Προς το περιεχόμενο

Αδεια γαμου


MrJulius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας 

Για έκδοση άδειας γάμου τι δικαιολογητικά χρειάζονται; Να τονίσω ότι επρόκειτο για πολιτικό γάμο και όχι θρησκευτικό.

Στα ΚΕΠ που πήρα με είπαν ότι δεν χρειάζεται βεβαίωση αγαμίας και ότι μια βεβαίωση οικογενειακής κατάστασης αρκεί και επιβεβαιώνει ότι δεν είμαι παντρεμένος άπλα επειδή θα φύγω στο εξωτερικό και θα γίνει πολιτικός εκει.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MrJulius είπε

Γειά σας 

Για έκδοση άδειας γάμου τι δικαιολογητικά χρειάζονται; Να τονίσω ότι επρόκειτο για πολιτικό γάμο και όχι θρησκευτικό.

Στα ΚΕΠ που πήρα με είπαν ότι δεν χρειάζεται βεβαίωση αγαμίας και ότι μια βεβαίωση οικογενειακής κατάστασης αρκεί και επιβεβαιώνει ότι δεν είμαι παντρεμένος άπλα επειδή θα φύγω στο εξωτερικό και θα γίνει πολιτικός εκει.

Ευχαριστώ

Χρειάζεσαι ανακοινωση σε εφημερίδα,αδεια γαμου απο τον δημο σου,αποστιλ σφραγίδα απο την περιφέρεια.Εκεί θα πρέπει να μεταφραστούν αυτά στην τοπική γλώσσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Χρειάζεσαι ανακοινωση σε εφημερίδα,αδεια γαμου απο τον δημο σου,αποστιλ σφραγίδα απο την περιφέρεια.Εκεί θα πρέπει να μεταφραστούν αυτά στην τοπική γλώσσα.

Στην εφημεριδα για ποιο λογο χρειαζεται;
Τωρα ισως ειναι χαζο αυτο που θα πω μηπως πρεπει να παρω και το αποκομμα τις εφημεριδας εκει για να το αποδειξω την αδεια γαμου;

Επεξ/σία από MrJulius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MrJulius είπε

Στην εφυμεριδα για ποιο λογο χρειαζεται;
Τωρα ισως ειναι χαζο αυτο που θα πω μηπως πρεπει να παρω και το αποκομμα τις εφημεριδας εκει για να το αποδειξω την αδεια γαμου;

Πρέπει να γίνει αναγγελία του γάμου, ο ταδε παντρευεται την δείνα στις τόσες του μηνός στο Χ κράτος.Και ναι πρέπει να έχεις την εφημερίδα και να ελέγξεις ότι έχουν βάλει σωστά όλα τα στοιχεία.

Ρωτησες στον δήμο σου και δεν σου είπαν;Στο ληξιαρχείο;Το έκανα πριν 13 χρόνια και δεν τα θυμάμαι τόσο καλά.Μετά φυσικά πρέπει να δηλώσες τον γάμο στο ειδικό ληξιαρχείο και στον δήμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Πρέπει να γίνει αναγγελία του γάμου, ο ταδε παντρευεται την δείνα στις τόσες του μηνός στο Χ κράτος.Και ναι πρέπει να έχεις την εφημερίδα και να ελέγξεις ότι έχουν βάλει σωστά όλα τα στοιχεία.

Ρωτησες στον δήμο σου και δεν σου είπαν;Στο ληξιαρχείο;Το έκανα πριν 13 χρόνια και δεν τα θυμάμαι τόσο καλά.Μετά φυσικά πρέπει να δηλώσες τον γάμο στο ειδικό ληξιαρχείο και στον δήμο σου.

O γαμος θα γινει στο εξωτερικο ημερομηνια ακομα δεν εχουμε πει απλα απο οσο με ειπαν η βεβαιωση κραταει για εξι μηνες.
Εγω θελω να το βγαλω π.χ λιγες ημερες πριν φυγω και να το εχω και μεσα σε αυτο το διαστημα εξι μηνων οπως ανεφερα να παντρευτουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MrJulius είπε

O γαμος θα γινει στο εξωτερικο ημερομηνια ακομα δεν εχουμε πει απλα απο οσο με ειπαν η βεβαιωση κραταει για εξι μηνες.
Εγω θελω να το βγαλω π.χ λιγες ημερες πριν φυγω και να το εχω και μεσα σε αυτο το διαστημα εξι μηνων οπως ανεφερα να παντρευτουμε.

Η εφημερίδα είναι για την Ελλάδα.Αστο πιο φλου στην ημερομηνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν βάλεις αγγελία στην εφημερίδα, πας με όλα τα δικαιολογητικά στον δήμο μαζί με την εφημερίδα. δεν την παίρνεις αμέσως την άδεια, μου φαίνεται στην δίνουν σε μια εβδομάδα από την δημοσίευση στην εφημερίδα. χρειάζεσαι και πιστοποιητικό από την χώρα της μέλλουσας γυναίκας σου μεταφρασμένο επίσημα. γιατί η άδεια γάμου αναφέρει και ποιον θα παντρευτείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, james01gr είπε

όταν βάλεις αγγελία στην εφημερίδα, πας με όλα τα δικαιολογητικά στον δήμο μαζί με την εφημερίδα. δεν την παίρνεις αμέσως την άδεια, μου φαίνεται στην δίνουν σε μια εβδομάδα από την δημοσίευση στην εφημερίδα. χρειάζεσαι και πιστοποιητικό από την χώρα της μέλλουσας γυναίκας σου μεταφρασμένο επίσημα. γιατί η άδεια γάμου αναφέρει και ποιον θα παντρευτείς

τι πιστοποιητικο συγκεκριμενα χρειαζεται;

EDIT: μεταφρασμενο στα Ελληνικα η Αγγλικα;

Επεξ/σία από MrJulius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

FYI η αναγγελία γαμου σε εφημεριδα μας ακολουθει απο τα.παλια χρονια οπου οι γαμπροι εστριβαν δια του αρραβωνος και παιρναν και την προικα μαζι!!

Εαν εχεις ταξει και σε αλλη γαμο υποτίθεται θα το δει στην εφημερίδα και θα πραξει τα δεοντα

Επεξ/σία από Fotis_Greece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, james01gr είπε

όταν βάλεις αγγελία στην εφημερίδα, πας με όλα τα δικαιολογητικά στον δήμο μαζί με την εφημερίδα. δεν την παίρνεις αμέσως την άδεια, μου φαίνεται στην δίνουν σε μια εβδομάδα από την δημοσίευση στην εφημερίδα. χρειάζεσαι και πιστοποιητικό από την χώρα της μέλλουσας γυναίκας σου μεταφρασμένο επίσημα. γιατί η άδεια γάμου αναφέρει και ποιον θα παντρευτείς

Αν γίνει στην χωρα της νύφης ο γάμος δεν χρειάζεται δικό της.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αν γίνει στην χωρα της νύφης ο γάμος δεν χρειάζεται δικό της.

Ναι αλλα εδω που θα βγαλω την αδεια δεν θα μου ζητησουν τιποτα εγγραφα τις κοπελας μου σαν αποδεξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...