Προς το περιεχόμενο

[MEGATHREAD] Εξελιξη παραγγελιων των προσφορων απο ολα τα Amazons (.com, .co.uk, .de, .fr, .es, .it)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update για οσους περιμενουν δεματα με ελεγχο τελωνειου. Μεχρι και σημερα ανοιγουν δεματα διαστηματος 5-8 Φλεβαρη. Απο βδομαδα, αν ολα πανε καλα, θα ξεκινησουν απο 9 Φλεβαρη και επειτα. Κοινως το 15μερο καθυστερησης ελεγχου τελωνειου να το εχετε στανταρακι οσοι περιμενετε ακομα δεματα απο Amazon Αγγλιας, Αμερικης κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/2/2021 στις 4:17 ΠΜ, SeNNinhA είπε

Απο BF εμένα 2 δεν μου ήρθαν ποτέ. Έγινε Refund. Σιγά μην περιμένει κανείς μετά από 3 μήνες.

Ε μα γι αυτο ακριβως σχολιασα... το θεμα ανοιχτηκε υποτιθεται για τα ΒΦ, ετσι οπως εχει καταληξει (δεν εχω παρακολουθησει την εξελιξη) δε νομιζω οτι εχει λογο να μενει ανοιχτο...Εχουμε 20 Φλεβαρη και βλεπω σχολια περι παραγγελιων πριν 10-12 ημερες. Λουκετακι :)

 

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

"Ειναι χρησιμο πιστευω ενα θεμα, στο οποιο καποιος θα μπορει να αναφερει εξελιξη παραγγελιας που εγινε στα amazons κατα την διαρκεια της BF 2020 ή και μεχρι τελους του χρονου"

1. Δεν ηταν μονο για τα BF λοιπον

2. Οπως ειναι προφανες απο την εξελιξη του, δεν εχει ληξει ουτε τωρα το προβλημα. Ετσι παραμενει ΚΑΙ για να νεες προσφορες αμαζον αντι να ειναι ψηλα πολλαπλα ληγμενα νεοτερα τοπικς για εξελιξη και μονο.

3. Ειναι επισης προφανες απο την συμμετοχη των συμφορουμιτων, πως ειναι σημαντικη η αναγκη παρουσιας του τοπικ ωστε να υπαρχει η πληροφορηση που χρειαζονται και να εχουν εικονα του τι συμβαινει.

Για να μην μπερδευονται λοιπον οσοι δεν μπαινουν στο τοπικ και βλεπουν μονο τον τιτλο, αφαιρεσα δυο γραμματα απο τον τιτλο, το "BF". ;) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η oneblade απο το κλειδωμενο αφου εχει ληξει μερες τωρα τοπικ, μαζι με αλλο ενα προιον, μολις εφυγε. Παραγγελια 11-2 Γερμανικο αμαζον, παραλαβη λεει 3-3-2021.

Οποτε δεν φαινεται να εχει βελτιωθει κατι, 11 μερες απο την παραγγελια προιον in stock για αποστολη και συνολικα 20 για παραλαβη.

Spoiler

(το ποσο χαιρομαι που μελη με 1 και 11 σχολια συνολικη παρουσια και προσφορα στο ινσομνια, γελανε με αυτα που λεω δεν λεγεται...) 😛 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Η oneblade απο το κλειδωμενο αφου εχει ληξει μερες τωρα τοπικ, μαζι με αλλο ενα προιον, μολις εφυγε. Παραγγελια 11-2 Γερμανικο αμαζον, παραλαβη λεει 3-3-2021.

Οποτε δεν φαινεται να εχει βελτιωθει κατι, 11 μερες απο την παραγγελια προιον in stock για αποστολη και συνολικα 20 για παραλαβη.

  Απόκρυψη περιεχομένων

(το ποσο χαιρομαι που μελη με 1 και 11 σχολια συνολικη παρουσια και προσφορα στο ινσομνια, γελανε με αυτα που λεω δεν λεγεται...) 😛 

 

Επιβεβαιώνω και εγώ από γερμανικό αμαζον.

παραγγελία σε διαθέσιμο προϊόν...

Καθυστέρησε περί τις 8 ημέρες η αποστολή και πάμε για 19 ημέρες για την παράδοση σύνολο. 
πρέπει να έχουν σοβαρό πρόβλημα με το προσωπικό λόγω πανδημίας. Δεν εξηγείται αλλιώς να μην ομαλοποιείται με τίποτα η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανουν οτι ναναι.. επισης εμενα με εχουν 2 φορες διπλοχρεωσει με αυτο το περιεργο 3d secure και επρεπε να μιλησω με το chat για να μου επιστρεψουν το ποσο. οποτε λιγο προσοχη στις χρεωσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, kva21 said:

Επιβεβαιώνω και εγώ από γερμανικό αμαζον.

παραγγελία σε διαθέσιμο προϊόν...

Καθυστέρησε περί τις 8 ημέρες η αποστολή και πάμε για 19 ημέρες για την παράδοση σύνολο. 
πρέπει να έχουν σοβαρό πρόβλημα με το προσωπικό λόγω πανδημίας. Δεν εξηγείται αλλιώς να μην ομαλοποιείται με τίποτα η κατάσταση.

Ακριβώς τόσο έκανε και σε μένα να ξεκινήσει (8 μέρες) αλλά ήρθε μέσα σε 5 μέρες με UPS (έφαγε μια μερα καθυστέρηση γιατί ήταν ο χιονιάς).. οπότε σύνολο 13 μέρες στη περίπτωση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, manosmanos13 είπε

κανουν οτι ναναι.. επισης εμενα με εχουν 2 φορες διπλοχρεωσει με αυτο το περιεργο 3d secure και επρεπε να μιλησω με το chat για να μου επιστρεψουν το ποσο. οποτε λιγο προσοχη στις χρεωσεις σας.

Το οποίο ποσο στο κρατάει η τράπεζα 25 εργάσιμες δεσμευμένο χωρίς να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazon.de, παραγγελία με standard shipping στις 15/2.

Δεν είχε αποσταλεί μέχρι σήμερα και μίλησα με το support.

Λόγω τεχνικού προβλήματος δεν προχώρησε η παραγγελία. Είπαν πως θα γίνει δωρεάν express αποστολή και μετά θα μου δώσουν πίσω τα χρήματα του standard shipping! Τα λόγια είναι περιττά νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 λεπτά πριν, Despotas είπε

Amazon.de, παραγγελία με standard shipping στις 15/2.

Δεν είχε αποσταλεί μέχρι σήμερα και μίλησα με το support.

Λόγω τεχνικού προβλήματος δεν προχώρησε η παραγγελία. Είπαν πως θα γίνει δωρεάν express αποστολή και μετά θα μου δώσουν πίσω τα χρήματα του standard shipping! Τα λόγια είναι περιττά νομίζω.

Αστα! Για γελια και για κλαματα...

Τι estimate λεει το επιβεβαιωτικο email κατα την παραγγελια; Λογικα καπου 7 Μαρτιου;

Ή σε αδιαβαστο υπαλληλο επεσες ή δεν ειχε ξυπνησει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα με πήρε η ups για δέμα που είναι στο τελωνείο στα Σπάτα εδώ και 10 μέρες. Μου είπε ώστε να να μην έχω κάποια παραπάνω χρέωση θα χρειαστούμε το ΑΦΜ σε ποια ΔΟΥ ανήκω και πατρώνυμο. Τα έδωσα τα στοιχεία αν και δεν ξέρω που αποσκοπούν αφού δεν είναι με τιμολόγιο κάτι και στο τέλος που λέει ως τα τέλη της άλλης βδομάδας θα το έχετε σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, koystado είπε

Σήμερα με πήρε η ups για δέμα που είναι στο τελωνείο στα Σπάτα εδώ και 10 μέρες. Μου είπε ώστε να να μην έχω κάποια παραπάνω χρέωση θα χρειαστούμε το ΑΦΜ σε ποια ΔΟΥ ανήκω και πατρώνυμο. Τα έδωσα τα στοιχεία αν και δεν ξέρω που αποσκοπούν αφού δεν είναι με τιμολόγιο κάτι και στο τέλος που λέει ως τα τέλη της άλλης βδομάδας θα το έχετε σπίτι. 

Εμενα είναι Σπάτα από 5/2 έχω στείλει στοιχεία από 9/2 και ακόμα Κολλημένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσέξτε γιατί εμένα μου ανέφεραν γραπτώς για έξτρα έξοδα αποθήκευσης. Για την ακρίβεια "κόστος τίτλου κυριότητας της αποστολής, αποθήκη και αμοιβή εκτελωνιστή". Έχω αρχίζει να ψιλλιάζομαι ότι οι λόγοι καθυστέρησης πάνε προς τα εκεί. Κοινώς ότι παίζει να το κάνουν επίτηδες... Αν το επιβεβαιώσω θα φάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και δεν ξέρω και εγώ που αλλού. Δεν με νοιάζει το ποσό (μιας και το καλύπτει η Amazon) αλλά η πράξη.

Έχει κανείς άλλος παρόμοια κίνηση από πλευράς τους?

3 ώρες πριν, koystado είπε

Σήμερα με πήρε η ups για δέμα που είναι στο τελωνείο στα Σπάτα εδώ και 10 μέρες. Μου είπε ώστε να να μην έχω κάποια παραπάνω χρέωση θα χρειαστούμε το ΑΦΜ σε ποια ΔΟΥ ανήκω και πατρώνυμο. Τα έδωσα τα στοιχεία αν και δεν ξέρω που αποσκοπούν αφού δεν είναι με τιμολόγιο κάτι και στο τέλος που λέει ως τα τέλη της άλλης βδομάδας θα το έχετε σπίτι. 

13/02 εφτασε δηλαδη Ελλαδα?

2 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Εμενα είναι Σπάτα από 5/2 έχω στείλει στοιχεία από 9/2 και ακόμα Κολλημένο 

Εμένα από τις 09/02. Μου είπαν ότι αυτή την εβδομάδα ανοίγουν 5-8/02 δέματα... Λογικα πας για παραδοσης εντος της εβδομαδας.

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. 9-2 παραγγελία από .com το γνωστό λάπτοπ ACER 4300U. Με απλή αποστολή!Δευτέρα 15-2 μου ζήτησαν ΑΦΜ Κ ΔΟΥ από τη dhl κ σήμερα παρέλαβα.

Εντυπωσιακά γρήγορα θα έλεγα.

Επεξ/σία από spirospatra1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...