Προς το περιεχόμενο

Scooter Sym Jet 125 vs 200


Par1s*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θα αγοράσω ένα από τα δύο μοντέλα, δεν ξέρω ποιο αξίζει περισσότερο. Εκτός από την διαφορά των κυβικών 125 / 170, η άλλη τους διαφορά είναι πως το 125 είναι υδρόψυκτο, ενώ το 200 αερόψυκτο. Δεν ξέρω ποια η διαφορά τους και έχω διαβάσει διάφορες αντικρουόμενες γνώμες.

Μπορεί κάποιος να επιχειρηματολογήσει υπέρ κάποιου;

Αν υπάρχει κανείς κάτοχος να μοιραστεί εμπειρίες για πιθανά προβλήματα / δυσλειτουργίες;

Επεξ/σία από Par1s*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και 125 αεροψυκτο

Εγω πηρα την προσφορα που ειχε την black friday το 125 υδροψυκτο στα 2095ε

Σχεδον ίδια ιπποδυναμη αλλα νομιζω η διαφορα ειναι στην ροπη και οτι ισως σε κάποια δυσκολία (πχ ανηφορα, 2ος επιβατης) το 200 θα ανταπεξέλθει καλύτερα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Maktheo είπε

Υπαρχει και 125 αεροψυκτο

Εγω πηρα την προσφορα που ειχε την black friday το 125 υδροψυκτο στα 2095ε

Σχεδον ίδια ιπποδυναμη αλλα νομιζω η διαφορα ειναι στην ροπη και οτι ισως σε κάποια δυσκολία (πχ ανηφορα, 2ος επιβατης) το 200 θα ανταπεξέλθει καλύτερα.. 

Καλοτάξιδο! Κι εγώ το σκεφτόμουν πολύ για την προσφορά, αλλά δεν μου ήταν εύκολο να αποφασίσω μέσα σε 3 ημέρες αν θα το πάρω ή όχι. Τώρα με την κανονική τιμή να έχουν 200 ευρώ διαφορά, νομίζω αξίζει να πάω στο 200.

Πως σου φαίνεται αυτές τις πρώτες μέρες που το έχεις; Κάτι που σου έκανε εντύπωση είτε θετική, είτε αρνητική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω της καταστασης (αδειες ειδικου σκοπου, τηλεργασια κτλ) δεν μπορώ να βγαλω αδεια-πινακιδα, εξυπηρετούν μονο επαγγελματίες (πχ delivery κτλ) 

Παρκαρισμενο στην τοπική αντιπροσωπεία ειναι.. 

Βασικα προσωπικά με συμφερε κιολας που εγινε ετσι καθως του ειχα ζητησει να βγάλουμε πινακιδες απο το νεο ετος (και για να φαινεται μοντελο 2021 αλλα και γιατί ουτως ή άλλως χειμωνα δεν κυκλοφορώ με δίκυκλο) και μου ειχε πει δεν γινεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αρχές του νέου έτους θα το πάρω για να γράφει η αδεία 01/21 σε περίπτωση μεταπώλησης. Και με το αυτοκίνητο έτσι είχα κάνει και το είχα 20 μέρες στην αντιπροσωπεία όσο και να ανυπομονούσα!

Πάντως πηγαίνοντας σε 2 αντιπροσωπείες εδώ Θεσσαλονίκη δεν μου ανέφεραν κάτι για το ότι δεν βγαίνουν νέες άδειες προς το παρών αν το έπαιρνα άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...