Προς το περιεχόμενο

Format σε Asus Laptop


Dimarxoukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα,

Θέλω τα φώτα σας διότι ή εγώ πάλιωσα και δεν τα βγάζω πέρα με τα format ή στην asus το έχουν κάνει επιστήμη.. 

Μόλις παρέλαβα ένα Asus SonicMaster m509da-wb326 της σειράς X509DA και θέλω να κάνω μέσω usb την εγκατάσταση.. 

Έχω βάλει το usb πάω να βάλω boot πρώτη επιλογή για να τραβήξει την εγκατάσταση αλλά βγάζει ότι δεν υπάρχει μέσα μέσο αποθήκευσης. 

Έχω δει πολλά video που κάνουν disable to fast boot και το Launch cms με την διαφορά ότι εμένα CMS δεν μου βγάζει την επιλογή. 

Έχετε καμιά ιδέα??? 

Επεξ/σία από Dimarxoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dimarxoukos είπε

Καλησπέρα στην παρέα,

Θέλω τα φώτα σας διότι ή εγώ πάλιωσα και δεν τα βγάζω πέρα με τα format ή στην asus το έχουν κάνει επιστήμη.. 

Μόλις παρέλαβα ένα Asus SonicMaster m509da-wb326 της σειράς X509DA και θέλω να κάνω μέσω usb την εγκατάσταση.. 

Έχω βάλει το usb πάω να βάλω boot πρώτη επιλογή για να τραβήξει την εγκατάσταση αλλά βγάζει ότι δεν υπάρχει μέσα μέσο αποθήκευσης. 

Έχω δει πολλά video που κάνουν disable to fast boot και το Launch cms με την διαφορά ότι εμένα CMS δεν μου βγάζει την επιλογή. 

Έχετε καμιά ιδέα??? 

Να αλλάξεις ας πούμε θύρα USB?

Αν έχει θύρα USB 2.0 να την προτιμήσεις από την θύρα USB 3.x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σελίδα 62 και μετά:

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/X509DA/0409_E15108_X409_X509_A.pdf

Μπαίνεις με F2, μετά F7 για να εμφανίσει τις επιλογές για προχωρημένους, κι από εκεί επιλέγεις το μέσο boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το usb πως το δημιούργησες; Αν το έκανες με το rufus πρέπει να αφήσεις την επιλογή GPT και να μην την αλλάξεις σε MBR.

19 ώρες πριν, Crybal είπε

Χρησιμοποιησε usb2 θυρα και ψαξε την επιλογη για legacy bios

Μόνο 3.2 έχει το λάπτοπ. Τις έχουν καταργήσει σε αυτά τις usb 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...