Προς το περιεχόμενο

Η CD Projekt RED δεσμεύεται να επιστρέψει χρήματα για το Cyberpunk 2077 «από την τσέπη της» αν χρειαστεί


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τους αγοραστές φυσικής έκδοσης να έχουν περιθώριο μέχρι 21 Δεκεμβρίου να αιτηθούν επιστροφή

Μια ακόμη ανακοίνωση έκανε η CD Projekt RED σχετικά με την κατάσταση που επικρατεί γύρω από το Cyberpunk 2077, με επίκεντρο τους κατόχους φυσικών εκδόσεων για PlayStation 4 και Xbox One, που εμφανίζουν πολύ σοβαρά προβλήματα απόδοσης. Συνοπτικά, στη δήλωση ανακοίνωσαν πως δεσμεύονται να επιστρέψουν τα χρήματα, ακόμα και από τη τσέπη τους αν χρειαστεί, σε όσους στείλουν αίτημα μέχρι Δευτέρα, 21 Δεκεμβρίου.

Ακολουθεί το σχετικό tweet που έγινε την Παρασκευή:
"Μόλις ξεκινήσαμε να επικοινωνούμε με άτομα που μας έστειλαν email με απόδειξη αγοράς. Τα email στέλνονται σε κύματα, οπότε μην ανησυχείτε αν δεν λάβετε αμέσως απάντηση. Ταυτόχρονα, θέλουμε να γνωρίζετε ότι η πρόθεσή μας είναι για κάθε κάτοχο φυσικού ή ψηφιακού αντίτυπου, για το οποίο υπάρχει απόδειξη αγοράς (και μας στείλετε email στο [email protected] εντός του χρονικού διαστήματος) να λάβει την επιστροφή χρημάτων. Θα το κάνουμε από τη δική μας τσέπη αν είναι απαραίτητο".

Η CDPR αναφέρει ότι οι αγοραστές ψηφιακής έκδοσης θα πρέπει να λάβουν τις επιστροφές χρημάτων από Microsoft και Sony, καθώς και οι δύο εταιρείες έχουν πλέον δημιουργήσει επίσημα προγράμματα επιστροφής χρημάτων για το παιχνίδι.

Αυτή η διευκρίνιση από τη CDPR ακολουθεί τη γενική αναστάτωση που προκάλεσε το στούντιο νωρίτερα την εβδομάδα, όταν ενημέρωσε τους απογοητευμένους αγοραστές να λάβουν επιστροφές χρημάτων μέσω Microsoft, Sony και καταστημάτων λιανικής. Η CDPR εκείνη την περίοδο είπε επίσης ότι θα αποδεχόταν τα αιτήματα επιστροφής χρημάτων, αλλά αργότερα αποκάλυψε ότι δεν είχε καθιερώσει κανένα επίσημο πρόγραμμα επιστροφής χρημάτων με κανέναν από τους συνεργάτες της, σε αντίθεση με τώρα.

Αυτό που είδαμε είναι η Microsoft όντως να επιστρέφει χρήματα στους αγοραστές της ψηφιακής έκδοσης, με τη Sony αρχικά να αρνείται επιστροφές λόγω αυστηρότερης πολιτικής επιστροφής χρημάτων. Η Sony τελικά αφαίρεσε πλήρως το παιχνίδι από το PlayStation Store την Πέμπτη,  με τη Microsoft να επεκτείνει την υπάρχουσα πολιτική επιστροφής χρημάτων στους αγοραστές του Cyberpunk 2077, με κύρια διαφορά ότι το παιχνίδι μπορεί να αγοραστεί ψηφιακά για τις κονσόλες Xbox.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν ξέρω, εγώ με xbox one X μου έρχεται να το πάρω για support.

Βέβαια full price αποκλείεται να πάρω οποιοδήποτε παιχνίδι, αλλά αν κάνουν καμιά έκπτωση θα τους τιμήσω.

  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση ασχετου:

Τα υπολοιπα refund δεν θα αφαιρεθουν απο την τσεπη της CD Project? Γενικοτερα το refund δεν το πληρωνει ο publisher?

Η κατι δεν εχω καταλαβει η ο marketing λογος παει συννεφο..

Ναι γνωριζω οτι μιλανε για φυσικες κοπιες που καθε retailer εχει προπληρωσει ηδη. Και παλι το refund σε retailer επιστροφη στη CD Project θα γυρισει με αντιλογισμο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, bymas είπε

θα μεινει στην ιστορια σαν το μεγαλυτερο fail

Το πετυχες, το Simcity το θυμαται κανεις τι εγινε στην αρχη; Ποσο μετριο ειναι ακομα και τωρα; Το Arhkam Knight για το PC; Λιγο υπομονη δεν γινεται να υπαρχει;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ilos είπε

3 μέρες περιθώριο από την ώρα της ανακοίνωσης.😁

Ούτε η ΑΑΔΕ και το taxis δεν θυμάμαι να κάναν ποτέ τέτοια αρπακόλλα.

Το αρχικό Post έγινε στις 14/12, οπότε σου άφησαν-χουβαρντάδικα, μπερεκετλίδικα και κιμπάρικα-μία ολόκληρη εβδομάδα!..

Αλλά, από την άλλη, πόσο καιρό να δώσουν; Να το πάρεις, να το λειώσεις και να το γυρίσεις;

Μεταξύ μας, το βρίσκω λογικό το περιθώριο που έδωσαν, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μου επιτρέπεται να τους κοροϊδέψω κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

κατόχους φυσικών εκδόσεων για PlayStation 4 και Xbox One, που εμφανίζουν πολύ σοβαρά προβλήματα απόδοσης. Συνοπτικά, στη δήλωση ανακοίνωσαν πως δεσμεύονται να επιστρέψουν τα χρήματα, ακόμα και από τη τσέπη τους αν χρειαστεί, σε όσους στείλουν αίτημα μέχρι Δευτέρα, 21 Δεκεμβρίου.

Καλά δεν δοκίμασαν το παιχνίδι σε αυτές τις κονσόλες;

Δεν είδαν πόσο χάλια ήταν;

 

Μάλλον δεν τους έπαιρνε άλλη καθυστέρηση και το έβγαλαν άρον άρον. 

 

3b8.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiceGuyGeorge είπε

Το πετυχες, το Simcity το θυμαται κανεις τι εγινε στην αρχη; Ποσο μετριο ειναι ακομα και τωρα; Το Arhkam Knight για το PC; Λιγο υπομονη δεν γινεται να υπαρχει;

Ουτε το 1/5 του hype δεν ειχαν αυτα που μου λες.για να μη πω για τα χρονια εξελιξης και τις αναβολες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vste είπε

Ερωτηση ασχετου:

Τα υπολοιπα refund δεν θα αφαιρεθουν απο την τσεπη της CD Project? Γενικοτερα το refund δεν το πληρωνει ο publisher?

Η κατι δεν εχω καταλαβει η ο marketing λογος παει συννεφο..

Ναι γνωριζω οτι μιλανε για φυσικες κοπιες που καθε retailer εχει προπληρωσει ηδη. Και παλι το refund σε retailer επιστροφη στη CD Project θα γυρισει με αντιλογισμο.

Ίσως απλά εννοεί ότι θα πληρώσει όλο το refund η CDPR στον αγοραστή και μετά θα προσπαθήσει να τα βρει αυτή με τον retailer. Αν δεν τα καταφέρει ουσιαστικά θα φάει τη ζημιά του ποσοστού κέρδους του retailer που θα αποζημιώσει από την τσέπη της στον αγοραστή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το κόβω σαν την εκδίκηση του μικρού ταλαίπωρου developer....

"Αφεντικό δεν βγαίνει...θέλουμε χρόνο για Optimization.....καλά και άγια στα τελευταία μηχανήματα αλλά στα άλλα σέρνεται...να το αναβάλλουμε λίγο για τις πιο παλιές πλατφόρμες"

"Να βγάλεις το σκασμό σκουπίδι που σε έχουμε και σε χρυσοπληρώνουμε....εμείς ανακοινώσαμε ότι θα βγει τότε και δεν μπορούμε να το αθετήσουμε"

"μα Αφεντικό θα μας πάρουν με τις πέτρες....

Δεν έχει μα και ξεμα...στείλε email στην προϊσταμένη σου .... ειδάλλως πετάξου στο τμήμα προσωπικού πάρε την απόλυση σου και άντε στο καλό...στο κάτω κάτω της γραφής απο developer βρωμάει ο τόπος....ξέρεις ποιός είμαι εγώ... στο κάτω κάτω της γραφής σιγά μην πουν τίποτα τα κορόιδα...θα τους ταισουμε ιστορίες για αγρίους και σε 6 μήνες το ξανασυζητάμε....ασε με τώρα γιατί έχω να "συζητήσω" με την γραμματέα μου πως θα διοργανώσουμε το launch party

Που έχω βάλει την κάρτα εκείνου του τυπάκου με το πρακτορείο μοντέλλων"

Επεξ/σία από masteripper
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...