Προς το περιεχόμενο

Ανέξωδη μεταφορά από προσωπικό σε προσωπικο λογαριασμο διαφορετικών τραπεζών


P_Spiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Thanks 

Θέλω να μεταφέρω από NBG σε Eurobank και βαριέμαι να μπαίνω στη διαδικασία με τα ΑΤΜ

απο την άλλη θεωρώ μαλακια να πληρώνω για να κάνω τράμπα δικά μου λεφτά...

IRIS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, TitanX είπε

Τα λεφτά δικά σου η πλατφόρμα της τράπεζας. Γιατί να στη παρέχει τσάμπα;  Μαζί την έχετε;
 

εδώ η PayPal σε πετσωνει για οτιδηποτε.

Oχι,η PP δεν σε πετσωνει για το οτιδήποτε.Την χρησιμοποιώ χρόνια για να πληρώνω ασφάλεια αυτοκινητου,αεροπορικά εισιτηρια,ανανεώσεις καρτοκινητών,πληρωμες κινητης.Δεν έχω πληρώσει ουτε σεντς παραπάνω ..Ουτε καν υπόλοιπο δεν έχω μέσα.

 

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alfeios είπε

IRIS

ΙRIS οκ, αλλά αν έχεις ίδιο κινητό και στις 2 τράπεζες, δε δουλεύει (τουλάχιστον σε δοκιμή που έκανα από NBG προς Eurobank)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Oχι,η PP δεν σε πετσωνει για το οτιδήποτε.Την χρησιμοποιώ χρόνια για να πληρώνω ασφάλεια αυτοκινητου,αεροπορικά εισιτηρια,ανανεώσεις καρτοκινητών,πληρωμες κινητης.Δεν έχω πληρώσει ουτε σεντς παραπάνω ..Ουτε καν υπόλοιπο δεν έχω μέσα.

 

Πληρώνει και μάλιστα αρκετά αυτός που λαμβάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Πληρώνει και μάλιστα αρκετά αυτός που λαμβάνει

Αν δεν τους συμφέρει δεν θα την χρησιμοποιουσαν.Και οι κάρτες έχουν έξοδα για τις επιχειρήσεις .

Για εμένα που πληρώνω με αυτές τις υπηρεσίες δεν έχει έξοδα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kax54638 είπε

Στην Eurobank τουλάχιστον υπάρχει χρέωση για μεταφορά IRIS - μέχρι 30 είναι δωρεάν.

Υποθέτω ότι δεν θέλεις να μεταφέρεις υπέρογκα ποσά. Υπάρχει και το ημερήσιο οριο. Μπορείς να κάνεις μερικές μεταφορές των 30€ δωρεάν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alfeios είπε

Υποθέτω ότι δεν θέλεις να μεταφέρεις υπέρογκα ποσά. Υπάρχει και το ημερήσιο οριο. Μπορείς να κάνεις μερικές μεταφορές των 30€ δωρεάν

Όχι, δε μιλάμε για τέτοια ποσά...

Εστειλα από ΕΤΕ σε Eurobank σήμερα 500 χρησιμοποιώντας δυο νούμερα, δεν είχα κάποια χρέωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 23/4/2021 στις 1:16 ΠΜ, Vasileios-gr είπε

Η Εθνική και η Alpha δεν χρεώνουν  μέχρι στιγμής.

Οι μεταφορές, εμφανίζονται άμεσα, δλδ το επόμενο ακριβώς λεπτό, απ' το τελευταίο κλικ που κάνουμε;

Πέρασα σήμερα από Εθνική τράπεζα για να προσθέσω συνδικαιούχο σε λογαριασμό μου και έπεσα απ' τα σύννεφα μαθαίνοντας ότι δεν γίνεται!

(Μονή τους πρόταση: άνοιγμα νέου λογαριασμού, με "συνδρομή " 2€/μήνα και κάλυψη ασφαλιστική σε περίπτωση ατυχήματος κ εξετάσεις υγείας κτλ κτλ...).

Τους παράτησα κ έφυγα κ σύντομα θα έχω αδειάσει τον λογαριασμό μου σε αυτήν την τράπεζα..

Το IRIS μάλλον θα μου λύσει τα χέρια, μιας που θέλω σε Alpha να τα μεταφέρω, ενώ έχω και 2 αριθμούς κινητού στο όνομα μου ενεργούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Locke_John είπε

Οι μεταφορές, εμφανίζονται άμεσα, δλδ το επόμενο ακριβώς λεπτό, απ' το τελευταίο κλικ που κάνουμε;

Εννοεις οι μεταφορες απο/προς την ιδια τραπεζα, ή και μεταφορες απο/προς διαφορετικη τραπεζα?

2 ώρες πριν, Locke_John είπε

Πέρασα σήμερα από Εθνική τράπεζα για να προσθέσω συνδικαιούχο σε λογαριασμό μου και έπεσα απ' τα σύννεφα μαθαίνοντας ότι δεν γίνεται!

Ο υποψηφιος συνδικαιουχος ηταν μαζι σου ή φιλοδοξουσες να τον περασεις μονος σου?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rus είπε

Ο υποψηφιος συνδικαιουχος ηταν μαζι σου ή φιλοδοξουσες να τον περασεις μονος σου?

Εννοείται ήταν μαζί μου, με όλη την απαιτούμενη χαρτούρα επίσης. Για συγγενή α βαθμού μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Locke_John είπε

Εννοείται ήταν μαζί μου, με όλη την απαιτούμενη χαρτούρα επίσης. Για συγγενή α βαθμού μιλάω.

Ειτε συγγενης να ηταν ειτε απλα ενας φιλος, δεν εχει διαφορά. Το σημαντικο που πρεπει  να ξερεις ειναι  οτι ο συνδιακαιουχος εχει τα ιδια δικαιωματα με σενα επι του λογ/σμου. Δηλαδη μπορει να τα σηκωσει και ολα, οποτε θελει και χωρις να εχει την αδεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...