Προς το περιεχόμενο

Galaxy Note: Ίσως τελικά η Samsung να μην έχει εγκαταλείψει την ιδέα μίας νέας γενιάς Note


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακά τα ψέματα αν είσαι κάτοχος note μια φορά, δεν γυρνάς πίσω στα απλά κινητά ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι μένεις 1-2 χρόνια με το ίδιο κινητό.
Οι λειτουργίες του είναι άπειρες!

  • Like 5
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγαλει εστω το ιδιο (Ν20U) με καλυτερη αυτονομια και ας αποχαιρετησει με το κεφαλι ψηλα. 

Εαν οντως βεβαια εχει σκοπο να αποχαιρετησει. Για μενα δεν ελειπε τιποτε αλλο απο το τελευταιο εκτος απο μπαταρια. Ειναι λες και ειχες την απολυτη ναυαρχιδα με μπαταρια απο τα Lidl... Ουτε μιση μερα δεν εβγαζε η μπαταρια.

Πιστευω πως προσπαθει να περασει νεα μοδα (οπως με τα ΝΟΤΕ) με τα αναδιπλουμενα αλλα δεν το βλεπω. Βεβαια τα ιδια λεγαμε και τοτε με τα ΝΟΤΕ αλλα ηρθε και εγινε μαστ. Ακολουθησαν ολοι οι υπολοιποι μεγαλωνοντας τις οθονες τους αργα η γρηγορα.

Ισως και τωρα να γινει κατι αντιστοιχο (αν και δεν μου αρεσουν καθολου).

Θα προτιμουσα παντως οπως ειπα, ενα ΝΟΤΕ σαν το τελευταιο (Για μενα δεν εχει αναγκη περαιτερω βελτιωσεων, βαρεθηκα με αυτη την φρενιτιδα των καμερων πια !) και να βελτιωσει την αυτονομια του. Εαν ειναι το τελευταιο θα γινει αναρπαστο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το καλυτερο κινητο ειχα καποτε 3 σειρες,τωρα δε υπαρχει φραγκο ειναι αλλο επιπεδο δε εχει αντιπαλο κ δε ειναι για πιτσιρικια ειναι για επαγγελματιες  δε χρειαζεται να μειωνουμε ενα προιον επειδη γιναμε φτψχια καταραμενη..οταν αγοραζεις ενα προιον στη ουσια σε αγοραζει  κ τα χρηματα πανε στη εξελιξη στη επομενη γενια νοτε...ετσι λειτουργει το συστημα αν ειχε χρονια ενημερωσεις γιατι να αγορασει καποιος καινουργιο οχι δε μπορουν να το υποστηριζουν δε θελουν αυτο πρεπει να το γνωριζουμε ολοι μας...δε το αγοραζουμε με το πιστολι στον κροταφο...κ κατι τρελα που ακουω κ απο φιλους αλλα κ φορουμ εχω χιαομι το βαζει κατω αυτο δε το πιστευει ουτε ο ceo της xiaomi  οποιος μπορει αγοραζει αυτο το κινητο πρωτη επιλογη κ μετα παμε σε αλλες συσκευες κ  εχει προχωρησει η τεχνολογια ολα τα κινητα ποια ειναι σε καλο επιπεδο ..

Επεξ/σία από bilspa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, speedman_26 είπε

το τελευταιο note εχει 3 χρονια αναβαθμισεις

Εχεις δικιο απο τη μια και καταλαβαινω τη θεση σου , απο την αλλη ως χρηστης note 9 με πολυ βαρια επαγγελματικη χρηση και σκοτωνει. Βγαζει χαλαρα τη μια ημερα και μενεις με 20% μπαταρια αλλα μια χαρα! (σημ. το καλυτερο τηλεφωνο που ειχα ποτε overall ηταν το oneplus 5T αλλα το πατησα με το αυτοκινητο (εγω ο ιδιος το δικο μου τηλεφωνο - ρουα ματ))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ως κάτοχος ακόμα του Note 10+ έχω να πω πως η μετάβαση, πέρα των καμερών, στο 20άρι δεν αξίζει. Ελαφρώς καλύτερο επεξεργαστή, ίδιο bloatware, μια σημαντική μείωση απόκρισης στο πενάκι η οποία ήταν ήδη μικρή και αυτά λίγο πολύ. 

Σηκώνει σαν κινητό άπειρο customization με πληρωμένα και μη application και το κινήτο λόγο κατασκευής του είναι απλά απόλαυση 1,5 χρόνο σχεδόν μετά ερχόμενος από το 8άρι όπου έχω καταλάβει σημαντικές διαφορές με κινητά της εταιρείας (2-3 χρόνια).
Χρησιμοποιώ εφαρμογές για να διαβάζω και κρατάω σημειώσεις, μέσω one drive και MS προγράμματα (word, excel, one note) συνχρονισμένα σε ταμπλετ υπολογιστή και κίνητο έχεις πρακτικά ένα PDA θα λέγαμε, με ένα συνεχές και ανεμπόδιστο workflow.
στα χέρια σου. Έχει κάνει προσωπικά, την ζωή μου ευκολότερη από κάθε άποψη. Ενημερώσεις συνέχεια, κανένα πρόβλημα με κανένα κινητό samsung μέχρι τώρα
και ανταπόκριση σε απορίες και customer service άμεσα.

Για να μην μακρυγορώ πάραυτα, ενα fold δεν ξέρω πόσο εύχρηστο θα ήταν, σίγουρα στα χέρια ενός επαγγελματία, αλλά εκεί ξεφεύγει όχι απλά από το budget μια ναυαρχίδας αλλά καθαρά τίθεται το ερώτημα, εάν είναι να δώσω 1600 ευρω για κινητό για επαγγελματική χρήση, γιατί να μην πάρω ένα φανταστικό gaming laptop
ώστε να πετύχεις φορητότητα και ευκολία, γιατί κακά τα ψέματα, δεν συγκρίνεται το λαπτοπ με το note παρά μόνο στην ευκολία να το έχεις στα χέρια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mimits είπε

Δεν διαφωνώ επί της ουσίας αλλα,μάλλον το 6s εννοείς.🤔

Το 5s εννοεί αλλά δεν πήρε update στο τελευταίο iOS. Ήταν security update στο iOS που έχει μείνει. Το ξέρω γιατί το χρησιμοποιώ σαν 2ο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή συνέχεια ακούω για την μπαταρία του 20 ultra, σαν κάτοχος όλων των προηγουμενων note πλην του 5 κ 9, και εδώ και 3 μήνες με το 20u, έχει μια χαρά μπαταρία, σίγουρα δεν είναι η μεγαλύτερη που υπάρχει αλλά ανεπαρκής δεν μπορείς να την πεις σε καμια περίπτωση. Κρατάει λίγο παραπάνω από N10plus με παρόμοια χρήση και μάλιστα με 120hz. Μέρα προφανώς και βγάζει ΑΝΕΤΑ με φυσιολογική προς εντατική χρήση. Αν παίζεις όλη μέρα παιχνίδια δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει ούτε θα το κάνω, προτιμώ το ps4pro, και δεν νομίζω ότι είναι φτιαγμένο για παιχνίδια παρόλο που τα υποστηρίζει άνετα. Αν θες παιχνίδια παίρνεις έναν Κινέζο του κιλού με 6000mah και 865 στα 300 και κάνεις τη δουλειά σου.

 

Και για του λόγου το αληθές (ειναι η εκδοση με snap, με exynos είναι γύρω στα 5-10% πιο κάτω αναλόγως και τη χρηση)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως Νοτιοκορεατικη και με καλυτερα "connections" μεσα στη Samsung η Yonhap News ειναι σιγουρα ποιο αξιοπιστη απο το Reuters που ελεγε οτι δεν θα βγει αλλα και παλι ειναι μια φημη.

Αυτο που θα εκανα εγω θα ηταν να καταργουσα το Note, και θα εβαζα digitizer και στα 3 Galaxy S μοντελα που μπορει μαρκετινιστικα να μην ακουγεται τοσο ορθο αλλα λογω της σιγουρης πτωσης των πωλησεων φετος λογω των συγκυριων θα ηταν κινηση ματ για την αυξηση τους.

Του παραχρονου στο S22 που πιστευω οτι τα πραγματα θα εχουν στρωσει αλλαζεις τη στρατηγικη σου και ειτε επαναφερεις το note που μετα απο ενα χρονο απουσιας γινεται πιο θελκτικο για τους αγοραστες, η το παει μαρκετινιστικα με πενακι μονο στο Ultra.
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

αυτο 2....

Μα έχει ανακοινώσει η Samsung ότι από το S10 και note 10  και μετά θα πάρουν 3 android updates. Πχ το note 10 + θα σταματήσει στην android 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagtech είπε

Μα έχει ανακοινώσει η Samsung ότι από το S10 και note 10  και μετά θα πάρουν 3 android updates. Πχ το note 10 + θα σταματήσει στην android 12.

οχι....αυτο αφορα απο s10 lite - note 10 lite και μετα, δλδ τα μοντελα που βγηκαν απο το 2020 και μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

οχι....αυτο αφορα απο s10 lite - note 10 lite και μετα, δλδ τα μοντελα που βγηκαν απο το 2020 και μετα

https://www.google.com/amp/s/www.androidauthority.com/samsung-android-upgrades-2020-1145034/amp/

https://news.samsung.com/global/samsung-raises-the-bar-for-mobile-experience-innovation-committing-to-three-generations-of-android-os-upgrades

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...