Προς το περιεχόμενο

Μόνιμη κατοικία από Ε1


rainbowrain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Ελπίζω η ερώτηση μ να μην είναι εκτός θέματος του forum.

Ήθελα ν ρωτησω αν γνωρίζει κανείς στο Ε1 από που φαίνεται η μόνιμη κατοικία

Είναι πάνω πάνω,εκεί δλδ που έχει και τα στοιχεία αρ.ταυτοτητας κτλπ? (Όπου φαίνεται η διεύθυνση του πατρικού μου στο οποίο και θέλω να μεταβω)

Η πιο κάτω που λέει κυρια κατοικία και είναι η διεύθυνση του σπιτιου το οποίο νοικιαζω και είναι σε άλλη πόλη από τ πατρικό μου

Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε απάντηση

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Επεξ/σία από rainbowrain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.aade.gr/bebaiosi-katoikias-eidikis-hrisis

Έτσι όπως το περιγράφεις πάντως δεν μπορείς να μετακινηθείς στο πατρικό σου μια και η μόνιμη κατοικία σου είναι εκεί που νοικιάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2020 στις 4:55 ΜΜ, rainbowrain είπε

Καλησπέρα σας,

Ελπίζω η ερώτηση μ να μην είναι εκτός θέματος του forum.

Ήθελα ν ρωτησω αν γνωρίζει κανείς στο Ε1 από που φαίνεται η μόνιμη κατοικία

Είναι πάνω πάνω,εκεί δλδ που έχει και τα στοιχεία αρ.ταυτοτητας κτλπ? (Όπου φαίνεται η διεύθυνση του πατρικού μου στο οποίο και θέλω να μεταβω)

Η πιο κάτω που λέει κυρια κατοικία και είναι η διεύθυνση του σπιτιου το οποίο νοικιαζω και είναι σε άλλη πόλη από τ πατρικό μου

Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε απάντηση

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Επειδή περιγράφεις ακριβώς την δική μου περίπτωση, ενδιαφέρομαι κι εγώ να μαθω αν εβγαλες ακρη ή αν μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει ποια είναι η διαφορά μεταξύ κύριας και μόνιμης κατοικίας για μετακινήσεις εκτός νομού.

Εγώ ειμαι αναπληρωτρια και στην βεβαίωση απο το aade αναγράφεται ως "κύρια κατοικία" η διεύθυνση στην οποία νοικιαζα πέρυσι..! (Επειδη παίρνει τα στοιχεια απο το Ε1 του 2019). Φετος, τοποθετηθηκα σε αλλη πολη, οπου διαμενω και εργαζομαι. Φαίνεται πανω, βεβαια, και η "διεθυνση κατοικιας" (το πατρικό μου). Άρα... ; Θα μου επιτραπεί η μετακίνηση προς το πατρικό μου; Η' θεωρείται η περσινή μου διεύθυνση οτι είναι η "κυρια" /μόνιμη κατοικία μου..;; 🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...