Προς το περιεχόμενο

Mi Router 4A Giga Version (region issue)


zefirakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

σήμερα παρέλαβα το Mi Router 4A και στις επιλογές για region δεν έχει την Ελλάδα. Έχει Γερμανία και Ηνωμένο Βασίλειο αλλά αν επιλέξεις κάτι από αυτά στη συνέχεια δεν μπορώ να το συνδέσω με το app του κινητού γιατί στο κινητό έχω κανονικά region Ελλάδα.
Ψάχνοντας βρήκα ότι σε άλλα μοντέλα έχει επιλογή για region EU ακόμη και GR ήθελα να ρωτήσω κάποιος που το έχει τι έχει επιλέξει για να δω αν φταίει η έκδοση που αγόρασα ή είναι όλα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, zefirakos είπε

Καλησπέρα,

σήμερα παρέλαβα το Mi Router 4A και στις επιλογές για region δεν έχει την Ελλάδα. Έχει Γερμανία και Ηνωμένο Βασίλειο αλλά αν επιλέξεις κάτι από αυτά στη συνέχεια δεν μπορώ να το συνδέσω με το app του κινητού γιατί στο κινητό έχω κανονικά region Ελλάδα.
Ψάχνοντας βρήκα ότι σε άλλα μοντέλα έχει επιλογή για region EU ακόμη και GR ήθελα να ρωτήσω κάποιος που το έχει τι έχει επιλέξει για να δω αν φταίει η έκδοση που αγόρασα ή είναι όλα έτσι.

Δοκίμασε Wall penetration- low και κλείσε το QoS, άλλαξε κανάλι, δες αν θα έχεις έτσι καλύτερο αποτέλεσμα 

Επεξ/σία από timos81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, chios είπε

https://halimjr.com/r4a-gigabit-global-firmware/

καπου διάβασα ότι σε αυτό το firmware εχει και την ελλάδα μέσα

το δοκίμασα, είναι ίδιο με το official και οι επιλογές που έχω είναι ίδιες, απλά θέλω να επιβεβαιώσω πως έχουν τις ίδιες επιλογές και οι υπόλοιποι που έχουν το ίδιο router και δεν υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα.

 

{"current":"GB","list":[{"name":"South Korea","code":"KR"},{"name":"Singapore","code":"SG"},{"name":"Malaysia","code":"MY"},{"name":"France","code":"FR"},{"name":"Germany","code":"DE"},{"name":"Italy","code":"IT"},{"name":"Spain","code":"ES"},{"name":"Indonesia","code":"ID"},{"name":"Thailand","code":"TH"},{"name":"Vietnam","code":"VN"},{"name":"Brazil","code":"BR"},{"name":"Russia","code":"RU"},{"name":"Turkey","code":"TR"},{"name":"阿拉伯联合酋长国(迪拜)","code":"AE"},{"name":"Australia","code":"AU"},{"name":"Belgium","code":"BE"},{"name":"Switzerland","code":"CH"},{"name":"Chile","code":"CL"},{"name":"Denmark","code":"DK"},{"name":"Egypt","code":"EG"},{"name":"Finland","code":"FI"},{"name":"Ireland","code":"IE"},{"name":"Israel","code":"IL"},{"name":"Morocco","code":"MA"},{"name":"Nigeria","code":"NG"},{"name":"Netherlands","code":"NL"},{"name":"Norway","code":"NO"},{"name":"Peru","code":"PE"},{"name":"Poland","code":"PL"},{"name":"Sweden","code":"SE"},{"name":"Ukraine","code":"UA"},{"name":"United Kingdom","code":"GB"},{"name":"New Zealand","code":"NZ"},{"name":"Portugal","code":"PT"},{"name":"Kenya","code":"KE"}],"code":0}

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...