Προς το περιεχόμενο

Το Facebook δεσμεύεται να αφαιρεί παραπλανητικές δημοσιεύσεις για το εμβόλιο του COVID-19


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

39 λεπτά πριν, leftis95 είπε

Όσοι συμφωνείτε με αυτό, δεν αισθάνεστε ότι καταπατάται το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου;

Προφανώς, δεν είμαι κατά των εμβολίων, απλώς με τρομάζει λίγο αυτή η φίμωση.

 

38 λεπτά πριν, bobos73 είπε

Λογοκρισία στο φουλ!!! αίσχος!!! ...υποτίθεται πως στο διαδίκτυο τα πράγματα είναι πιο ελεύθερα…. Παγκόσμιες δικτατορίες!!!

υγ. για να προλάβω τους μυστήριους, δεν εξετάζουμε αν μια δημοσίευση είναι σωστή η λάθος. Εδώ μιλάμε για ένα κολοσσό διαδικτυακό που λογοκρίνει όπως γουστάρει αυτός και σε συγκεκριμένο ζήτημα!!!

Εσείς και όλοι οι άλλοι που μιλάτε για φίμωση. 
Καταλαβαίνετε πιστεύω ότι το φατσοβιβλίο και κάθε ανάλογη πλατφόρμα είναι εταιρία/ιδιωτικών συμφερόντων. 
Δεν
είναι δικαίωμα σας να γράφετε ότι θέλετε, εφόσον παραβαίνει το συμφωνητικό που κάνατε με την εταιρία όταν εγγραφήκατε. 
Κάνουν κυριολεκτικά ότι γουστάρουν γιατί είναι τσιφλίκι τους.
Όποιος διαφωνεί πολύ απλά μπορεί να φύγει/απεγγραφεί και πάει αλλού ή τα λέει στους φίλους/γνωστούς από κοντά. 
 

  • Like 7
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LongTom είπε

 

Εσείς και όλοι οι άλλοι που μιλάτε για φίμωση. 
Καταλαβαίνετε πιστεύω ότι το φατσοβιβλίο και κάθε ανάλογη πλατφόρμα είναι εταιρία/ιδιωτικών συμφερόντων. 
Δεν
είναι δικαίωμα σας να γράφετε ότι θέλετε, εφόσον παραβαίνει το συμφωνητικό που κάνατε με την εταιρία όταν εγγραφήκατε. 
Κάνουν κυριολεκτικά ότι γουστάρουν γιατί είναι τσιφλίκι τους.
Όποιος διαφωνεί πολύ απλά μπορεί να φύγει/απεγγραφεί και πάει αλλού ή τα λέει στους φίλους/γνωστούς από κοντά. 
 

Τους καταχρηστικούς όρους σε μια σύμβαση τους γνωρίζεις;

Μάθε τους τώρα.

Για την ιστορία, δεν έχω από αυτή τη βλακεία εδώ και χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LongTom είπε

 

Εσείς και όλοι οι άλλοι που μιλάτε για φίμωση. 
Καταλαβαίνετε πιστεύω ότι το φατσοβιβλίο και κάθε ανάλογη πλατφόρμα είναι εταιρία/ιδιωτικών συμφερόντων. 
Δεν
είναι δικαίωμα σας να γράφετε ότι θέλετε, εφόσον παραβαίνει το συμφωνητικό που κάνατε με την εταιρία όταν εγγραφήκατε. 
Κάνουν κυριολεκτικά ότι γουστάρουν γιατί είναι τσιφλίκι τους.
Όποιος διαφωνεί πολύ απλά μπορεί να φύγει/απεγγραφεί και πάει αλλού ή τα λέει στους φίλους/γνωστούς από κοντά. 
 

To facebook το twitter το instagram και τα υπόλοιπα σιωνιστικά φερέφωνα ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΕΣ για να γλυτώσουν φορολογία οπότε και ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ!!!!! Αν θέλουν να λογοκρίνουν ας δηλώσουν ότι είναι εκδότες, αλλά αν το κάνουν αυτό τότε θα πληρώσουν βαρύ φόρο! 

  • Like 6
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Το Facebook δεσμεύεται να αφαιρεί παραπλανητικές δημοσιεύσεις για το εμβόλιο του COVID-19''

Θά κοιμηθω ήσυχος , γιατί απλά δέν έχω facebook.

spacer.png

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, JimFit77 είπε

To facebook το twitter το instagram και τα υπόλοιπα σιωνιστικά φερέφωνα ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΕΣ για να γλυτώσουν φορολογία οπότε και ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ!!!!! Αν θέλουν να λογοκρίνουν ας δηλώσουν ότι είναι εκδότες, αλλά αν το κάνουν αυτό τότε θα πληρώσουν βαρύ φόρο! 

Υπάρχει κάπου νόμος που να επιτρέπει, χωρίς τιμωρία, την δημοσίευση ψευδών ειδήσεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Υπάρχει κάπου νόμος που να επιτρέπει, χωρίς τιμωρία, την δημοσίευση ψευδών ειδήσεων?

Όχι! Για να υπήρχε κάτι τέτοιο θα έπρεπε οι επιστήμονες ή όποιος αναφέρει να είδηση να είναι παντογνώστης! 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JimFit77 είπε

Όχι! 

Άρα δεν υπάρχει λογοκρισία... τότε γιατί έγραψες περί λογοκρισίας?

5 λεπτά πριν, JimFit77 είπε

ΌΓια να υπήρχε κάτι τέτοιο θα έπρεπε οι επιστήμονες ή όποιος αναφέρει να είδηση να είναι παντογνώστης! 

Εδώ δεν σε πιάνω, μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο για να καταλάβω...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Άρα δεν υπάρχει λογοκρισία... τότε γιατί έγραψες περί λογοκρισίας?

Εδώ δεν σε πιάνω, μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο για να καταλάβω...

Διάβασα γρήγορα την απάντησή σου και μου διέφυγε το χωρίς. 
Δεν υπάρχει νόμος για τιμωρία ψευδών ειδήσεων, αυτό είναι φασισμός γιατί δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος για τίποτα! 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμη και να μην αφορά covid εάν γράψεις οπουδήποτε κάτι που είναι αλήθεια με αποδείξεις ή κάτι που είναι για το καλό σου χωρίς να σου κοστίσει τίποτα σε χρήματα σου διαγράφουν το σχόλιο !!

*ενδέχεται να φαω delete και με αυτό το σχόλιο

Επεξ/σία από KnightRider
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Stavmitsos είπε

To facebook είναι μια εταιρεία, που λόγω κοινωνικής ευθύνης οφείλει να προστατεύει στο μέγιστο δυνατό βαθμό τον κόσμο από την παραπλήροφόρηση. Δεν πρόκειται για λογοκρισία, πρόκειται για σεβασμό απέναντι στον κόπο και την πρόοδο της επιστημονικής κοινότητας που μας έχει επιτρέψει να ζούμε μέχρι τα 80 μας.

Σταματήστε να αμφισβητείτε ανθρώπους που έχουν περάσει δεκαετίες μέσα σε εργαστήρια και επάνω από βιβλία με γνώσεις που αποκτήσατε σε 9 μήνες καραντίνας από το tromaktiko.blogspot. Η ιατρική ΔΕΝ είναι πολιτικό ζήτημα. 

Έβαλα σε bold την λέξη η οποία βρίσκεται πίσω από οτιδήποτε έχει να κάνει με την εξέλιξη του ανθρώπινου είδους. Έτσι το αναφέρω,  για την πολύχρονη ιστορία μας...

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JimFit77 είπε

Διάβασα γρήγορα την απάντησή σου και μου διέφυγε το χωρίς. 
Δεν υπάρχει νόμος για τιμωρία ψευδών ειδήσεων, αυτό είναι φασισμός γιατί δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος για τίποτα! 

Μια καλή αρχή θα ήταν να ξεκινήσεις το ψάξιμο και το διάβασμα και να μην γράφεις πράγματα που σου κατεβαίνουν στο μυαλό...

Για την ιστορία και για να καταλάβεις το σημαίνει ψευδή είδηση, αν εγώ γράψω κάτι ψεύτικο για κάποιον αυτός ο κάποιος μπορεί να μου κάνει μήνυση...

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Μια καλή αρχή θα ήταν να ξεκινήσεις το ψάξιμο και το διάβασμα και να μην γράφεις πράγματα που σου κατεβαίνουν στο μυαλό...

Για την ιστορία και για να καταλάβεις το σημαίνει ψευδή είδηση, αν εγώ γράψω κάτι ψεύτικο για κάποιον αυτός ο κάποιος μπορεί να μου κάνει μήνυση...

Δεν μιλάμε για κάποιο πρόσωπο, μιλάμε για εμβόλιο που επεμβαίνει στο RNA (άγνωστα χωράφια για την ιατρική). 

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...