Προς το περιεχόμενο

Τέλος το Cyberpunk 2077 από το PlayStation Store


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ναι δεν διαφωνω  επι της ουσιας ειναι αυτονοητο πως πρεπει να πεσουν κεφαλια στα ανωτερα,ανωτατα  κλιμακια  .Εγω κυριως αναφερομουν στους μικρομετοχους καθως η μετοχη  διαπραγματευεται ελευθερα στο χρηματιστηριο . 

Ναι αν και όσοι ήταν long για πάνω από έτος δεν έχασαν χρήματα για την ώρα. Το θέμα είναι ότι όλα αυτά είναι σημάδια βαθιά δυσλειτουργικής επιχείρησης, εντελώς δηλαδή αντίθετης εικόνας από αυτή που έβγαζε στη φόρα ως τώρα η εταιρία. Κι είναι φυσικά μια ευκαιρία για exit των μεγαλομετόχων με πώληση σε κάποιο γιγαstudio.

Επεξ/σία από fylatos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, speedy23 είπε

Δεν ασχολουμαι με video games πια αλλα επειδη χρησιμοποιω αρκετα το Twitter εριξα μια ματια στα σχολια στο ακουσμα της ειδησης. Το brainwashing και bootlicking απο καποιους ειναι πραγματικα απιστευτο. Κυριολεκτικα προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα ενω ταυτοχρονα οχι μονο ειναι ανιδεοι αλλα κανουν ζημια στους αλλους που δικαιως παραπονιουνται και γνωριζουν τα δικαιωματα τους ως καταναλωτες.

Μα ξερεις τι ειναι να διαβαζεις την ανακοινωση της Sony για refund και ο ηλιθιος απο κατω να λεει να μην το περνατε σε base ps4; Καμια ελπιδα ρε σεις.

Εδώ Έλληνας στο fb έβριζε τους κατόχους ps4 γιατί λέει τι περίμεναν ότι θα παίζει σε τόσο παλιά κονσόλα!Και είναι δικό τους το φταίξιμο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, techon1 είπε

Κανονικά δεν θα έπρεπε τέτοια games να βγαίνουν ούτε για PS4 ούτε για PS5 ούτε για PS6. Άμα θες σωστή εμπειρία ΜΟΝΟ PC! 

Το είδαμε και στο PC (σημ: τα υψηλά requirements δεν είναι πάντα badge of honor, μερικές φορές είναι απλά κακό optimization).

Συμφωνώ πάντως ότι δεν έπρεπε να βγει στις κονσόλες όπως βγήκε. Αλλά βλέπεις τα buggy launches πολλοί εκδότες εμίσησαν, τα pre-orders ουδείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι βγάλανε το παιχνίδι για κονσόλες προηγούμενης γενιάς με τέτοια προβλήματα με ξεπερνάει. Δηλαδή τι πίστευαν, ότι αν κάποιος είχε 15-20fps και δεκάδες bugs θα το κατάπινε επειδή είχαν βγάλει κάποτε κάποιο Witcher 3?

Η ιστορία αυτή θα τους πάει πάρα πολύ πίσω σαν εταιρεία. 

Επεξ/σία από youraccount
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο αυτα τα τραγελαφικα πραγματα που εγινε απο την cd project με την κυκλοφορια του cyberbug 

Η ubisoft ποια σαν εταιρια, εχει ανεβει περισσοτερο στην υποληψη μου απο τους υπερτιμημενους ποια πολωνους

 

12 λεπτά πριν, youraccount είπε

Το ότι βγάλανε το παιχνίδι για κονσόλες προηγούμενης γενιάς με τέτοια προβλήματα με ξεπερνάει. Δηλαδή τι πίστευαν, ότι αν κάποιος είχε 15-20fps και δεκάδες bugs θα το κατάπινε επειδή είχαν βγάλει κάποτε κάποιο Witcher 3?

Η ιστορία αυτή θα τους πάει πάρα πολύ πίσω σαν εταιρεία. 

Αυτα τα διαβαζει η ιδια η ροκσταρ τωρα.Τα βλεπει, και γελα 

Τι δικαιολογιες ειναι αυτες ρε?Το παιχνιδι ξεκινησε να φτιαχνεται απο εποχες ps3 (απο το 2012 συγκεκριμενα)

Ειχαν αφθονο χρονο να βγαλουν ενα  παιχνιδι καλυτερο ,και δυστυχως δεν τα καταφεραν.

Υ.Γ  Το καποιο witcher 3 που αναφερεις ,ειναι κλασης  ανωτερο σαν παιχνιδι, απο αυτη την μισοτελιωμενη απατη τελικα.

 

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θέλω να εστιάσω στο παιχνίδι, αλλά στις κινήσεις που κάνει μια εταιρεία όταν ο καταναλωτής αποφασίσει να παραπονεθεί με το πορτοφόλι του.Λύνονται όλα τα προβλήματα στο τσακ μπαμ.

  • Επιστροφή χρημάτων.
  • Αφαίρεση του παιχνιδιού από το store.
  • Μείωση μετοχής της εταιρείας κατά 14%.
  • Φόβος παρόμοιου φιάσκου. Δύσκολα πλέον εταιρεία θα βγάλει παιχνίδι σε παλιά γενιά ζητώντας full price όταν ξέρει πως το προιόν δεν είναι αυτό που διαφήμισε στο τρειλερ.

Τόσα χιλιάδες refund και τέτοια μεγάλη πτώση μετοχής είναι τεράστιο πλήγμα για μια εταιρεία.

Επεξ/σία από Crystallization
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Μετα απο αυτα τα τραγελαφικα πραγματα που εγινε απο την cd project με την κυκλοφορια του cyberbug 

Η ubisoft ποια σαν εταιρια, εχει ανεβει περισσοτερο στην υποληψη μου απο τους υπερτιμημενους ποια πολωνους

 

Αυτα τα διαβαζει η ιδια η ροκσταρ τωρα.Τα βλεπει, και γελα 

Τι δικαιολογιες ειναι αυτες ρε?Το παιχνιδι ξεκινησε να φτιαχνεται απο εποχες ps3 (απο το 2012 συγκεκριμενα)

Ειχαν αφθονο χρονο να βγαλουν ενα  παιχνιδι καλυτερο ,και δυστυχως δεν τα καταφεραν.

Υ.Γ  Το καποιο witcher 3 που αναφερεις ,ειναι κλασης  ανωτερο σαν παιχνιδι, απο αυτη την μισοτελιωμενη απατη τελικα.

 

Καίριες παρατηρήσεις. Πολλές φορές θαμπωνόμαστε με την προοπτική του καινούριου, και ξεχνάμε τα βασικά. Η Ubisoft με τα διάφορα κακά της, βγάζει σταθερά καλά προϊόντα, κάνοντας τα βασικά σωστά. Έχει θεμέλια σαν εταιρεία, κι ας μην ακολουθεί τις καλύτερες καταναλωτικές πρακτικές πάντα (βέβαια δεν είναι και ΕΑ).

Η Rockstar νομίζω στο τέλος της ημέρας θα βγει η μεγάλη κερδισμένη. Αργεί (σχετικά) να βγάλει τα παιχνίδια, αλλά όταν βγαίνουν μας κολλάνε στον τοίχο. Κι ας γαμ ι έται ολίγον τι με το GTA online και την αδιαφορία για το Read Dead online. 

Το δικό μου θέμα με την CDPR είναι το πως το αφήσανε να βγει. Δεν το χωράει ο νους μου, προσωπικά. Βλέπανε τα γραφικά και τα fps και είπανε οκ; Βλέπανε ότι τα NPCs σκύβουν μόνο και δεν κάνουν τίποτα άλλο, βλέπανε ότι τα αμάξια κοκκαλώνουν αν βρουν εμπόδιο, βλέπανε ότι τα NPCs είναι άψυχα κουφάρια που περπατάνε άσκοπα, και, και, και, και δώσανε το ok να βγει αυτό το πράγμα στον κόσμο; Με ποια λογική ακριβώς; Και δεν ζεις μόνο σου στον κόσμο, ξέρεις ότι εκεί έξω υπάρχει ένα GTA και ένα Red Dead, ξέρεις ότι υπάρχει ένα Fallout και ένα Skyrim, έχεις δει τι σημαίνει open world sandbox. Και το 2020, μετά από τόσα χρόνια development τολμάς και βγάζεις αυτό το πράγμα, με 8 εκατομμύρια preorders??? Είναι τόσο κακό, που το επιχείρημα για το ότι έπρεπε να βγει επειδή πίεζαν οι επενδυτές δεν έχει καν νόημα πια. 

Επεξ/σία από akefaloskavalaris
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RazielKvlt είπε

Εδώ Έλληνας στο fb έβριζε τους κατόχους ps4 γιατί λέει τι περίμεναν ότι θα παίζει σε τόσο παλιά κονσόλα!Και είναι δικό τους το φταίξιμο!

Έχουμε δεί τόσα διαμάντια από άποψη γραφικών στο PS4, που ξεφτιλίζονται μόνοι τους αυτοί που λένε για "σύστημα 7 ετών". Ένα παιχνίδι που ξεκίνησε για το PS4/Xbone, πήρε τόσες αναβολές που βγήκε το 5 και τώρα κατηγορούν εμάς με τις "αρχαίες κονσόλες". 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, akefaloskavalaris είπε

Καίριες παρατηρήσεις. Πολλές φορές θαμπωνόμαστε με την προοπτική του καινούριου, και ξεχνάμε τα βασικά. Η Ubisoft με τα διάφορα κακά της, βγάζει σταθερά καλά προϊόντα, κάνοντας τα βασικά σωστά. Έχει θεμέλια σαν εταιρεία, κι ας μην ακολουθεί τις καλύτερες καταναλωτικές πρακτικές πάντα (βέβαια δεν είναι και ΕΑ).

Η Rockstar νομίζω στο τέλος της ημέρας θα βγει η μεγάλη κερδισμένη. Αργεί (σχετικά) να βγάλει τα παιχνίδια, αλλά όταν βγαίνουν μας κολλάνε στον τοίχο. Κι ας γαμ ι έται ολίγον τι με το GTA online και την αδιαφορία για το Read Dead online. 

Το δικό μου θέμα με την CDPR είναι το πως το αφήσανε να βγει. Δεν το χωράει ο νους μου, προσωπικά. Βλέπανε τα γραφικά και τα fps και είπανε οκ; Βλέπανε ότι τα NPCs σκύβουν μόνο και δεν κάνουν τίποτα άλλο, βλέπανε ότι τα αμάξια κοκκαλώνουν αν βρουν εμπόδιο, βλέπανε ότι τα NPCs είναι άψυχα κουφάρια που περπατάνε άσκοπα, και, και, και, και δώσανε το ok να βγει αυτό το πράγμα στον κόσμο; Με ποια λογική ακριβώς; Και δεν ζεις μόνο σου στον κόσμο, ξέρεις ότι εκεί έξω υπάρχει ένα GTA και ένα Red Dead, ξέρεις ότι υπάρχει ένα Fallout και ένα Skyrim, έχεις δει τι σημαίνει open world sandbox. Και το 2020, μετά από τόσα χρόνια development τολμάς και βγάζεις αυτό το πράγμα, με 8 εκατομμύρια preorders??? Είναι τόσο κακό, που το επιχείρημα για το ότι έπρεπε να βγει επειδή πίεζαν οι επενδυτές δεν έχει καν νόημα πια. 

Συμφωνο απολυτα σε ολα που μου παραθετεις 

Προσωπικα αν η cd project εβγαινε επισημος και ανεφερε,παιδια!!!επειδη εγω δεν εχω σκοπο να κοροιδεψω τους κατοχους των αρχικων κονσολων προηγουμενης γενιας(ps4/xbox).Το παιχνιδι αναγκαζομαι να το αποσυρω επειδη δεν τρεχει σωστα.Αν το εκανε αυτο, μπορει να ετρωγε καποια αναλογη κριτικη,αλλα τουλαχιστον θα εδειχνε  ενα προσωπο ειλικρινιας,απεναντι στο καταναλωτη, που ειχε σκοπο να χαλασει 70 ευρω απο την τσεπη του.

Αντι αυτου ομως, προσπαθησε να ξεγελασει και να εξαπατησει το συγκεκριμενο κομματι της  gaming πλατφορμας.

Ηταν πολλα τελικα τα λεφτα που προσπαθησε να βγαλει και απο εκεινο το κομματι

 

24 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Έχουμε δεί τόσα διαμάντια από άποψη γραφικών στο PS4, που ξεφτιλίζονται μόνοι τους αυτοί που λένε για "σύστημα 7 ετών". Ένα παιχνίδι που ξεκίνησε για το PS4/Xbone, πήρε τόσες αναβολές που βγήκε το 5 και τώρα κατηγορούν εμάς με τις "αρχαίες κονσόλες". 

Καλο ποσο κομπλεξικο πρεπει να ειναι αυτο το ατομο, που κατηγορει της προηγουμενες κονσολες για αυτο το μισοτελιωμενο χαλι?

Πες του να δει πως τρεχει το  ghost of tsusima

Πες του να δει πως τρεχουν τα 2 spiderman

Πες του να παει να δει πως τρεχει το red dead  redemption 2

Αυτα δηλαδη δεν ειναι open world παιχνιδια?.Που τρεχουν σε  απαρχαιωμενο hardware  σαπακι?΄Λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

η CD Project ποτέ δεν ήταν σοβαρή εταιρεία απλά κάποιοι βλάκες την θεοποίησαν με τα Witcher.

Δυστυχως αρχιζω και συμφωνο ποια πανω σε αυτο το κομματι.Υπερτιμημενο στο θεο σε σχεση με αλλα στουντιο της βιομηχανιας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...