Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα αφαιρέσει το φορτιστή από το Galaxy S21


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, petranthe είπε

Δηλαδή ότι τι; Αν δεν είχε φορτιστή μέσα το τηλέφωνο των 1400 ευρώ που πήρες, δε θα το επέλεγες; 

Γιατί; Για 13 ευρώ που κάνει ο φορτιστής;

Για εμάς φίλε δεν σημαίνει κάτι. Όντως 13 ευρώ είναι αστεία μπροστά στα χιλιάρικα. ΑΛΛΑ... ένα μεγάλο ΑΛΛΑ θα σου προσθέσω... Ξέρεις πόσα εκατομμύρια κονομάνε μόνο και μόνο από ένα φορτιστή αν οι συσκευές που θα πουλήσουν είναι επίσης εκατομμύρια? Κάνε τον πολλαπλασιασμό επί 13 και το νούμερο είναι αρκετά σεβαστό. 

Από μένα ΟΣΟ καλό κινητό και να βγάλει (σαβούρες βγάζει μια ζωή από το s2 και μετά) δεν θα τους τα δώσω. Να μειώσουν τα έξοδά τους από αλλού και όχι με αυτόν τον γελοίο τρόπο. 

Είπα ποιο πάνω μια παροιμία... τώρα λέω ακόμη μια... Όποιος θέλει τα πολλά χάνει και τα λίγα. ΟΥΣΤ με κεφαλαία λέμε. Και σε αυτήν και στην άλλη την γελοία εταιρία που παίζουν με την νοημοσύνη των πελατών τους. 

Και κάτι άλλο.. Θα καταλάβαινες εσύ η εγώ την διαφορά αν έλεγε αντί για 1399 ευρώ 1449 ευρώ και μέσα να σου έβαζε και έναν γαμάτο ασύρματο και ομορφα σχεδιασμένο φορτιστή? ΟΧΙ... κανείς δεν θα το καταλάβαινε. ΔΕΝ το κάνουν για το περιβάλλον δεν το κάνουν 100% για το κέρδος. Είναι μαρκετίστικα κόλπα που παίζουν με την ψυχολογία του αδιάβαστου και μη ψαγμένου που προς το παρόν δόξα το Θεό υπάρχουν πολλοί. 

ΔΑΓΚΩΤΟ ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ

Επεξ/σία από tsarouc
  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σας απασχολώ, εγώ απλά κάθομαι εδώ να μετρήσω τις προσβολές που θα φάει αυτός που "τολμησε" να πάρει "Lagsung" χωρίς να ρωτήσει το Insomnia, και τώρα πρέπει να πληρώσει το τίμημα του λάθους του επειδή ένας κολοσσός δισεκατομμυρίων πήρε μια εμπορική απόφαση.

Μα συνεχίστε, σαν να μην υπάρχω, απλά σημειώσεις κρατάω.

  • Like 1
  • Thanks 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Ευτυχώς υπάρχουν Κ άλλες εταιρίες που βγάζουν κινητά τηλέφωνα......

Ουφ, ευτυχώς γλιτωσαμε τα 12 ευρώ του φορτιστή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XIAOMI και 200 ευρώ oled 6.5'' ,εξαιρετικό UI/UX και τα λεφτά στην τράπεζα. I'm too old for fancy trends. Just getting the job done. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Βραζιλία φαίνεται να το κυνηγά το θέμα, κάπου διάβασα ότι τα καινούργια iphone θα πωλούνται με φορτιστή στη Βραζιλία?

Επεξ/σία από JcD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgewww είπε

XIAOMI και 200 ευρώ oled 6.5'' ,εξαιρετικό UI/UX και τα λεφτά στην τράπεζα. I'm too old for fancy trends. Just getting the job done. 

Καλή η κινέζικη φτήνια, αλλά με 200 ευρώ ποιο XIAOMI είχες με OLED;

Μάλλον κάνα μεταχειρισμένο θα εννοείς.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο είχε κάνει και με το headphone jack, "κοροϊδευε" διαφημιστικά την Apple και στο επόμενο μοντέλο της το αφαίρεσε και αυτή. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, ultimamage είπε

Είναι ωραίο το κράξιμο σας καταλαβαίνω αλλά υπάρχει κάποιος που δεν έχει σπίτι του τουλάχιστον 3 φορτιστές?

Α ναι εδώ που φτάσαμε πρέπει να γράψω ότι ούτε apple ούτε samy fan είμαι...

Η κατάσταση του περιβάλλοντος είναι κάτι που δεν ενδιαφέρει κανέναν?

Ήμαστε ενοικιαστές στον κόσμο των απογόνων μας, και πολύ κακοί μάλιστα.

Φίλε μου σωστό το επιχείρημα για το περιβάλλον.  Όμως στην περίπτωση της Apple ήταν απλά μια μούφα ο ισχυρισμός.

Όταν μου δίνει καλώδιο για φόρτιση που δεν κάνει στους υπάρχοντες φορτιστές που έχω από τα προηγούμενα iPhone, με σπρώχνει είτε στο να αγοράσω τους νέους φορτιστές και να πετάξω όλους τους παλιούς, είτε στο να στείλω το καλώδιο που είναι USB Type C.  

Επομένως, πάλι σκουπίδια κάνω. 

Ακόμα και η μεταφορά περισσότερων συσκευών στα ίδια κοντέινερ, λόγω του μικρότερου κουτιού, τους τραπεζικούς λογαριασμούς της Apple ωφελεί, όχι το περιβάλλον.

Αν η Samsung δεν καταστεί όσο τραγική ήταν η Apple στο θέμα αυτό, τότε μαγκιά της.

Από την άλλη, το να κράζει μια ανταγωνίστρια εταιρία και μετά από τρεις μήνες να κάνει το ίδιο, δεν την τιμά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι Απλ χεητερ απο αυτους που πετανε τα αηφον στην φωτια και χορευουν γυρω γυρω, θα γελασω με την ψυχη μου αν βγαλει αντιστοιχη καμπανια η Απλ τωρα 😂😂
 

Αντε γεια Σαμσουνγκ!

image.jpeg.235a5076d4ae1849721ea442e8b41e35.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...