Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077: Μεγάλα προβλήματα απόδοσης στα PS4/Xbox One, πληθώρα bugs σε κάθε πλατφόρμα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ilos είπε

Δεν είναι σχεδόν ίση με 3060ti, ακόμα και σε καθαρό rast είναι ένα ~15-20% πίσω. Αν βάλεις υπόψιν και το RT και το DLSS στο CP2077, τότε η διαφορά εκτοξεύεται. Και μένα πχ η 1080 στα περισσότερα games είναι στα ίδια με την 2060, αλλά στο CP δεν έχουν καμία επαφή.

ναι φιλε γιατι το CP ειναι unoptimized τελειως απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

10 λεπτά πριν, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

Αυτη την περιοδο δεν εχουμε ουτε το  PS4 Pro  που ειχαμε. Οποτε οταν αγορασουμε κατι θελουμε PS5 και οχι ξανα λεφτα για PS4 Pro.

Τότε απόλυτα κατανοητό υπέθεσα λανθασμένα ότι θα υπήρχε κάποια άλλη κονσόλα.. Πάντος το παιχνίδι δεν το κράζουν άδικα. Δεν είναι τόσο τα γραφικά αλλά η απόδοση .Το είδα από κοντά στο απλό xbox και είναι οριακά playable. Μιλάμε για frames στο επίπεδο του πρώτου playstasion 15 με 20 το πολύ. Αορατοι τοίχοι παντού το όταν αλλάζεις όπλο να κάνουν 5 sec να φωτίσουν τα textures και αλλα πολλά. Το παιχνίδι δεν έπρεπε να το βγάλουν έτσι αλλά τα preorders ήταν πολλά και τα λεφτά γλυκά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να το κυκλοφορούσαν ως αποκλειστικά nextgen παιχνίδι, αν και θα ήταν αρκετά τολμηρή κίνηση καθώς η βάση χρηστών xbox one-ps4 είναι τεράστια, ή τουλάχιστον να το βγάζανε στην αρχή αποκλειστικά στην νέα γενιά κονσολών και αργότερα στην προηγούμενη γενιά έτσι ώστε να τρέχει όσο είναι δυνατό καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

Εχω παιξει παιχνιδια με χειροτερα γραφικα εξ ορισμου.
Τα παιχνιδια αυτα ειχαν και bugs και glitches.
Τα παιζαμε γιατι ηταν ωραια παιχνιδια. Τα τελευταια χρονια ολοι ασχολουνται με τη γκρινια και το κραξιμο.
Φανταζομαι θα ειναι ωραιο παιχνιδι, δεν το εχουμε παιξει ακομα με το συζυγο γιατι δεν εχουμε playstation 5.

Ακριβως ρε φιλε...μονο γκρινια γκρινια γκρινια. Γιατι δεν παιζει σε 4κ αναλυση, φουλ γραφικα 144 fps  οι μεν με υπολογιστες των 400-1000 ευρω, λες και υπηρχε ποτε τετοια περιπτωση. Κραξιμο οι αλλοι σε αυτους που ευχαριστιουνται το παιχνιδι σε λιγοτερα fps και χαμηλα γραφικα. Καπου ελεος...εχει καλη ιστορια το παιχνιδι; αυτο θα επρεπε να μας νοιαζει και οχι που και με τι hardware παιζει ο καθενας για να το ευχαριστηθει. Τωρα το λαθος της εταιριας για ευκολο χρημα με την κυκλοφορια του παιχνιδιου σε "παλιες" κονσολες χωρις καποιο optimization (lite εκδοση κλπ κλπ) ειναι δικο τους φαουλ και οχι αυτου που εκανε pre order (που εδινε της παναγιας τα ματια μεσα).

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, iliasmach είπε

Καλύτερα να το κυκλοφορούσαν ως αποκλειστικά nextgen παιχνίδι, αν και θα ήταν αρκετά τολμηρή κίνηση καθώς η βάση χρηστών xbox one-ps4 είναι τεράστια, ή τουλάχιστον να το βγάζανε στην αρχή αποκλειστικά στην νέα γενιά κονσολών και αργότερα στην προηγούμενη γενιά έτσι ώστε να τρέχει όσο είναι δυνατό καλύτερα.

Συμφωνώ απόλυτα όπως έχω γράψει και σε προηγούμενα σχόλια.  Πάντος πώς γίνεται η εταιρεία που έχεις σαν avatar να βγάζει γιγάντια open world αριστουργήματα που να τρέχουν απροβλημάτιστα παντού .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tsarouc said:

όσοι έχουν κονσόλες απλά να μην ασχοληθούν. Ένα τόσο μεγάλο παιχνίδι δεν είναι για κονσόλες. Μια χαρά παίζει στην 2080 ti μου κανένα bug at all.... λαδάκι ρέουν τα καρέ και όλα φορτώνουν κομμάτια. Εμ τι.. με 500 ευρώ θέλατε και cyberpank? Αμ δε....

 

Κάπου μπερδεύτηκες. 

Μια χαρά παίζει στις κονσόλες των 500€. Λογικό βέβαια καθώς απλά είσαι προκατειλημμένος. 

 

47 minutes ago, makoylino said:

Σε 10 λεπτά καταλαβαίνεις ένα boring game ακόμη

Εννοείται. 

Μην σου πω ότι 143 δευτερόλεπτα αρκούν. 

Δεν είναι δα και κανένα παιχνίδι που θέλει κάμποσες δεκάδες ώρες για να τελειώσει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NickTG είπε

 

Εννοείται. 

Μην σου πω ότι 143 δευτερόλεπτα αρκούν. 

Δεν είναι δα και κανένα παιχνίδι που θέλει κάμποσες δεκάδες ώρες για να τελειώσει. 

Σε 10 λεπτά είσαι ήδη στο Act 2 στο Miles Morales και ετοιμάζεσαι για τον επίλογο. Μερικοί είναι μαθημένοι αλλιώς.

Στη Sony θα δώσεις 60 ευρώ για DLC με 5 ωρες campaign.

Στη CDPR θα δώσεις 60 ευρώ για παιχνίδι με 80-100 ώρες παιχνιδιού και 2 δωρεαν DLC με 40 ώρες έξτρα.

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, LongTom είπε

Γιατί οι γκουβάδες 7ετιας δεν παίζουν καλά το μαζικότερο και βαρύτερο παιχνίδι του '20; 

Έλα μου ντε.:rolleyes:

Το παιχνίδι ανακοινώθηκε το 2012, 1 χρόνο πριν απο την κυκλοφορία των "γκουβαδων" που αναφέρεις. Just saying.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί από εσάς είστε τελείως απαράδεκτοι η πολύ μικροί ηλικιακά.κανενας δεν ανάγκασε κανέναν να πάρει το παιχνίδι day one.αλλος γκρινιάζει γτ δν είδε play το παιχνίδι σε ps4 ο άλλος γτ έχει drops άλλος θεωρεί ότι τον κορόιδεψε η εταιρία.θεωρειτε όλοι εσείς μήπως ήταν επιλογή της εταιρίας να κυκλοφορήσει το παιχνίδι έτσι?μια εταιρία που από όταν ήταν πολύ μικρή είχε σεβαστεί τους καταναλωτές της στο έπακρο?Πρέπει να ξέρετε πως υπάρχουν τρομερές πιέσεις και από τους καταναλωτές που ήθελαν το παιχνίδι εδώ και τώρα αλλά και από τους publicers πολύ περισσότερο.ουτε μια ευκαιρία ρε σε μια εταιρία που από πολλούς θεωρείτο η ελπίδα του gaming?και από παιχνίδια αλλά και από σεβασμό στον καταναλωτή.εγω προσωπικά θα του πάρω όταν είναι έτοιμο.οσοι έτρεξαν με τις υγείες σας.επιλογη σας.προχτες αγόρασα το assassins creed origins origins και πολύ το χαίρομαι.δεν θα πάθω και τπτ αν πάρω το cyberpunk σε βάθος χρονου

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Το παιχνίδι ανακοινώθηκε το 2012, 1 χρόνο πριν απο την κυκλοφορία των "γκουβαδων" που αναφέρεις. Just saying.

Μην γράφετε ότι να ναι. Τι σχέση έχει πότε ανακοινώθηκε; Το Witcher 3 βγήκε το 2015 και τα 2 DLC του το 2016. Τότε άρχισαν να αναβαθμίζουν την REDengine 3 για το Cyberpunk και λίγο αργότερα άρχισε και το pre-production του παιχνιδιού.

 

 

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, callahan είπε

Τα preorders ως ένα βαθμο επιτρέπουν τέτοιου είδους παιχνίδια να πραγματοποιηθούν. Συμφωνώ όμως θα έπρεπε όσοι κάνουν pre order να έχουν κάποιο κίνητρο (πχ κάποιο δώρο μαζί με το παιχνίδι).

Εγώ το πήρα στο stadia όπου η Google έδινε μαζί το Chromecast ultra και το stadia controller. 

Στέλνουν Ελλάδα το stadia;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε τη σωστή διατύπωση;

Το παιχνίδι έχει χάλια γραφικά: ΛΑΘΟΣ (το παιχνίδι έχει γραφικάρες)

Το παιχνίδι έχει χάλια γραφικά στο ΧΒΟΧ ή PS4 μου: ΣΩΣΤΟ (για την ώρα είναι μέτριο)

Τους πήρε η μπάλα. Το μόνο για το οποίο μπορείς να τους κατηγορήσεις είναι ότι δεν εγκατέλειψαν την 'προηγούμενη' γενιά.

Αυτά παθαίνεις όταν έχει επενδυτές που βλέπουν μόνο το χρώμα του χρήματος. Δεν εγκαταλείπεις 150 εκατ. κονσόλες...

Όπως έχω ξαναπεί προτιμώ ένα παιχνίδι που κάνει εκπτώσεις στο performance (που μπορεί να διορθωθεί) από εκπτώσεις στο περιεχόμενο.

Τι να σου κάνει ο φουκαράς ο δίσκος με 5400 στροφές και ο επεξεργαστής που είναι για τάμπλετ; Οτάν βγήκε το Crysis και είχες ένα low - mid range ΠιΣι έλεγες οτι το παιχνίδι δείχνει χάλια ή ότι ο υπολογιστής σου το δείχνει χάλια; ( & μη μου πει κανείς ότι το Crysis είχε καλό optimization...)

Προτιμώ ένα φιλόδοξο παιχνίδι που τολμάει και ωθεί μηχανισμούς και τεχνολογία στα όρια από ένα copy, paste CoD, AC, WD κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στο PS4 PRO δεν μπορείς να παίξεις σωστά και ειδικά σε δυσκολίες Hard ή Ultra Hard αφού τα FPS δεν σε αφήνουν να συμπεριφερθείς σωστά σε μάχη. Παντού bugs, πολλές φορές κολλάει και ξεκολλάει μετά από 5 δευτερόλεπτα και πολλά άλλα. Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι για να διορθώσει τα αυτονόητα αλλά εγώ σταματάω να παίζω και θα περιμένω είτε να βγει κάποιο update σοβαρό είτε αν είμαστε καλά όταν πάρω το PS5. Καταλαβαίνω την πολυπλοκότητα του παιχνιδιού και ότι μπορεί να έχει στην αρχή κάποια θέματα αλλά όχι τόσο σοβαρά. Βασικά πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο σε παιχνίδι στο PS4 PRO. Για να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά.

Τα γραφικά γίνονται όλο πιο απαιτητικά, τα μεγέθη των παιχνιδιών μεγαλώνουν, έτσι είναι αυτά.

Ίσως θα ήταν καλύτερα να το βγάλουν μόνο στις next-gen κονσόλες.

Όσον αφορά το pc, μιλάμε για "νέας γενιάς" παιχνίδι, οπότε έχει και τις ανάλογες απαιτήσεις.

23 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Στέλνουν Ελλάδα το stadia;

Όχι αλλά μέχρι και το Verge έφτασε στο σημείο να προτείνει για το πολύ κόσμο που δεν έχουν ούτε θέλουν να πάρουν καινούριους υπολογιστές το stadia για το cyberpunk.

Μιλάμε για το Verge, για το μεγαλύτερο αντιγκούγκλη site του πλανήτη που ευχόταν στο stadia κακό ψόφο.

Όταν το είδα μου έπεσαν τα μαλλιά, φαλάκρα έκανα 🤣

Cyberpunk 2077 shines on next-gen consoles and Stadia

https://www.theverge.com/2020/12/10/22167303/cyberpunk-2077-ps5-console-google-stadia

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...