Προς το περιεχόμενο

iOS 14.2: Αναφέρονται προβλήματα με την κατανάλωση μπαταρίας μετά την αναβάθμιση


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φρέσκο πράμα, που σαλεύει η είδηση... 😛 😛 😛

Πρόλαβα και γύρισα σε 14.1 λόγω μπαταρίας και του Bug με τα AirPods που εμφανίζονται συνέχεια στην Lock Screen χωρίς να παίζει μουσική, κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είχα θέμα σε SE 1st gen, έχανε ~30% τη νύχτα που καθόταν. Έκανα ένα restore και έστρωσε από τότε.

6 λεπτά πριν, mimits είπε

Στο δικό μου 6s το κάνει.Επίσης μου κάνει επανεκκινήσεις σε ανύποπτο χρόνο.
Έχει τύχει σε κανέναν αυτό;(Με την επανεκκίνηση) 

Η "Υγεία Μπαταρίας" σου τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Κι εγώ είχα θέμα σε SE 1st gen, έχανε ~30% τη νύχτα που καθόταν. Έκανα ένα restore και έστρωσε από τότε.

Η "Υγεία Μπαταρίας" σου τι λέει;

100%. Επίσης δεν είναι γνήσια,το λέω για έξτρα πληροφορία,μήπως μετράει.

«Επαναφορά >όλες οι ρυθμίσεις» εννοείς με το “restore” έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστης Ipad Pro 11, 2018. Μεγαλη διαφορα βλεπω στην διαρκεια της μπαταριας, μειωμενη απο 20-30%.  Εχω δοκιμασει αρκετα πραγματα αλλα τιποτε, δεν αλλαζει η διαρκεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mimits είπε

100%. Επίσης δεν είναι γνήσια,το λέω για έξτρα πληροφορία,μήπως μετράει.

«Επαναφορά >όλες οι ρυθμίσεις» εννοείς με το “restore” έτσι;

Εγώ backup στο Mac έκανα (με password, κάνει έτσι backup και πιο sensitive data), και restore από εκεί με κατεβασμένο το 14.2 ipsw. Αυτό που λες δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ τόσα χρόνια :) με κανένα iPhone, πάντα μέσω iTunes το έκανα.

Επίσης με μη γνήσια μπαταρία, στο 98%, και "δυνατότητα απόδοσης κορυφής" κανονικά (χωρίς απρόσμενα shutdowns δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φανατικός οπαδός της Apple (iPhone 3,4,5,6s,7,8) αλλά αυτό που είδα με την έκδοση 14.2 δεν το περίμενα. Δεν προλάβαινα να βγω από το σπίτι και ξαναγύριζα για φόρτιση. Και επειδή το κινητό είναι εργαλείο για την δουλειά μου, αναγκάστηκα να αλλάξω κινητό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Διευκρινιστική απάντηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην κάτοχος SE. Παρόλο που μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό από άποψη διαστάσεων και λογισμικού που έχει πέσει στα χέρια μου, δυστυχώς με τη μπαταρία δεν το ξαναρισκαρω. Από 2-3 φορές τη μέρα που φορτιζα το SE, εδώ και σχεδόν 10 μήνες που πήρα το p30 και η μπαταρία κρατάει άνετα 2 μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...