Προς το περιεχόμενο

Μοτοσυκλέτες - Κινούμενα υπερηχητικά κομπρεσέρ


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζω στο εξωτερικό τα τελευταία 5 χρόνια και έρχομαι Ελλάδα για διακοπές.

Ήρθα λοιπόν χθες έμεινα μια μέρα Αθήνα και τώρα είμαι Θεσσαλονίκη. Και στις 2 πόλεις συνάντησα το εξής φαινόμενο:

Κινούμενα κομπρεσέρ καθολη την διάρκεια της ημέρας και της νύχτας βρίσκονται στους δρόμους των πόλεων. Όταν πλησιάζουν νιώθεις για λίγα δευτερόλεπτα μια βαριά δυσφορία και καταπιέζεσαι μέχρι να φύγουν. Αυτό συμβαίνει πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας. Αν συμβεί επανειλημμένα μπορεί να σου προκαλέσει έναν εκνευρισμό μικρής διάρκειας ή και μεγαλύτερης. Γενικά είναι τελείως ανθυγιεινό. Κάποιες φορές μπορεί να κάνεις και σκέψεις όπως να τους πετάξεις κάποια γλάστρα ή να τους περιβρέξεις.

Δεν είναι πως δεν ήξερα το φαινόμενο, ως Έλληνας που μεγάλωσε σε ελληνική μεγαλούπολη, απλά το είχα ξεχάσει και το θυμήθηκα τώρα που γύρισα.

Σαν άνθρωπος είμαι διακριτικός προσπαθώντας να μην ενοχλώ τους άλλους, πχ αν είναι εφικτό δεν θα σύρω την βαλίτσα μου στο πεζοδρόμιο αν κάνει πολύ θόρυβο και έχει σπίτια δίπλα.

Επειδή σίγουρα πολλά μέλη θα είναι κάτοχοι αυτών των κινουμένων υπερηχητικών κομπρεσέρ, θα ήθελα να ρωτήσω την άποψή τους για τον θόρυβο και την ενόχληση που προκαλούν.

Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν ενοχλεί κι άλλους αυτό το φαινόμενο ή είμαι γεροπαραξενος και να φύγετε και να πάτε αλλού.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 minutes ago, funbreaker said:

Ζω στο εξωτερικό τα τελευταία 5 χρόνια και έρχομαι Ελλάδα για διακοπές.

Ήρθα λοιπόν χθες έμεινα μια μέρα Αθήνα και τώρα είμαι Θεσσαλονίκη. Και στις 2 πόλεις συνάντησα το εξής φαινόμενο:

Κινούμενα κομπρεσέρ καθολη την διάρκεια της ημέρας και της νύχτας βρίσκονται στους δρόμους των πόλεων. Όταν πλησιάζουν νιώθεις για λίγα δευτερόλεπτα μια βαριά δυσφορία και καταπιέζεσαι μέχρι να φύγουν. Αυτό συμβαίνει πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας. Αν συμβεί επανειλημμένα μπορεί να σου προκαλέσει έναν εκνευρισμό μικρής διάρκειας ή και μεγαλύτερης. Γενικά είναι τελείως ανθυγιεινό. Κάποιες φορές μπορεί να κάνεις και σκέψεις όπως να τους πετάξεις κάποια γλάστρα ή να τους περιβρέξεις.

Δεν είναι πως δεν ήξερα το φαινόμενο, ως Έλληνας που μεγάλωσε σε ελληνική μεγαλούπολη, απλά το είχα ξεχάσει και το θυμήθηκα τώρα που γύρισα.

Σαν άνθρωπος είμαι διακριτικός προσπαθώντας να μην ενοχλώ τους άλλους, πχ αν είναι εφικτό δεν θα σύρω την βαλίτσα μου στο πεζοδρόμιο αν κάνει πολύ θόρυβο και έχει σπίτια δίπλα.

Επειδή σίγουρα πολλά μέλη θα είναι κάτοχοι αυτών των κινουμένων υπερηχητικών κομπρεσέρ, θα ήθελα να ρωτήσω την άποψή τους για τον θόρυβο και την ενόχληση που προκαλούν.

Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν ενοχλεί κι άλλους αυτό το φαινόμενο ή είμαι γεροπαραξενος και να φύγετε και να πάτε αλλού.

ενοχλει τους παντες.αλλα ολοι αυτοι περνανε κτεο με τις ευλογιες του κρατους.κλησεις μονο για parking παρανομα.για θορυβο απλα ποτε.αν ομως γινοταν εξωτερικο αυτο και πληρωνες μια δυο φορες  προστιμο δεν θα το ξανακανες.

οπως λεω δεν υπαρχει διαφορα ελληνα και μη ελληνα.απλα εμας δεν μας γαμ...νε για να βαλουμε μυαλο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, SoulisMafia said:

Loud pipes save lives εκτος και αν τις φοραν παπακια ή σκουτερ.

Οι loud pipes μέσα σε σύγχρονο αυτοκίνητο, τελευταίας 10ετιας δηλαδή, με κλειστά παράθυρα και ελαφριά μουσική δεν ακούγονται καν. 

Δεν θα αναφέρω καν ότι ο θόρυβος τους πάει προς τα πίσω οπότε οι μπροστά δεν σε ακούνε ιδιαίτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, funbreaker είπε

Ζω στο εξωτερικό τα τελευταία 5 χρόνια και έρχομαι Ελλάδα για διακοπές.

Ήρθα λοιπόν χθες έμεινα μια μέρα Αθήνα και τώρα είμαι Θεσσαλονίκη. Και στις 2 πόλεις συνάντησα το εξής φαινόμενο:

Κινούμενα κομπρεσέρ καθολη την διάρκεια της ημέρας και της νύχτας βρίσκονται στους δρόμους των πόλεων. Όταν πλησιάζουν νιώθεις για λίγα δευτερόλεπτα μια βαριά δυσφορία και καταπιέζεσαι μέχρι να φύγουν. Αυτό συμβαίνει πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας. Αν συμβεί επανειλημμένα μπορεί να σου προκαλέσει έναν εκνευρισμό μικρής διάρκειας ή και μεγαλύτερης. Γενικά είναι τελείως ανθυγιεινό. Κάποιες φορές μπορεί να κάνεις και σκέψεις όπως να τους πετάξεις κάποια γλάστρα ή να τους περιβρέξεις.

Δεν είναι πως δεν ήξερα το φαινόμενο, ως Έλληνας που μεγάλωσε σε ελληνική μεγαλούπολη, απλά το είχα ξεχάσει και το θυμήθηκα τώρα που γύρισα.

Σαν άνθρωπος είμαι διακριτικός προσπαθώντας να μην ενοχλώ τους άλλους, πχ αν είναι εφικτό δεν θα σύρω την βαλίτσα μου στο πεζοδρόμιο αν κάνει πολύ θόρυβο και έχει σπίτια δίπλα.

Επειδή σίγουρα πολλά μέλη θα είναι κάτοχοι αυτών των κινουμένων υπερηχητικών κομπρεσέρ, θα ήθελα να ρωτήσω την άποψή τους για τον θόρυβο και την ενόχληση που προκαλούν.

Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν ενοχλεί κι άλλους αυτό το φαινόμενο ή είμαι γεροπαραξενος και να φύγετε και να πάτε αλλού.

Συμφωνώ 1000% μαζί σου. Και εγώ που συνήθως πάω εξωτερικό για 3-4 μέρες μόλις γυρίσω λέω πως γίνεται να υπάρχει αυτή η κατάντια με τον θόρυβο από τα μηχανάκια. Αν κάναν ελέγχους και εφαρμόζαν το νόμο στο συγκεκριμένο θέμα το 99% των ανθρώπων (ακούγεται μεγάλο νούμερο αλλά ένα γκαζωμένο μηχανάκι βραδιάτικα στην Αθήνα ξυπνάει εκατοντάδες κόσμου) θα είχαν καλύτερη ποιότητα ζωής, χωρίς το παραμικρό κόστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού δεν υπάρχει έλεγχος πουθενά. Άλλος πειράζει την εξάτμιση του, άλλος γεμίζει το αμάξι ηχεία και κυκλοφορεί με τέρμα το volume (απορώ πως επικοινωνεί ο οδηγός με το εξωτερικό περιβάλλον με τέρμα την ένταση του ήχου)...

Σε άλλες χώρες της Ευρώπης δε συναντάς αναβάτη πάνω σε δίκυκλο χωρίς κράνος και πλήρη στολή γιατί κόβουνε κώλους.

Επεξ/σία από nbtz89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι αν ποτέ σε αυτόν τον τόπο θα λυθούν ποτέ αυτά τα μικροπροβλήματα που όμως είναι τόσο σημαντικά για την ποιότητα ζωής του πληθυσμού αλλά όλοι τα παραβλέπουν ως ασήμαντα.

Οι κάτοχοι τέτοιων μηχανών τί λένε για το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά να δεις TS , και εγώ όταν είμαι το καλοκαίρι με ανοιχτά παράθυρα , μόλις έχουν κοιμηθεί τα παιδιά και περνάνε από κάτω αμάξια με εξατμίσεις , Τίγκα ηχεία και μπάσα που τρέμει όλο το σπίτι θέλω να κατέβω κάτω να τους αρπάξω .

Αλλα είμαι 37 τώρα και έχω παιδιά 

Στα 20 είχα χταπόδια , μπουριά , σκαστρες , μπάσο κουτιά , ενισχυτές κτλ

οποτε από την μια καταλαβαίνω γιατί το πέρασα και εγώ , από την άλλη νιώθω άσχημα γιατί δεν τα σκεφτόμουν όλα αυτα που τα βλέπω τώρα με άλλη οπτική γωνία .

Καποια πράγματα τα αντιλαμβάνεσαι στη ζωή από τις εμπειριες σου , όταν είσαι μικρότερος δεν σου πάει το μυαλό ότι αν περνάς με την μουσική τέρμα ο άλλος κοιμίζει τα παιδιά του

οκ δεν ήμουν τέρμα Κάγκουρας , έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτα που λες , όπως είπα και εγώ εκνευρίζομαι αλλά θυμάμαι εκείνη τη στιγμή πως ήμουν και εγώ νέος και δίνω ένα δίκιο 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ να πούμε πως οι μηχανές παράγουν ούτως ή άλλως θόρυβο αρκετά μεγαλύτερης έντασης από τα αυτοκίνητα. 

Στο αυτοκίνητο μου η άδεια γράφει 67 decibels και στη μηχανή 88 ή 89.

Σε άλλες στροφές βέβαια η μέτρηση. Οπότε δεν χρειάζεται καν να έχει αλλάξει κάτι ο άλλος, αρκεί απλά να είναι ηλίθιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2020 στις 8:27 ΜΜ, funbreaker είπε

Όταν πλησιάζουν νιώθεις για λίγα δευτερόλεπτα μια βαριά δυσφορία και καταπιέζεσαι μέχρι να φύγουν.

Το συνηθιζεις.

Και εγω σαν πιτσιρικας ειχα ελευθερες εξατμισεις σε παπια και μηχανες.

Σιγα σιγα μεγαλωσα και αρχισε να  με κουραζει η μονιμη βαβουρα,συν οτι εγινα και πιο συνειδητοποιημενος.

ΑΛΛΑ. Το μονο που δεχομαι πλεον σαν δικαιολογια για εξατμιση θορυβου ( οχι ακραπες/σωληνες/σπασμενες) ειναι οτι σου σωζει τη ζωη.

Δεν το ειχα παρατηρησει,αλλα οταν απο τη street με την δυνατη εξατμιση περασα σε παπακι μαμα,αρχισαν να πεταγονται απο παντου πεζοι και αυτοκινητα.

Η αληθεια λοιπον εδω ειναι οτι οσο οδηγουσα μηχανη που εκανε θορυβο,ο κοσμος με προσεχε,καταλαβαινε οτι κατι ερχοταν.

Σιγα σιγα ψαχνω να βαλω μια εξατμιση  η οποια δε θα κανει απαισιο θορυβο,αλλα τοσο οσο να με ακουνε αλλα να μη με γραφουν ή ενοχλω.

Στις 19/12/2020 στις 8:38 ΜΜ, poulinos είπε

αλλα ολοι αυτοι περνανε κτεο με τις ευλογιες του κρατους

Οχι,δεν περνανε ΚΤΕΟ αυτοι,απλα αλλαζουν εξατμιση.

Τους αλλους να δεις,που περνανε κτεο αυτοκινητα  που δεν κανουν ουτε για ανακυκλωση.

Στις 19/12/2020 στις 8:38 ΜΜ, poulinos είπε

κλησεις μονο για parking παρανομα.για θορυβο απλα ποτε

Γιατι,επειδη δεν το ειδες,παει να πει οτι δε συμβαινει;

Μια χαρα κλησεις κοβουν. 
Αλλο που συνεχιζεται το κακο,στην Ελλαδα ζεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/12/2020 at 03:08, StamTheMan said:

Το συνηθιζεις.

Και εγω σαν πιτσιρικας ειχα ελευθερες εξατμισεις σε παπια και μηχανες.

Σιγα σιγα μεγαλωσα και αρχισε να  με κουραζει η μονιμη βαβουρα,συν οτι εγινα και πιο συνειδητοποιημενος.

ΑΛΛΑ. Το μονο που δεχομαι πλεον σαν δικαιολογια για εξατμιση θορυβου ( οχι ακραπες/σωληνες/σπασμενες) ειναι οτι σου σωζει τη ζωη.

Δεν το ειχα παρατηρησει,αλλα οταν απο τη street με την δυνατη εξατμιση περασα σε παπακι μαμα,αρχισαν να πεταγονται απο παντου πεζοι και αυτοκινητα.

Η αληθεια λοιπον εδω ειναι οτι οσο οδηγουσα μηχανη που εκανε θορυβο,ο κοσμος με προσεχε,καταλαβαινε οτι κατι ερχοταν.

Σιγα σιγα ψαχνω να βαλω μια εξατμιση  η οποια δε θα κανει απαισιο θορυβο,αλλα τοσο οσο να με ακουνε αλλα να μη με γραφουν ή ενοχλω.

Οχι,δεν περνανε ΚΤΕΟ αυτοι,απλα αλλαζουν εξατμιση.

Τους αλλους να δεις,που περνανε κτεο αυτοκινητα  που δεν κανουν ουτε για ανακυκλωση.

Γιατι,επειδη δεν το ειδες,παει να πει οτι δε συμβαινει;

Μια χαρα κλησεις κοβουν. 
Αλλο που συνεχιζεται το κακο,στην Ελλαδα ζεις.

Το συνηθίζω; Όχι δεν πρόκειται να το συνηθίσω καθώς η ανθρώπινη φυσιολογία δεν είναι φτιαγμένη για να δέχεται τέτοιους θορύβους. Ακόμη κι αν μάθει κανείς να τους ανέχεται θα συνεχίζει να αποτελεί ένα παράγοντα που πλήττει την υγεία του.

Ως προς το όφελος της ασφάλειας, δεν έχω λόγια... Να βάλουμε μήπως και σε κάθε πεζό ένα ηχείο στο κεφάλι που να παίζει μέταλ για να τους ακούνε τα αυτοκίνητα και να μην τους πατάνε;
Από την άλλη, μιλάς για την ασφάλεια του μοτοσικλετιστή, που επιλέγει συνειδητά να προκαλεί φθορά υγείας στους άλλους και δεν μιλάς καθόλου για την ασφάλεια των άλλων που δέχονται την φθορά της υγείας τους.

Μαρεσει πάντως που όταν έγινες "πιο συνειδητοποιημένος" αποφάσισες να κάνεις θόρυβο αλλά λιγότερο. Εμάς μας ρώτησες;

Ως προς τις υποτιθέμενες κλήσεις, ούτε εγώ έχω ακούσει ποτέ να δίνεται κλήση για ηχορρύπανση, κι ακόμη κι αν συμβαίνει ενίοτε, θα είναι πολύ σπανιότερο από τις κλήσεις για παράνομη στάθμευση.

Ως προς το "στην Ελλάδα ζεις", στεναχωριέμαι βαθύτατα όποτε το ακούω σαν να το έχουμε πάρει απόφαση.

Θα ήθελα όμως να εξηγήσεις τί εννοείς όταν λες πως κλήσεις κόβονται αλλά το κακό συνεχίζεται. Πώς δεν κόβονται αρκετές; Πώς οι γενναίοι ελληναραδες τις πληρώνουν αλλά συνεχίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και αυτό το πρόβλημα πηγάζει από το ότι απλά δεν υπάρχει τροχαία στην Ελλάδα και ότι τα πρόστιμα είναι τραγελαφικά , σκοτώνεις άνθρωπο, τον παρατάς και αν δεν είσαι διάσημος η ζάμπλουτος με κανένα supercar για να σε βγάλουν στα κανάλια για να γίνει τζέρτζελο δεν ασχολείται απλά κανένας.

Όλοι βολεύονται και αδιαφορούν με τις πλάτες της εκάστοτε κυβέρνησης που δεν θέλει να χάσει τα ψηφαλάκια μέχρι να την πάθουν αυτοί οι συγγενείς τους και να μην βρίσκουν ποτέ δικαιοσύνη για αυτό και είναι σχεδόν αδύνατον να αλλάξει τίποτα

Επεξ/σία από apostolosapok
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ενοχλητική η εξάτμιση γιατί έχετε το τηλέφωνο στο αυτί και δε σας αφήνει να μιλήσετε την ώρα που με το άλλο χέρι πίνετε το freddo espresso σας και οδηγείτε (?) με τα γονατα..

Στην Ελλάδα -ΔΥΣΤΥΧΩΣ- ισχύει πολύ περισσοτερο το loud pipes save lives που είπε ο φίλος λίγο παραπάνω..

 

Όλα αυτά μεταξύ αστείου (αλλά) και σοβαρού...

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/12/2020 at 03:08, StamTheMan said:

 

Οχι,δεν περνανε ΚΤΕΟ αυτοι,απλα αλλαζουν εξατμιση.

Τους αλλους να δεις,που περνανε κτεο αυτοκινητα  που δεν κανουν ουτε για ανακυκλωση.

Γιατι,επειδη δεν το ειδες,παει να πει οτι δε συμβαινει;

Μια χαρα κλησεις κοβουν. 
Αλλο που συνεχιζεται το κακο,στην Ελλαδα ζεις.

Ξερω απο ατομο που οταν ηταν για κτεο εκανε τις αλλαγες του για να μην κανει θορυβο και μετα τα ιδια.

πιστεψε με θα το εβλεπα και ναι δεν συμβαινει στο ποσοστο που πρεπει.

100 κλησεις για παρανομη σταθμευση και 5 για ολα τα υπολοιπα.και μπορω να στο εξηγησω με απειρους τροπους.

α.η παρανομη σταθμευση ειναι η πιο ευκολη κληση.την αφηνεις δεν μιλας καν με τον οδηγο και φευγεις.οποτε δεν χανεις χρονο.

το να τις στησουν εξω απο club για αλκοτεστ που θα τους μαζευαν δεκα δεκα δεν θα γινει ποτε.

το να την στησει αστυνομια στο φαναρι και να γραφει οποιον περναει με κοκκινο επισης δεν γινεται.εχω δει απειρες φορες να γραφουν για κλησεις αλλα ελαχιστες φορες

να σταματανε για αλκοτεστ κτλ.επισης ευκολες κλησεις σε δρομους με οριο τα 40 km που περιμενουν να πας με 50 για να σε γραψουν. δυστυχως κυκλοφορω λογω δουλειας αρκετες ωρες εξω. επισης το οτι συνεχιζεται το κακο ειναι ακριβως επειδη δεν γινεται κατι.αν απο αυριο εβγαιναν ολοι εξω και εγραφαν 700 ευρω προστιμο πχ για  κοκκινο φαναρι να δεις για ποτε θα το σταματαγαν.αλλα δεν μας ..μαει κανεις για να βαλουμε μυαλο.φιλος πηγε γερμανια μονιμα.σε χρονο ρεκορ εφαγε 3 φορες προστιμο με την τελευταια φορα να εχει προσαυξηση λογω επανελειμενης παραβασης για ταχυτητα.να δεις πως εβαλε μυαλο. αλλα εδω χαιδευουμε αυτια και εκμεταλευομαστε οτι δεν υπαρχουν Parking για να βγαινουν τα λεφτα απο κλησεις ευκολα και γρηγορα και χωρις να τσακωνεται κανεις. οποτε το να κοψουν 10 κλησεις για κοκκινο φαναρι οταν θα πρεπε να ειναι 10000  δεν βοηθαει.επισης αλλο παραδειγμα.καθε μερα κατεβαινω εθνικη.καθε μερα οι μισοι πανε απο την λεα.ποτε δεν ειδα εδω και πολλα χρονια να σταματησουν κανεναν.μια φορα απλα ενα περιπολικο κορναρε(τους εκανε τα μουτρα κρεας). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

Ξερω απο ατομο που οταν ηταν για κτεο εκανε τις αλλαγες του για να μην κανει θορυβο και μετα τα ιδια.

πιστεψε με θα το εβλεπα και ναι δεν συμβαινει στο ποσοστο που πρεπει.

100 κλησεις για παρανομη σταθμευση και 5 για ολα τα υπολοιπα.και μπορω να στο εξηγησω με απειρους τροπους.

α.η παρανομη σταθμευση ειναι η πιο ευκολη κληση.την αφηνεις δεν μιλας καν με τον οδηγο και φευγεις.οποτε δεν χανεις χρονο.

το να τις στησουν εξω απο club για αλκοτεστ που θα τους μαζευαν δεκα δεκα δεν θα γινει ποτε.

το να την στησει αστυνομια στο φαναρι και να γραφει οποιον περναει με κοκκινο επισης δεν γινεται.εχω δει απειρες φορες να γραφουν για κλησεις αλλα ελαχιστες φορες

να σταματανε για αλκοτεστ κτλ.επισης ευκολες κλησεις σε δρομους με οριο τα 40 km που περιμενουν να πας με 50 για να σε γραψουν. δυστυχως κυκλοφορω λογω δουλειας αρκετες ωρες εξω. επισης το οτι συνεχιζεται το κακο ειναι ακριβως επειδη δεν γινεται κατι.αν απο αυριο εβγαιναν ολοι εξω και εγραφαν 700 ευρω προστιμο πχ για  κοκκινο φαναρι να δεις για ποτε θα το σταματαγαν.αλλα δεν μας ..μαει κανεις για να βαλουμε μυαλο.φιλος πηγε γερμανια μονιμα.σε χρονο ρεκορ εφαγε 3 φορες προστιμο με την τελευταια φορα να εχει προσαυξηση λογω επανελειμενης παραβασης για ταχυτητα.να δεις πως εβαλε μυαλο. αλλα εδω χαιδευουμε αυτια και εκμεταλευομαστε οτι δεν υπαρχουν Parking για να βγαινουν τα λεφτα απο κλησεις ευκολα και γρηγορα και χωρις να τσακωνεται κανεις. οποτε το να κοψουν 10 κλησεις για κοκκινο φαναρι οταν θα πρεπε να ειναι 10000  δεν βοηθαει.επισης αλλο παραδειγμα.καθε μερα κατεβαινω εθνικη.καθε μερα οι μισοι πανε απο την λεα.ποτε δεν ειδα εδω και πολλα χρονια να σταματησουν κανεναν.μια φορα απλα ενα περιπολικο κορναρε(τους εκανε τα μουτρα κρεας). 

Θα συμφωνήσω αλλά να προσθέσω ακόμη και για τις κλήσεις για παρκάρισμα όπου τους συμφέρει τις κόβουν , αν κάποιος έκλεισε κανα μαγαζί ή όταν ξέρουν ότι θα βγουν παγανια κοντά σε μαγαζιά μπαράκια για να βγάλουν μισθό.

Εγώ που έχω πάρει 3 φορές στην γειτονιά επειδή είναι όλοι στα πεζοδρόμια και δεν Χωραγα με καροτσια ή όταν πάω τα παιδιά σχολείο με τα πόδια και πάμε από τον δρόμο δεν έχει περάσει ούτε ένας όλη ημέρα να γράψει κάποιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...