Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό ποσα w θελω?


Nionios1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Φτιανχω ενα νεο πύργο με τα εξής

Ryzen 5 2600x

Nvidia Geforce 1660

Ram 16 gb (2 x 😎

Το κουτι θα εχει κατι λιγα rgb πραγματάκια

Θα εχω 27αρα msi οθόνη

Gaming πληκτρολόγιο ποντίκι

 

Ολα στοκ τιποτα εξτρα δεν θα βαλω. 

Εχω μια  corsair vs450 80 plus

Σε ενα site εβαλα τα πράγματα του υπολογιστή μου για gaming κυριως χρήση και έβγαλε 317w average psu. Λετε να κρατήσω αυτο το τροφοδοτικό ή να πάω σε κάτι αλλο? Σε υπολογιστή φιλου με rx580 καρτα γραφικών δεν είχε ποτε προβλημααυτο το τροφοδοτικό αλλα δνε ξερω με το δικό μου τι να κανω τωρα?

Επεξ/σία από Nionios1996
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξη είναι το τροφοδοτικό σας. Κάπου στα 250W καταναλώνει το σύστημα. Αφού δούλεψε και στου φίλου σας τη κάρτα που είναι 65W παραπάνω δεν υπάρχει θέμα. Ποιο ακριβώς είναι το μοντέλο του τροφοδοτικού και πόσα χρόνια το έχετε;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/13976179/Corsair-VS-White-Series-VS450-450W-Full-Wired-80-Plus.html#reviews

 

Αυτο εδω ειναι. Το κερδισα σε εναν μαγαζι της περιοχής μου αρχες 2020 και ειναι ακομα του κουτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nionios1996 είπε

https://www.skroutz.gr/s/13976179/Corsair-VS-White-Series-VS450-450W-Full-Wired-80-Plus.html#reviews

 

Αυτο εδω ειναι. Το κερδισα σε εναν μαγαζι της περιοχής μου αρχες 2020 και ειναι ακομα του κουτιου.

Περισσεύει κιόλας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν και καλύτερα σε αυτή τη κατηγορία τιμής...

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω. Ειδα πως με κατι ευρώ παραπάνω εχει και καλύτερη η corsair. Αλλα το θεμα μου ηταν αν αρχικα τα watt αν ειναι αρκετα για αυτο που θελω να φτιάξω. Μην τα πινει το τροφοδοτικο. Εγραψα τα κυρίως πράγματα που θα τραβανε πιο πολυ. Αρα αφου το εχω στην άκρη και υπάρχει να το χρησιμοποιήσω κανονικά? Ή να μην το προτιμήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Nionios1996 είπε

Το ξέρω. Ειδα πως με κατι ευρώ παραπάνω εχει και καλύτερη η corsair. Αλλα το θεμα μου ηταν αν αρχικα τα watt αν ειναι αρκετα για αυτο που θελω να φτιάξω. Μην τα πινει το τροφοδοτικο. Εγραψα τα κυρίως πράγματα που θα τραβανε πιο πολυ. Αρα αφου το εχω στην άκρη και υπάρχει να το χρησιμοποιήσω κανονικά? Ή να μην το προτιμήσω?

Για να ηρεμησεις με τα watt.. 9700k στα 5.0 ghz, 2070 super oc ολα με custom υδροψυξη που σημαινει αντλια κτλ.. Συνολικη καταναλωση απο μπριζα οταν κανω stress test σε cpu k gpu ταυτοχρονα... Σε gaming δεν θα φτασεις σε τετοια full καταναλωση.. Αρα οπως τα λενε τα παιδια παραπανω. 😁

IMG_20201128_224408_resize_41.jpg

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, niko13 είπε

Για να ηρεμησεις με τα watt.. 9700k στα 5.0 ghz, 2070 super oc ολα με custom υδροψυξη που σημαινει αντλια κτλ.. Συνολικη καταναλωση απο μπριζα οταν κανω stress test σε cpu k gpu ταυτοχρονα... Σε gaming δεν θα φτασεις σε τετοια full καταναλωση.. Αρα οπως τα λενε τα παιδια παραπανω. 😁

IMG_20201128_224408_resize_41.jpg

Εισαι μέγιστος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...