Προς το περιεχόμενο

iphone 12 mini- τόλμησε-αξίζει!


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από ένα μήνα συνύπαρξης με το mini έχω να πω πως επιτέλους λέω ότι έχω ένα κινητό σε φυσιολογικό μέγεθος!

Στα θετικά, η οθόνη που είναι από τις καλύτερες που έχω δει, η ταχύτητα και ότι όλα λειτουργούν σωστά σε ότι και να του έχω βάλει να κάνει, οι κάμερες αν και είναι το τελευταίο που κοιταζω και γενικότερα δουλεύοντας μαζί του καταλαβαίνεις ότι έχουν δουλέψει και στην παραμικρή λεπτομέρεια...

Στα αρνητικά, ναι είναι ακριβό συνυπολογίζοντας ότι δεν περιέχει ούτε φορτιστή, ούτε ακουστικά... θα ήθελα μεγαλύτερη διάρκειας μπαταρία αν και δεν υπάρχει μέρα που να με πρόδωσε, ίσως να είναι ψυχολογικό... το notch και μόνο ως αναλογία είναι μεγάλο...

ΥΓ1: όσοι έχετε το mini, και μόνο στο forum του insomnia, έχετε δυσκολία και χρειάζεστε δεύτερη και τρίτη φορά για να πιάσει το πάτημα της • στην αριστερή πλευρά ώστε να πάτε στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα???

ΥΓ2: επόμενη στάση Mac mini m1, γέρασε ο Μάκης...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καμια δυσκολία η πρασινισμα οθονης οπως διαβάζω. 

Το δικο μου το πήρα απο Γερμανό. Eχω βαλει sigen privacy glass αν παιζει ρολο το τζαμακι.

Εχω διαβασει ομως τα παραπανω θεματα στο reddit.

To mac mini φυσαάει ...παρτο με κλειστά ματια.. αν θεσ ενα καθημερινο υπολογιστή για ολα χωρίς απαι΄τησεις απο βαριες εργασίες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παραλαμβάνω κι εγώ σύντομα το mini και θέλω να παραγγείλω φορτιστή. Αυτή τη στιγμή έχω το iphone 7 και μάλλον ο φορτιστής του δεν κάνει. Λέω να πάρω αυθεντικό apple για να είμαι σίγουρος. Το mini χρησιμοποιεί USB type C αν διαβάζω σωστά. Καμία πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, chriskourou είπε

Καλησπέρα, παραλαμβάνω κι εγώ σύντομα το mini και θέλω να παραγγείλω φορτιστή. Αυτή τη στιγμή έχω το iphone 7 και μάλλον ο φορτιστής του δεν κάνει. Λέω να πάρω αυθεντικό apple για να είμαι σίγουρος. Το mini χρησιμοποιεί USB type C αν διαβάζω σωστά. Καμία πρόταση;

Λάθος νομίζεις. Μια χαρά κάνει από το 7. Μην ξοδευεσαι τζάμπα! USB C είναι η άκρη του καλωδίου που είναι στη συσκευασία και μπαίνει στο φορτιστή, στο κινητό μπαίνει κανονικά το κλασσικό βύσμα..

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

Λάθος νομίζεις. Μια χαρά κάνει από το 7. Μην ξοδευεσαι τζάμπα! USB C είναι η άκρη του καλωδίου που είναι στη συσκευασία και μπαίνει στο φορτιστή, στο κινητό μπαίνει κανονικά το κλασσικό βύσμα..

Άρα έχει καλώδιο και δεν έχει το φορτιστή. Παρόλ' αυτά σε περίπτωση που το 7 πουληθεί, τι ακριβώς χρειάζομαι για το 12 mini ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chriskourou είπε

Άρα έχει καλώδιο και δεν έχει το φορτιστή. Παρόλ' αυτά σε περίπτωση που το 7 πουληθεί, τι ακριβώς χρειάζομαι για το 12 mini ;

Ναι έχει καλώδιο και δεν έχει φορτιστή. Αν πουλήσεις το 7 μαζί με το φορτιστή, θέλεις απλά ένα φορτιστή με έξοδο USB C για να αξιοποίησεις το καλώδιο που είναι στη συσκευασία...κάτι σαν αυτό.

https://www.skroutz.gr/s/25334288/Apple-20W-USB-C-Wall-Adapter-Λευκό.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ναι έχει καλώδιο και δεν έχει φορτιστή. Αν πουλήσεις το 7 μαζί με το φορτιστή, θέλεις απλά ένα φορτιστή με έξοδο USB C για να αξιοποίησεις το καλώδιο που είναι στη συσκευασία...κάτι σαν αυτό.

https://www.skroutz.gr/s/25334288/Apple-20W-USB-C-Wall-Adapter-Λευκό.html

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου κ γενικά πρώτη φορά σε apple μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Με την έκδοση 14.2 που μου ήρθε είχε αυτό το θέμα με το touch στην οθόνη κλειδώματος με θήκη και τζαμακι συνδιασμό όπως αναφέρανε πολύ στο διαδυκτιο, αλλά με την αναβαθμιση σε 14.3 όλο δουλεύουν πλέον άψογα. 

Να ρωτήσω αθόρυβο εντελώς πως μπαίνει χωρίς το πλαϊνό κουμπί, γιατί εγώ το βάζω συνέχεια κ δε θέλω να χρησιμοποιώ το διακοπτακι άνοιξε κλείσε συνέχεια. Στο παλιό android τηλ που είχα απλά κατέβαζα απο τέρμα πάνω τη μπαρα κ παταγα το εικονίδιο mute. Μετα το ίδιο πάλι για unmute. 

 

Τώρα εδώ το ψαξα λίγο δε βρήκα κάτι.. καμία βοήθεια;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, chriskourou είπε

Ευχαριστώ πολύ

Τζάμπα θα το πουλήσεις. Κυριολεκτικά θα το σκοτώσεις για ένα 100ικο 150αρη. Άλλαξε το μια μπαταρία σε επισήμους γιατί μόνο με αυτούς θα σου βγάζει ποσοστό υγειασ και κράτησε το ή ως vintage ή χάρισε το σε κάποιον στην οικογένεια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, avacan23 είπε

καμια δυσκολία η πρασινισμα οθονης οπως διαβάζω. 

Το δικο μου το πήρα απο Γερμανό. Eχω βαλει sigen privacy glass αν παιζει ρολο το τζαμακι.

Εχω διαβασει ομως τα παραπανω θεματα στο reddit.

To mac mini φυσαάει ...παρτο με κλειστά ματια.. αν θεσ ενα καθημερινο υπολογιστή για ολα χωρίς απαι΄τησεις απο βαριες εργασίες.

privacy glass?

εβαλα σε ενα 8 plus θυμαμαι μια φορα και το ξεκολλησα στο 5 λεπτο.

μιλαμε κοντεψα να στραβωθω. αφου και τωρα που σου γραφω αυτα τα ματια αρχισαν να δακρυζουν μονο στην σκεψη απο τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Ronnie1985 said:

Να ρωτήσω αθόρυβο εντελώς πως μπαίνει χωρίς το πλαϊνό κουμπί, γιατί εγώ το βάζω συνέχεια κ δε θέλω να χρησιμοποιώ το διακοπτακι άνοιξε κλείσε συνέχεια. Στο παλιό android τηλ που είχα απλά κατέβαζα απο τέρμα πάνω τη μπαρα κ παταγα το εικονίδιο mute. Μετα το ίδιο πάλι για unmute. 

Για δοκίμασε Settings>Accessibility>Touch>Back Tap και βάλε το Triple Tap στο Mute. Αν δεν δουλεύει δες εδώ.

https://www.google.gr/amp/s/www.howtogeek.com/696498/how-to-mute-volume-by-tapping-the-back-of-your-iphone/amp/

Edit: Το backtap δουλεύει κανονικά. Αυτό που κάνει το Shortcut (αν κατάλαβα καλά) είναι ότι με το unmute, το iPhone επιστρέφει σε προκαθορισμένη ένταση. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

Κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου κ γενικά πρώτη φορά σε apple μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Με την έκδοση 14.2 που μου ήρθε είχε αυτό το θέμα με το touch στην οθόνη κλειδώματος με θήκη και τζαμακι συνδιασμό όπως αναφέρανε πολύ στο διαδυκτιο, αλλά με την αναβαθμιση σε 14.3 όλο δουλεύουν πλέον άψογα. 

Να ρωτήσω αθόρυβο εντελώς πως μπαίνει χωρίς το πλαϊνό κουμπί, γιατί εγώ το βάζω συνέχεια κ δε θέλω να χρησιμοποιώ το διακοπτακι άνοιξε κλείσε συνέχεια. Στο παλιό android τηλ που είχα απλά κατέβαζα απο τέρμα πάνω τη μπαρα κ παταγα το εικονίδιο mute. Μετα το ίδιο πάλι για unmute. 

 

Τώρα εδώ το ψαξα λίγο δε βρήκα κάτι.. καμία βοήθεια;

 

Το “μην ενοχλείτε” δεν σε βολεύει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...