Προς το περιεχόμενο

Το Disney+ ξεπέρασε τους 86 εκατομμύρια συνδρομητές και προχωρά σε αύξηση της συνδρομής


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

Το καταλαβαίνω ότι δεν έχετε χρήματα αλλά δεν χρειάζεται να είστε τζαμπατζήδες. Εντάξει παιδάκια είστε πολλοί εδώ ή βλέπετε ταινίες με υπότιτλους ακόμα. Είστε πολύ πίσω γενικά.

Τι λες ρε μάγκα αν έχεις λεφτά για Home Cinema ακριβό δεν τσιγκουνεύεσαι τα 30€. Σιγά τα λεφτά στην τελική. Αλλιώς είσαι να κυκλοφορείς με Cayenne αλλά να μην έχει τέλη να πληρώσεις.

Γεια σου ρε Κωνσταντίνε που δεν είσαι παιδάκι, δεν είσαι τζαμπατζής και έχεις πολλούς πλούσιους γνωστούς και φίλους. 

Προσωπικά βλέπω ταινίες πάντα με υπότιτλους και μάλιστα αγγλικούς. Το συστήνω για συνεχή εξάσκηση της γλώσσας. Το καλό Home Cinema μπορείς να το πάρεις με δόσεις ή να δανειστείς/κάνεις σκατό παξιμάδι. Αλλωστε δεν είναι και Cayenne...Ενα τίμιο είναι 1000-1500€ και κάτω. Τα λειτουργικά, τρέχοντα έξοδα είναι άλλο θέμα και είναι το πρόβλημα σε αυτούς με χαμηλά έσοδα. Αλλά και οι πλούσιοι δεν νομίζω ότι θέλουν να πετάνε 30άρια για κάθε ταινία που βλέπουν. Πέρα από αυτό τα Blu-ray δεν βολεύουν γιατί δεν είναι on demand. Πρεπει να τα παραγγείλεις να έρθουν κτλ.

Πάντως σε σχέση με τη γενικότερη συζήτηση, κακά τα ψέματα, το 90% του κόσμου καλύπτεται με Netflix και YouTube. 

 

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

Άντε να σου πετάξω τρεις ποιοτικές σειρές: Anne (Anne of Green Gables), Alienist, Marco Polo. Τώρα αν το επίπεδο είναι Batman ή Spider-Man ε εντάξει εδώ γελάμε.

Διαβάζεις υποτίθεται και Tolkien. Αμφιβάλλω αν έχεις πάει και ποτέ στην ζωή σου στο σπίτι του. 

Και όμως δεν είναι τόσοι λίγοι. Σκάψουν γνωρίζω πολλούς και όχι απαραίτητα συγγενείς. Γενικότερα υπάρχουν παρά πολύ κρυφοί με απίστευτα χρήματα (από άτομα που τους ανήκει η διακίνηση όλου του χρυσού της Ανατολικής Ευρώπης, φαρκαμοβιομηχανους, εφοπλιστές με την ονομασία Τίγρης που τους τρέμουν στην παγκόσμια αγορά, όχι της ΑΕΚ και του Ιωνικού αυτός συγκριτικά είναι τίποτα με αυτούς που αναφέρω μόνο για κάνα ψάρι στο κότερο από κάνα ξενοδοχείο παραλιακό και άλλοι πολλοί). Απλά ίσως να είναι αρκετά λιγότεροι.

Βέβαια εγώ που μένω Ανατολικά προάστια με συγγενείς Πολιτεία, Χολαργός, Χαλάνδρι, Κηφισιά, κλπ. μπορεί να μου φαίνονται περισσότεροι γιατί δεν έχω ζήσει ποτέ κέντρο Αθήνας ή περίχωρα.

Άμα δεν μένεις ΒΠ από Πολιτεία και πάνω, δεν είσαι δικός μας.

Και εμείς γνωριμίες με CEO πολυεθνικών κολοσσών να φάνε και οι κότες.

Άρα, όσοι μένουμε δίπλα στο σπίτι του Tolkien στην "εξωτική" Οξφόρδη κερδίζουμε πόντους σε κάτι;

Marco Polo ποιοτική σειρά; Quelle décadence. Μόνο για το επίπεδο Netflix. Να ανέφερες κανένα War & Peace του 2016 από BBC, που ήταν και πετσοκομμένο να πάω πάσο.

Είναι κρίμα να βλέπει κανείς σε τηλεόραση nanocell των 1000+ ευρώ και να κουράζει τα μάτια του. Πρέπει να βάλουν όλοι (όσοι έχουν τελοσπάντων) 4k HDR laser ultra-short-throw projector των 5000+ ευρώ minimum για να δουν το φως το αληθινό.

Και γιατί μόνο 1000+ ευρώ σε ηχοσύστημα; Τι είναι αυτό, το τοπ μοντέλο καμιάς Samsung/Sony; Mon dieu, και οι Heco, Dali, BW κλέφτες θα γίνουν;

Ειλικρινά όμως, ποιος έχει χρόνο για TV, όταν υπάρχουν τόσοι προορισμοί για να παραθερίσουμε και αυτόν το χειμώνα; Τα λεφτά τρέχουν. αλλά ο χρόνος δεν κυλάει πίσω που σπαταλάει κανείς στη TV και στις "ποιοτικές" σειρές των Netflix/Disney.

Επεξ/σία από Feregorn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, labr είπε

ενταξει τρ τι να λεμε, το νετφλιξ τοσο καιρο ηταν μια χαρα λαικό και τιμιο ολοι οι αλλοι δεν πανε να βγαλουνε λεφτα απο καινουργιους πελατες αλλα να κλεψουνε τους πελατες του νετφλιξ. για τζαμπα χρημα ψαχνουν αλλα στο τελος δεν θα πετυχουν ολοι απο αυτους. θα καταληξουμε να εχουμε 10 σελιδες με τετοιες υπηρεσιες (μπορει κ ηδη να χουμε τοσες) και η καθε μια θα εχει το ενα και δεν θα εχει το αλλο, λιγες και καλες εταιριες θελουμε.

Φυσικά και βλέπεις steamio.

Όταν μόλις 2 στις 10 trending σειρές αυτή τη στιγμή είναι στο Netflix τι περιμένεις;

Στο streamio θα πας αν δεν κάνουν επιτέλους τις υπηρεσίες τους διαθέσιμες κι εδώ.

Το λαικό και τίμιο που λες είναι υποκειμενικό.

Για το μέσο αμερικάνο που πληρώνει χρόνια τώρα συνδρομητική και cable (έχει τρομερά ποσοστά διείσδυσης η συνδρομητική στην Αμερική), τα 60 δολάρια για να έχει όλες τις streaming υπηρεσίες είναι λίγα και φθηνότερα από όσα πληρώνει για συνδρομητική μέχρι τώρα.

Για τη μεταμνημονιακή Ελλάδα είναι πολλά όντως, για τη προμνημονιακή Ελλάδα των 60 ευρώ της Nova όμως...

Για την ευκολία συμφωνώ, από τη στιγμή που πληρώνω θέλω πρόσβαση εύκολη σε όλα.

Θέλω το kaleidoscope χθες, όχι αύριο.

Τo top ten αυτή τη στιγμή, μόνο οι 2 είναι από το Netflix.

https://reelgood.com/curated/trending-picks

Yellowstone = Peacock

The Flight Attendant = HBO Max

The Undoing = HBO Max

The Mandalorian = Disney+

Your Honor = Showtime

The Queen's Gambit = Netflix

Euphoria = HBO Max

Fargo = Hulu

Parks and Recreation = Peacock

Shameless = Netflix

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ?

Αυτό θα ρωτούσα και εγώ. Έχω την εντύπωση ότι η συντριπτική πλειοψηφία των τίτλων δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους (τούρκικους όμως έχει αν νομίζω!!!!!). Όποιος έχει amazon ας μας διαφωτίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/12/2020 at 16:48, panagiotis1988 said:

Ποιος ασχολείται ακόμα με τορρεντς; Έχεις τόσες εναλλακτικές και κάθεσαι ακόμα να κατεβάζεις ένα ένα τα αρχεία ταινιών και υποτίτλων κ να σου πιάνουν χώρο σε δίσκους; 

Κάποιοι θέλουμε ποιότητα και ναι.. τα συλλέγουμε κιόλας! 
Κοίτα να δεις βίτσιο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

Το καταλαβαίνω ότι δεν έχετε χρήματα αλλά δεν χρειάζεται να είστε τζαμπατζήδες. Εντάξει παιδάκια είστε πολλοί εδώ ή βλέπετε ταινίες με υπότιτλους ακόμα. Είστε πολύ πίσω γενικά.

Τι λες ρε μάγκα αν έχεις λεφτά για Home Cinema ακριβό δεν τσιγκουνεύεσαι τα 30€. Σιγά τα λεφτά στην τελική. Αλλιώς είσαι να κυκλοφορείς με Cayenne αλλά να μην έχει τέλη να πληρώσεις.

χαχαχα φίλε έτσι όπως απαντάς σε όλους ένα συμπέρασμα βγάζουμε πέρα ότι δεν έχεις ιδέα απο τεχνολογία, έχεις και τεράστιο κόμπλεξ με αυτούς που έχουν λεφτά γιατί μάλλον δεν έχεις στον ήλιο μοίρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, XPHSTOS_ είπε

Κάποιοι θέλουμε ποιότητα και ναι.. τα συλλέγουμε κιόλας! 
Κοίτα να δεις βίτσιο ε?

 

Είπα και πιο πάνω ότι αν θες αρχεία των 50-60gb τότε αξίζουν τα torrents. Σε διαφορετική περίπτωση υπάρχουν άλλοι πιο απλοί τρόποι...και για λίγα ευρώ δεν αξιζει το χάσιμο χρόνου...για συλλογές δεν το συζητώ...τα torrents είναι μόνοδρομος...και εγώ πχ όταν πρωτοβγηκαν τα starwars σε 4κ τα κατέβασα και έκατσα να βρω κ υπότιτλους που να ταιριάζουν...αλλά αν πχ θέλω να δω το tenet δεν θα κάτσω να το σε 4k με dolby atmos, θα κάτσω κάτω δω από την υπηρεσία μου σε 1080p καθαρό, και με ac3 ήχο γιατί απλά δεν με νοιάζει να ασχοληθώ παραπάνω...

Στο λέει αυτό κάποιος που μέχρι να βρει τον καλό τον τρόπο να βλέπει ότι θέλει,κατέβαζε τορρεντς με το κιλό...

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/12/2020 στις 10:12 ΜΜ, dieksodo είπε

 

to netflix einai 20mbit

τα 4kbluray φτανει τα 200mbit

do the math 

το νετφλιξ βλεπεις 4κ hdr τηλεοραση

οχι κινηματρογραφικο προιον

βεβαια με αρκετο ουισκυ μπορει και ναμ ην καταλαβαινεις τη διαφορα

να κανω και γω μια ερωτηση. καλα δεν θα μπω καν στη συζητηση τορρεντ κτλ. οταν καμια φορα κατεβαζω τπτ να δω σε 4κ/HDR/10bit κτλ. τσεκαρω το bitrate(στις πληροφοριες αρχειου που κατεβαζω) και μερικες φορες ειναι αρκετα χαμηλο τυπου 15mbit συνηθως γυρω στα 25-30. Το ανωτερο που εχω πετυχει ειναι κοντα στα 80mbit, δεδομενου του οτι εχω μια C9 και την εχω συνδεσει με 100αρι καλωδιο στο router(ουτως η αλλως η θυρα που εχει η tv δεν υποστηριζει πανω απο 100αρι καλωδιο) και βλεπω περιεχομενο μεσω universal media server απο το pc. Θελω να τσεκαρω την αναπαραγωγη περιεχομενου με πολυ ψηλο bitrate για να δω που θα κανει buffering, εχεις να προτεινεις κατι; Η καποια αλλη συνδεσμολογια με καλυτερα αποτελεσματα;

Επεξ/σία από tsibosp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, tsibosp said:

να κανω και γω μια ερωτηση. καλα δεν θα μπω καν στη συζητηση τορρεντ κτλ. οταν καμια φορα κατεβαζω τπτ να δω σε 4κ/HDR/10bit κτλ. τσεκαρω το bitrate(στις πληροφοριες αρχειου που κατεβαζω) και μερικες φορες ειναι αρκετα χαμηλο τυπου 15mbit συνηθως γυρω στα 25-30. Το ανωτερο που εχω πετυχει ειναι κοντα στα 80mbit, δεδομενου του οτι εχω μια C9 και την εχω συνδεσει με 100αρι καλωδιο στο router(ουτως η αλλως η θυρα που εχει η tv δεν υποστηριζει πανω απο 100αρι καλωδιο) και βλεπω περιεχομενο μεσω universal media server απο το pc. Θελω να τσεκαρω την αναπαραγωγη περιεχομενου με πολυ ψηλο bitrate για να δω που θα κανει buffering, εχεις να προτεινεις κατι; Η καποια αλλη συνδεσμολογια με καλυτερα αποτελεσματα;


καταρχας ποτε δε συνδεουμε συσκευες με το ρουτερ

παρε ενα HP switch gigabit με 30 ευρω και συδεσετα ολα ωστε μεταξυ υπολογιστων να μπορεις να πιασεις μεχρι 80mb/sec

 

Επισης κατεβασε καποια εφαρμογη τυπου networx να κανεις μονιτορ την ταχυτητα του δικτυου οποτε οταν η τηλεοραση διαβαζει απο τον σερβερ η εφαρμογη θα δειχνει ιστογραμμα 

 

τελος το μεσο bitrate μιας ταινιας δε λεει τιποτα

μπορει να εχει 20 ελλα να χτυπαει 60 σε δυσκολες στιγμες

εβλεπα τις προαλλες grand tour με 25gb το επισοδειο και χτυπαγε 160mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dieksodo είπε


καταρχας ποτε δε συνδεουμε συσκευες με το ρουτερ

παρε ενα HP switch gigabit με 30 ευρω και συδεσετα ολα ωστε μεταξυ υπολογιστων να μπορεις να πιασεις μεχρι 80mb/sec

 

Επισης κατεβασε καποια εφαρμογη τυπου networx να κανεις μονιτορ την ταχυτητα του δικτυου οποτε οταν η τηλεοραση διαβαζει απο τον σερβερ η εφαρμογη θα δειχνει ιστογραμμα 

 

τελος το μεσο bitrate μιας ταινιας δε λεει τιποτα

μπορει να εχει 20 ελλα να χτυπαει 60 σε δυσκολες στιγμες

εβλεπα τις προαλλες grand tour με 25gb το επισοδειο και χτυπαγε 160mbps

Εμένα πάντως σε cx μέχρι να έρθει το nvidia shield μόνο με το τελευταίο επεισόδιο του Game of Thrones είχα θέμα.(μόνο τελευταία σεζόν κατέβασα για να δω πω είναι σε 4k)

Τα υπόλοιπα είχαν avg λιγότερο από 80 και ποτέ δεν είχα buffering. Ακόμα και στιγμιαία να ξεπερνάνε τα 100 έχει ένα περιθώριο μερικών δευτερολέπτων πριν κολλήσει οπότε σε λίγα έχεις θέμα. Πιστεύω σε ταινίες 2 ωρών δεν θα έχεις ποτέ θέμα γιατί αν έχουν μεγάλο bitrate δεν θα χωράνε σε ένα δίσκο. 

Ακόμα και το LOTR που ήταν σε 2 δίσκους δεν είχε θέμα.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jts είπε

Εμένα πάντως σε cx μέχρι να έρθει το nvidia shield μόνο με το τελευταίο επεισόδιο του Game of Thrones είχα θέμα.(μόνο τελευταία σεζόν κατέβασα για να δω πω είναι σε 4k)

Τα υπόλοιπα είχαν avg λιγότερο από 80 και ποτέ δεν είχα buffering. Ακόμα και στιγμιαία να ξεπερνάνε τα 100 έχει ένα περιθώριο μερικών δευτερολέπτων πριν κολλήσει οπότε σε λίγα έχεις θέμα. Πιστεύω σε ταινίες 2 ωρών δεν θα έχεις ποτέ θέμα γιατί αν έχουν μεγάλο bitrate δεν θα χωράνε σε ένα δίσκο. 

Ακόμα και το LOTR που ήταν σε 2 δίσκους δεν είχε θέμα.

Μα και γω έχω προβληματιστει θετικά πάντα χάχα. Δλδ το μόνο που έχω κάνει είναι να συνδέσω με ένα καλώδιο ethernet την TV με το router. Ανοίγω απλά το universal media server στο PC μου και κάνω stream τα πάντα στην TV χωρίς το παραμικρό buffering σε αρχεία ταινιών τύπου 80gb 4k/hdr/10bit (χωρίς transcoding εννοείται). Πραγματικά απορώ Γτ δεν κολλάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2020 στις 4:02 ΜΜ, yiankap είπε

Αυτό θα ρωτούσα και εγώ. Έχω την εντύπωση ότι η συντριπτική πλειοψηφία των τίτλων δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους (τούρκικους όμως έχει αν νομίζω!!!!!). Όποιος έχει amazon ας μας διαφωτίσει.

εχω ζησει αγγλια δε χρειαζομαι υποτιτλους βασικα αλλα οπως γραφω (δοκιμη) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, Sniperas13 said:

ξερουμε ποτε θα μπουν ελληνικοι υποτιτλοι στην πλατφορμα?

 

Υποθέτω όταν γίνει επισήμως διαθέσιμο και στην Ελλάδα, μέσα στο 2021.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tsibosp είπε

Μα και γω έχω προβληματιστει θετικά πάντα χάχα. Δλδ το μόνο που έχω κάνει είναι να συνδέσω με ένα καλώδιο ethernet την TV με το router. Ανοίγω απλά το universal media server στο PC μου και κάνω stream τα πάντα στην TV χωρίς το παραμικρό buffering σε αρχεία ταινιών τύπου 80gb 4k/hdr/10bit (χωρίς transcoding εννοείται). Πραγματικά απορώ Γτ δεν κολλάει. 

Μια από τς ίδια παιδιά! Έχω συνδέσει το shield στο ρουτερ φόρτωσα ταινία γύρω στο 90gb και ούτε για πλάκα buffer! Περίεργα πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...