Προς το περιεχόμενο

AirPods Max από την Apple, premium over-the-ear ακουστικά με εξουδετέρωση θορύβου και τιμή $549


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, tsofras είπε

Να τα ακούσουμε πρώτα και μετά , μπορεί να έχει overpriced προϊόντα η apple αλλά όταν ψάχνεις σε αρκετά απο αυτά να συγκρίνεις τιμή σε σχέση με την τεχνολογία που σου παρέχουν βλέπεις αρκετές φορές ότι τελικά δεν είναι.

Οπότε μην τα βγάζουμε σκάρτα ακόμη δεν τα ακούσαμε , υπόσχεται 20 ώρες μπαταρία , έχει γυροσκοπικό και οκ όπως είπα δεν τα έχουμε ακούσει ακόμη.

Οπότε το καλύτερα κάποιο Χ άλλο για να συγκρίνουμε πρέπει να έχει αντίστοιχη ποιότητα κατασκευής (όποια και αν είναι αυτή π.χ. στα HD6000 λένε ότι είναι χάλια ποιοτικά) , αντίστοιχη μπαταρία , αντίστοιχη τεχνολογία (π.χ. γυροσκοπικό) και αφού συγκρίνουμε και τον ήχο τότε θα δούμε τι αντίπαλο έχει σε φθηνότερο

Τέλος μην βγάζουμε έξω και το design που για εμένα πάλι η Apple έκανε το θαύμα της

Υ.Γ. Δεν πρόκειται να τα αγοράσω με τέτοια τιμή, δεν είμαι οπαδός κανενός , αλλά επειδή όλοι μιλάνε για το πόσο ακριβή είναι η apple εδω μέσα , λίγους βλέπω να κάνουν την παραπάνω ανάλυση

"Μπορεί να έχει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμεντε να τα ακουσουμε και βλεπουμε, σιγουρα θα εχουν και πολλα reviews συντομα. Παντως για noise cancelling υπαρχουν τα Sony WH-1000XM4 που θεωρουνται κορυφαια στην κατηγορια, στην μιση σχεδον τιμη. Θεωρω πως αν δεν ειναι καλυτερα απο αυτα, δεν υπαρχει λογος να τα παρει κανεις. Επισης, η θηκη απαραδεκτη, δεν φαινεται να προσφερει καμια ασφαλεια μεσα σε ενα backpαck πχ. Ιδωμεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Hatsos είπε

Με νοιάζει αν θα γελάσεις; 

Τότε γιατί ψάχνεις την προσοχή των άλλων γράφοντας τέτοια σχόλια.

Ρητορικό το ερώτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά στα 650 ευρώ δεν ξέρω γιατί να τα παρει κάποιος...

Δεν έχουν καμία νέα τεχνολογία ήχου. Δεν αιτιολογούν την τιμή τους.

Αν θες σώνει και καλά apple έχει φθηνότερα ακουστικά

Αν θες ακύρωση ήχου

Mέχρι 100 ευρώ υπάρχουν τα Anker Q30

https://www.skroutz.gr/s/25869994/Anker-Life-Q30-Hybrid-Black.html

Mέχρι 200 ευρώ τα q35 Sony Xm3

https://www.skroutz.gr/s/25869994/Anker-Life-Q30-Hybrid-Black.html

Mέχρι 300 ευρώ τα καλύτερα στην ακύρωση θορύβου-μπαταρία ΧΜ4

https://www.skroutz.gr/s/24562857/Sony-WH-1000XM4-Black.html

 

Μου θυμίζουν αυτά της Β&W ή τα

spacer.png

Bang & Olufsen Beoplay H95

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, polaki είπε

Πράγματι το κομμάτι με το ένα ακουστικό είναι σπαστικό. Αλλά απ'την άλλη πραγματικά γιατί να πάρεις τα Airpods αν δεν έχεις iphone? 

Θεωρούσα, από ότι έχω ακούσει, ότι είναι πολύ καλά pod ακουστικά (ιδίως τα pro). Δε νομίζω ότι υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος να μην έχει τις λειτουργίες που πρέπει και μπορεί ένα ακουστικό επειδή δεν έχει αντίστοιχο κινητό της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Mέχρι 200 ευρώ τα q35 Sony Xm3

 

Έχω τα XM3, όλα καλά, όλα χρυσά αλλά δεν υπάρχει αυτή η βολική εναλλαγή μεταξύ συσκευών. Ο διάδοχος τους, τα XM4, επιτρέπει μέχρι 2 συσκευές που και πάλι είναι λίγες αλλά είναι τουλάχιστον κάτι.

Τα απλά airpods που έχω είναι 1000 φορές πιο βολικά σε αυτό το θέμα (για apple συσκευές).

 

Αλλά τι €650 ζητάς μωρή apple, στα €450 κάτι γινότανε. (350 αξία συσκευής + 100 το apple tax).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Oliver93 είπε

Κινητό :180€

Ακουστικά: 549€

Να περνάς ένα απόγευμα με τον παππού

<ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΊΜΗΤΗ>

Για όλα τα άλλα υπάρχει η MasterCard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, KnightRider είπε

Με αυτά τα λεφτά καλύτερα να πάρεις Sennheiser HD600 ή Philips SHP9500 ή για VFM τα AKG K240


Επίσης σημαντικό ρόλο για την ποιότητα ήχου είναι να μην ακούτε μουσική από το Youtube γιατί έχει σάπια ποιότητα (AAC στα 128kbps)

Πες τα ανθρωπε μου, γιατί πλέον έχω τρελαθει με ότι κάνει η κάθε εταιρία και τι βγάζει! Είπαμε...αλλα όχι κι έτσι!

Επεξ/σία από ntemek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

549 στο αμέρικα, 649 στο ελλάντα... 

Για ακουστικά!

Δεν μπορώ να το αποδεχτώ. 

Φαντάζομαι μιλάμε για επαγγελματικά ακουστικά και όχι για να ακούς Λάμψη ή Love radio στο μετρό.

Ναι υπάρχουν και επαγγελματίες οι οποίοι θα δώσουν αυτά τα ποσά γιατί εργάζονται στον χώρο του ήχου. Όμως εμάς τους απλούς χρήστες, σε ένα σαιτ τεχνολογίας, γιατί μας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο; Επειδή το βγάζει η Apple? 

Γιατί ξεκάθαρα δεν απευθύνεται στο ευρύ consumer κοινό. Εκτός κι αν έχω χάσει κάποιο επεισόδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, tsofras είπε

Να τα ακούσουμε πρώτα και μετά , μπορεί να έχει overpriced προϊόντα η apple αλλά όταν ψάχνεις σε αρκετά απο αυτά να συγκρίνεις τιμή σε σχέση με την τεχνολογία που σου παρέχουν βλέπεις αρκετές φορές ότι τελικά δεν είναι.

Οπότε μην τα βγάζουμε σκάρτα ακόμη δεν τα ακούσαμε , υπόσχεται 20 ώρες μπαταρία , έχει γυροσκοπικό και οκ όπως είπα δεν τα έχουμε ακούσει ακόμη.

Οπότε το καλύτερα κάποιο Χ άλλο για να συγκρίνουμε πρέπει να έχει αντίστοιχη ποιότητα κατασκευής (όποια και αν είναι αυτή π.χ. στα HD6000 λένε ότι είναι χάλια ποιοτικά) , αντίστοιχη μπαταρία , αντίστοιχη τεχνολογία (π.χ. γυροσκοπικό) και αφού συγκρίνουμε και τον ήχο τότε θα δούμε τι αντίπαλο έχει σε φθηνότερο

Τέλος μην βγάζουμε έξω και το design που για εμένα πάλι η Apple έκανε το θαύμα της

Υ.Γ. Δεν πρόκειται να τα αγοράσω με τέτοια τιμή, δεν είμαι οπαδός κανενός , αλλά επειδή όλοι μιλάνε για το πόσο ακριβή είναι η apple εδω μέσα , λίγους βλέπω να κάνουν την παραπάνω ανάλυση

Ότι θα ενδιαφερώσουν για ακουστικά apple δεν το περίμενα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...