Προς το περιεχόμενο

[MEGATHREAD] Εξελιξη παραγγελιων των προσφορων απο ολα τα Amazons (.com, .co.uk, .de, .fr, .es, .it)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταίο update

1. Κατάστημα: Amazon ES, standard 

2. ημερομηνία παραγγελίας 11/12/2020

3. estimate date παραλαβής σύμφωνα με αυτήν: 29/12/2020 - 04/01/2021

4. ημερομηνία και τόπος αποστολής: 18/12/2020 Ισπανία

5. μεταφορική εταιρεία: UPS

6. estimate date παραλαβής κατά την αποστολή: 29/12/2020 λέει η ups, 04/01/2021 λέει το amazonES

7. Παραδόθηκε επαρχία ΣΗΜΕΡΑ 29/12 με Γενική Ταχυδρομική. 

Τι να πω, οτι υποσχέθηκε η UPS, 29/12, στην ώρα του έφτασε!!! Ισπανία μέχρι το σπίτι μου 12 μέρες, παραγγελία ΙΚΕΑ με speedex 30 μέρες και ουτε ειδοποίηση............////

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα κάνει παραγγελία στις 18/12 από το γερμανικό και παραδόθηκε χθες... Οπότε για την άλλη παραγγελία μου που είναι από Νοέμβριο έχω αρχίσει και το παίρνω απόφαση ότι δεν θα έρθει ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Αυτο δεν ειναι θεμα του Ισπανικου μονο. Ειναι αρκετα γνωστο θεμα, χρονια τωρα.

Στο checkout πολλες φορες γραφει οτι η αποστολη γινεται με την αρχικη συσκευασια του προιοντος! Πρεπει να τσεκαρεις ενα check box διπλα ωστε να μπει (δωρεαν) σε κουτα. Αν οχι την πατησες. Με το κουτι της το οποιο μαλιστα δεν ειναι κλειστο, ουτε ταινια ασφαλειας δεν εχει απο τον κατασκευαστη, στελνουν φαντασου και μητρικη καρτα απο το Γερμανικο και αλλα αμαζον, παθων προ λιγων ημερων!!!! Ευτυχως που ειχα και αλλο προιον στην παραγγελια και εφυγε μαζι του, οποτε μπηκαν μαζι σε κουτα. Μετα την παραγγελια το προσεξα σε κριτικη πελατη στο Ιταλικο αμαζον, αφου εριξα λιγο βιαστικα την παραγγελια και δεν κοιταξα προσεκτικα οπως πρεπει τις λεπτομερειες αριστερα σε καθε προιον στο checkout (στο τελικο βημα πριν το place order φαινεται να ξερετε), και απλα εκανα τον σταυρο μου να ειναι στην ιδια αποθηκη για να μπει σε κουτα μην χασω τα μισα παρελκομενα απο μεσα ή καταστραφει το προιον.

 

1089431261_b450itamazon.jpg.ec9203bd6d9838a2e3eec785f887462f.jpg

Προσωπικά παραγγέλνω από το 2011 από όλα τα amazon και ειλικρινά πρώτη φορά μου συνέβη αυτό. Δεν έχω τικάρει ποτέ το κουτάκι στο τέλος, ίσως δεν το πρόσεξα κιόλας. 

Όπως και να έχει ήταν μια πολύ άσχημη εμπειρία και γενικά η αντιμετώπιση τους στο chat είναι λες και μιλάς με την Βούλα από τον Κωτσόβολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

4 ώρες πριν, thephotoshoped είπε

Προσωπικά παραγγέλνω από το 2011 από όλα τα amazon και ειλικρινά πρώτη φορά μου συνέβη αυτό. Δεν έχω τικάρει ποτέ το κουτάκι στο τέλος, ίσως δεν το πρόσεξα κιόλας. 

Όπως και να έχει ήταν μια πολύ άσχημη εμπειρία και γενικά η αντιμετώπιση τους στο chat είναι λες και μιλάς με την Βούλα από τον Κωτσόβολο. 


Μία από τα ίδια.. Μου ήρθε μία motherboard και ένας HDD έτσι χώρις κούτα..

Με ποιο Amazon support μίλησες;

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2020 στις 11:26 ΜΜ, wiowia είπε

1. Καταστημα παραγγελιας -   Amazon.co.uk

2. ημερομηνια παραγγελιας - 14/12

3. estimate date παραλαβης συμφωνα με αυτην  - 30/12 - 04/01

4.  ημερομηνια και τοπος αποστολης - 16/12

5. μεταφορικη εταιρια - i-parcel

6. estimate date παραλαβης κατα την αποστολη  - 04/01

7. κατασταση (παραδοθηκε και ποτε, αναμονη ακομα κλπ)  - Αναμονή

===========================================================================================

Παραδόξως παραδόθηκε σήμερα,παρ’ολο που στο site της Amazon ακόμα λέει παράδοση τη Δευτέρα 04/01.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 λεπτά πριν, wiowia είπε

Παραδόξως παραδόθηκε σήμερα,παρ’ολο που στο site της Amazon ακόμα λέει παράδοση τη Δευτέρα 04/01.

Ελτα κουριερ τα φερνουν πλεον αυτα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, power_1 είπε

Το θέμα είναι ότι από τα 6  προϊόντα :

τα 4 είναι στην ίδια τιμή με τις αγοράς 27/11το

5 είναι 3€ ποιο ακριβό και το

6 είναι out of stock κι δεν υπάρχει διαθέσιμο.ουτε θα υπάρξει ήταν ξεστοκαρισμα (στην τιμή του ενός ένα δώρο)

(Η παραγγελία ήταν με tracking number απλά δεν ειδοποιήθηκε και δεν παραδόθηκε πότε στην iparcel.)

Γενικα, και το προτεινω σε ολους σας, φτιαξε ενα twitter. Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι support εχουν οι περισσοτερες εταιρειες εκει. Πλεον ψαχνω μονο εκει. Ακομα και refund μεταφορικων σε αργοπορημενη αποστολη, απο εκει ζητησα. 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αποστολες απο Αμερικανικο αμαζον με ARAMEX:

Απο την στιγμη που φτανει Αθηνα το πακετο, ποσο κανει να παραδωσει η Aramex; Παραδιδει την επομενη ημερα ή την ιδια ημερα οπως κανουν UPS και DHL; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wiowia είπε

Παραδόξως παραδόθηκε σήμερα,παρ’ολο που στο site της Amazon ακόμα λέει παράδοση τη Δευτέρα 04/01.

Ποσο πληρωσες παραπανω για να ερθει με ups;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 λεπτά πριν, Dannie είπε

Ποσο πληρωσες παραπανω για να ερθει με ups;

iparcel = standard αποστολη, η φτηνη δηλαδη. 10-20 μερες κανει να ερθει απο την ημερα που θα αποσταλει. Αλλες φορες τα iparcel ερχονταν με απλο ταχυδρομειο, μετα με elta courier, ισως τωρα τα φερνει η ups. Αφου το ειπε ο φιλος ετσι θα ειναι. Δεν πληρωσε κατι. Μιλαμε για το εντος Ελλαδας κομματι μονο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Αποστολες απο Αμερικανικο αμαζον με ARAMEX:

Απο την στιγμη που φτανει Αθηνα το πακετο, ποσο κανει να παραδωσει η Aramex; Παραδιδει την επομενη ημερα ή την ιδια ημερα οπως κανουν UPS και DHL; 

Επειδη γυρισα προσφατα δεματα στο asos, με παρεπεμψε να τα στειλω με Γενικη και στο συνημμενο βλεπω αυτο: 

image.png.e1ec158e70d1e5bbc96abd4e97f52b71.png

 

Δες και εδω

https://apgecommerce.com/?page_id=2950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Επειδη γυρισα προσφατα δεματα στο asos, με παρεπεμψε να τα στειλω με Γενικη και στο συνημμενο βλεπω αυτο: 

image.png.e1ec158e70d1e5bbc96abd4e97f52b71.png

 

Δες και εδω

https://apgecommerce.com/?page_id=2950

Δεν καταλαβα τι σχεση εχει αυτο.

Ρωτω αυτους που εχουν παραλαβει ηδη απο US, μεσω αραμεξ, ποια ηταν η εξελιξη χρονικα οταν εφτασε Αθηνα το πακετο τους μετα την Κυπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

Δεν καταλαβα τι σχεση εχει αυτο.

Ρωτω αυτους που εχουν παραλαβει ηδη απο US, μεσω αραμεξ, ποια ηταν η εξελιξη χρονικα οταν εφτασε Αθηνα το πακετο τους μετα την Κυπρο.

Οτι, εκτος και αν μενεις Κορωπι για να παραλαβεις μιας και βλεπω μονο εκει να υπαρχει γραφειο τους, τοτε θα παραλαβεις με Γενικη. Αν το ηξερες, δεν πειραζει, ισως χρειαστει σε αλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...