Προς το περιεχόμενο

αλλαγη cpu cooler


maou1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

case: Cougar mx 330 g

motherboard: B450 elite aorus

cpu: amd 3600

gpu: 2060s msi gaming x 

storage: samsung 970 evo plus 500gb

cpu cooler: nzxt kraken m22

καλησπερα. για λογαριασμο φιλου θελω να αλλαξω την ψυκτρα του επεξεργαστη καθως βλεπω οτι δουλευει σε πολυ υψηλες θερμοκρασιες.δυστυχως το παιδι εκανε λαθος αγορα με αυτην την ψυκτρα. ειμαι αναμεσα σε 3. οι 2 πρωτες σαφως ανωτερες.ειμαι ηδη κατοχος της d14.

Noctua NH-D15

Be Quiet Dark Rock Pro 4

Arctic Freezer 34 eSports Duο

αντιμετωπιζουμε οποιος καποια μικρα θεματα

1ον: η καρτα γραφικων πρεπει να μπει στην κατω θυρα λογικα γτ δεν θα χωραει μαζι με την ψυκτρα (ειδικα με τις 2 πρωτες).ισως με το ζορι η arctic.αυτο επιρεαζει την αποδοση της?

2ον: στην κατω θυρα λιγο διπλα ειναι τοποθετημενος ο Μ2.θα εχει θεματα με τις θερμοκρασιες της καρτας γραφικων?

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.αν εχω ξεχασει κατι να ανεβασω πειτε μου.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Επεξ/σία από maou1991
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, maou1991 είπε

case: Cougar mx 330 g

motherboard: B450 elite aorus

cpu: amd 3600

gpu: 2060s msi gaming x 

storage: samsung 970 evo plus 500gb

cpu cooler: nzxt kraken m22

καλησπερα. για λογαριασμο φιλου θελω να αλλαξω την ψυκτρα του επεξεργαστη καθως βλεπω οτι δουλευει σε πολυ υψηλες θερμοκρασιες.δυστυχως το παιδι εκανε λαθος αγορα με αυτην την ψυκτρα. ειμαι αναμεσα σε 3. οι 2 πρωτες σαφως ανωτερες.ειμαι ηδη κατοχος της d14.

Noctua NH-D15

Be Quiet Dark Rock Pro 4

Arctic Freezer 34 eSports Duο

αντιμετωπιζουμε οποιος καποια μικρα θεματα

1ον: η καρτα γραφικων πρεπει να μπει στην κατω θυρα λογικα γτ δεν θα χωραει μαζι με την ψυκτρα (ειδικα με τις 2 πρωτες).ισως με το ζορι η arctic.αυτο επιρεαζει την αποδοση της?

2ον: στην κατω θυρα λιγο διπλα ειναι τοποθετημενος ο Μ2.θα εχει θεματα με τις θερμοκρασιες της καρτας γραφικων?

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.αν εχω ξεχασει κατι να ανεβασω πειτε μου.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Oxi την καρτα στην κατω θυρα γιατι δεν ειναι pcie 3x16 δες εδω το λεει καθαρα αν δεν με πιστευεις. https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10/sp#sp...Εκει που τρως πακετο ειναι το κουτι, αν βλεπω καλα εχει max cpu cooler 155 mm.. Οποτε καμμια απο τις απο πανω δεν χωραει.. Mια που θα βολευε αλλα δεν την βλεπω ελλαδα https://www.amazon.de/-/en/Scythe-Mugen-Rev-B-SCMG-5100-Cooler/dp/B06ZYB8K77/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=Fuma+2&qid=1608387342&quartzVehicle=72-810&replacementKeywords=fuma&sr=8-  145.5mm

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...