Προς το περιεχόμενο

[MEGATHREAD] Εξελιξη παραγγελιων των προσφορων απο ολα τα Amazons (.com, .co.uk, .de, .fr, .es, .it)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, RcManiac είπε

Σήμερα μου έδωσαν Refund

 

couk.png

Και τώρα που πάω να κάνω την ίδια αγορά δεν στέλνει Ελλάδα.

Όταν στέλνουν Refund, τα "τραβάνε" πίσω από τη μεταφορική; 

Το tracking number δεν δούλευε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/01/2021 στις 7:46 ΜΜ, CloudTemper είπε

Εστάλη χθες εν τέλει με ups standard. Συμβαίνουν και θαύματα. Εκτιμώμενη 8/02 από 4/02 που το είχαν αν και το τρακινγκ της ups αναφέρει προγραμματισμένη για 03/02.

Θα ερχόταν σήμερα, αλλά η γενική ταχυδρομική έλουσε και το έστειλε σε άλλη πόλη εντός νομού, οπότε αύριο ή μεθαύριο 🙁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, matrixxx είπε

Αν κοιταξεις δεξια στην σελιδα του τρακιν, γραφει αν ειναι standard ή express.

Σήμερα ενημερώθηκε το tracking...

Τελικά ειναι αποστολή express.

Τι να πω πραγματικά...  Ότι τα λάθη πληρώνονται ακριβά, ας μην στέλνουν untracking ώστε να χάνονται. Λες και τους στοιχίζει πολύ να έχουν δηλωμένα tracking σε όλα τα δέματα ταχυδρομείου.

Σε λίγες ημέρες συμπληρώνω 3 μήνες από 8 Δεκεμβρίου που έγινε η παραγγελία..

Άντε να έχουν κι άλλοι αίσιο τέλος που την πάτησαν...!!!

 

443574705_Screenshot_2021-02-03UPS-.png.e56f31c5499556d96e2a38f448f97a84.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Spoiler

 

Στις 2/2/2021 στις 2:59 ΜΜ, hyperionthetitan είπε

22-1; καλά είσαι...

image.png.f8bb18e28efd9877c49eb5a923533492.png

 

Προχθές που έγραφα το ποστ είπα να μιλήσω μαζί τους. Τους είπα ότι αν δεν φτάσει μέχρι 8 Φλεφάρη που έλεγε από την αρχή θα ζητήσω τουλάχιστον τα μεταφορικά πίσω. Μου απάντησαν ότι θα στείλουν όσο πιο γρήγορα γίνεται. 

Εχθές 7 το βραδυ το στείλανε και σήμερα από το tracking number βλέπω έφτασε Αθήνα! Αν θέλουν, από ότι βλέπω, μπορούν...

image.png.fe37375bf55cadeb1fcebfca5b8b550e.png

 

Επεξ/σία από hyperionthetitan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Σήμερα ενημερώθηκε το tracking...

Τελικά ειναι αποστολή express.

Δεν χρειαζοταν να ενημερωθει, απο την πρωτη στιγμη που παιρνεις το email με το tracking ακομα και στην "ηλεκτρονικη αποστολη" που ειναι η κατασταση της, φαινεται κανονικα στο site της Ups, αν ειναι express η standard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε Ελλάδα το δέμα από ups standard 

Πώς ενημερώνονται από ups για το tracking number τις γενικής ταχυδρομικής για να έρθω επαρχία ?

Στο τηλέφωνο τους μιλούν συνέχεια υπάρχει άλλος τρόπος επικοινωνίας με mail πχ? Η θα λάβω το δέμα κι μετά θα μου απαντήσουν στο mail ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 παραγγελίες απο Γερμανία Γαλλία Ισπανία πληρωμένες γύρω στις 20-25/12 καθυστέρησαν γύρω στις 5-6 ημέρες μέχρι να γίνουν dispatch τα προϊόντα.Μόλις όμως έγιναν dispatch με standard delivery έφτασαν κανονικά σε 5-6 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα συνεχίζουν σε amazon.de απο 22-1 να μην κουνιέται φύλλο, είναι κολλημένο στο order received 

ουτε καν αναμενόμενη ημερομηνια  (σε προιοντα σε στοκ )

σε επικοινωνία που είχα μαζι τους πριν 4 ημερες μου απάντησαν επιστροφή μεταφορικών και θα αποσταλουν μεσα σε 48 ωρες αλλα τιποτα,δεν καταλαβαίνω τι γινεται πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, stavag είπε

εμένα συνεχίζουν σε amazon.de απο 22-1 να μην κουνιέται φύλλο, είναι κολλημένο στο order received 

ουτε καν αναμενόμενη ημερομηνια  (σε προιοντα σε στοκ )

σε επικοινωνία που είχα μαζι τους πριν 4 ημερες μου απάντησαν επιστροφή μεταφορικών και θα αποσταλουν μεσα σε 48 ωρες αλλα τιποτα,δεν καταλαβαίνω τι γινεται πλεον

Εγω απο 17/1 το ιδιο απο amazon.de σε "in stock" προιον.Μιλησα μαζι τους 3,4 φορες,με πηγαιναν απο 48αωρο σε 48αωρο.Βαρεθηκα κ την  ακυρωσα τελικα.Θα μου το στειλει συγγενικο μου προσωπο που ζει Γερμανια  με Ups.Το βρηκάμε κ μειον 40 ευρω απο την τιμη του amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 λεπτά πριν, tgiamour είπε

Θα μου το στειλει συγγενικο μου προσωπο που ζει Γερμανια  με Ups.Το βρηκάμε κ μειον 40 ευρω απο την τιμη του amazon.

Απο περιεργεια και για να ξερουμε, οταν στο στειλει, πες μας εδω ποσα πληρωσε και το βαρος του πακετου (το βαρος φαινεται και στο τρακιν της ups). Αν ειναι κατι βαρυ, θα τα δωσετε τα 40 επιπλεον εκει, αν οχι περισσοτερα. Αλλα θα το εχεις σε 7-10 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Απο περιεργεια και για να ξερουμε, οταν στο στειλει, πες μας εδω ποσα πληρωσε και το βαρος του πακετου (το βαρος φαινεται και στο τρακιν της ups). Αν ειναι κατι βαρυ, θα τα δωσετε τα 40 επιπλεον εκει, αν οχι περισσοτερα. Αλλα θα το εχεις σε 7-10 

25 ευρώ,υπολογιζόμενη παράδοση 11/2 ,ups standard για συσκευασία μέχρι 3,5 kg.

Επεξ/σία από tgiamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, tgiamour είπε

25 ευρώ,υπολογιζόμενη παράδοση 11/2 ,ups standard για συσκευασία μέχρι 35 kg.

Δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες, αλλα απο Ελλαδα για Γερμανια 35 κιλα με ups παιζει να εχει και 200 ευρω χρεωση;

Καπου κανενα 150-200αρι θα χρεωσει και το αμαζον μεταφορικα για 35 κιλα προς Ελλαδα με φτηνη αποστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες, αλλα απο Ελλαδα για Γερμανια 35 κιλα με ups παιζει να εχει και 200 ευρω χρεωση;

3,5 μπερδεύτηκα το εκάνα edit ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, matrixxx said:

Δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες, αλλα απο Ελλαδα για Γερμανια 35 κιλα με ups παιζει να εχει και 200 ευρω χρεωση;

Καπου κανενα 150-200αρι θα χρεωσει και το αμαζον μεταφορικα για 35 κιλα προς Ελλαδα με φτηνη αποστολη.

δεν ειναι τοσα πολλα, εδω ολοκληρο subwoofer και μου ειχαν κανει 110 ευρω quote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...