Προς το περιεχόμενο

mobisell.net


Nikospsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι παραγγελίες παπαλα....οποίος κάνει αμφισβήτηση στην τράπεζα υπάρχουν πιθανότητες να πάρει τα λεφτά του πίσω ...λίγες αλλά υπάρχουν ...οποίος δεν κανει σίγουρα δεν θα πάρει ούτε λεφτά ούτε κινητό ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

Είπα να μην σχολιάσω αλλά πραγματικά δεν μπορώ. 

ΚΑΤΑΡΧΑΣ η αμφισβήτηση συναλλαγής δεν σημαίνει μόνο ότι κάποιος σου υποκλέψε τα στοιχεία αλλά το ότι ο έμπορος δεν σου έστειλε το αντικείμενο που πλήρωσες με αλλά λόγια η άτυπη μεταξύ σας συμφωνία αγοράς-πώλησης δεν τηρήθηκε από την πλευρά του εμπόρου άρα σε έκλεψε, είναι παράνομος. 

Κατα δεύτερον, ΚΑΝΤΕ ΑΜΕΣΑ αμφισβήτηση αφού τα χρήματα τα παίρνετε 1000% μέσα σε διάστημα 6 εβδομάδων περίπου. Αν κάνετε άμεσα αμφισβήτηση οι τράπεζες σας θα ΠΑΓΩΣΟΥΝ τους λογαριασμούς του εμπόρου και θα του ζητήσουν τα ρέστα, ουσιαστικά κάνοντας τον ban δια πάντως στις περισσότερες φορές ως αναξιόπιστο συνεργάτη. Με λίγα λόγια σώνετε άλλους αφελής καταναλωτές από το πιαστούν κοροϊδία στο μέλλον από τον τύπο ενώ σώνετε και τα χρήματα σας.

Τρίτον, αν κάνατε ΕΜΒΑΣΜΑ τα χάσατε τα χρήματα κατά 99% ακόμα και αν κάνετε μήνυση δυστυχώς.

Τέλος, βασικοί κανόνες αγοράς ONLINE:

ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΥΧΑΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ (ας δώσετε και ένα 30€ παραπάνω στο Cosmodata ξέρω εγώ, τυχαίο όνομα, αλλά να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο).

ΠΟΤΕ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ 4-10 ΜΕΡΕΣ (δεν θα έρθει ποτέ και είναι απλά κράχτης για να φαίνεται το όνομα του μαγαζιού στην καλύτερη ή επικείμενοι κλέφτες στην χειρότερη)

ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ AMAZON (όπου παραγγελίες fulfilled by Amazon ΜΟΝΟ και όχι τρίτους πωλητές)

ΣΠΑΝΙΩΣ ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ (ε δεν θα γίνετε πλούσιοι γλιτώνοντας τα 3€ της αντικαταβολής)

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ

ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

 

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

Είπα να μην σχολιάσω αλλά πραγματικά δεν μπορώ. 

ΚΑΤΑΡΧΑΣ η αμφισβήτηση συναλλαγής δεν σημαίνει μόνο ότι κάποιος σου υποκλέψε τα στοιχεία αλλά το ότι ο έμπορος δεν σου έστειλε το αντικείμενο που πλήρωσες με αλλά λόγια η άτυπη μεταξύ σας συμφωνία αγοράς-πώλησης δεν τηρήθηκε από την πλευρά του εμπόρου άρα σε έκλεψε, είναι παράνομος. 

Κατα δεύτερον, ΚΑΝΤΕ ΑΜΕΣΑ αμφισβήτηση αφού τα χρήματα τα παίρνετε 1000% μέσα σε διάστημα 6 εβδομάδων περίπου. Αν κάνετε άμεσα αμφισβήτηση οι τράπεζες σας θα ΠΑΓΩΣΟΥΝ τους λογαριασμούς του εμπόρου και θα του ζητήσουν τα ρέστα, ουσιαστικά κάνοντας τον ban δια πάντως στις περισσότερες φορές ως αναξιόπιστο συνεργάτη. Με λίγα λόγια σώνετε άλλους αφελής καταναλωτές από το πιαστούν κοροϊδία στο μέλλον από τον τύπο ενώ σώνετε και τα χρήματα σας.

Τρίτον, αν κάνατε ΕΜΒΑΣΜΑ τα χάσατε τα χρήματα κατά 99% ακόμα και αν κάνετε μήνυση δυστυχώς.

Τέλος, βασικοί κανόνες αγοράς ONLINE:

ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΥΧΑΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ (ας δώσετε και ένα 30€ παραπάνω στο Cosmodata ξέρω εγώ, τυχαίο όνομα, αλλά να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο).

ΠΟΤΕ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ 4-10 ΜΕΡΕΣ (δεν θα έρθει ποτέ και είναι απλά κράχτης για να φαίνεται το όνομα του μαγαζιού στην καλύτερη ή επικείμενοι κλέφτες στην χειρότερη)

ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ AMAZON (όπου παραγγελίες fulfilled by Amazon ΜΟΝΟ και όχι τρίτους πωλητές)

ΣΠΑΝΙΩΣ ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ (ε δεν θα γίνετε πλούσιοι γλιτώνοντας τα 3€ της αντικαταβολής)

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ

Να προσθέσω σε αυτά, κοιτάζουμε το φυσικό κατάστημα και το αφμ της επιχείρησης. Αν δεν το ξέρουμε καθόλου, ρωτάμε και εδώ μέσα. Και τέλος αυτό που θεωρώ εγώ πιο αξιόπιστο από όλα τα υπόλοιπα είναι η επιλογή πληρωμής με PayPal. Είχα ένα θέμα πριν περίπου 2 βδομάδες και μάλιστα με το public, όχι με τυχαίο μαγαζάκι, το public με έγραφε κανονικά , έκανα αμφισβήτηση στο PayPal και σε 15 μέρες είχα τα λεφτά μου πίσω.

Και αυτό να το έχουν υπόψη τους και οι επαγγελματίες. Όταν η επιχείρηση σας δίνει επιλογή πληρωμής με PayPal αυτόματα την καθιστά πιο αξιόπιστη. Ευχαρίστως εγώ θα δώσω 15 και 20€ παραπάνω για να έχω την δυνατότητα να πληρώσω με PayPal.

Καλό κουράγιο σε όλους και ελπίζω να δικαιωθείτε..!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Supermario_ είπε

Έκανε κανείς καταγγελία στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος; 

Καταγγελία για κατάθεση που εθελούσια έκανες δεν πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος με τόσες απάτες καθημερινά, βλέπω να μη δέχονται τις αμφισβητήσεις συναλλαγών οι τράπεζες... ή στην καλύτερη θα σε χρεώνουν για την ασφάλεια της κάρτας (α ναι αυτό γίνεται ήδη)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, DTInfinity είπε

Στο τέλος με τόσες απάτες καθημερινά, βλέπω να μη δέχονται τις αμφισβητήσεις συναλλαγών οι τράπεζες... ή στην καλύτερη θα σε χρεώνουν για την ασφάλεια της κάρτας (α ναι αυτό γίνεται ήδη)...

Και ξαφνικά θα αρχίσουμε όλοι να παραγγέλνουμε με αντικαταβολή η να επιλέγουμε PayPal η stripe και θα παίρνουν μηδέν προμήθεια. 

Δεν παίζει να γίνει αυτό.

Επεξ/σία από filip123go
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 μέρες μου έδειξαν τις αγγελίες που ανεβάζει αυτό κατάστημα δηλαδή ρε παιδιά άντε δεν ξέρετε αν υπάρχει το κατάστημα άντε πιστεύετε αυτά που σας λένε οι τιμές δεν σας κάνουν καθόλου να το σκεφτείτε; 800 ευρώ σφραγισμένο το 11 Pro Max είναι δυνατόν ; Πώς βάζετε τόσα λεφτά  χωρίς να το ψάξετε σε κάποιον που πουλάει κάτι σε τιμές που ούτε τα μεταχειρισμένα τα πουλάνε σε τέτοια τιμή . Αυτό είναι το κακο μας πως θα γίνει να πάρουμε κάτι πανάκριβο σε τιμή ξεφτίλα. Γιατί αν δεν κανω λάθος ολοι για iphone πηγαίνατε . ΥΓ δεν σας κρίνω απλά νευριάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω εντωμεταξύ έχω και άλλη ερώτηση. Θα δίνατε 800€ για "σφραγισμένο iPhone σε ένα "μαγαζί" που ειναι τσαντήρι;

Δηλαδή μπαίνεται σε ένα Eshop με τέτοια εμφάνιση

Screenshot_112.jpg.81f9f0b576eb7b98029a1d5dcc360054.jpg

Με κείμενα χωρίς τόνους,με ορθογραφικά, με καμία προσπάθεια στη δημιουργία του, με κείμενα κλεμμένα απο το Mobistore , με τηλέφωνα που δεν εμφανίζονται ούτε σε έναν κατάλογο, με απουσία Paypal , χωρις δυνατότητα αντικαταβολής.

Αυτός δεν είχε άκρη εναν Web developer να του βάλει ένα έτοιμο theme ρε παιδιά, θα έχει άκρη να φέρνει κινητά 200€ κάτω απο την χαμηλότερη τιμή τους;

Επεξ/σία από papp0us
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμήστε, 

Το θέμα δεν είναι να κράζετε αυτούς που έπεσαν θύματα. 

Καλα κάνετε και δίνετε ορισμένες απαντήσεις ενημερώνετε τον κόσμο για να μην ξαναπάθουν κατι τέτοιο. 

Το θεμα είναι να μείνουμε ενωμένοι και να προσπαθήσουμε με οτι μέσο έχουμε να βρουμε άκρη.

Επίσης είχε κάποιος επικοινωνία με το τυπο σήμερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...