Προς το περιεχόμενο

Η Apple διέθεσε το iOS 14.3 και iPadOS 14.3 με νέες λειτουργίες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Το iCloud έχει διακόπτες που ανοίγεις να πάρεις φωτογραφίες κτλ.

Κατάλαβα, έχω iCloud 50GB και κάνει καθημερινό backup τα πάντα όλα. Εννοείς να απενεργοποιήσω τα backup του Safari (γιατί αυτό κολλάει, τώρα που μιλάμε δεν λειτουργεί καν), να κάνω factory reset και μετά setup from iCloud backup;

Είθισται αυτό σαν λύση γενικά; Μου θυμίζει το format που κάνουμε στα PC όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Athanasios2104 είπε

Κατάλαβα, έχω iCloud 50GB και κάνει καθημερινό backup τα πάντα όλα. Εννοείς να απενεργοποιήσω τα backup του Safari (γιατί αυτό κολλάει, τώρα που μιλάμε δεν λειτουργεί καν), να κάνω factory reset και μετά setup from iCloud backup;

Είθισται αυτό σαν λύση γενικά; Μου θυμίζει το format που κάνουμε στα PC όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει... :(

Κοίταξε τι κάνω. Αντίγραφο ασφαλείας όλα όσο πάρει. Βάζω σε dfu mode το iPhone. Οφείλω να ομολογήσω ότι το δυσκόλεψαν ενώ στα 8 και κάτω είναι πολύ εύκολο. Περνάει το λογισμικό καθαρό. Όταν με ρωτήσει πατάω set up as new. Μετά επιλέγω καμία ανάκτηση από πουθενά στο κινητό. Ανοίγω τους διακόπτες iCloud περνάει τις φωτό. Ανοίγω τον διακόπτη iCloud μηνύματα περνάει τα μηνύματα κοκ. Έτσι χάνω τις πρόσφατες κλήσεις αλλά δεν είχα ποτέ μου θέμα. 
Εφαρμογές περνάω χειροκίνητα μια μια και κωδικούς περνάω έναν έναν χειροκίνητα.

5 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Κοίταξε τι κάνω. Αντίγραφο ασφαλείας όλα όσο πάρει. Επειδή είμαι ψυχαναγκαστικός Φουλ κάνω σκρινσοτ την αρχική να ξέρω που θα σερφάρω κάθε εικονίδιο τη θέση του. Βάζω σε dfu mode το iPhone. Οφείλω να ομολογήσω ότι το δυσκόλεψαν ενώ στα 8 και κάτω είναι πολύ εύκολο. Περνάει το λογισμικό καθαρό. Όταν με ρωτήσει πατάω set up as new. Μετά επιλέγω καμία ανάκτηση από πουθενά στο κινητό. Ανοίγω τους διακόπτες iCloud περνάει τις φωτό. Ανοίγω τον διακόπτη iCloud μηνύματα περνάει τα μηνύματα κοκ. Έτσι χάνω τις πρόσφατες κλήσεις αλλά δεν είχα ποτέ μου θέμα. 
Εφαρμογές περνάω χειροκίνητα μια μια και κωδικούς περνάω έναν έναν χειροκίνητα.

 

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imneckro είπε

iPhone X, πάει λίγο πιο γρήγορα το τηλέφωνο μετά από αυτό το update ή είναι η ιδέα μου; Κάποιος άλλος το παρατήρησε;

εχω το Xs και δε την εχω περασει ακομα περιμενω να δω τι παιζει  με τη μπαταρια εχεις δει καποια διαφορα εσυ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alx255 είπε

εχω το Xs και δε την εχω περασει ακομα περιμενω να δω τι παιζει  με τη μπαταρια εχεις δει καποια διαφορα εσυ?

 

Ακόμη δεν κατάλαβα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα Κ

fast and smooth

iphone XS

-κι υπόψιν 

οι έχοντες iphone 

δε κολλάνε κοροϊδοιό

Επεξ/σία από userino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Fotis13 said:

Στο ipad pro δεν το εχω περασει ακομα .Μαλλον σημερα θα το κανω .Το περασε κανεις να μας πει εντυπωσεις ?

Στο iPad Pro 11" 2018, τρέχει μια χαρά. Έχω την αμυδρή εντύπωση ότι πάει λίγο πιο γρήγορα - αλλά μπορεί να είναι εντύπωση μόνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...