Προς το περιεχόμενο

Αγορά router


golem21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

χρησιμοποιώ το router που έχω από τον πάροχο (Vodafone) εδώ και αρκετά χρόνια, >5 χρόνια.

Είναι ένα ZTE, δεν θυμάμαι μοντέλο.

Προσφάτως αναβάθμισα τη γραμμή σε 100 Mbs και θα ήθελα να κάνω και μια ανανέωση στο router μου.

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα router με κόστος εως 60-70 ευρώ; 

Η γραμμή όπως είπα είναι Vodafone 100Mbs.

 

Ευχαριστώ,

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/12/2020 at 09:03, golem21 said:

Καλημέρα,

χρησιμοποιώ το router που έχω από τον πάροχο (Vodafone) εδώ και αρκετά χρόνια, >5 χρόνια.

Είναι ένα ZTE, δεν θυμάμαι μοντέλο.

Προσφάτως αναβάθμισα τη γραμμή σε 100 Mbs και θα ήθελα να κάνω και μια ανανέωση στο router μου.

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα router με κόστος εως 60-70 ευρώ; 

Η γραμμή όπως είπα είναι Vodafone 100Mbs.

 

Ευχαριστώ,

Γιώργος

αν εχεις voip παιρνεις το fritz box 7530 για να εχεις και τηλεφωνια.100 κατι ευρω.υπαρχει προγραμμα για να παρεις τα στοιχεια της τηλεφωνιας απο το h300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρωσω τον @poulinos,

Εφοσον εχεις VOIP τηλεφωνια, αν εχεις, και ειναι το μοντεμ σου το ZTE H267A, παλι μπορεις να τραβηξεις τα στοιχεια VOIP μεσω του routerpassview.

Κανεις backup user configuration μεσω του μοντεμ (system and maintenance) και μετα το πετας πανω στο routerpassview και βλεπεις ενα τεραστιο κειμενο. Εκει περα, κανεις ctrl+f το σταθερο σου νουμερο, και θα ψαξεις να βρεις για το username και pass. 

Αν δεν εχεις καθολου VOIP, και απλα θελεις να βαλεις νεο μοντεμ, μπορεις να βαλεις το 7530 που ειπε ο poulinos (απο αμαζον ιταλιας σου ερχεται σπιτι με συνολο 110 κατι ευρω με τα μεταφορικα) ή αλλιως πας σε αλλα brands, που θα μπορουσες να ψαξεις στο σκρουτζ ως "VDSL Modem" ωστε να επιλεξεις καποιο βασει τις αναγκες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω voip. Μίλησα και με τη vodafone και μου είπαν ότι θα μου στείλουν νέο modem.

Δεν γνωρίζω μοντέλο αλλά μόλις το έχω θα σας πω για να μου πείτε τη γνώμη σας, αν είναι της προκοπής ή χρειάζεται να αγοράσω κάτι καλύτερο.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 11/12/2020 at 16:52, golem21 said:

Έχω voip. Μίλησα και με τη vodafone και μου είπαν ότι θα μου στείλουν νέο modem.

Δεν γνωρίζω μοντέλο αλλά μόλις το έχω θα σας πω για να μου πείτε τη γνώμη σας, αν είναι της προκοπής ή χρειάζεται να αγοράσω κάτι καλύτερο.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

ελπιζω να σου στειλουν κανα Dual band μπας και γλυτωσεις να παρεις κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...