Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στο pc με καλωδιο vga


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα στο forum. Αγορασα ενα ανακατασκευασμενο pc lenovo για απλη χρηση και συμβαινει κατι πολυ περιεργο. Οταν το συνδεω με καλωδιο vga τοτε οταν  ανοιγω το pc στο bios logo εμφανηζει κατι γραμμες στην οθονη οπως φαινεται στην  παρακατω φωτογραφια. Οι γραμμες εμφανιζονται για καποια δευτερολεπτα μονο. Απο την στιγμη που θα μπει στα windows οι γραμμες παυουν να εμφανιζονται και ειναι ολα οκ .Αν το συνδεσω με display port ομως δεν  το κανει καθολου αυτο το προβλημα. Σε αλλο σπιτι ομως δεν το κανει το προβλημα καθολου και το vga σε αλλο σπιτι λειτουργει κανονικα. Υποψιαζομαι οτι κατι παιζει με το ρευμα μου η και με την γειωση. Θα ηθελα γνωμες σας για το τι πρεπει να προσεξω ωστε να λυθει το προβλημα. Το περιεργο ειναι οτι ενω εχουν ελεγχθει οι πριζες , ο πινακας και η γειωση το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει. Επισης θελω να ρωτησω μηπως υπαρχει ενδεχομενο καποιος να εχει κανει ρευματοκλοπη στο ρολοϊ μου και για αυτο να εχει πειραχθει η γειωση ?? Αν οχι τοτε τι αλλο μπορει να προκαλει αυτο το προβλημα ??Επισης εχω δοκιμασει και format και bios update και το προβλημα παραμενει . Εχω αλλαξει και καλωδιο vga και παλι τα ιδια

Ταινίες και τηλεόραση 6_12_2020 11_33_27 μμ.png

Επεξ/σία από kostaspetropoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2020 στις 11:17 ΜΜ, kostaspetropoulos είπε

Αν οχι τοτε τι αλλο μπορει να προκαλει αυτο το προβλημα ?

Άλλο καλώδιο VGA δοκιμάσατε;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα φαινεται στην φωτογραφια

Μόλις τώρα, kostaspetropoulos είπε

Τωρα φαινεται στην φωτογραφια

Η οθονη τρεμοπαιζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...