Προς το περιεχόμενο

DHL PAKET ΠΑΡΑΔΟΣΗ


Kostas123k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έχω ένα δέμα από Γερμανία με DHL PAKET International το οποίο μόλις σήμερα εφτάσε Αθήνα και πήρε τον δρόμο του για Θεσσαλονίκη. Το ερώτημα όμως είναι το εξής μέσα στο tracking τις DHL express που αναλαμβάνει την παράδοση γράφει εκτιμώμενη παράδοση 23 Δεκεμβρίου ισχύει αυτό ή όχι και αν ισχύει υπάρχει τρόπος να το παραλάβω από τις αποθήκες τους 

Ευχαριστώ 

IMG_20201210_235406.jpg

Επεξ/σία από Kostas123k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει κανονικά.

Η εκτιμώμενη παράδοση είναι στις 23 Δεκεμβρίου. 

Η πραγματική ημέρα παράδοσης , δεν ταυτίζεται με την εκτιμώμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον είναι απλή υπηρεσία Γερμανίας(dhl είναι τα αντίστοιχα έκτα) και όχι κούριερ...πόσα ήταν τα έξτρα για shipping

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα κανονικά είναι 20 ευρώ αλλά επειδή η αγορά ήταν πάνω απο 4 κατοστάρικα τα έχουν τζάμπα 

Επειδή έχω ψωνίσει κι άλλες φορές από το συγκεκριμένο κατάστημα ερχόντουσαν σε 7 8 εργάσιμες σπίτι αλλά αυτη την φορά καθυστέρησαν λίγο δεν ξέρω αν φτάσει το βάρος που ήταν γύρω στα 15 κιλά ή η κατάσταση με το κορονοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κατι αντιστοιχο, φευγει 25 απο thomann, 1 ειναι στην ελλαδα οπου και το παραλαμβανει γνωστη εταιρια ταχυμεταφορων επονομαζομενη speedex. 
Το δεμα λοιπον ειναι σε 6 μερες απο Γερμανια - Ελλαδα. Απο τις 1 του μηνος, πριν 10 μερες δηλαδη μεχρι και σημερα το τρακινγκ εκει κολλησει στο οτι υποθετικα το δεμα εχει φυγει απο hub της αθηνας προς Θεσσαλονικη, χωρις καμια ομως ενημερωση για την πορεια του. Αα και παρεπιπτοντως, σημερα ειναι η αναγραφομενη ημερα παραδωσης που οριζει η DHL. 

image.png.fea04c8bc04d624ccd2a9f4a1e1d2ccd.png

image.png.61224ab1dc144c02b3c2377c81e60347.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω απο το thomman πηρα εκανα 10 μερες γερμανια αθηνα σημερα το πρωι εφτασε θεσσαλονικη και με βαση τις προηγουμενες παραγγελιες μου μου το φερνει την ιδια μερα που φτανει θεσσαλονικη η dhl

πολυ πιθανο βεβαια να εχει φρακαρει και η speedex οποτε υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...