Προς το περιεχόμενο

2k monitor 165hz 27 inchSkyworth F27G1Q 261.82€ bangood(cz direct)


Nikostsiaou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/12/2020 στις 11:30 ΜΜ, Dantε είπε

Ομολογω πως αν δεν ειχα μονιτορ θα εκανα το πειραματοζωο.

Το πολυ αν εβγαινε χαλι μαυρο,επιστροφη πισω.Δινουν και refund με το που το στειλεις και δε χρειαζεται να περιμενεις να παει.

Χλωμοτατο να δινουν refund πριν το στειλεις, ειχα περιπτωση που εκαναν 2 μηνες να δωσουν refund που ειχαν συμφωνησει, χωρις να εμπλεκεται αποστολη προιοντος.

Επισης, επιστροφη, αν την δεχτουν,  ποσο παει το κοστος για αποστολη συστημενου δεματος οθονης στην Κινα?

Ακομη και με χρηση αποζημιωσης επιστροφης απο παυπαλ, σου δινουν 30 €. Τα υπολοιπα ποιος τα πληρωνει?

Για να μην πουμε οτι η επιστροφη δεν συνεπαγεται λυση του προβληματος, μπορει να παει σπασμενη, μπορει να σου πουν οτι ειναι ενταξει και να στην ξαναστειλουν οπως ειναι, κλπ κλπ., υπαρχουν πολλες περιπτωσεις, πχ μετα το 6-μηνο καλυψης του παυπαλ (που ειναι 4-5 μηνες μεχρι να παραλαβεις), συχνα δεν δεχονται επιστροφη και σου αντιπροτεινουν αποζημιωση τα μισα. Δεν υπαρχει κανενας τροπος να βρεις το δικιο σου μετα, οτι και να τους γραψεις, θα σου απαντανε τα ιδια κινεζικα. 

Μονο αν δεν ενδιαφερει καποιον η εγγυηση, αξιζει να ψωνισεις απο banggood και προσοχη ακομη περισσοτερο για τετοια προιοντα βαρους/μεγεθους.

 

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, nek4d είπε

Χλωμοτατο να δινουν refund πριν το στειλεις, ειχα περιπτωση που εκαναν 2 μηνες να δωσουν refund που ειχαν συμφωνησει, χωρις να εμπλεκεται αποστολη προιοντος.

Επισης, επιστροφη, αν την δεχτουν,  ποσο παει το κοστος για αποστολη συστημενου δεματος οθονης στην Κινα?

Ακομη και με χρηση αποζημιωσης επιστροφης απο παυπαλ, σου δινουν 30 €. Τα υπολοιπα ποιος τα πληρωνει?

Για να μην πουμε οτι η επιστροφη δεν συνεπαγεται λυση του προβληματος, μπορει να παει σπασμενη, μπορει να σου πουν οτι ειναι ενταξει και να στην ξαναστειλουν οπως ειναι, κλπ κλπ., υπαρχουν πολλες περιπτωσεις, πχ μετα το 6-μηνο καλυψης του παυπαλ (που ειναι 4-5 μηνες μεχρι να παραλαβεις), συχνα δεν δεχονται επιστροφη και σου αντιπροτεινουν αποζημιωση τα μισα. Δεν υπαρχει κανενας τροπος να βρεις το δικιο σου μετα, οτι και να τους γραψεις, θα σου απαντανε τα ιδια κινεζικα. 

Μονο αν δεν ενδιαφερει καποιον η εγγυηση, αξιζει να ψωνισεις απο banggood και προσοχη ακομη περισσοτερο για τετοια προιοντα βαρους/μεγεθους.

 

Σε εμένα ετσι εγινε,δε μιλαω υποθετικα.

Μου ηρθε λαπτοπ με 8 καμμενα πιξελ. Τους το στείλα πισω,μου βαλανε τα λεφτα με το που έδωσα την αποδειξη απο το ταχυδρομείο. Το κοστος ηταν 44 ευρω και μου τα πληρωσαν κιολας,απλα χρεωθηκα 2 ευρώ γιατι μου εγιναν μεταφορα στο paypal αυτα. Δηλαδή δεν εμπλεξε καθολου το paypal,οποτε δεν ειχε σχέση το 30αρι που δινει.

Περα απο αυτο,11 Δεκέμβρη το στειλα και 31 ειχε φτασει κιολας σε αυτους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dantε είπε

Σε εμένα ετσι εγινε,δε μιλαω υποθετικα.

Μου ηρθε λαπτοπ με 8 καμμενα πιξελ. Τους το στείλα πισω,μου βαλανε τα λεφτα με το που έδωσα την αποδειξη απο το ταχυδρομείο. Το κοστος ηταν 44 ευρω και μου τα πληρωσαν κιολας,απλα χρεωθηκα 2 ευρώ γιατι μου εγιναν μεταφορα στο paypal αυτα. Δηλαδή δεν εμπλεξε καθολου το paypal,οποτε δεν ειχε σχέση το 30αρι που δινει.

Περα απο αυτο,11 Δεκέμβρη το στειλα και 31 ειχε φτασει κιολας σε αυτους.

Ησουν "τυχερος" φιλε.
Δυστυχως υπαρχουν πολλα αντιθετα περιστατικα που αναφερονται και σε σαιτ αξιοπιστιας μαγαζιων.
Εγω ημουν "ατυχος" μια φορα το καλοκαιρι μετα απο πολλα χρονια πολλωωννν αγορων απο banggod και πηρα το μαθημα μου. Εχω διαβασει και στα Ελληνικα φορουμ αρνητικες περιπτωσεις.
Δεν υπαρχει κανονας βεβαια, αλλα πρεπει να γνωριζουν και αυτες τις συνισταμενες οι Ελληνες καταναλωτες και να μην ψωνιζουν τυφλα λογω χαμηλοτερης τιμης και μονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nek4d είπε

Ησουν "τυχερος" φιλε.
Δυστυχως υπαρχουν πολλα αντιθετα περιστατικα που αναφερονται και σε σαιτ αξιοπιστιας μαγαζιων.
Εγω ημουν "ατυχος" μια φορα το καλοκαιρι μετα απο πολλα χρονια πολλωωννν αγορων απο banggod και πηρα το μαθημα μου. Εχω διαβασει και στα Ελληνικα φορουμ αρνητικες περιπτωσεις.
Δεν υπαρχει κανονας βεβαια, αλλα πρεπει να γνωριζουν και αυτες τις συνισταμενες οι Ελληνες καταναλωτες και να μην ψωνιζουν τυφλα λογω χαμηλοτερης τιμης και μονο.

2-3 περιπτωσεις εχουν γινει σε μενα και ειχα καλη αντιμετωπιση.

Σιγουρα υπαρχουν και περιστατικα που δεν συμπεριφερονται οπως πρεπει αλλα πιστευω πως μετραει πολυ πως το διαχειριζεται και ο καθενας.

Γιατι αν στελνεις μηνυματα του στυλ,you send broken thing giv money back και απειλεις με paypal κτλ,ακρη δε θα βρεις και μετα θα γκρινιαζεις στα διαφορα φορουμ.

Δε μιλαω για σενα προσωπικα αλλα για αρκετα περιστατικα που εχω πετυχει.

Ο κινεζος θελει τη διπλωματια του αλλα στο τελος ναι,παντα κινεζος ειναι και η στραβη μπορει να γινει.

Τωρα ,προσωπικα δε ψωνιζω μονο οπου βρω το φθηνοτερο.Απο banggood συνηθως ψωνιζω οτι δε βρισκω αλλου.Πχ το λαπτοπ το πηρα γιατι δεν υπαρχει αλλου 13αρι με touch σε τετοια τιμη και αρνουμαι να δωσω τα 2 πλασια λεφτα εφοσον θα κανω τη δουλεια μου με ενα τετοιο μια χαρα.

Τελος οταν παραγγελνεις απο Κινα,παντα κρατας το ενδεχομενο οτι μπορει να γινει μια μλκια και μπορει να κλαις τα λεφτα σου.

 

ΥΓ.Μου εχει τυχει παντως ο κινεζος αρκετες φορες να εχει καλυτερη αντιμετωπιση απο το καταστημα στην Ελλαδα.Δε γινεται να το χρυσοπληρωνεις το οτιδηποτε εδω και να σε κρεμανε και στο τελος.Πχ γνωστο ελληνικο καταστημα που μου εκανε 2,5 μηνες να κανει ρμα μητρικη και επρεπε να τους κανω αρνητικες για να κινηθουν.Σε 2,5 μηνες το λαπτοπ ειχε παει κινα και ειχε γυρισει πχ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...