Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η εφαρμογή του gov.gr για smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Είναι κακόβουλες κριτικές που απλά σκοπεύουν να θίξουν το κόστος (για το οποίο υπάρχει ολόκληρη διαδικασία με διαγωνισμούς ενστάσεις κλπ κλπ - δεν είναι τόσο εύκολο να μπούνε λεφτά στην τσέπη όπως παλιά πχ. οδικός άξονας Πρέβεζας - Ιόνιας που καθυστερεί γιατί μια εταιρεία κάνει συνέχεια ενστάσεις γιατί δεν της το δίνουν). Δεν έχουν σχέση οι κριτικές με το πόσο λειτουργική είναι η εφαρμογή. Προβλήματα (ή ατέλειες) είναι φυσικό να έχει, γιατί είναι η πρώτη έκδοση.  

Καλημερα!

Πρεβεζανος;

8 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Οταν μπεις στο λογαριασμο σου στο taxis, αριστερα στις επιλογες λεει σε ενα σημειο "Εξουσιοδοτησεις". Πας εκει επιλεγεις για ποια πραγματα θες να εξουσιοδοτησεις τον λογιστη σου, βαζεις το ΑΦΜ του λογιστη σου και τελος.

Φιλε μου, σε υπερ ευχαριστώ!

Δεν το γνώριζα αυτό, και είναι παρα πολύ σημαντικο να το ξέρουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Με κονδύλι μόλις 5 ψωροεκατομυρίων ευρώ τι περιμένατε κύριοι; 

Για δακτυλικό αποτύπωμα και touch id χρειάζονται τουλάχιστον τα διπλάσια χρήματα. 

Ναι λογικα ολοι αυτοι εκει πλουτιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα σε όλους..τους κωδικούς του TAXISnet μόνο απο τον λογιστή μου μπορώ να τους προμηθευτώ η υπάρχει και άλλος τρόπος,γιατί εγώ δεν τους έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δόξα τον Μεγαλοδύναμο !! 

να δούμε για το τάξις νετ τι θα κάνουν , μπας και φτιαχτεί λίγο ,να μην λαγκάρει τόσο 

9 λεπτά πριν, Mike_89 είπε

  Καλησπέρα σε όλους..τους κωδικούς του TAXISnet μόνο απο τον λογιστή μου μπορώ να τους προμηθευτώ η υπάρχει και άλλος τρόπος,γιατί εγώ δεν τους έχω

κάποτε , θα έπρεπε να είχες λάβει ένα φάκελο με τους κλειδάριθμούς σου απο το κράτος , στην διευθυνση κατοικίας σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβά κόστισε η εφαρμογή αλλά όταν στο κράτος φοιτητές έδιναν δωρεάν εφαρμογές δεν ήθελαν και ίσως όλοι γνωρίζουν το γιατί, πάντως για το ψηφιακό κράτος έχουμε δρόμο ακόμα και τα κονδύλια θα ρέουν ελπίζουμε με διαφάνεια κι όχι με δικούς μας και κολαούζους. Να γίνουν επιτέλους Ευρωπαίοι....αλλά δύσκολο το κόβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, markos9 said:

Καλημερα!

Πρεβεζανος;

Φιλε μου, σε υπερ ευχαριστώ!

Δεν το γνώριζα αυτό, και είναι παρα πολύ σημαντικο να το ξέρουμε. 

Καλημέρα, 

Όχι. Καμμία σχέση..! :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lefkadios είπε

Δόξα τον Μεγαλοδύναμο !! 

να δούμε για το τάξις νετ τι θα κάνουν , μπας και φτιαχτεί λίγο ,να μην λαγκάρει τόσο 

κάποτε , θα έπρεπε να είχες λάβει ένα φάκελο με τους κλειδάριθμούς σου απο το κράτος , στην διευθυνση κατοικίας σου..

Την εγγραφή στην υπηρεσία θα την έχει κάνει ο λογιστής γιατί εγώ δεν έχω κάνει..θα έπρεπε και πάλι να έχω τους κλειδάριθμους.Γιατί δεν θυμάμαι να μου έχουν στείλει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mike_89 είπε

Την εγγραφή στην υπηρεσία θα την έχει κάνει ο λογιστής γιατί εγώ δεν έχω κάνει..θα έπρεπε και πάλι να έχω τους κλειδάριθμους.Γιατί δεν θυμάμαι να μου έχουν στείλει 

 

2 λεπτά πριν, Mike_89 είπε

Την εγγραφή στην υπηρεσία θα την έχει κάνει ο λογιστής γιατί εγώ δεν έχω κάνει..θα έπρεπε και πάλι να έχω τους κλειδάριθμους.Γιατί δεν θυμάμαι να μου έχουν στείλει 

 Φίλε Μάικ , ο λογιστής σου δεν είναι υποχρεωτικό να τους ξέρει, εάν τους έχασες πρέπει οπωσδήποτε να πας εφορία και συγκεκριμένα στην ΔΟΥ οπου ανήκεις .. είναι λιγο μανικάκι ...

κάποτε και ειδικά στους συνταξιούχους τα  στέλναν σε φάκελο οπως σου ειπα και πιο πριν στο σπίτι..

 Φίλε Μάικ , ο λογιστής σου δεν είναι υποχρεωτικό να τους ξέρει, εάν τους έχασες πρέπει οπωσδήποτε να πας εφορία και συγκεκριμένα στην ΔΟΥ οπου ανήκεις .. είναι λιγο μανικάκι ...

κάποτε και ειδικά στους συνταξιούχους τα  στέλναν σε φάκελο οπως σου ειπα και πιο πριν στο σπίτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lefkadios είπε

 

 Φίλε Μάικ , ο λογιστής σου δεν είναι υποχρεωτικό να τους ξέρει, εάν τους έχασες πρέπει οπωσδήποτε να πας εφορία και συγκεκριμένα στην ΔΟΥ οπου ανήκεις .. είναι λιγο μανικάκι ...

κάποτε και ειδικά στους συνταξιούχους τα  στέλναν σε φάκελο οπως σου ειπα και πιο πριν στο σπίτι..

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου..να είσαι καλά.καλές γιορτές εύχομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος δεν έχει κωδικούς, πρεπει να πάει στην ΕΦΟΡΙΑ όπου ειναι εγγεγραμένος στα μητρώα τους....

Μόλις τώρα, Mike_89 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου..να είσαι καλά.καλές γιορτές εύχομαι

ότι καλυτερο και σε εσένα φιλαράκι , καλή δύναμη & καλές γιορτές !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, gkok1 είπε

Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι ότι τους κωδικούς του Taxis σου τους έχει ο λογιστής σου ( και οι υπάλληλοι που δουλεύουν στο λογιστικό γραφείο) ενώ τους κωδικούς του e-banking τους έχεις (λογικά ) μόνον εσύ και κανένας άλλος.

Και τι σχέση έχει αυτό;

Η ταυτοποίηση θα έπρεπε να γίνεται μέσω τηλεφωνικής συσκευής και όχι απλά μέσω taxis.

Δηλαδή η διαδικασία θα ήταν

α. Επιλέγω ηλεκτρονική εξουσιοδότηση

β. Συνδέομαι με taxis

γ. Το σύστημα διαβάζει τον αριθμό κινητού από το taxis και στέλνει εξαψήφιο αριθμό στο κινητό, που πρέπει να εισάγω εγώ στην αίτηση για να συνεχίσω.

Θα μου πεις γιατί ο λογιστής να μη δώσει το δικό του κινητό και να το κάνει; Όλα τα κινητά έχουν ονοματεπώνυμο πλέον, οπότε δεν είναι εύκολο ή εν πάει περιπτώσει, θα μπορούσε να ενημερώνεται με mail ο χρήστης ότι άλλαξε ο τηλεφ. αριθμός.

Κάποια πεδία θα έπρεπε να είναι δύσκολο να αλλαχθούν.

Εντάξει, κάποια στιγμή θα γίνει πιστεύω.

Επεξ/σία από Lanike71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια απο τις καλυτερες εφαρμογες τα τελευταια χρονια και ο καθε αχαριστος νομιζοντας οτι ειναι καποιος ειναι μπηκε εδω να κραξει.Αλλα αυτο ειμαστε..Ψευτο λεζαντακια και κουραδομαγκες..Και μετα λεμε γτ μας κραζουν παντου..Δεν πειραζει αξιζουν και χειροτερα...Δυστυχως!!!Ετσι μας μαθανε ετσι συνεχιζουμε κι εμεις...Να κραζουμε τους παντες ενω ειμαστε απο τους χειροτερους πιστευοντας οτι ειμαστε οι πιο εξυπνοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, steliosgripoulas είπε

Ειναι μια απο τις καλυτερες εφαρμογες τα τελευταια χρονια και ο καθε αχαριστος νομιζοντας οτι ειναι καποιος ειναι μπηκε εδω να κραξει.Αλλα αυτο ειμαστε..Ψευτο λεζαντακια και κουραδομαγκες..Και μετα λεμε γτ μας κραζουν παντου..Δεν πειραζει αξιζουν και χειροτερα...Δυστυχως!!!Ετσι μας μαθανε ετσι συνεχιζουμε κι εμεις...Να κραζουμε τους παντες ενω ειμαστε απο τους χειροτερους πιστευοντας οτι ειμαστε οι πιο εξυπνοι.

Ο,τι να ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, steliosgripoulas said:

Ειναι μια απο τις καλυτερες εφαρμογες τα τελευταια χρονια και ο καθε αχαριστος νομιζοντας οτι ειναι καποιος ειναι μπηκε εδω να κραξει.Αλλα αυτο ειμαστε..Ψευτο λεζαντακια και κουραδομαγκες..Και μετα λεμε γτ μας κραζουν παντου..Δεν πειραζει αξιζουν και χειροτερα...Δυστυχως!!!Ετσι μας μαθανε ετσι συνεχιζουμε κι εμεις...Να κραζουμε τους παντες ενω ειμαστε απο τους χειροτερους πιστευοντας οτι ειμαστε οι πιο εξυπνοι.

Πες μας τι είσαι, για να δώσουμε βαρύτητα στο: "Ειναι μια απο τις καλυτερες εφαρμογες τα τελευταια χρονια και ο καθε αχαριστος νομιζοντας οτι ειναι καποιος ειναι μπηκε εδω να κραξει"

  1. android developer
  2. iOS developer
  3. λίγο απ' όλα developer

 

Υ.Γ. https://www.glassdoor.com/Job-Descriptions/Mobile-Developer.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...