Προς το περιεχόμενο

[MEGATHREAD] Εξελιξη παραγγελιων των προσφορων απο ολα τα Amazons (.com, .co.uk, .de, .fr, .es, .it)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, matrixxx είπε

Δεν χρειαζοταν να ενημερωθει, απο την πρωτη στιγμη που παιρνεις το email με το tracking ακομα και στην "ηλεκτρονικη αποστολη" που ειναι η κατασταση της, φαινεται κανονικα στο site της Ups, αν ειναι express η standard.

Περιπέτειά τέλος για εμένα σήμερα το μεσημέρι παρέλαβα....

Στο e-mail απο το amazon εκτός απο το tracking δεν έλεγε κάτι για την αποστολή. (Εκτός αν ειναι γραμμένο με αρχικά και δεν το είδα)

Την πρώτη φορά που μπήκα στην ups προχτές την ημέρα που έβγαλε το tracking το amazon δεν το είχανε παραλάβει ακόμα με αποτέλεσμα να παίρνω το παρακατω μήνυμα.

UPS could not locate the shipment details for this tracking number. Details are only available for shipments made within the last 120 days. Please verify your information

Επεξ/σία από Χλωριούχο Αμμώνιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κλασικοί απατεώνες με το Huawei gt2 pro....Ρε παιδιά παλεύω να το πάρω από τέλος Νοεμβρίου...Στην 1η προσπάθεια χάνεται τελείως. Το tracking έμεινε στον αέρα χωρίς περαιτέρω ενημέρωση...

Νέα παραγγελία 14 Ιανουαρίου και ενώ είναι στο στοκ φεύγει κάπου με UPS στις 26 και μετά από 2 φορές επικοινωνία με το chat. Σήμερα μπαίνοντας τυχαία στο status και ενώ ήταν  να παραδοθεί αύριο βλέπω ότι ακυρώθηκε και επιστρέφει και ότι μόλις επιστρέψει θα παρω refund...ντροπή τους πραγματικά...

Επίτηδες το κάνουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έκανα παραγγελία στις 29 Ιανουαρίου με expedited Delivery . Χτες παραδόθηκε στην ups αλλά με standard , όπως μου είπαν έχει να κάνει με την αναμενόμενη ημερομηνία που γράφει όταν παραγγέλνεις και όχι με τον τρόπο που παραδίδουν οι μεταφορικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, nikolastas είπε

Ρε παιδιά έκανα παραγγελία στις 29 Ιανουαρίου με expedited Delivery . Χτες παραδόθηκε στην ups αλλά με standard , όπως μου είπαν έχει να κάνει με την αναμενόμενη ημερομηνία που γράφει όταν παραγγέλνεις και όχι με τον τρόπο που παραδίδουν οι μεταφορικές. 

Ναι, εχει αναφερθει και στο παρον θεμα εδω και καιρο ( καπου ενα μηνα), οτι ειναι μεγαλο λαθος πλεον να βαζει κανεις αποστολη express και να πληρωνει 10-20-30 ευρω παραπανω, αφου οι ημερομηνιες που αναγραφονται στο τελευταιο βημα, ειναι σχεδον ιδιες με τις απλες αποστολες. Με τις ημερομηνιες αυτες, ενημερωνεσαι και μετα φυσικα δεν μπορεις να τους πεις "μα μου σου του". Σου λενε οτι ολα πανε συμφωνα με το προγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ακύρωσα μετά από κοροϊδία 14 ημερών, μιλάμε για παραγγελία 400ευρω

Τέτοιο ερασιτεχνισμο ούτε ο τελευταίος Κινέζος του AliExpress δεν έχει ,κρίμα και ψώνιζα από εκεί χρόνια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραγγελια 30/11 απο amazon.de  μαλλον καποιο κινεζικο μαγαζι απ' οτι καταλαβα  εκ των υστερων  .Δεν ηρθε  μου εκαναν refund

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε αίτημα αντικατάστασης προιόνοτος από amazon.uk στις 24 Ιανουαρίου και ακόμα γράφει Not Yet Dispatched. Κλείνουμε 2 βδομάδες αύριο. Πάλι καλά που υπάρχει η εξυπηρέτηση συνεχίζει να είναι top notch και οι ίδιοι μου πρότειναν να τους επιστρέψω το ελαττωματικό αφού παραλάβω το καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορά λαπτοπ από amazon.com ... Acer Swift 3 14" Full HD IPS AMD Ryzen 7 4700U ... με την γνωστή μέθοδο που βγαίνει τα μισά σχεδόν έξοδα τελωνίου.

Αγορά 21/1, shipped 26/1, σπίτι μου σήμερα 6/2.

Η αποστολή έγινε με την amarex από Καλιφόρνια, σπίτι μου με speedex.

Πολύ ευχαριστημένος.

Επεξ/σία από dera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, dera είπε

Αγορά λαπτοπ από amazon.com ... Acer Swift 3 14" Full HD IPS AMD Ryzen 7 4700U ... με την γνωστή μέθοδο που βγαίνει τα μισά σχεδόν έξοδα τελωνίου.

Αγορά 21/1, shipped 26/1, σπίτι μου σήμερα 6/2.

Η αποστολή έγινε με την amarex από Καλιφόρνια, σπίτι μου με speedex.

Πολύ ευχαριστημένος.

Θα πρεπει να γραφετε και τι αποστολη επιλεξατε εκτος των αλλων.

Ησουν ιδιαιτερα τυχερος παντως. Ειδικα αν εβαλες standard τοτε να πας και για κανενα τυχερο παιγνιο. ;) 

Καλοριζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dera είπε

Αγορά λαπτοπ από amazon.com ... Acer Swift 3 14" Full HD IPS AMD Ryzen 7 4700U ... με την γνωστή μέθοδο που βγαίνει τα μισά σχεδόν έξοδα τελωνίου.

Αγορά 21/1, shipped 26/1, σπίτι μου σήμερα 6/2.

Η αποστολή έγινε με την amarex από Καλιφόρνια, σπίτι μου με speedex.

Πολύ ευχαριστημένος.

Όλοι οι υπόλοιποι :

giphy.webp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Θα πρεπει να γραφετε και τι αποστολη επιλεξατε εκτος των αλλων.

Ησουν ιδιαιτερα τυχερος παντως. Ειδικα αν εβαλες standard τοτε να πας και για κανενα τυχερο παιγνιο. ;) 

Καλοριζικο!

AmazonGlobal Expedited Shipping

Αυτή έβαλα που προτείνουν τα παιδιά στο θέμα με τα λαπτοπ.

Η στάνταρ είναι φαντάζομαι.

Μου έδιναν ημερομηνία από 4 ως 18/2. 

Μόλις τώρα, dera είπε

 

 

Επεξ/σία από dera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 ώρες πριν, dera είπε

AmazonGlobal Expedited Shipping

Αυτή έβαλα που προτείνουν τα παιδιά στο θέμα με τα λαπτοπ.

Η στάνταρ είναι φαντάζομαι.

 

Οχι, την ακριβη πληρωσες, express ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Ζητάς να στο ξαναχρεώσουν.

Ή το στέλνεις πίσω αν δεν το θες.

Ή δεν παραλαμβάνεις αν το επιτρέπει ο τρόπος αποστολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...