Προς το περιεχόμενο

Sony Playstation 4 Pro 1TB + Pro Evolution Soccer 2021 309ευρώ


ImmortalR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/sony-playstation-4-pro-1tb-pro-evolution-soccer-2021_3557073 309ευρω + δωρεαν μεταφορικα.
Υπαρχει και το Ps4 pro +2nd dualshock απο kotsovolo στα 329ευρω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ξεστοκάρισμα για το PS4..

Ερώτηση: PS4 Pro ή Xbox Series S που βγάινουν πλέον σε αντίστοιχα χρήματα;

Casual gaming και παιδιά το target group

Επεξ/σία από JaguarOne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω series s θα ελεγα+ gamepass για τα παιδια.

Παντως,δεν ξερω προσωπικα δεν θα αγοραζα PS4 Pro εναντι PS5 για 200€ μονο διαφορα. Το αλλο ειναι next gen και παιζει ολα τα PS4 games με ενισχυμενη αποδοση. Δηλαδη παιρνεις ενα αρκετα καλυτερο μηχανημα και δεν χρειαζεται να κανεις upgrade αν θελησεις να παιξεις καποιο exclusive τον επομενο καιρο. Βεβαια αυτη την στιγμη δεν εχει στοκ,αλλα αποσο γνωριζω θα ξαναστοκαρουν συντομα.

Για μενα θα πρεπε η τιμη του PS4 Pro να ειναι κατω απο 250€ για να πω οτι αξιζει

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά 300€ το πήρα εγώ πέρυσι τα χριστούγεννα. Δεν έχει πέσει καθόλου από τότε;

Ούτε εγώ θα έδινα τώρα 300€ για PS4 αν είχε κανά 200άρι ναι οκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hlias-- είπε

Τι έγινε ρε παιδιά? Δεύτερος γύρος ελληνικού Black Friday?

Όχι απλά η Sony πάντα τα Χριστούγεννα έβγαζε προσφορές στις κονσόλες και τα προηγούμενα χρόνια έτσι έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Alastor192 είπε

και γω series s θα ελεγα+ gamepass για τα παιδια.

Παντως,δεν ξερω προσωπικα δεν θα αγοραζα PS4 Pro εναντι PS5 για 200€ μονο διαφορα. Το αλλο ειναι next gen και παιζει ολα τα PS4 games με ενισχυμενη αποδοση. Δηλαδη παιρνεις ενα αρκετα καλυτερο μηχανημα και δεν χρειαζεται να κανεις upgrade αν θελησεις να παιξεις καποιο exclusive τον επομενο καιρο. Βεβαια αυτη την στιγμη δεν εχει στοκ,αλλα αποσο γνωριζω θα ξαναστοκαρουν συντομα.

Για μενα θα πρεπε η τιμη του PS4 Pro να ειναι κατω απο 250€ για να πω οτι αξιζει

Η διαφορά ειναι μικρή, το ps4 θα επρεπε να πέσει λιγο ακόμα, αλλα.. διαφορά στα γραφικά δεν θα δεις σύντομα, θα πρεπει να εχεις πολύ καλη tv aka oled (σε απλες led δεν εχει νοημα το "καλύτερα γραφικά", προτιμότερο ειναι να ξοδέψετε περισσότερα χρήματα για καλυτερη tv, παρά για καλυτερη κονσόλα) και να κυκλοφορήσουν παιχνίδια που θα εκμεταλέυονται το hardware του ps5, ακομα δεν εχει γινει κατι τετοιο.

Να φανταστεις οτι καλύτερα γραφικά απο αυτά του Read dead redemption 2 που ειναι παιχνίδι του 2018 δεν εχουν ξεπεραστεί ακομα και απο παιχνίδια 2 χρονών μετά. Τέλος το ps4 θα υποστηρίζεται για αλλα 3 ή 4 χρονια ακόμα (αν θυμάμαι καλά) αρα θα μπορείς να παιξεις όλα τα exclusive.

Το παρακάτω ειναι εικασία, οποτε λαβε το υπόψη με καποια πιθανότητα λάθους.. οτι σύντομα πχ σε 1-2 χρονια θα βγαλουν εκδοση ps5 pro που θα λύνει καποια θεματα που εχει τωρα το ps5 και σίγουρα θα το κανουν μικρότερο γιατι αυτη την στιγμή η "γκουμούτσα" ειναι για καποιους deal breaker.

καλές αγορές σε οτι και αν διαλέξει ο φίλος!

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, nikosmavros είπε

Καλά 300€ το πήρα εγώ πέρυσι τα χριστούγεννα. Δεν έχει πέσει καθόλου από τότε;

Ούτε εγώ θα έδινα τώρα 300€ για PS4 αν είχε κανά 200άρι ναι οκ

Τι να πεσει;

Εδω λεμε πηραμε η μιση Ελλαδα xbox one s 1TB με 2 χειριστηρια ή με παιχνιδι 160-169€ πριν 2 χρονια απο 2 μαγαζια και τωρα το ειχαν εδω Ελλαδα (και οχι μονο) 2 χρονια μετα που εχει μπαγιατεψει μαλιστα, 230 σε προσφορα BF (χωρις παιχνιδι ή 2ο χειρ).

Παλι καλα να λες εχει και δωρο παιχνιδι. Σε σχεση με το παραπανω, μια χαρα περιπτωση μου ακουγεται βλεποντας την παγκοσμια κατασταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Ολα τα PS4 Pro πεσαν στα 299€ σε ολες τις μεγαλες αλυσιδες

Το PS4 Slim,  μεγάλη γνωστή αλυσίδα το έχει 309€ με 500 GB HDD ενώ το Pro 1TB 299€ 😄

Το απλό PS4 είχε βγεί σε προσφορά πέρυσι-πρόπερσι στα 230€ νομίζω, ενώ το Pro αυτή την στιγμή είναι πρώτη φορά που έπεσε η τιμή του.Για 299€ αξίζει για όσους δεν έχουν απαιτήσεις, σίγουρα καλύτερο από το απλό PS4, όμως με 100€ παραπάνω παίρνεις το PS5 Digital και με 200€ παραπάνω το PS5 Retail που παίζει όλα τα παιχνίδια του PS4.

Η γνώμη μου:

Οποιος θέλει να παίξει παλιά παιχνίδια, δεν έχει απαιτήσεις σε καλύτερα fps, συμβιβάζεται με κάποια lags και frame drops σε βαριά παιχνίδια και με τον θόρυβο και δεν έχει την οικονομική άνεση, παίρνει PS4 Pro.Αλλιώς το PS5 είναι η κονσόλα που θα αντέξει στον χρόνο και θα παίζει πολύ καλύτερα τα παλιά και τα νέα παιχνίδια.

Προσωπικά έχω 1 PS4 Chassis και 1 PS4 Pro, παίζω ακόμα κάποια παιχνίδια γιατί δεν είχα αρκετό χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, cirrus είπε

PS4 απλό + Cyberpunk bundle παίζει πουθενά; :D

Γιατι? Εχεις CRT οθονη και θελεις να την αξιοποιησεις ή για να το κανεις δωρο σε καποιον που μισεις?

https://www.playstation.com/en-us/cyberpunk-2077-refunds/

Επεξ/σία από sexymwro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...