Προς το περιεχόμενο

AirPods Max από την Apple, premium over-the-ear ακουστικά με εξουδετέρωση θορύβου και τιμή $549


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν απευθυνονται σε ολους.

Εννοειται πως ουτε εγω θα τα παρω. Καλα και χρυσα, αλλα σε αυτα τα λεφτα δεν παιζει μπαλα η τσεπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

284 ευρώ εχουν τα huawei στο ali. Τι θες να πεις ? ειπαμε οτι η apple βγάζει εξαιρετικά προιοντα αλλα μην προσπαθουμε να την δικαιολογήσουμε σε ολα...

Προσωπικά δεν θα τα πάρω ακόμα και 50 να έκαναν επειδή δεν μπορώ καθόλου τη συγκεκριμένη κατηγορία. Εδώ του PS4 είχα χρυσοπληρώσει, και τελικά έπαιξα ΜΟΝΟ ΕΝΑ 3ωρο Division μέχρι να τα πουλήσω. 

Το σχόλιο μου ήταν απάντηση στην ειρωνία για την Apple, όταν υπάρχουν τόσες άλλες σαφέστατα χειρότερες μάρκες που βγάζουν overpriced προϊόντα. Στην τελική ρε παιδιά, ας μην τα πάρουμε. Τί να συζητάμε και να κράζουμε, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. 

Ειδικά για την Apple, και στα 200 να βγαίνανε υπάρχουν συγκεκριμένα ονόματα εδώ μέσα που θα κράζανε. Δηλαδή κάπου ας αράξουν....

4 λεπτά πριν, Necrogenisis είπε

Ναι, γιατι περα απο την Apple μονο η Xiaomi υπαρχει. Δεν υπαρχουν, λεω εγω τωρα, εταιρειες που ειδικευονται σε ακουστικα. Φοβερη εξυπναδα. Και ναι, προφανως και ειναι μοστρα τα προϊοντα της Apple. Αυτο δεν τα κανει κακα, αλλα μην λεμε οτι αξιζουν παντα τα λεφτα τους κιολας.

Please read above

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τους αθεόφοβους μια καλύτερη μπαταρία δεν μπορούσαν να βάλουν. τα αντίστοιχα sony με τα μισά λεφτά έχουν σχεδόν διπλάσια αυτονομία. Θα μου πεις είμαστε μαθημένοι από τα κινητά τους με τις γελοίες μπαταρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99 στους 100 που σχολιάζουμε εν τω μεταξύ δεν υπάρχει περίπτωση να δοκιμάσουμε ακουστικά των 50, 100, 200, 500, 1000 ευρώ κλπ και να καταλάβουμε ποιο είναι ποιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που όλοι κάνουν λες και η Apple τους αναγκάζει να τα αγοράσουν δεν μπορώ να το καταλάβω. Σε όποιον δεν αρέσουν απλά δεν τα αγοράζει, δεν χρειάζεται όλη αυτή η ειρωνεία προς την Apple και τα AirPods Max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με νοιάζουν τα 600€, μου αρέσει ο καλός ήχος. Αν αξίζουν να τα δώσω.

Αυτό όμως που φαίνεται από το άρθρο και θέλω να διαβάσω περισσότερα είναι ότι παίζουν καλύτερα στο οικοσύστημα της. 

Δε μπορεί να βγάλει ένα ανεξάρτητο προϊόν να το χρησιμοποιήσουμε και εμείς που δε διαθέτουμε άλλα προϊόντα της χωρίς περιορισμούς;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειώσεις:

1) σε ευρώ θα έρθουν πολύ παραπάνω λόγω μετατροπής νομίσματος και φόρων. 
2) περιμενουμε σοβαρά reviews πρωτα. Σύγκριση με Bose, Sony, etc

3) η μπαταρία δεν μου φαίνεται αρκετά μεγάλη. Σε μια κατηγορία που εξυπηρετεί ολοήμερα ταξίδια με αεροπλάνα, η καλή μπαταρία παίζει ρόλο. Είμαι για χρόνια με Bose 35 ii και δεν μπορώ να φανταστώ ταξίδι χωρίς αυτά.

4) με ανησυχει λίγο το βάρος

5) η κατηγορία των ασύρματων ANC ακουστικών ποτέ δεν ήταν στην κορυφή ούτε σε απόδοση ήχου ούτε σε ποιότητα κλήσεων. Εάν είναι ένα σκαλί πάνω από τον ανταγωνισμο σε κάτι τότε ίσως πάει καλά. Αλλιώς θα μείνει να πουλάει μόνο στο κλειστό κοινό της

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμένω να δούμε τα πρώτα reviews.

Αν και apple fun, όταν είχαν βγει τα AirPods τα έκραζα, τα κορόιδευα και είχα πείσει τον εαυτό μου πως δεν θα τα αγοράσω ποτέ. Γελαγα με το θέαμα ακουστικό-σκουλαρίκι...

σήμερα, κάποια χρόνια μετά, τα AirPods Pro (λόγω σχήματος αυτιού)  είναι αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητας και λόγω calls για τη δουλειά αλλά και για μουσική. Τα "έσκασα" αλλά τα έχω ευχαριστηθει παρά πολύ.

τα over ear δεν τα αντέχω προσωπικά, όποτε θεωρώ πως υπάρχει και κόσμος που δεν αντέχει -αντίστοιχα- τα in ear, οπότε θα αγοράσει τα max.

Παντως την beats την αγόρασε ακριβά, όποτε κάπως πρέπει να αποσβέσει αυτά τα χρήματα...

Επεξ/σία από koeltzakoatl
συναντικά λάθη
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KnightRider είπε

Με αυτά τα λεφτά καλύτερα να πάρεις Sennheiser HD600 ή Philips SHP9500 ή για VFM τα AKG K240


Επίσης σημαντικό ρόλο για την ποιότητα ήχου είναι να μην ακούτε μουσική από το Youtube γιατί έχει σάπια ποιότητα (AAC στα 128kbps)

Φίλε κου από τα τρία που ανέφερες μόνο το sennheiser αξίζει. Μάλλον πάει να χτυπήσει αυτή την κατηγορία ανάμεσα σε sennheiser και b&o

2 ώρες πριν, KnightRider είπε

Με αυτά τα λεφτά καλύτερα να πάρεις Sennheiser HD600 ή Philips SHP9500 ή για VFM τα AKG K240


Επίσης σημαντικό ρόλο για την ποιότητα ήχου είναι να μην ακούτε μουσική από το Youtube γιατί έχει σάπια ποιότητα (AAC στα 128kbps)

Φίλε κου από τα τρία που ανέφερες μόνο το sennheiser αξίζει. Μάλλον πάει να χτυπήσει αυτή την κατηγορία ανάμεσα σε sennheiser και b&o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KnightRider είπε

Με αυτά τα λεφτά καλύτερα να πάρεις Sennheiser HD600 ή Philips SHP9500 ή για VFM τα AKG K240


Επίσης σημαντικό ρόλο για την ποιότητα ήχου είναι να μην ακούτε μουσική από το Youtube γιατί έχει σάπια ποιότητα (AAC στα 128kbps)

Εχουμε αλλες εναλλακτικες με καλυτερη ποιοτητα ηχου και ποικιλια σε songs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...