Προς το περιεχόμενο

Το Disney+ ξεπέρασε τους 86 εκατομμύρια συνδρομητές και προχωρά σε αύξηση της συνδρομής


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Τόσα ξέρεις, τόσα λες παναγιωτάκη... 

Ακριβώς...τόσα ξέρω τοσα λέω ανδρικο...

Όταν με πολύ λίγα ευρώ μπορείς να έχεις σχεδόν τα πάντα γιατί να κάτσεις να ασχολείσαι με τορρεντς; Δεν λέω για τις περιπτώσεις όπου θες να δεις 4κ ταινίες των 50-60gb οκ εκεί τα τορρεντς έχουν αξία...οτιδήποτε άλλο είναι χάσιμο χρόνου...

Επεξ/σία από panagiotis1988
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

ΕΣΥ το ανέφερες. Και ξαναγράφω αν έχεις χρήματα απολαμβάνεις την καλύτερη δυνατή ποιότητα ήχου, εικόνας, streaming και μη. Δηλαδή τα αρχεία MKV από μόνα τους ΔΕΝ σου αυξάνουν την εμπειρία ή την διασκέδαση. Αν έχεις έναν υπολογιστή με Voodoo κάρτα και μόνιτορ TFT με ηχεία αυτά τα παλιά τα κιτρινισμένα άσπρα τι εμπειρία μπορείς να έχεις με αρχεία MKV ή ότι άλλο θες.

Ο μερακλής δεν είναι τζαμπατζής δηλαδή θα ξοδέψει $2,500 σε TV, $1000+ σε σύστημα ήχου, $700 σε ακουστικά, και $2000+ για ultrabook. Βάλε και τον καναπέ τον δερμάτινο από import USA 7000€ και το Jack Daniels των 70€ και είναι κομπλέ (μην σου πω κανένα Riesling των $10,000). Δεν θα τρέξει δηλαδή ιδρωμένος να βρει σωτηρία στα Torrent. Το 2005 μπορεί, το 2020 με την καμία.

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Μια χαρά είναι το streaming σε 4K, HDR, σε πάνελ nano cell των 1,000€+ σε αυτά που έχουν και Dolby Atmos από μόνα τους. Και άσε τους μερακλήδες φίλε.

Ναι, γιατί είναι πολλοί που έχουν χρήματα για τα έξοδα που περιγράφεις... ειδικά μετά την πανδημία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

ΕΣΥ το ανέφερες. Και ξαναγράφω αν έχεις χρήματα απολαμβάνεις την καλύτερη δυνατή ποιότητα ήχου, εικόνας, streaming και μη. Δηλαδή τα αρχεία MKV από μόνα τους ΔΕΝ σου αυξάνουν την εμπειρία ή την διασκέδαση. Αν έχεις έναν υπολογιστή με Voodoo κάρτα και μόνιτορ TFT με ηχεία αυτά τα παλιά τα κιτρινισμένα άσπρα τι εμπειρία μπορείς να έχεις με αρχεία MKV ή ότι άλλο θες.

Ο μερακλής δεν είναι τζαμπατζής δηλαδή θα ξοδέψει $2,500 σε TV, $1000+ σε σύστημα ήχου, $700 σε ακουστικά, και $2000+ για ultrabook. Βάλε και τον καναπέ τον δερμάτινο από import USA 7000€ και το Jack Daniels των 70€ και είναι κομπλέ (μην σου πω κανένα Riesling των $10,000). Δεν θα τρέξει δηλαδή ιδρωμένος να βρει σωτηρία στα Torrent. Το 2005 μπορεί, το 2020 με την καμία.

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Μια χαρά είναι το streaming σε 4K, HDR, σε πάνελ nano cell των 1,000€+ σε αυτά που έχουν και Dolby Atmos από μόνα τους. Και άσε τους μερακλήδες φίλε.

Πες μου φίλε μου, εγώ που είμαι μερακλής, Και έχω δώσει τα ποσά που αναφέρεις για το home cinema(και παραπάνω), που ακριβώς θα βρω την κορυφαία ποιότητα, Αν όχι στα torrent; Μία απάντηση θα ήτανε στο Blu-ray δισκάκι αλλά αν δεις την διαθεσιμότητα των Blu-ray δίσκων στην Ελλάδα, είναι για κλάματα οπότε πίστεψε με τα torrent για μας τους “μερακλήδες” είναι μονόδρομος. Πολύ ευχαρίστως θα πλήρωνα υπηρεσία που να μπορεί να μου προσφέρει ολόκληρο το αρχείο Blu-ray ή να το αγοράσω ή να το νοικιάσω αλλά δεν υπάρχει,προς το παρόν τουλάχιστον, ή δε γνωρίζω εγώ κάποια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Έχεις υπολογίσει πόσο κοστίζει να βλέπεις όλες τις ταινίες που θέλεις σε Bluray? Εκτός αν η σύγκριση που κάνεις είναι μεταξύ πληρωμένου stream με τσάμπα Bluray από torrents. Μόνο που κάποιος πρέπει να πληρώνει και την παραγωγή των ταινιών/σειρών. Αν πηγαίναμε όλοι στη λύση torrents όπως λένε οι μάγκες εδώ μέσα, απλώς δεν θα υπήρχε περιεχόμενο να δεις. Δηλαδή η μαγκιά "κατεβάζω torrents και απολαμβάνω ποιότητα" βασίζεται σ' αυτούς που πληρώνουν. Ωραία μαγκιά...
Ο άλλος λέει να σαμποτάρουμε. Ποιον να σαμποτάρετε βρε; Αυτούς που παράγουν το περιεχόμενο που θέλετε να καταναλώνετε;

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου, αλλά όπως είπα και σε ένα άλλο σχόλιο, προσωπικά κατεβάζω torrent ούτε από μαγκιά ούτε για να το παίξω έξυπνος! Τα κατεβάζω γιατί θέλω την απόλυτη ποιότητα για το home cinema που έχω που δεν μπορούν να μου την προσφέρουν οι streaming υπηρεσίες(εχω και νετφλιξ εννοείται). Μία λύση λοιπόν θα ήτανε να αγοράσω το δισκάκι ολόκληρο αλλά μου φαίνονται πάρα πολλά τα 20 € + τα 30 € για μία ταινία που θα δω μία φορά. Καταλαβαίνω ότι το να κατεβάζω τζάμπα μία ταινία δεν είναι το πιο σωστό προφανώς αλλά θα πλήρωνα στο χαλαρό, αν έβγαινε μία υπηρεσία που θα μπορούσε να μου προσφέρει ολόκληρο το αρχείο Blu-ray προς Ενοικιαση!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Konstantinos92 είπε

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι είναι που έχουν τόσα χρήματα και παραπάνω. Το καταλαβαίνω ότι πολλοί μένετε Παγκράτι η Πατησια και δυσκολεύεστε και είναι σεβαστό όμως έχω την τύχη να έχω γνωρίσει άτομα που η μόνη τους ανησυχία είναι αν θα πάνε να κάνουν ακτιβισμό στην Κοστα Ρικα ή πόσες Bugatti θα αγοράσουν να της κρύψουν στα κρυφά χωράφια τους στα περίχωρα των Αθηνών (άτομα με συλλογή πάνω από 200 αυτοκίνητα) ή συγγενείς που κυκλοφορούν με AMG δωρισμένη από την δουλειά τους. Καλός ή κακώς υπάρχει και ο άλλος κόσμος.

Είναι πολύ λίγοι αυτοί που περιγράφεις σε σχέση με τους υπόλοιπους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Konstantinos92 είπε

Το καταλαβαίνω ότι δεν έχετε χρήματα αλλά δεν χρειάζεται να είστε τζαμπατζήδες. Εντάξει παιδάκια είστε πολλοί εδώ ή βλέπετε ταινίες με υπότιτλους ακόμα. Είστε πολύ πίσω γενικά.

Τι λες ρε μάγκα αν έχεις λεφτά για Home Cinema ακριβό δεν τσιγκουνεύεσαι τα 30€. Σιγά τα λεφτά στην τελική. Αλλιώς είσαι να κυκλοφορείς με Cayenne αλλά να μην έχει τέλη να πληρώσεις.

Είναι και η ευκολία ρε ‘σύ ☺️

Επεξ/σία από kilic200
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, kilic200 said:

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου, αλλά όπως είπα και σε ένα άλλο σχόλιο, προσωπικά κατεβάζω torrent ούτε από μαγκιά ούτε για να το παίξω έξυπνος! Τα κατεβάζω γιατί θέλω την απόλυτη ποιότητα για το home cinema που έχω που δεν μπορούν να μου την προσφέρουν οι streaming υπηρεσίες(εχω και νετφλιξ εννοείται). Μία λύση λοιπόν θα ήτανε να αγοράσω το δισκάκι ολόκληρο αλλά μου φαίνονται πάρα πολλά τα 20 € + τα 30 € για μία ταινία που θα δω μία φορά. Καταλαβαίνω ότι το να κατεβάζω τζάμπα μία ταινία δεν είναι το πιο σωστό προφανώς αλλά θα πλήρωνα στο χαλαρό, αν έβγαινε μία υπηρεσία που θα μπορούσε να μου προσφέρει ολόκληρο το αρχείο Blu-ray προς Ενοικιαση!!

Σύμφωνοι. Το καταλαβαίνω αυτό που λες. Χρειάζεται μια ενδιάμεση κατάσταση μεταξύ του (αναγκαστικού λόγω ταχυτήτων) 20Mbps και του όντως ακριβού Bluray. Αφού πληρώνεις και Netflix (ή πας κανένα σινεμά πού και πού) κανένα πρόβλημα. Το point μου ήταν να μην νομίζουμε ότι είμαστε μάγκες όταν κατεβάζουμε torrents, ότι και καλά ξεγελάμε αυτούς που παράγουν το περιεχόμενο που θέλουμε. Είναι ανούσια αυτή η νοοτροπία αντιπαλότητας. Υπάρχουν άνθρωποι πίσω απ' τις παραγωγές που πρέπει να πληρωθούν κάπως. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Konstantinos92 said:

Το καταλαβαίνω ότι δεν έχετε χρήματα αλλά δεν χρειάζεται να είστε τζαμπατζήδες. 

 

εγω προσωπικα εχω λεφτα οποτε δεν το κανω γιατι ειμαι τζαμπατζης

 

1 hour ago, Konstantinos92 said:

 βλέπετε ταινίες με υπότιτλους ακόμα.

 

Είστε πολύ πίσω γενικά.

 

 

ενω για να ειμασταν μπροστα θα επρεπε να...  (??!) (προσπαθησε να δεις τενετ χωρις υποτιτλους και αν καταλαβεις τιπιτα χεσε με)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Konstantinos92 είπε

Βέβαια εγώ που μένω Ανατολικά προάστια με συγγενείς Πολιτεία, Χολαργός, Χαλάνδρι, Κηφισιά, κλπ. μπορεί να μου φαίνονται περισσότεροι γιατί δεν έχω ζήσει ποτέ κέντρο Αθήνας ή περίχωρα.

Αυτό ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, axidousgr είπε

Δυο μας έχουν μείνει πλέον και το ένα ζητάει λεφτά πλέον από 15/1 από torrents 

δλδ?

4 ώρες πριν, makis269 είπε

Εδώ πληρώναμε 5 ευρω το δίμηνο αν θυμάμε καλά για την σαβουρο-ΕΡΤ χωρις να εχουμε επιλογή .

γτ, δεν πληρώνουμε ακόμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω νετφλιξ 2 χρονια τωρα κ αμαζον(δοκιμη) ...κ ομως ποιο πολλη βλεπω stremio ειναι τα συμτωματα τις καραντινας  ειναι η ευκολια ολα σε ενα...υπαρχουν επιλογες πολλες αν κ θα προτιμουσα να ειμαι σε ενα καφε μπαρ κ να σκοτωνω εκει την ωρα  μου...εθελοντικα     to madalorian παντως τρομερη σειρα  χθες ειδα κ το καινουργιο επεισοδιο απο το 24 ωρες ειχα να δω ετσι σειρα....

Επεξ/σία από bilspa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει τρ τι να λεμε, το νετφλιξ τοσο καιρο ηταν μια χαρα λαικό και τιμιο ολοι οι αλλοι δεν πανε να βγαλουνε λεφτα απο καινουργιους πελατες αλλα να κλεψουνε τους πελατες του νετφλιξ. για τζαμπα χρημα ψαχνουν αλλα στο τελος δεν θα πετυχουν ολοι απο αυτους. θα καταληξουμε να εχουμε 10 σελιδες με τετοιες υπηρεσιες (μπορει κ ηδη να χουμε τοσες) και η καθε μια θα εχει το ενα και δεν θα εχει το αλλο, λιγες και καλες εταιριες θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

ΕΣΥ λοιπόν αγοράζεις από εξωτερικό όπως σωστά πραττεις ήδη υποθέτω. Αν έχεις χαλάσει τόσα λεφτά και επιμένεις στα torrent κρίμα. 

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι είναι που έχουν τόσα χρήματα και παραπάνω. Το καταλαβαίνω ότι πολλοί μένετε Παγκράτι η Πατησια και δυσκολεύεστε και είναι σεβαστό όμως έχω την τύχη να έχω γνωρίσει άτομα που η μόνη τους ανησυχία είναι αν θα πάνε να κάνουν ακτιβισμό στην Κοστα Ρικα ή πόσες Bugatti θα αγοράσουν να της κρύψουν στα κρυφά χωράφια τους στα περίχωρα των Αθηνών (άτομα με συλλογή πάνω από 200 αυτοκίνητα) ή συγγενείς που κυκλοφορούν με AMG δωρισμένη από την δουλειά τους. Καλός ή κακώς υπάρχει και ο άλλος κόσμος.

Μας λες πως το να έχεις 20.000€ setup και να κατεβάζεις torrent - που είναι και ο μόνος τρόπος να έχεις σωστή ποιότητα - είναι ντροπή.

Σε αυτούς που αγοράζουν Bugatti για να την κρύψουν σε χωράφι (🤔) και έχεις την τύχη να τους γνωρίζεις ..τους λες το ίδιο ή αν δεν μένουν Παγκράτι ή Πατήσια δεν τους κρίνουμε;

Το σχόλιο σου είναι τόσο λάθος σε τόσα επίπεδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bilspa είπε

εχω νετφλιξ 2 χρονια τωρα κ αμαζον(δοκιμη) ...κ ομως ποιο πολλη βλεπω stremio ειναι τα συμτωματα τις καραντινας  ειναι η ευκολια ολα σε ενα...υπαρχουν επιλογες πολλες αν κ θα προτιμουσα να ειμαι σε ενα καφε μπαρ κ να σκοτωνω εκει την ωρα  μου...εθελοντικα     to madalorian παντως τρομερη σειρα  χθες ειδα κ το καινουργιο επεισοδιο απο το 24 ωρες ειχα να δω ετσι σειρα....

ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...