Προς το περιεχόμενο

Το Facebook δεσμεύεται να αφαιρεί παραπλανητικές δημοσιεύσεις για το εμβόλιο του COVID-19


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας το κανουν πρωτα στις ευπαθεις ομαδες, να δουμε πως θα δουλεψει, και τι παρενεργειες θα εχει και μετα συζηταμε για μαζικο εμβολιασμο...

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αυτές οι παρεξηγήσεις πχ τι είναι το dna, τι το rna και τι το m-rna, γίνονται επειδή κάνεις από όσους διαδίδουν αυτά τα βίντεο δεν μπήκαν καν στο κόπο να διαβάσουν και να καταλάβουν τι κάνει το κάθε ένα ξεχωριστά... Οι λόγοι αμάθεια, τεμπελιά, εγωισμός, κέρδος, likes...

 Εδώ ρε φιλαράκι η ίδια η εταιρεία ζήτησε να αποποιηθεί τις ευθύνες των οποίων παρενεργειων με την προϋπόθεση να χαμηλώσει κ άλλο την τιμή στα εμβόλια κ οι κυβερνήσεις συμφώνησαν κ εσύ το πειραματόζωο κ ο κάθε εσύ θα τρέξει να το κάνει όταν ένα εμβόλιο θέλει 2 χρόνια με μελέτες κλπ κ αυτοί σε εννέα μήνες το είχαν διανέμει κ όλας.

 

Σήμερα βγήκε η πρόεδρος Ελλήνων του Λονδίνου κ είπε ότι ούτε η ίδια δεν θα κάνει το εμβόλιο διότι ότι έχουν ακούσει για τα εμβόλια είναι μόνο από τα κανάλια κ η εταιρεία δεν έχει στείλει κανένα email για το τι περιέχει ακριβώς μέσα το εμβόλιο κ πως κάποια σημεία για το εμβόλιο είναι σέ αχαρτογραφητα νερά... Δεν ξέρω τι ακριβώς παρακολουθειτε τι διαβάσετε κ τι  ψάχνετε.

Κ λίγο ποιο οανωυ αποκαλείς κ τον εαυτό σου Γνώστη μιας κ οι υπόλοιποι δεν είναι.

Επεξ/σία από Pitsfitili
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PCharon είπε

Από όσο μαθαίνω από τους γηραιότερους, ο κόσμος τότε είχε ζήσει τις ασθένειες και ο φόβος του ήταν τέτοιος που δεν είχε λόγο να «αντισταθεί».

Θα έλεγα πως και σήμερα το έχουμε ζήσει, αλλά η βλακεία ξεπερνάει το φόβο μερικών. 😛

Αυτός ο φόβος βοήθησε την ιατρική και σήμερα έχουμε φτάσει στα 80 χρόνια ζωής για τον κάθε ένα μας από τα 60 που ήταν στις αρχές της δεκαετίας του 50...

Εμένα με ανησυχεί περισσότερο αυτός ο εγωισμός που έχουμε σαν είδος ότι τίποτα δεν μπορεί να μας ακουμπήσει... και όμως ένας ιός μπορεί και μάλιστα πανεύκολα!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αυτός ο φόβος βοήθησε την ιατρική και σήμερα έχουμε φτάσει στα 80 χρόνια ζωής για τον κάθε ένα μας από τα 60 που ήταν στις αρχές της δεκαετίας του 50...

Εμένα με ανησυχεί περισσότερο αυτός ο εγωισμός που έχουμε σαν είδος ότι τίποτα δεν μπορεί να μας ακουμπήσει... και όμως ένας ιός μπορεί και μάλιστα πανεύκολα!!!!!

Ποιος ζει μέχρι τα 80 ακριβώς??😂😂😂😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η μόνη μου ανησυχία αν μήπως το κάνω και πέσω μέσα στο 5% (αν έχει 95% επιτυχία) που δε πιάνει. Ένας στους 20 εμβολιασμένους δηλαδή πάλι μπορεί να νοσήσει, φτου!

Αστείο, θυμάμαι πέρυσι έκανα αντιγριππικό (ήταν και χρονιά που δεν βγήκε καλό το εμβόλιο) και τον επόμενο μήνα πέρασα κρυολόγημα, γρίππη και ιογενή γαστρεντερίτιδα το ένα μετά το άλλο. Ελπίζω να μη βαδίζω ακόμα με την ίδα τύχη... 🤣😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Με 95% αποτελεσματικότητα που λογικά μπορεί να πέσει σε πραγματικές συνθήκες ακόμα και στο 80% ειλικρινά δεν μου καίγεται καρφί για το ποιος θα το κάνει. 

Eγώ θα το κάνω για να ξαναγυρίσω στην ζωή μου να κάνω τα ταξίδια μου ελεύθερα και γενικα να ζήσω σαν τον άνθρωπο.

Και στην αφρική που πήγαινα για δουλειά πάντα κάναμε 5 εμβόλια την κάθε φορά.

Δεν φοβάμαι ούτε την επιστήμη ούτε τα εμβόλια.

Οποιος γουστάρει μπορεί να πάρει αγιασμό κηραλοιφές η αν θέλει η αλουμίνιο στο κεφάλι για το 5G :D  εγώ θα κάνω το εμβόλιο. 

Πώς φαίνεται ότι δεν παρακολουθείς καθόλου τα πράγματα. Έχει είδη ανακοινωθεί από τον Faucci ότι κ τα εμβόλια να γίνουν τα lockdown θα συνεχιστούν για πολύ καιρό ακόμα όπως κ οι μάσκες. Περίμενε εσύ να γυρίσεις στη κανονική σου ζωή χαχαχαχχα

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leftis95 είπε

Όσοι συμφωνείτε με αυτό, δεν αισθάνεστε ότι καταπατάται το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου;

Προφανώς, δεν είμαι κατά των εμβολίων, απλώς με τρομάζει λίγο αυτή η φίμωση.

Η ελευθερία του παραλόγου θέλεις να πεις.Η μόνη καταπάτηση είναι αυτή της λογικής.Έγινε το ίντερνετ βόθρος γιατί ο κάθε ηλίθιος και επικίνδυνος επικαλείται την ελευθερία του λόγου για να ανεβάζει ανενόχλητος ότι γουστάρει και να εκμεταλλεύεται ή να κατευθύνει τον κάθε αφελή.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

 Εδώ ρε φιλαράκι η ίδια η εταιρεία ζήτησε να αποποιηθεί τις ευθύνες των οποίων παρενεργειων με την προϋπόθεση να χαμηλώσει κ άλλο την τιμή στα εμβόλια κ οι κυβερνήσεις συμφώνησαν κ εσύ το πειραματόζωο κ ο κάθε εσύ θα τρέξει να το κάνει όταν ένα εμβόλιο θέλει 2 χρόνια με μελέτες κλπ κ αυτοί σε εννέα μήνες το είχαν διανέμει κ όλας.

Ο λόγος είναι καθαρά η βιασύνη... ξέρω ότι δεν ακούγεται σωστό αλλά όταν μέσα σε εννιά μήνες έχεις πάνω από ενάμιση εκατομμύρια (1.500.000) ανθρώπους νεκρούς δεν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου... αν θέλεις περισσότερο χρόνο, πήγαινε εσύ και πες αυτά τα επιχειρήματα σε συγγενείς νεκρών ή διασωλημομένους...

Και βάζω και στοίχημα ότι αν δεν το έκαναν,  οι ίδιοι που διαμαρτύρονται τώρα οι ίδιοι θα ήταν και τότε...

15 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

Σήμερα βγήκε η πρόεδρος Ελλήνων του Λονδίνου κ είπε ότι ούτε η ίδια δεν θα κάνει το εμβόλιο διότι ότι έχουν ακούσει για τα εμβόλια είναι μόνο από τα κανάλια κ η εταιρεία δεν έχει στείλει κανένα email για το τι περιέχει ακριβώς μέσα το εμβόλιο κ οωςτ κάποια σημεία για το εμβόλιο είναι σέ αχαρτογραφητα μέρα... Δεν ξέρω τι ακριβώς παρακολουθειτε τι διαβάσετε κντο  ψάχνετε. Κ παραπάνω αποκαλείς κ τον εαυτό σου Γνωστή μιας κ οι υπόλοιποι δεν είναι

Φαντάζομαι έχει μεγαλύτερη ισχύει η πρόεδρος Ελλήνων στην Αγγλία από τους ίδιους τους γιατρούς της Αγγλίας και μάλιστα πιστεύεις ότι η εταιρία με το εμβόλιο θα πρέπει να πιάσει τον καθένα μας για να μας ενημερώσει... πως τα σκέφτεστε αυτά ορισμένοι δεν μπορώ να το καταλάβω...

12 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

Ποιος ζει μέχρι τα 80 ακριβώς??😂😂😂😂

Ο πατέρας μου και μάλιστα καρκινοπαθείς που λόγο της ιατρικής που εσύ δεν εμπιστεύεσαι, ζει και δεν έφυγε πριν 6 χρόνια... θα σε παρακαλούσα αστειάκια για την υγεία αλλού!!! 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Δηλαδή θα χάσουμε τις Μανούλες του FB  και τους απόφοιτους Ιατρικής του FB????

 

Σιγά μην βγάλουμε και zoo alert για δαύτους...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν αυτή τη στιγμή το 50% τουλάχιστον όπως λέγεται είναι επιφυλακτικό για το εμβόλιο με τέτοιες ενέργειες φίμωσης , όπως και το καρτελάκι που μας ποστάρουν παντού ως δήθεν διαβατήριο , θα καταφέρουν αυτό το ποσοστό να το πάνε ακόμη πιο ψηλά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ο λόγος είναι καθαρά η βιασύνη... ξέρω ότι δεν ακούγεται σωστό αλλά όταν μέσα σε εννιά μήνες έχεις πάνω από ενάμιση εκατομμύρια (1.500.000) ανθρώπους νεκρούς δεν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου... αν θέλεις περισσότερο χρόνο, πήγαινε εσύ και πες αυτά τα επιχειρήματα σε συγγενείς νεκρών ή διασωλημομένους...

Και βάζω και στοίχημα ότι αν δεν το έκαναν,  οι ίδιοι που διαμαρτύρονται τώρα οι ίδιοι θα ήταν και τότε...

Φαντάζομαι έχει μεγαλύτερη ισχύει η πρόεδρος Ελλήνων στην Αγγλία από τους ίδιους τους γιατρούς της Αγγλίας και μάλιστα πιστεύεις ότι η εταιρία με το εμβόλιο θα πρέπει να πιάσει τον καθένα μας για να μας ενημερώσει... πως τα σκέφτεστε αυτά ορισμένοι δεν μπορώ να το καταλάβω...

Ο πατέρας μου και μάλιστα καρκινοπαθείς που λόγο της ιατρικής που εσύ δεν εμπιστεύεσαι, ζει και δεν έφυγε πριν 6 χρόνια... θα σε παρακαλούσα αστειάκια για την υγεία αλλού!!! 

Για να βγάζουν στην τηλεόραση τον πρόεδρο Ελλήνων του Λονδίνου κ όχι κάποιο γιατρό σίγουρα έχει μεγαλύτερη βαρύτητα. επίσης εσείς 1,5 κύριο νεκρούς μαζί με βαπτισμένα κρούσματα όταν δήθεν πέθαναν από κορωνοιο? Γιατί φέτος ρε παιδί μου δεν πέθανε κανένας από Η1Ν1 είτε από κάποια άλλη γρίπη. Πόσο τυχαίο ε? Για να μη θυμηθώ τα αναξιόπιστα rabbit test τα οποία είναι ανίκανα να εντοπίσουν τον covid19 αλλά τον covid2 παρόλα αυτά φόρτωσαν ένα κάρο κρούσματα χωρίς λόγο. Επίσης ο πατέρας σου δεν ανήκει στην γενιά την δική μας . Μεγάλωσε με ποιο ποιοτική διατροφή κλπ κλπ. Την γενιά μας θέλω να μου πεις που πεθάνουν σαν τα κοτόπουλα από καρκίνο κ τα μεταλλαγμένα που πασάρει η ΜΟΣΣΑΝΤΟ για τροφή. Ο πατέρας σου ανήκει σε άλλη γενιά.

Κοίτα να δεις για πότε βρήκαν την θεραπεία για τον κορωνοιο τον οποίο η κυβέρνηση είχε ψηφίσει όλος τυχαίος 6 μήνες πριν ακουστεί το οτιδήποτε για τον κορωνοιο τους ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΎΣ.

Δεν ξέρω ακριβώς τι έρευνες κάνεις και από πού αλλά μάλλον έχεις συμφέροντα από ότι φαίνεται;)

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...