Προς το περιεχόμενο

DHL PAKET παράδοση


Kostas123k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω ένα δέμα από Γερμανία με DHL PAKET International το οποίο μόλις σήμερα εφτάσε Αθήνα και πήρε τον δρόμο του για Θεσσαλονίκη. Το ερώτημα όμως είναι το εξής μέσα στο tracking τις DHL express που αναλαμβάνει την παράδοση γράφει εκτιμώμενη παράδοση 23 Δεκεμβρίου ισχύει αυτό ή όχι και αν ισχύει υπάρχει τρόπος να το παραλάβω από τις αποθήκες τους 

Ευχαριστώ 

 

IMG_20201210_235406.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνήθως πέφτουν μέσα στην εκτίμησή τους. Το ερώτημα είναι τώρα, με τον κορωνοϊό, τι γίνεται. 

Σίγουρα θα μπορείς να πας να το παραλάβεις μόνος σου αλλά έλα πρώτα σε επικοινωνία με κάποιον υπάλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Kostas123k είπε

Καλησπέρα έχω ένα δέμα από Γερμανία με DHL PAKET International το οποίο μόλις σήμερα εφτάσε Αθήνα και πήρε τον δρόμο του για Θεσσαλονίκη. Το ερώτημα όμως είναι το εξής μέσα στο tracking τις DHL express που αναλαμβάνει την παράδοση γράφει εκτιμώμενη παράδοση 23 Δεκεμβρίου ισχύει αυτό ή όχι και αν ισχύει υπάρχει τρόπος να το παραλάβω από τις αποθήκες τους 

Ευχαριστώ 

 

IMG_20201210_235406.jpg

Πριν 1,5 μήνα παρέλαβα δύο παραγγελίες DHL,έγραφε εκτιμώμενη 20 του μήνα παράδειγμα,15 είχε φτάσει Ελλάδα και την άλλη μέρα ήρθαν στο σπίτι,ένα τωρινό έφτασε Ελλάδα 2 μέρες πριν αλλά, εκτιμώμενη λέει 15/12,καμία κίνηση, παραμένει στην αποθήκη τους ακόμα οπότε τώρα που όλες η Courier που έχουν γονατίσει μάλλον τους ακολουθεί και η DHL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εκανα ενα τηλεφωνο στην dhl την παρασκευη και μου ειπαν πως η παραγγελια εχει δρομολογηθει για δευτερα και πως η ημερομηνια που δινει ειναι η προθεσμια απο τα γερμανικα ταχυδρομια.Επισης μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση να μου το στειλουν και το σαββατο οπως και εγινε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα έλεγε 18, και έφτασε 11. Από την στιγμή που ταπησε το πόδι Ελλάδα, σε 1 μέρα είχε φτάσει επαρχία, εξαιρετικά γρήγοροι. Μέχρι να φτάσει Ελλάδα βέβαια, πήρε από 26.11 έως 11.12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο,τι παραγγελνω απο εξωτερικο και ερχεται με DHL ή UPS συνήθως έρχεται την επόμενη μέρα της αποστολής ακόμα και εν μέσω πανδημίας.

η αρχική εκτίμηση στο tracking είναι πάντα μεγαλύτερη, νομίζω για να ειναι καλυμμένοι σε περίπτωση καθυστέρησης.

αν πχ το δεμα μου σταλει Δευτερα, φευγει με βραδυνή πτήση απο κεντρική Ευρώπη, ξημερώματα Τρίτης έχει φτάσει Ελλάδα και μεσημέρι-απόγευμα έχω παραλάβει, και σπάνια να έρθει Τετάρτη, μια μέρα μετά.... 

2 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Σε εμένα έλεγε 18, και έφτασε 11. Από την στιγμή που ταπησε το πόδι Ελλάδα, σε 1 μέρα είχε φτάσει επαρχία, εξαιρετικά γρήγοροι. Μέχρι να φτάσει Ελλάδα βέβαια, πήρε από 26.11 έως 11.12.

αραγε πηρε απο 26.11 μεχρι 11.12 να φτάσει Ελλάδα ή να το στείλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα δέμα απο 26/11,χτες έφτασε Ελλάδα και με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 24/12, δηλαδή ενα μήνα αργότερα από την παραγγελία. Είμαι επαρχία αλλά δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει αυτό τον χρόνο παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, argyland είπε

Και εμένα δέμα απο 26/11,χτες έφτασε Ελλάδα και με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 24/12, δηλαδή ενα μήνα αργότερα από την παραγγελία. Είμαι επαρχία αλλά δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει αυτό τον χρόνο παράδοσης.

Εμενα απο Αθηνα εφτασε ... Ελλαδα στις 28/11 κι ακομα περιμενω κληση απο την υποστηριξη της ACS. Ουτε μισο κιλο πακετο. Μαλλον εχουν γινει και μπερδεματα στα HUB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Thrall7 είπε

Εμενα απο Αθηνα εφτασε ... Ελλαδα στις 28/11 κι ακομα περιμενω κληση απο την υποστηριξη της ACS. Ουτε μισο κιλο πακετο. Μαλλον εχουν γινει και μπερδεματα στα HUB.

Οχι μάλλον..σίγουρα έχουν χάσει την μπάλα. Δικαιολογημένα κιόλας με τέτοιο φόρτο εργασίας που έχουν. Εμένα άλλο δέμα απο Θεσσαλονίκη μέσω acs γράφει οτι αναχώρησε για τον προορισμο μου εδώ και 6 ημέρες αλλά δεν εχει αλλάξει τίποτα. Πιθανότατα σε καμιά αποθήκη κάθεται(και ελπίζω οχι στοιβαγμένο απο εξω οπως κάποιες φωτογραφίες που είδαμε στα σαιτ ειδήσεων), απο δω και περα με τα ΚΤΕΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thrall7 είπε

Εμενα απο Αθηνα εφτασε ... Ελλαδα στις 28/11 κι ακομα περιμενω κληση απο την υποστηριξη της ACS. Ουτε μισο κιλο πακετο. Μαλλον εχουν γινει και μπερδεματα στα HUB.

ΠΑρε στο 2109890000 πατα μετα το 1 και πες να σου πουνε σε ποια "αλλη" μεταφορικη το εχουν δωσει και ποιος  ο σριθμος παρακολουθησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Αναμένω δέμα από Γερμανία μέσω DHL Paket. Η αγορά του προϊόντος έγινε από Alie και η κατάσταση της αποστολής μου είναι όπως φαίνεται στη φώτο. Η ερώτηση μου είναι αν είναι φυσιολογικό να έχει "κολλήσει" σε αυτό το στάδιο τόσες μέρες. Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω μέσω DHL. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις τυχόν απαντήσεις σας. 

Screenshot_20201217_155447_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...