Προς το περιεχόμενο

iphone 12 mini- τόλμησε-αξίζει!


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, G10rgos είπε

 όταν λέω όλα εννοώ mails, e-banking, ψάξιμο στο internet παραγγελίες κτλπ, youtube, λίγο παιχνίδια και ελάχιστα social media.

Τώρα με το 12 mini τα κάνω το ίδιο καλά και ακόμα καλύτερα, τι να σας πω μάλλον είναι το πως έχει συνηθίσει ο καθένας και τι προτιμάει, εγώ όπως έγραψα και πιο πάνω ποτέ δεν προτιμούσα και δεν με βόλευαν τα μεγαλύτερα κινητά όμως ταυτόχρονα σίγουρα δεν θα μπορούσα να κάνω και τα πάντα σε ένα iPhone SE/5S και δεν θα με βόλευε, γι΄ αυτό νομίζω ότι το 12 mini για εμένα είναι ακριβώς ότι πρέπει, ούτε πολύ μεγάλο αλλά ούτε πολύ μικρό.

Δεν εχει να κανει με το εαν εισαι ή δεν εισαι φαν των μεγαλων κινητων.

Ειναι γεγονος οτι σε λιγες ιντσες η εμπειρια ειναι κατωτερη σε σχεση με μεγαλυτερα κινητα.

Γιατι αλλιως ειναι να βλεπεις ταινια/video/σειρα στο mini ή να παιζεις παιχνιδια και αλλιως το 12pro max. Αλλη εμπειρια οχι μονο λογω μεγαλυτερης οθονης,αλλα και μεγαλυτερης αναλυσης,δυνατοτερων ηχειων,καλυτερου ελεγχου στα παιχνιδια,μεγαλυτερης αυτονομιας(πολυ σημαντικο στις μερες μας) κλπ

Σε web browsing/mails εχεις περισσοτερες πληροφοριες σε μεγαλυτερη οθονη και λιγοτερο σκρολαρισμα/zoom.

Τελος τα μεγαλυτερα κινητα εχουν και καλυτερα specs(καμερες,ram,συστημα ψυξης κλπ)και το καλυτερο ολων?Μεγαλυτερη μπαταρια. Το τελευταιο το αναφερω γιατι παιζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο,με το περασμα του χρονου που πεφτει η υγεια της μπαταριας(ειδικα στο mini που θελει παραπανω φορτισεις),και απο τα μελλοντικα updates.

Μην ξεχνας οτι ολος ο κοσμος μεχρι και τα Iphone 5S,σε μικροτερες οθονες ειχε μαθει.

Απλα οταν πλεον κανεις τοσα πραγματα απο το κινητο σου,εκτιμας πολυ παραπανω αυτα που σου προσφερει η μεγαλυτερη οθονη και η μεγαλυτερη μπαταρια.

Και το θεμα ειναι οτι σε αντιθεση με τα Android που πλεον οι περισσοτερες συσκευες ειναι μεγαλες σε διαστασεις,σε Apple μερια εχεις και μεσαια λυση σε μεγεθος/οθονη/μπαταρια,με το απλο 12ρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 29/4/2021 στις 11:48 ΠΜ, G10rgos είπε

Παιδιά προσωπική μου άποψη και εμπειρία πάντα, έκανα μετάβαση από iPhone 8 σε 12 mini και είμαι πολύ ικανοποιημένος, η οθόνη λίγο μεγαλύτερη, το μέγεθος λίγο μικρότερο. Το αισθάνομαι πιο άνετο και ταυτόχρονα πιο βολικό σε μέγεθος, λίγο πιο ελαφρύ, χωράει εύκολα στις τσέπες και σαν hardware πέρα από τη μπαταρία είναι σαν το 12.

Να σημειώσω ότι εγώ προσωπικά δεν είμαι φαν των μεγάλων κινητών, με το iPhone 8 ήμουν ικανοποιημένος σε μέγεθος και της οθόνης και του ίδιου του κινητού, τα έκανα όλα από το κινητό χωρίς πρόβλημα προφανώς επειδή είχα συνηθίσει και δεν με ενοχλούσε καθόλου, όταν λέω όλα εννοώ mails, e-banking, ψάξιμο στο internet παραγγελίες κτλπ, youtube, λίγο παιχνίδια και ελάχιστα social media.

Τώρα με το 12 mini τα κάνω το ίδιο καλά και ακόμα καλύτερα, τι να σας πω μάλλον είναι το πως έχει συνηθίσει ο καθένας και τι προτιμάει, εγώ όπως έγραψα και πιο πάνω ποτέ δεν προτιμούσα και δεν με βόλευαν τα μεγαλύτερα κινητά όμως ταυτόχρονα σίγουρα δεν θα μπορούσα να κάνω και τα πάντα σε ένα iPhone SE/5S και δεν θα με βόλευε, γι΄ αυτό νομίζω ότι το 12 mini για εμένα είναι ακριβώς ότι πρέπει, ούτε πολύ μεγάλο αλλά ούτε πολύ μικρό.

Καλησπέρα φίλε μου, κάτοχος iPhone 7 και τελευταία έβγαλε κάτι προβλήματα. Θέλω να πάω σε 12mini λόγω μεγέθους που έχω συνηθίσει! Μπορείς να μου πεις εντυπώσεις; Σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρεις μεγαλύτερη οθόνη σε μικρότερο μέγεθος και μπαταρία αν όχι ελάχιστα καλύτερη σίγουρα όχι χειρότερη. Μην το σκέφτεσαι, αν θες το κινητό για κινητό κι όχι τάμπλετ προχώρα το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/4/2021 στις 2:05 ΜΜ, Kaoutsokotso είπε

Καλησπέρα φίλε μου, κάτοχος iPhone 7 και τελευταία έβγαλε κάτι προβλήματα. Θέλω να πάω σε 12mini λόγω μεγέθους που έχω συνηθίσει! Μπορείς να μου πεις εντυπώσεις; Σε ευχαριστώ 

Να πας,εγώ πήγα στο SE 2 και δεν έμεινα τόσο ευχαριστημένος γιατί ήρθα από Android.

Μου το έλεγαν κάποιοι φίλοι που έκαναν μετάβαση να περιμενω για το 12 Mini να βγει.Είχαν δίκαιο διότι είναι πολύ καλή συσκευή σε μικρό μέγεθος.

Επομενη συσκευή μάλλον θα είναι το 12/12 Pro γιατί πάνω απο 6 ίντσες ξεφεύγει.

 

 

Επεξ/σία από NikolasKon14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...