μπάχαλο η xiaomi με τους αποκλεισμούς, στο τσακ είμαι να τους διαολοστειλω όλους τους αισθητήρες (και έχω παρά πολλούς). 

Off topic ,εχω καταφερει και δουλεύω κινεζικο aqara αισθητηρα σε ευρωπαϊκό σερβερ. Πατα ρεσετ στον τετραγωνο aqara αισθητήρα και κανε add apo to app τον στρογγυλό ευρωπαϊκό manual και θα τον βρει

Screenshot_20201204-220852_Mi Home.jpg

Επεξ/σία από scirocco 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Off topic ,εχω καταφερει και δουλεύω κινεζικο aqara αισθητηρα σε ευρωπαϊκό σερβερ. Πατα ρεσετ στον τετραγωνο aqara αισθητήρα και κανε add apo to app τον στρογγυλό ευρωπαϊκό manual και θα τον βρει

Screenshot_20201204-220852_Mi Home.jpg

Συνεχιζω το οφφτοπικ, δεν έχω aqara έχω τον πιο παλιό, αλλά θα κάνω μια δοκιμή μήπως και θενξ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, scirocco 13 είπε

Το κατσαβίδι ειναι ενα μακρι αλλεν. Καλό ποιοτικα,  Καλο μου φαίνεται χωρίς να έχω μέτρο σύγκρισης. Μόνο πρόβλημα δεν συνδέεται στο WiFi του οτε, μετά από δοκιμες συνδέθηκε στο hotspot του κινητού χωρίς προβλημα. Δυστυχώς δεν εχει βγεί καποιο firmware update

Εμένα πάντως μου έχει συνδεθεί κανονικά σε ρούτερ speedport της cosmote!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάρει πριν από 1 μήνα περίπου από τα crazy sundays του eshop. Ενώ έλεγε 30 μέρες, μέσα σε 1 εβδομάδα ήρθε. Το έχω βάλει στην κρεβατοκάμαρα. Για τον δικό του αισθητήρα δεν γνωρίζω αν έχει πρόβλημα, αλλά με τον temp. sensor της xiaomi που τον δουλεύω είναι κομπλέ. Στους 23 βαθμούς που το έχω βάλει κλείνει. Η εφαρμογή το βρήκε κατευθείαν μόλις το συνέδεσα στο ρεύμα.  
Γενικώς πολύ ευχαριστημένος με την αγορά. 
Υ.Γ: για να το δουλέψετε με τον temp. sensor χρειάζεται bluetooth gateway.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δε μου συνδεεται με καμια παναγια στο app . Τι greece ,τι germany τι china δεν .... Τo wifi το βλεπει - εχει κανα θεμα με το speedport plus ; Στα 2.4 ghz wifi παντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εμενα δε μου συνδεεται με καμια παναγια στο app . Τι greece ,τι germany τι china δεν .... Τo wifi το βλεπει - εχει κανα θεμα με το speedport plus ; Στα 2.4 ghz wifi παντα 

Ναι, το ίδιο θεμα εχω και εγω με το ιδιο modem. Κανε hotspot από ενα  κινητό ακομα και χωρίς data ,και θα συνδεθεί σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά. το θερμόμετρο γιατί χρειάζεται, δεν έχει θερμοστάτη το ίδιο; γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής παίζει από 18 σε 28 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...