Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077: Μεγάλα προβλήματα απόδοσης στα PS4/Xbox One, πληθώρα bugs σε κάθε πλατφόρμα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
14 minutes ago, vaggos231 said:

πολυ σωστα το εθεσες η αληθεια ειναι. αλλα απο την αλλη, στην πρωτη περιπτωση ολοι επαιζαν το παιχνιδι και το ευχαριστιοντουσαν στο τελος της ημερας, ενω τωρα απλα καποιοι δεν μπορουν να το παιξουν καν.

Γενικότερα ήταν μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα η φάση με τις last gen consoles. Είτε θα έπρεπε να μην το βγάλουν, αρα θα έχαναν έσοδα, είτε να δείξουν in game footage που πάλι θα έχαναν έσοδα γιατί δεν θα το αγόραζαν. :p

Από την άλλη προτιμώ ξεκάθαρα να υπάρχουν settings με διαφορά της προκοπής και γι' αυτούς που έχουν high end PC. 

Τέτοιες πρακτικές όπως στο The Division είναι τραγικές και ντροπιαστικες:

"We do have to keep in check with the consoles; it would be kind of unfair to push it so far away from them."

Σύμφωνα με στέλεχος της Ubisoft...

 

Τι πάει να πει δεν είναι "δίκαιο" ? Είναι δίκαιο να πληρώνει ο άλλος πολλαπλάσια χρήματα και να παίρνει σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα (που λέει ο λόγος)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και μικρά μου παιδιά, μην ξεχάσετε στο επόμενο μεγάλο ΑΑΑ game να κάνετε preorder. Έτσι, μην χαλάσουμε το έθιμο και χάσουν τα εκατομμυριάκια τους οι publishers και οι devs.

Όσον αφορά το game, ευτυχώς δεν με έφαγε το hype όπως πάθανε πολλοί. Μετά από αυτά που είδα/άκουσα/διάβασα, θα περιμένω κανένα χρόνο μέχρι να το αγοράσω. Αν κρίνω από το Witcher 3 που το έπαιξα πέρυσι και έχει ακόμα μερικά bugs και glitches, δεν περιμένω από την CDPR να διορθώσει τα πάντα αλλά να το φτάσει σε ένα ικανοποιητικό βαθμό που θα βλέπετε και θα παίζετε ευχάριστα χωρίς να ''πονάνε'' τα μάτια μου με αυτά που βλέπω. Ίσως όταν αποφασίσω να το παίξω, να έχει βγει και μια πλήρης έκδοση με όλα τα DLCs/expansions οπότε καλύτερα και για έμενα για να έχω και μια πιο οκληρωμένη εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, maniacos93 said:

Και μικρά μου παιδιά, μην ξεχάσετε στο επόμενο μεγάλο ΑΑΑ game να κάνετε preorder

Η αλήθεια είναι πως δεν θα ρωτήσουμε πρώτα στο insomnia για να δούμε τη γνώμη σας να είσαι σίγουρος για αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NickTG είπε

Η αλήθεια είναι πως δεν θα ρωτήσουμε πρώτα στο insomnia για να δούμε τη γνώμη σας να είσαι σίγουρος για αυτό. 

Δεν είπα να μας ρωτήσετε. Απλώς, μετά από τόσα χρόνια και με όλα αυτά που γίνονται στην βιομηχανία του gaming, περίμενα να έχουν βάλει μυαλό οι gamers. Αλλά που, τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, maniacos93 said:

Δεν είπα να μας ρωτήσετε. Απλώς, μετά από τόσα χρόνια και με όλα αυτά που γίνονται στην βιομηχανία του gaming, περίμενα να έχουν βάλει οι gamers. Αλλά που, τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.

Υποψιάζομαι εκεί στο βάλει ήθελες να συμπληρώσεις με μυαλό. 

Στο ενδιάμεσο, μέχρι να κάνεις το edit, μπορείς να σκεφτείς πως ούτε όλα τα preorders πληρώνονται άμεσα, άρα δεν χάνει τίποτα αυτός που το κάνεις ούτε κερδίζει κάτι ή εταιρεία, αλλά και πως ούτε για όλους είναι ίδια τα 60, 70, 80€. 

Και πως γενικά δεν βλέπουν όλοι τα πράγματα με τον ίδιο τρόπο. 

Οπότε μπορείς εσύ να συνεχίσεις να μην κάνεις preorders και να αφήσεις όποιον θέλει να συνεχίσει να κάνει. 

Μπορείς επίσης να περιμένεις όταν ένα παιχνίδι έχει βγει με bugs, unpolished, unfininished ή οτιδήποτε άλλο και να το αγοράσεις πιο μετά και μάλιστα σε χαμηλότερη τιμή. 

Στο ενδιάμεσο οι υπόλοιποι και beta testing έκαναν για σένα και χρηματοδότηση οπότε κέρδος έχεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, NickTG είπε

Υποψιάζομαι εκεί στο βάλει ήθελες να συμπληρώσεις με μυαλό. 

Στο ενδιάμεσο, μέχρι να κάνεις το edit, μπορείς να σκεφτείς πως ούτε όλα τα preorders πληρώνονται άμεσα, άρα δεν χάνει τίποτα αυτός που το κάνεις ούτε κερδίζει κάτι ή εταιρεία, αλλά και πως ούτε για όλους είναι ίδια τα 60, 70, 80€. 

Και πως γενικά δεν βλέπουν όλοι τα πράγματα με τον ίδιο τρόπο. 

Οπότε μπορείς εσύ να συνεχίσεις να μην κάνεις preorders και να αφήσεις όποιον θέλει να συνεχίσει να κάνει. 

Μπορείς επίσης να περιμένεις όταν ένα παιχνίδι έχει βγει με bugs, unpolished, unfininished ή οτιδήποτε άλλο και να το αγοράσεις πιο μετά και μάλιστα σε χαμηλότερη τιμή. 

Στο ενδιάμεσο οι υπόλοιποι και beta testing έκαναν για σένα και χρηματοδότηση οπότε κέρδος έχεις. 

Ναι, μυαλό ήθελα να προσθέσω. Thanks για την διόρθωση.

Στο θέμα μας τώρα. Δεν είναι θέμα το πόσο μπορεί να κοστίζει το ένα game ή αν για κάποιον είναι λίγα ή πολλά τα 60 ευρώ. Και 10 ευρώ να έκανε το preorder, δεν πάυει να είναι preorder. Το θέμα είναι η όλη νοοτροπία πίσω από αυτό. Αγοράζεις γουρούνι στο σάκι και τίποτα παραπάνω. Δηλαδή τι διαφορά θα έχει αν περιμένεις να βγει το game, να δεις περί τίνος προκείται και μετά να πράξεις ανάλογα; Και δεν μιλάμε για κάποια indie studios που (μπορεί) να χρειάζονται την χρηματοδότησή μας για να συνεχίσουν. Μιλάμε για μεγαλοεταιρίες που έχουν καθιερωθεί στο χώρο εδώ και πολλά χρόνια.

Τέλος πάντων, μάλλον είμαι από τους λίγους που το βλέπω όλο αυτό λάθος. Μπορείτε να πράξετε όπως νομίζετε, απλώς μετά να μην διαμαρτυρόμαστε για το πως έχει καταντήσει η βιομηχανία (μισοτελειωμένα games, bugs, microtransactions, 120 ευρώ super-duper-deluxe editions, κ.τ.λ.) Όπως στρώσαμε, θα κοιμηθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2020 στις 6:10 ΜΜ, gurgurant είπε

ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΜΟΝΙΤΟΡ ΜΕ 120HZ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ 2080TI ΣΤΑ 60FPS ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΤΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ!!!!!!!

Το 99% των aaa games θα το παίζεις σε 60 θες δεν θες. Rdr2 βγάζεις 120? Όχι. Ac valhalla μήπως? Τσου. Zero dawn? Μπάσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...