Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Family App δίνει στους γονείς δυνατότητα απομακρυσμένης παύσης παιχνιδιού


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, unforgiven είπε

To καλό με το Kaspersky είναι πως μετράει screen time συνολικά σε PC και tablet/κινητό. Αλλά όχι σε XBOX. Χρειάζονται και τα δύο δυστυχώς.

Το ms family τα εχει ολα. Και ανα εφαρμογή ώρα, και συνολικα ( με τον launcher σε Android ), αλλα δεν καταλάβαινε σωστά τις ρυθμίσεις, δεν μπορούσες να αλλάξεις wallpaper, δεν άφηνε να κάνεις task Switch και το άφησα εκτός Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά λένε ότι τα παιδιά γίνονται βίαια από τα παιχνίδια. ΦΥΣΙΚΑ καλοί μου γονείς, αν του κάνετε pause το παιχνίδι χωρίς να το πείτε, πως να μην γίνεται βίαιο το παιδί σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, imneckro είπε

Συγκεκριμένα έτσι κάηκε το 1997, το τροφοδοτικό του 486 μου παιζοντάς κρυφά το βράδυ diablo. Και μετά έψαχνα οδηγό σε pc master για να το αντικαταστήσω.

Αυτά έκανα εγώ λίγο νωρίτερα με την Α500 και την πέταξε μια μέρα ο πατέρας μου από τον 5ο όροφο. :)
(όχι επειδή δεν διάβαζα, αλλά επειδή έπαιρνα αμπάριζα την TV)

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Εμενα ειχε καβατζωσει το PC στο παταρι 462 μεχρι να περασω τα μαθηματα τον Σεπτεμβριο, και μαλλον απο υγρασια ή κατι τετοιο οταν τελικα το κατεβασε, το εβαλα στην πριζα πατησα το power button και πηρε φωτια το τροφοδοτικο. 

Ποιο είναι το πατάρι 462; Πόσα πατάρια έχετε σπίτι σου; 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σύντομη ερώτηση για όσους το έχουν χρησιμοποιήσει, με ποιο λογαριασμό μπαίνεις σαν διαχειριστής της οικογένειας; Εγώ εχω μόνο ένα, αυτόν που είναι συνδεδεμένος με τη βιβλιοθηκη παιχνιδιών και το game pass. Αν μπω με αυτόν σαν διαχειριστής, θα φτιάξω άλλον για το παιδί (που όμως δε θα έχει παιχνίδια) ή θα φτιάξω εγώ ένα νέο και θα θα κάνω το διαχειριστή της οικογένειας με παιδί τον υπάρχων λογαριασμό με τα παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ripper386 είπε

Μια σύντομη ερώτηση για όσους το έχουν χρησιμοποιήσει, με ποιο λογαριασμό μπαίνεις σαν διαχειριστής της οικογένειας; Εγώ εχω μόνο ένα, αυτόν που είναι συνδεδεμένος με τη βιβλιοθηκη παιχνιδιών και το game pass. Αν μπω με αυτόν σαν διαχειριστής, θα φτιάξω άλλον για το παιδί (που όμως δε θα έχει παιχνίδια) ή θα φτιάξω εγώ ένα νέο και θα θα κάνω το διαχειριστή της οικογένειας με παιδί τον υπάρχων λογαριασμό με τα παιχνίδια;

Δημιουργεις νέο λογαριασμο microsoft και βαζεις τα στοιχεια του παιδιου σου (ονοματεπωνυμο ηλικια κλπ). επειδη η ηλικια που θα βαλεις παραπεμπει σε ανηλικο, θα σου ζητησει ενα "βασικό" λογαριασμο σαν διαχειριστη που θα βαλεις τον δικο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kallair είπε

Δημιουργεις νέο λογαριασμο microsoft και βαζεις τα στοιχεια του παιδιου σου (ονοματεπωνυμο ηλικια κλπ). επειδη η ηλικια που θα βαλεις παραπεμπει σε ανηλικο, θα σου ζητησει ενα "βασικό" λογαριασμο σαν διαχειριστη που θα βαλεις τον δικο σου.

Ναι αλλά όταν θα μπει το παιδί με το δικό του στο XBOX θα εμφανιστεί η λίστα με τα παιχνίδια που έχω εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια του xbox είναι διαθέσιμα σε όλους βάσει ορίων ηλικίας, όπως και όλες οι εφαρμογές οσο αφορά  Windows. Επιτρέπεις /κοβεις ότι θες για όσες θες για όσες ώρες θέλεις.

 

Ενα gamepass acc αρκεί για να κατεβάζεις games και να τα παίζουν όλοι.

Βασικό είναι κάθε ένας να έχει δικό του acc στην MS με δικό του email.

 μπορείς να το συνδιασεις με το Google Family και να είναι ολα τα accounts 1:1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...