Προς το περιεχόμενο

iphone 12 mini- τόλμησε-αξίζει!


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα από λίγες μέρες που το χρησιμοποιησα δηλώνω ενθουσιασμένος!

Αν είχε λίγο μεγαλύτερη μπαταρία θα ήταν το τέλειο τηλέφωνο!

Ξεχνάς οτι έχεις τηλέφωνο μαζί σου. Φορτίζει απίστευτα γρήγορα. τέλειο κράτημα!

Γράφεις με το ένα χέρι -κατεβάζεις ειδοποιήσεις-όλα με ένα χέρι.

Τρομερά φωτεινή οθόνη-απόδοση antutu 610044- φωτογραφίες και βίντεο ίδιες με το max (χάνει μόνο σε σκοτάδι και λήψη βίντεο μεσα απο αυτοκίνητο)

Δεν περιγράφεται η αίσθηση να ξανάχεις ενα μικρό κινητό που τα κάνει όλα! θα ακουστει γραφικό αλλα σε κάνει να νιώθεις νεότερος όταν είχες iphone 5 ή sammy S7

Αν έχεις τάμπλετ και λαπτοπ και θες το κινητό να είναι κινητό-τότε 12 mini

Aν θες να τα κάνεις όλα απο το κινητό ή ολη μερα βλέπεις insta kai facebook δεν σου κάνει.Πάρε παντόφλα

Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μερα με κανονική χρήση αλλά αν το φορτίσεις 10 λεπτά στο άμαξι και μετά στη δουλεία δεν έχεις να φοβηθείς να σε αφήσει.

Το αγόρασα γιατι δεν έβρισκα το max και τελικά θα το κρατήσω. iphone 12 mini -απλά δεν υπάρχει!

https://www.youtube.com/watch?v=o6SspwRcdno

https://www.androidpolice.com/2020/12/03/iphone-12-mini-review-android-needs-good-tiny-phones/

κλείδωσε η 120αρα οθόνη και στο iphone 13

Αναφορά σε κείμενο

 

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για όσους προέρχονται από se, se 2020, iphone 6,7,8, άντε μέχρι Χ και 11 pro ή από αντίστοιχων ιντσών συσκευές android, είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Για τους υπόλοιπους αμφιβάλλω. Και θα το δικαιολογήσω.

Το μάτι συνηθίζει πηγαίνοντας από μικρότερη σε μεγαλύτερη οθόνη. Κάποτε είχα το 4s. Πήγα σε 6s plus. Tις 2-3 πρώτες μέρες ζοριζόμουν. Άσε που ένιωθα ότι όταν είμαι έξω, βλέπουν όλοι τι κάνω στο κινητό 😛. Πολύ γρήγορα όμως όχι μόνο συνήθισα αλλά όταν μετά από ούτε 2 βδομάδες πήγα να ανοίξω το 4s, τρελάθηκα. Δυσκολευόμουν να κάνω και το πιο απλό. Έλεγα δεν γίνεται εγώ να χρησιμοποιούσα αυτό το κινητό. Πώς έβλεπα ;

Μην πλατιάζω, αργότερα πήγα στις 6.1 - 6.2 ίντσες, τελευταίο πρόσφατο "σοκ" ήταν η μετάβαση από τις 6.1 ίντσες (s10) στις 6.7 (s20+). Πάλι μου κακοφάνηκε για 2-3 μέρες αλλά συνήθισα. Πρόσφατα έπιασα το 11 pro max στα χέρια μου και αναρωτιόμουν αν ήταν όντως το max μοντέλο ή το 11 pro. Mόλις 0,2 ίντσες μικρότερη οθόνη απ' το s20+ και όμως μου "ξίνιζε".

Καταλήγω λοιπόν ότι όσο καλή διάθεση και να έχω απέναντι σε συσκευές όπως το 12 mini, δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να τις συνηθίσω. Και πιστεύω κάτι ανάλογο συμβαίνει και σε όσους έχουν "καβαλήσει" τις 6 ίντσες εδώ και χρόνια, πόσο μάλλον να έχουν πάει από 6.5 και πάνω. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, avacan23 είπε

Αν έχεις τάμπλετ και λαπτοπ και θες το κινητό να είναι κινητό-τότε 12 mini

Aν θες να τα κάνεις όλα απο το κινητό ή ολη μερα βλέπεις insta kai facebook δεν σου κάνει.Πάρε παντόφλα

Το μεγαλυτερο θετικο του 12mini ειναι οτι ειναι το φθηνοτερο μοντελο των νεων iphone.

Περαν τουτου το προβλημα αυτης της συσκευης ειναι αυτο το οποιο αναφερει και ο συμφορουμιτης πιο πανω.Το ιδιο της το μεγεθος δηλαδη που κουβαλαει και παρα πολλους περιορισμους.

Αν θες κινητο να το δουλευεις περισσοτερο σαν feature phone,υπαρχουν φθηνοτερες επιλογες οπως το Iphone SE που βγηκε περυσι στα μισα λεφτα και εχει και home button που βολευει περισσοτερο τωρα με τις μασκες και χωρις notch.

-μικρο μεγεθος σημαινει οτι εχει τα λιγοτερο δυνατα στερεο ηχεια

-μικρο μεγεθος σημαινει οτι ειναι πιο δυσκολο στην πληκτρολόγηση,ειδικα αν δεν εχεις μικρα χερια/δακτυλα

-μικρο μεγεθος σημαινει οτι θα πρεπει να σκρολαρεις περισσοτερο στο internet/emails.

-μικρο μεγεθος σημαινει οτι η εμπειρια του να παιζεις παιχνιδια/βλεπεις video κλπ ειναι η χειροτερη παλι λογω μικροτερου μεγεθους.

Το 12pro max και το 11pro max,δεν τα αγοραζουν ολοι γιατι θελουν να εχουν τουβλα στην πραξη. Τα αγοραζουν γιατι θελουν την καλυτερη αυτονομια και να μην σκεφτονται την μπαταρια,και επισης οταν δουλευουν το κινητο να απολαμβανουν τα οφελη της μεγαλης οθονης.

Το sweet spot για οποιον θελει μικρο σε διαστασεις κινητο αλλα με αξιοπρεπεστατη οθονη και κυριως μπαταρια  ειναι τα 11pro/12 που εχουν και καλη αυτονομια,και μεγαλη οθονη αλλα δεν ειναι παντοφλες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρίνονται συσκευές μεταξύ τους, όλα έχουν για κάποιον τα υπέρ και τα κατά σε σύγκριση με διαφορετικό μοντέλο. Για κάποιον σημαντικό κριτήριο επιλογής μπορεί είναι μέγεθος οθόνης για άλλων κάμερα και για άλλων μεγαλύτερη αυτονομία. Ο καθένας επιλέγει ότι του αρέσει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνηθίσεις σε μεγάλη οθόνη δεν μπορείς να πας πίσω σε μικρή είναι η αλήθεια, συμφωνώ με τον Paris πιο πάνω. Άρα ο καθένας πάει σε ότι τον βολεύει. Εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να πάω σε τόσο μικρή οθόνη. Ακόμα και η οθόνη του 11 μου φαίνεται μικρή τώρα που έχω το pro max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Αν θες κινητο να το δουλευεις περισσοτερο σαν feature phone,υπαρχουν φθηνοτερες επιλογες οπως το Iphone SE που βγηκε περυσι στα μισα λεφτα και εχει και home button που βολευει περισσοτερο τωρα με τις μασκες και χωρις notch.

 

Μπορείς να κάνεις πατέντα και να αναγνωρίζει το πρόσωπο σου με την μάσκα χωρίς να χρειαστεί να την βγάζεις κλπ.

Υπάρχουν και βιντεάκια για το πως θα το κάνεις.

Το χω κάνει εδώ και ένα 2ήμερο και αξίζει φουλ, είναι λίγο παίδεμα μέχρι να το καταφέρεις όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Αν συνηθίσεις σε μεγάλη οθόνη δεν μπορείς να πας πίσω σε μικρή είναι η αλήθεια, συμφωνώ με τον Paris πιο πάνω. Άρα ο καθένας πάει σε ότι τον βολεύει. Εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να πάω σε τόσο μικρή οθόνη. Ακόμα και η οθόνη του 11 μου φαίνεται μικρή τώρα που έχω το pro max.

Δεν ειναι θεμα συνηθειας αλλα εμπειριας χρησης. Και εκει δυστηχως το 12mini οπως εγραψα παραπανω πασχει,για οποιον θελει να δουλεψει την συσκευη σαν πραγματικο smartphone. Η μικροτερη οθονη/μεγεθος και ειδικα η μικροτερη μπαταρια(σε συνδιασμο με το 5G)ειναι που χαντακωνουν την συσκευη.

Τα iphone 12/pro ειναι οι πιο ''balanced/ισορροπημένες'' συσκευες για αυτο το λογο. Ουτε τεραστιο μεγεθος/μπαταρια,ουτε πολυ μικρο. 

52 λεπτά πριν, HateMe είπε

Μπορείς να κάνεις πατέντα και να αναγνωρίζει το πρόσωπο σου με την μάσκα χωρίς να χρειαστεί να την βγάζεις κλπ.

Υπάρχουν και βιντεάκια για το πως θα το κάνεις.

Το χω κάνει εδώ και ένα 2ήμερο και αξίζει φουλ, είναι λίγο παίδεμα μέχρι να το καταφέρεις όμως.

Δεν εχω προσωπικα θεμα με το faceid,υπαρχει ομως κοσμος που γενικα τον βολευει πολυ το home button/touch id.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 

Δεν εχω προσωπικα θεμα με το faceid,υπαρχει ομως κοσμος που γενικα τον βολευει πολυ το home button/touch id.

Είναι όπως μάθει κανείς.

Εγώ πχ που πήρα πρώτη φορά iPhone ήταν πριν μήνες το 11 pro max και το συνήθισα αμέσως, (ήρθα από S9)

Το 8 plus της κολλητής μου που το είχα πάρει για λίγες μέρες για να δω το iOS,  δεν το μπορούσα καθόλου με το touch id, δεν ξέρω γιατί.

 

Επεξ/σία από HateMe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, avacan23 είπε

Μετα από λίγες μέρες που το χρησιμοποιησα δηλώνω ενθουσιασμένος!

Αν είχε λίγο μεγαλύτερη μπαταρία θα ήταν το τέλειο τηλέφωνο!

Ξεχνάς οτι έχεις τηλέφωνο μαζί σου. Φορτίζει απίστευτα γρήγορα. τέλειο κράτημα!

Γράφεις με το ένα χέρι -κατεβάζεις ειδοποιήσεις-όλα με ένα χέρι.

Τρομερά φωτεινή οθόνη-απόδοση antutu 610044- φωτογραφίες και βίντεο ίδιες με το max (χάνει μόνο σε σκοτάδι και λήψη βίντεο μεσα απο αυτοκίνητο)

Δεν περιγράφεται η αίσθηση να ξανάχεις ενα μικρό κινητό που τα κάνει όλα! θα ακουστει γραφικό αλλα σε κάνει να νιώθεις νεότερος όταν είχες iphone 5 ή sammy S7

Αν έχεις τάμπλετ και λαπτοπ και θες το κινητό να είναι κινητό-τότε 12 mini

Aν θες να τα κάνεις όλα απο το κινητό ή ολη μερα βλέπεις insta kai facebook δεν σου κάνει.Πάρε παντόφλα

Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μερα με κανονική χρήση αλλά αν το φορτίσεις 10 λεπτά στο άμαξι και μετά στη δουλεία δεν έχεις να φοβηθείς να σε αφήσει.

Το αγόρασα γιατι δεν έβρισκα το max και τελικά θα το κρατήσω. iphone 12 mini -απλά δεν υπάρχει!

https://www.youtube.com/watch?v=o6SspwRcdno

https://www.androidpolice.com/2020/12/03/iphone-12-mini-review-android-needs-good-tiny-phones/

κλείδωσε η 120αρα οθόνη και στο iphone 13

 

spacer.png

Παίρνεις ένα iphone SE που είναι το ίδιο πράγμα, αλλά πιο βαρύ στην τσέπη γιατί αναγκάζεσαι να κουβαλάς και το 500ρικο που δεν έδωσες άσκοπα για να αγοράσεις δίχως λόγο το mini. Δεν υπάρχει λόγος νομίζω να πάρεις το mini σε αυτή την τιμή, όταν μπορείς να πάρεις se + ipad ή να ρίξεις και άλλο ένα 500ρι στο budget σου και να πάρεις ένα macbook air ή μια dslr τελοσπαντων αν το θες για φωτογραφίες τόσο πολύ. 

Όμορφο κινητό, αλλά υπερτιμημένο.

Έχοντας πάει από SE 1st gen. σε SE 2nd gen. ισχύει ότι η μετάβαση από μεγάλη οθόνη σε μικρή είναι δύσκολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά μην υπερβάλουμε. Έχω ένα S7 και ένα Note 9 και τα δουλεύω ταυτόχρονα. Το S7 δεν υπολείπεται σε λειτουργικότητα σε καμία περίπτωση λόγω της μικρότερης οθόνης. 

Το μόνο πρόβλημα του mini 12 είναι η μπαταρία η οποία διαρκεί λιγότερο από τα μεγαλύτερα μοντέλα, τα οποία με την σειρά έχουν μικρότερη διάρκεια από την προηγούμενη γενιά. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Εντάξει παιδιά μην υπερβάλουμε. Έχω ένα S7 και ένα Note 9 και τα δουλεύω ταυτόχρονα. Το S7 δεν υπολείπεται σε λειτουργικότητα σε καμία περίπτωση λόγω της μικρότερης οθόνης. 

Το μόνο πρόβλημα του mini 12 είναι η μπαταρία η οποία διαρκεί λιγότερο από τα μεγαλύτερα μοντέλα, τα οποία με την σειρά έχουν μικρότερη διάρκεια από την προηγούμενη γενιά. 

 

Νταξ, λογικό. Τα S7 (και edge προφανώς) είναι απ τις καλύτερες συσκευές ever.

Καλός μου φίλος άλλαξε το S7 edge του μετά από χρόνια, πριν κάτι μέρες και ήδη του λείπει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ορισμένα πράγματα που μόνο με την καθημερινή χρήση τα καταλαβαίνεις.

Το 12  mini είναι το μοναδικό τηλέφωνο με μεγεθος 5.5 ιντσες και χαρακτηριστικά ναυαρχίδας.

Εχει ίδιο επεξεργαστή και οθονη (πιο φωτεινή σε nits) me τα άλλα 12αρια σε μικρότερο μέγεθος.

Η καμερα και το βίντεο που μπορείς να τραβήξεις με αυτό το κινητό δεν υπάρχουν σε αλλα κινητά ίδιου μεγέθους.

Δεν υπάρχει σύγκριση με την αρχαιολογία του SE που έχει εξαρτήματα από το iphone 8 και μπαταρία 1800αρα.

Δεν φορτίζει αλλο iphone τόσο γρήγορα -Η μπαταρία σε σχέση με 12αρι ή 12 pro είναι μισή ώρα χρήσης παραπάνω.

Ειναι εκπληκτικό πόσο βολικό είναι η χρήση με το ένα χέρι. Το να ψάχνεις στην τσέπη να το βρείς. απίστευτο!

Επίσης έχεις μια πολύ καλή βιντεοκάμερα που η παντόφλα-ταμπλετ 12 max την νικάει μόνο σε σκοτεινές λήψεις- λήψεις απο αυτοκίνητο (λόγω σταθεροποιητή)

Η μπαταρία με φουλ χρήση βγάζει τη μέρα. Τα οφέλη σε καθημερινή χρήση είναι ανεκτίμητα.

Eκεί που υστερεί πραγματικά είναι σε προβολή περιεχομένου - social media-youtube etc. -αν εχεις το κινητό για social media μην το πάρεις.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω το μίνι έλεγα πριν αλλά ή ελλειψη max με αναγκάσε να το πάρω.

Τώρα δεν σκέφτομαι να το δώσω. Και γώ αν δεν το είχα στα χέρια μου θα έλεγα ότι δεν αξίζει ..Μόλις το πήρα άλλαξα γνώμη.

Σκεφτείτε οτι η σειρά 11 με τη 12 δεν έχουν τις διαφορές που αξίζουν αναβάθμιση.

Το mini είναι κάτι νέο-δεν ειναι ενα φθηνό iphone-με εξαρτηματα 3τιας όπως το SE- αλλά μια ναυαρχίδα 2021 σε μέγεθος τηλεφώνου.

Για μένα αν θες iphone  πάρτο με κλειστά μάτια. Γλιτώνεις το συμβιβασμό γράφω με τα δύο χέρια -κουβαλάω ενα τούβλο στο χέρι γιατί δεν χωράει στην τσέπη.

Αν δεν πιστεύετε εμένα καντε μια αναζήτηση στο youtube

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Είναι ορισμένα πράγματα που μόνο με την καθημερινή χρήση τα καταλαβαίνεις.

Το 12  mini είναι το μοναδικό τηλέφωνο με μεγεθος 5.5 ιντσες και χαρακτηριστικά ναυαρχίδας.

Εχει ίδιο επεξεργαστή και οθονη (πιο φωτεινή σε nits) me τα άλλα 12αρια σε μικρότερο μέγεθος.

Η καμερα και το βίντεο που μπορείς να τραβήξεις με αυτό το κινητό δεν υπάρχουν σε αλλα κινητά ίδιου μεγέθους.

Δεν υπάρχει σύγκριση με την αρχαιολογία του SE που έχει εξαρτήματα από το iphone 8 και μπαταρία 1800αρα.

Δεν φορτίζει αλλο iphone τόσο γρήγορα -Η μπαταρία σε σχέση με 12αρι ή 12 pro είναι μισή ώρα χρήσης παραπάνω.

Ειναι εκπληκτικό πόσο βολικό είναι η χρήση με το ένα χέρι. Το να ψάχνεις στην τσέπη να το βρείς. απίστευτο!

Επίσης έχεις μια πολύ καλή βιντεοκάμερα που η παντόφλα-ταμπλετ 12 max την νικάει μόνο σε σκοτεινές λήψεις- λήψεις απο αυτοκίνητο (λόγω σταθεροποιητή)

Η μπαταρία με φουλ χρήση βγάζει τη μέρα. Τα οφέλη σε καθημερινή χρήση είναι ανεκτίμητα.

Eκεί που υστερεί πραγματικά είναι σε προβολή περιεχομένου - social media-youtube etc. -αν εχεις το κινητό για social media μην το πάρεις.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω το μίνι έλεγα πριν αλλά ή ελλειψη max με αναγκάσε να το πάρω.

Τώρα δεν σκέφτομαι να το δώσω. Και γώ αν δεν το είχα στα χέρια μου θα έλεγα ότι δεν αξίζει ..Μόλις το πήρα άλλαξα γνώμη.

Σκεφτείτε οτι η σειρά 11 με τη 12 δεν έχουν τις διαφορές που αξίζουν αναβάθμιση.

Το mini είναι κάτι νέο-δεν ειναι ενα φθηνό iphone-με εξαρτηματα 3τιας όπως το SE- αλλά μια ναυαρχίδα 2021 σε μέγεθος τηλεφώνου.

Για μένα αν θες iphone  πάρτο με κλειστά μάτια. Γλιτώνεις το συμβιβασμό γράφω με τα δύο χέρια -κουβαλάω ενα τούβλο στο χέρι γιατί δεν χωράει στην τσέπη.

Αν δεν πιστεύετε εμένα καντε μια αναζήτηση στο youtube

 

Φίλε μου όπως είπαμε πολλοί πιο πάνω είναι θέμα τη χρήση κάνει ο καθένας. Λογικά εν έτει 2020 όταν παίρνεις ένα smartphone το θέλεις για τα πάντα. Για social media, you tube, mail κτλ. και όλα αυτά τα κάνεις πιο άνετα με μεγάλη οθόνη . Γι'αυτό και μια τόσο μικρή οθόνη σε περιορίζει πολύ σχρδον στα πάντα. Το μόνο ωφελος να το δουλεύω με το ένα χέρι δεν αρκεί για να χάσω το μεγάλο μέγεθος οθόνης!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οθόνη του 8 plus εχει το μινι όχι την 4.7 των μικρών iphone.

Mια χαρά τα κανεις όλα με το μινι αλλά φυσικά άλλη αίσθηση εχει να βλέπεις περιεχομενο σε 6,5 από 5,5 οθονη.

Αλλα και στην 5,5 βλέπεις μια χαρά. Αν κανεις χρήση tablet και υπολογιστή σου κάνει. Αν ολα τα κανεις απο το τηλέφωνο δε σου κάνει.

τόσο απλά. Πριν το πάρω έλεγα και γώ οτι δεν υπάχει περιπτωση να εχω εγώ αυτό το τηλέφωνο. Για αυτό έγραψα τόλμησε.

Κάνε μια αναζήτηση στο youtube να δεις τι λένε για το iphone mini..

ΜΑκαρι το 2020 να βγουν και android χαρακτηριστικά  ναυαρχίδας σε αυτό το μέγεθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να βγω λίγο off topic, θα προσθέσω το εξής. 

Με στεναχωρεί ιδιαίτερα, όταν διαβάζω απόψεις "αν θες το κινητό για social media μην το πάρεις". Δεν με στεναχωρεί όσοι τα γράφουν (αλίμονο :) ) , με στεναχωρεί γιατί είναι μία μεγάλη αλήθεια. Το κινητό προορίζεται για να παίρνεις τηλέφωνα, να διαβάζεις τα mail σου ή τα νέα γενικότερα. Σε καμία περίπτωση για να παίζεις παιχνίδια ή για να χαζεύεις μς τις ώρες στα social media και να κάνεις όλες τις δουλειές σου μέσα από αυτό. Δυστυχώς, ο κόσμος πλέον χρησιμοποιεί το κινητό για όλα τα παραπάνω, με αποτέλεσμα να μην χρησιμοποιεί υπολογιστές και να υπάρχει πλήρης αμάθεια (το βλέπω στο Πανεπιστήμιο πλέον, αυτή είναι η δουλειά μου). Είναι πραγματικά λυπηρό.

Από εκεί κ πέρα. Ο καθένας όπως βολεύεται. Προσωπικά, θεωρώ πως δεν υπάρχει άνθρωπος που μπορεί να δουλέψει σοβαρά είτε μέσω smartphone είτε μέσω tablet. Αν λοιπόν κάποιος θέλει να καταναλώνει το χρόνο της ημέρας μπροστά από ένα smartphone και να βλέπει videos / social media, προφανώς το μινι δεν του κάνει. Αν κάποιος χρησιμοποιεί το κινητό για όσα αυτό προορίζεται ,τότε το μίνι είναι υπέροχο και δεν συγκρίνεται με το iphone se, όχι μόνο σε τεχνολογία αλλά και σε μέγεθος οθόνης. Είναι μία υπέροχη καινοτομία της apple στο χώρο των κινητών. Το touch id λείπει από πολλούς αλλά το face id είναι πραγματικά υπέροχο, άλλη αίσθηση. 

Προσωπικά, έχω το xs και σκέφτομαι να πάω στο μίνι. Με αγχώνει όντως η μετάβαση σε λίιιιγο μικρότερη οθόνη, μου αρέσει να χαζεύω κι εγώ λίιιιγο στο instagram το βράδυ στην ωραιότατη οθόνη του xs αλλά το κράτημά του ώρες ώρες με κουράζει. Όσο για το youtube, απλά δεν παλεύεται η εφαρμογή με τις τόσες διαφημίσεις. Οπότε είτε έχει καλά ηχεία είτε όχι, για εμένα είναι πραγματικά αδιάφορο καθώς δεν το χρησιμοποιώ για αυτό. 

Εν κατακλείδι, συμφωνώ με όλους. Απλά το πήγα ένα βήμα παραπέρα γιατί αυτή η κατάσταση που διαμορφώνεται σήμερα με τα κινητά είναι απαράδεκτη και δυστυχώς βλέπω και τις φοβερές αρνητικές επιπτώσεις. 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...