Προς το περιεχόμενο

Η αξία του bitcoin ξεπέρασε τα $20,000


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, papmel είπε

Εγω ξερω σε τι πληρώνω ο Κινέζος ομως δεν παιρνει Ευρώ!
Αρα δεν συναλασετε χρημα ΑΕΡΑΣ κοπανιστος ειναι η πιστωτικη.
Και ξαναρωτάω για τους αφελεις που λενε οτι ειναι ΕΚΤΟΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

βρειτε μου ενα ανταλακτηριο που να μην ειναι απο πισω τραπεζα να αγορασω μερικα bitcoins.
και αν μου βρειτε ελατε να μου το πειτε και μενα ε???????

 

χαχαχαχα άρα εσύ πληρώνεις αέρα κοπανιστό και ο κινέζος παίρνει αέρα κοπανιστό... μάαααλιστα....  Όπως είπα αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις το νόμισμα απο το μέσο τότε έχεις πρόβλημα... Ήμαρτον που έλεγε και μια ψυχή...

 

localbitcoins ανήκει σε τράπεζα?? θα μας τρελάνεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Stathis85 είπε

χαχαχαχα άρα εσύ πληρώνεις αέρα κοπανιστό και ο κινέζος παίρνει αέρα κοπανιστό... μάαααλιστα....  Όπως είπα αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις το νόμισμα απο το μέσο τότε έχεις πρόβλημα... Ήμαρτον που έλεγε και μια ψυχή...

 

localbitcoins ανήκει σε τράπεζα?? θα μας τρελάνεις?

Ελα θελω τωρα να δωσω 3.000 να αγορασω μερικα Κρυπτονομισματα.
πες μου πως θα γινει χωρις να περασουν απο τραπεζα τα χρηματα μου και να εχω και τους τιτλους χωρις να το ξερει η Τραπεζα πες μου.
και θα σου βγαλω και προμηθεια 10%

Γιατι κουραστηκα  και θέλω λυσεις εδω και τωρα.

Επεξ/σία από papmel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Τι μπαρουφα πέταξες για τα κρυπτονομισματα φίλε, καλύτερα μην γράψεις άλλο γιατί εκτίθεσαι πολύ άσχημα 

Οταν το bitcoin θα σταματήσει να είναι παράδεισος των κερδοσκόπων και αρχίσει πραγματικά να είναι αυτό που υπόσχεται, θα αλλάξω και τη γνώμη μου. Αλλά μέχρι στιγμής οι άνθρωποι το κυνηγάνε για κερδοσκοπικούς λόγους, και αυτό που έγραψα ανταποκρίνεται σε αυτό που βλέπω.

Μπορεί τα crypto να είχαν ευγενής στόχο, αλλά με την αστάθεια που έχει το bitcoin μόνο, δε μπορώ να βγάλω άλλο συμπέρασμα. Συμπεριφέρεται καθαρά σαν μετοχή. Αν το θεωρείς μπαρούφα, δικαίωμά σου, αλλά πως αλλιώς να πάρω το συμπέρασμά μου;

Το μόνο καλό που κάνει τουλάχιστον είναι να γίνει στον κοσμάκη στην Βενεζουέλα και στο Ιράν ένα νόμισμα με αξία, επειδή παρόλο που έχει τα κακά του περί συμπεριφοράς σαν μετοχή, τουλάχιστον είναι ένα lifeline έξω από τις κατεστραμμένες οικονομίες τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, papmel είπε

Ελα θελω τωρα να δωσω 3.000 να αγορασω μερικα Κρυπτονομισματα.
πες μου πως θα γινει χωρις να περασουν απο τραπεζα τα χρηματα μου και να εχω και τους τιτλους χωρις να το ξερει η Τραπεζα πες μου.
και θα σου βγαλω και προμηθεια 10%

Γιατι κουραστηκα  και θέλω λυσεις εδω και τωρα.

μα είναι ήδη σε τράπεζα και αυτός που θα τα πάρει σε τράπεζα θα τα βάλει. δεν βγάζει νόημα αυτό που λες.

αν θες cash τι σε χαλάει το localbitcoin? δεν ειναι και κανα τρελό ποσό τα 3000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papmel είπε

Αλήθεια?

Για βρες μου εσυ καπου να πουλησω η να αγορασω Bitcoin που δεν ειναι Αδειοδοτημενη Αρχη απο Τράπεζα.
ελα περιμένω να μου πεις ενα Link.
να δω πως γινετε να κατατιθονται χρηματα στα ανταλακτηρια χωρις να ειναι αδειοδοτημενα απο ΤΡΑΠΕΖΕΣ!
 

Μη πας μακριά!

Σε εμένα έλα. Εγώ στα αγοράζω. Όχι σήμερα βέβαια γιατί δεν είναι καλή μέρα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαφνικα ολοι οι "Εξυπνοι" που ειπαν οτι δεν ειναι τραπεζικο νομισμα εξαφανιστηκαν με την πιο απλη ερώτηση που εκανα χααχαχα.

Αντε γεια ρε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, papmel είπε

Ελα θελω τωρα να δωσω 3.000 να αγορασω μερικα Κρυπτονομισματα.
πες μου πως θα γινει χωρις να περασουν απο τραπεζα τα χρηματα μου και να εχω και τους τιτλους χωρις να το ξερει η Τραπεζα πες μου.
και θα σου βγαλω και προμηθεια 10%

Γιατι κουραστηκα  και θέλω λυσεις εδω και τωρα.

Μεταφορά χρημάτων με western union. εσύ θα δώσεις μετρητά, ο άλλος θα πάρει μετρητά

Να σου δώσω αριθμό λογαριασμού να μου βάλεις τα 300ε προμήθεια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HNC = Hellenic Coin,το Μάρτιο του 2020 η τιμή ήταν 0.05$ και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στα 0,69-0,70$..Κρίμα να βλέπουμε ειδήσεις για κρυπτονομίσματα και να μην υπάρχει ουτε μια αναφορά ποτέ σε κάτι Ελληνικό,η προσπάθεια που έχει γινει για το συγκεκριμένο είναι τεράστια..

Σ ενα χρόνο έχει αυξηθεί κατά 40.787%,

Σε σχέση τιμής - απόδοσης πολύς κόσμος,ειδικά Ελληνες που ασχολουνται θα ταν πολύ πιο κερδισμένοι με HNC, με 0,50€ το κομμάτι επενδύοντας 10.000€ θα αγόραζε κάποιος 20.000 κομμάτια και σε περίπτωση που αυτο ακουμπήσει το 1€ θα χει διπλασιάσει το πορτοφολι του κατα 100%..απο εκει κ περα αν ανεβει κ αλλο η τιμη η αυξηση θα ναι πολυ μεγαλυτερη,σε σχεση παντα με 0,7btc που θα αγόραζε με τα 10.000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PantKo είπε

Αν αυριο αποφασισουμε ολοι μαζι οτι ο χρυσος δεν εχει αξια και θελουμε να οριζουμε την αξια σε καστανα πχ,τοτε τα καστανα θα ειναι το πολυτιμο ειδος. Το τι λοιπον ειναι αξιας και τι οχι,ειναι σχετικο παντα και δεν το οριζουν εξωγηινοι,εμεις το οριζουμε.

Ναι αλλα για να εξυπηρετει το σκοπο του το μεσο θα πρεπει να ειναι σπανιο και δυσκολο στην παραχαραξη, να μπορει να διατηρηθει επ αοριστον κλπ.

Τα καστανα αν υιοθετουνταν ως μεσο ανταλλαγης θα μπορουσε να γεμισει ο τοπος απο αυτα αφου θα αυξανοταν η παραγωγη και η τιμη τους θα επεφτε. Ασε που χαλανε με τον καιρο.

Εχουν βεβαια χρησιμοτητα οπως συνηθως συμβαινει με το commodity money (σαν τα τσιγαρα στη φυλακη) αλλα τελικα αυτο δεν εχει και τοση σημασια οσο θα νομιζε καποιος.

Ο χρυσος ηταν το καλυτερο φυσικο αγαθο για αυτον το σκοπο ιστορικα. Δεν χαλαει, ειναι σπανιος και ακομα και αν ολοι θελανε να τον εξορυξουν, δεν μπορεις να τον δημιουργησεις απο το πουθενα. Οσος υπαρχει στον πλανητη αυτος ειναι. Χρησιμοτητα δεν ειχε μεχρι τον 19ο αιωνα τουλαχιστον. Και μην μου πειτε οτι ειχε επειδη μπορεις να φτιαξεις κοσμηματα. Το αντιθετο ισχυει. Τα κοσμηματα εχουν αξια επειδη ειναι φτιαγμενα απο χρυσο και οχι γιατι ειναι ωραια και γυαλιστερα.

Αν ποτε βρεθει οικομικα βιωσιμος τροπος να τον παραγεις απο αλλα μεταλλα επηρεαζοντας κατευθειαν τη δομη των ατομων, δεν θα γινει ολος ο κοσμος πλουσιος επειδη θα φτιαξουμε χρυσο. Ο χρυσος απλως δεν θα εχει πια αξια, περα απο την οποια βιομηχανικη χρηση του

 

1 ώρα πριν, mech35 είπε

τί παθαίνουν όλοι οι καινούργιοι με το ripple κάθε φορά? πώς τους βρίσκουν? λες και αν θες να βρεις σκαμ πρέπει να μπεις στα κρύπτο

Ειναι ακομα στο top 10 αρα ορατο αμεσα στους νεους.

Εχει μικρη μοναδιαια τιμη αρα unit bias στο οποια πολλοι νεοι ειναι επιρρεπεις

Βασιζεται σε ενα αφηγημα οτι θα δουλευει παραλληλα και σε συνεργασια με τις τραπεζες, αρα φαινεται λιγοτερο επαναστατικο και πιο κατανοητο, αρα και πιο προσβασιμο

Για καποιον που δεν ξερει και δεν καταλαβαινει απο decentralization επισης ειναι ευκολο να πειστει απο επιχειρηματα τυπου Transactions /sec, ταχυτητα συναλλαγων, ελλειψη mining (αρα καλο για το περιβαλλον) κλπ που ειναι αυτονοητα (οτι ειναι μπουρδες) μονο σε αυτους που εχουν ασχοληθει πραγματικα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Ο μόνος που θα κλαψει στο τέλος είστε εσείς οι δήθεν επιστήμονες 😅 οποίος δεν έχει κάνει επενδύσει στα κρυπτονομισματα είναι καταδικασμένος σε αποτυχία της οικονομικής τους θέσης

Τώρα περιμενω τα altcoins να κάνουν την αντεπίθεση ώστε να φέρουν σε ισορροπία τις αγορές 👍

Αντε να δουμε εχω πανω απο 20 altcoins και αναμενω λογικα θα κανουν το μπαμ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

HNC = Hellenic Coin,το Μάρτιο του 2020 η τιμή ήταν 0.05$ και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στα 0,69-0,70$..Κρίμα να βλέπουμε ειδήσεις για κρυπτονομίσματα και να μην υπάρχει ουτε μια αναφορά ποτέ σε κάτι Ελληνικό,η προσπάθεια που έχει γινει για το συγκεκριμένο είναι τεράστια..

Σ ενα χρόνο έχει αυξηθεί κατά 40.787%,

Σε σχέση τιμής - απόδοσης πολύς κόσμος,ειδικά Ελληνες που ασχολουνται θα ταν πολύ πιο κερδισμένοι με HNC, με 0,50€ το κομμάτι επενδύοντας 10.000€ θα αγόραζε κάποιος 20.000 κομμάτια και σε περίπτωση που αυτο ακουμπήσει το 1€ θα χει διπλασιάσει το πορτοφολι του κατα 100%..απο εκει κ περα αν ανεβει κ αλλο η τιμη η αυξηση θα ναι πολυ μεγαλυτερη,σε σχεση παντα με 0,7btc που θα αγόραζε με τα 10.000€

απολάυστε υπεύθυνα και μακριά από scams και ponzies

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ''επιστήμονες'' που κράζουν είναι οι ίδιοι που έκραζαν και τότε που η τιμή του ήταν κάτω απο 1.000 και νόμιζαν ότι ήταν ακριβό. Είναι οι ίδιοι που κρυφά θα αγοράσουν μόλις πέσει η τιμή του.

 

Επεξ/σία από asteratos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, randomcat είπε

ετοιμαστείτε όλοι οι κομπιουτερόβιοι... όπου να 'ναι θα κάνουν την εμφάνισή τους οι εξαφανισμένοι συγγενείς σας

Reminder.. όταν αρχίσουν να μας θυμούνται είναι το καλύτερο signal για να πουλήσουμε 😜 ( και μετά να αγοράσουμε φθηνότερα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...