Προς το περιεχόμενο

Proficiency με Τηλεξεταση μόνο σε Reading και Listening (Αναγνωρισμένο από τον ΑΣΕΠ)


blade-17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου πάνω στην ερώτηση νόμιζα ότι ήταν απίθανο να πάρω c2 με το να έχει και συμπλήρωση !!!! Οπότε το πιο κοντινό με την εξέταση τους είναι τα 2 τεστ που παρέχουν με τις 110 ερωτήσεις αν θυμάμαι καλά? 

45 λεπτά πριν, Nancy1 είπε

Καλησπέρα! Στο εξ αποστάσεως πραγματικό τεστ  έχει μόνο πολλαπλής επιλογής.. Δεν συμπληρώνεις τίποτα πουθενά, μόνο επιλέγεις.. Τα τεστ που έχει στη σελίδα, σε βοηθούν στην εξάσκηση που θα κάνεις και στο διάβασμά σου! Αν δεις τα σχόλια παραπάνω πολλοί έχουμε πει την εμπειρία μας από την εξέταση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 476
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, Georpap94 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου πάνω στην ερώτηση νόμιζα ότι ήταν απίθανο να πάρω c2 με το να έχει και συμπλήρωση !!!! Οπότε το πιο κοντινό με την εξέταση τους είναι τα 2 τεστ που παρέχουν με τις 110 ερωτήσεις αν θυμάμαι καλά? 

 

Ναι ακριβώς!

1 λεπτό πριν, Nancy1 είπε

Ναι ακριβώς!

Αν και οι ερωτήσεις βέβαια δεν θα είναι τόσες πολλές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι ενεργειες που πρεπει να κανουμε εφοσον τελειωσουμε το τεστ.Το εκανα σημερα και περιμενω επισημα αποτελεσματα. Οταν τα παρουμε και παρουμε και την πιστοποιηση πρεπει να κανουμε κατι περαιτερω ετσι ωστε να αναγνωριστει απο τον ΑΣΕΠ?

Ασχετο με την ερωτηση,εγω κανοντας μονο 2 practise test,χωρις καμια αλλη προετοιμασια και εχωντας το Lower απο 2α γυμνασιου καταφερα και πηρα το C1,οποτε δεν εχετε τπτ να χασετε.Το αναφερω για οσους εχετε ενδιασμους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Έχει προσπαθήσει κανείς να βάλει κάποιο δικό του άνθρωπο να δώσει αντί ο ίδιος? Τι γίνεται με την ταυτοποίηση ταυτότητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Nifar1994 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Έχει προσπαθήσει κανείς να βάλει κάποιο δικό του άνθρωπο να δώσει αντί ο ίδιος? Τι γίνεται με την ταυτοποίηση ταυτότητας?

Εμένα μου ζήτησε στην αρχή το πρόγραμμα να βγάλω μπροστά-πισω την ταυτότητα φωτογραφίες μέσο της web-cam. Όταν άρχισε να μου μιλά ο proctor μου ζήτησε να του δείξω την ταυτότητα μου, πιο συγκεκριμένα μου είπε να βγάλω φωτογραφίες με το κινητό μου την ταυτότητα και μετά να ζουμαρω με το κινητό μου τα στοιχεία μου για να τα δει με μεγαλύτερη ακρίβεια. Δεν θα ρισκαρα κάτι τέτοιο, η εξέταση όλη καταγράφεται, γενικά δεν είναι εύκολο να αντιγράψεις. Μου ζήτησε να δει τον δωμάτιο και να καθήσω με τέτοιο τροπο ωστε να βλέπει το χέρι μου και την πόρτα του δωματίου. Γενικά το τεστ είναι αρκετά δύσκολο και με πολλούς ιδιωματισμούς...πρέπει να ξέρεις πολύ καλά αγγλικά για να πιάσεις c2. Δες το βίντεο 

κάπου στο 38ο λεπτό λέει για την ταυτοποίηση αν δεν κάνω λαθος. Και στο 26 λεπτό λεει πως δουλεύει το πρόγραμμα που χρησιμοποιούν για να μην αντιγράψεις. 

Στις 9/5/2021 στις 11:59 ΠΜ, Georpap94 είπε

Γειά σας παιδιά για όσους το δώσανε το τεστ μια ερώτηση να κάνω.. Είναι ακριβώς τα ίδια όπως τα practice tests τους που έχουν στην σελίδα της language cert (5 τεστς από κάθε επίπεδο) ? Εννοώ για τα computer based θέλουν μόνο κύκλωμα ή να γράψεις και λέξεις (μέχρι 5 λέξεις που θέλει σε μερικά όπως το part 3 του listening και το part4 του reading)? 

Μόνο επιλέγεις, δεν γράφεις κάτι...εμένα μου φάνηκε πολυ πιο δύσκολο το τεστ της εξετάσεις απ' ότι τα practice test.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, βλέπω στη go learn εκτός από τα δυο practice tests και τα δυο mock test έχει αλλά 9 mock με 45€..Τα εχει παρει κανεις να μας πει αν αξίζουν και βοηθάνε;

Από όσα έχω διαβάσει εδώ και βλέποντας τα δυο mock που είναι ίδια με την εξέταση πάντως βλέπω σχετικα ευκολο να πιασεις c1 και με λίγη τυχη ακόμα και αν έχεις να ασχοληθείς από το σχολείο.. Τώρα για c2 το ποσοστο μου φαίνεται λίγο απίθανο να το καταφέρεις αν δν είσαι άνετος με τη γλωσσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα για το κομμάτι του listening ήθελα να ρωτήσω.. Στην κανονική εξέταση όταν για παράδειγμα στο conversation 1 που έχει ας πούμε 2 ερωτήσεις τελειωσει η ακρόαση του listening σταματάει να παίζει το ακουστικό μέχρι να τα απαντήσεις? Ή συνεχίζει αυτόματα για το conversation 2?  1ο τεστ που δοκίμασα για παράδειγμα από την language cert είχα 86% αλλά μου φάνηκε αρκετά δύσκολο, στις κανονικές εξετάσεις είναι πιο δύσκολα δηλαδή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2021 στις 3:49 ΜΜ, johnsti είπε

Εμένα μου ζήτησε στην αρχή το πρόγραμμα να βγάλω μπροστά-πισω την ταυτότητα φωτογραφίες μέσο της web-cam. Όταν άρχισε να μου μιλά ο proctor μου ζήτησε να του δείξω την ταυτότητα μου, πιο συγκεκριμένα μου είπε να βγάλω φωτογραφίες με το κινητό μου την ταυτότητα και μετά να ζουμαρω με το κινητό μου τα στοιχεία μου για να τα δει με μεγαλύτερη ακρίβεια. Δεν θα ρισκαρα κάτι τέτοιο, η εξέταση όλη καταγράφεται, γενικά δεν είναι εύκολο να αντιγράψεις. Μου ζήτησε να δει τον δωμάτιο και να καθήσω με τέτοιο τροπο ωστε να βλέπει το χέρι μου και την πόρτα του δωματίου. Γενικά το τεστ είναι αρκετά δύσκολο και με πολλούς ιδιωματισμούς...πρέπει να ξέρεις πολύ καλά αγγλικά για να πιάσεις c2. Δες το βίντεο 

κάπου στο 38ο λεπτό λέει για την ταυτοποίηση αν δεν κάνω λαθος. Και στο 26 λεπτό λεει πως δουλεύει το πρόγραμμα που χρησιμοποιούν για να μην αντιγράψεις. 

Μόνο επιλέγεις, δεν γράφεις κάτι...εμένα μου φάνηκε πολυ πιο δύσκολο το τεστ της εξετάσεις απ' ότι τα practice test.

Πως θα γινει να βλεπει την πορτα του δωματίου αν αυτη βρίσκεται  πισω απο τον υπολογιστή ; Θα πρεπει να μετακομίσω ολο το θρανίο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια οσους εδωσαν το LTE αγορασαν εξτρα και αλλα mock test? διοτι μπαινω στην πλατφορμα και δεν με αφηνει να ξανακανω δευτερη φορα τα mock test, παρα μονο να αγορασω να μου ξεκλειδωσουν τα επιπλεον τεστ. Πιστευετε αξιζει ή οχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Georpap94 είπε

...σταματάει να παίζει το ακουστικό μέχρι να τα απαντήσεις? Ή συνεχίζει αυτόματα για το conversation 2?  1ο τεστ που δοκίμασα για παράδειγμα από την language cert είχα 86% αλλά μου φάνηκε αρκετά δύσκολο, στις κανονικές εξετάσεις είναι πιο δύσκολα δηλαδή? 

Κάθε σετ στο listening (ηχητικό απόσπασμα - ερωτήσεις που το αφορούν), ξεκινά να παίζει αυτόματα και τις δυο φορές που θα το ακούσεις. Δεν περνάς όμως στο επόμενο σετ ηχητικού - ερωτήσεων, αν εσύ δεν πατήσεις στο "Next". Ψυχραιμία λοιπόν και συγκέντρωση σε αυτά που ακούς. Ο χρόνος είναι αρκετός για να διαλέξεις τις απαντήσεις σου προσεκτικά.

Οι κανονικές εξετάσεις είναι πιο δύσκολες από το τεστ γιατί δεν έχεις τη δυνατότητα να επιλέγεις εσύ πότε θα ξεκινούν οι αναπαραγωγές, ούτε δυνατότητα για pause. 

Δείτε και τις προηγούμενες σελίδες του θέματος. Νομίζω ότι τα έχουμε καλύψει τα περισσότερα ερωτήματα.

12 λεπτά πριν, paraske είπε

...αγορασαν εξτρα και αλλα mock test? διοτι μπαινω στην πλατφορμα και δεν με αφηνει να ξανακανω δευτερη ... Πιστευετε αξιζει ή οχι?

Δεν νομίζω ότι αξίζει το κόστος απ'τη στιγμή που διαβάζεις μόνη σου. Εκτός αν θέλεις τα extra που δίνουν (δεν έχει και κάποια live μαθήματα πέρα από τα επιπλέον mock;) Δεν πλήρωσα κάποιο από αυτά όμως, οπότε δεν είμαι σίγουρος για την πρακτική τους αξία.

Πάντως εμένα βλέπω ότι ακόμα και σήμερα με αφήνει να δώσω τα επιμέρους τεστ κάθε mock και 2η και 3η φορά. Περίεργο που δεν σε αφήνει.

6 ώρες πριν, ANTUANE είπε

Πως θα γινει να βλεπει την πορτα του δωματίου αν αυτη βρίσκεται  πισω...

Πιθανό να σου ζητήσει να περιστρέψεις την κάμερα προς την πόρτα κατά τη διάρκεια της εξέτασης. Σίγουρα θα στο ζητήσει στην αρχή για να δει το χώρο. Είναι ανάλογα και το σε πόσο σχολαστικό επιτηρητή θα πέσεις. Για να αποφύγεις τυχόν γκρίνιες θα έλεγα να περιστρέψεις το γραφείο σου κάθετα. Ας μην είναι πίσω σου η πόρτα, ας είναι πλάγια αριστερά ή δεξιά σου. Δεξιά μου την είχα εγώ και αριστερά ήταν το μπαλκόνι. Δεν είχα καμία παρατήρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ANTUANE είπε

Πως θα γινει να βλεπει την πορτα του δωματίου αν αυτη βρίσκεται  πισω απο τον υπολογιστή ; Θα πρεπει να μετακομίσω ολο το θρανίο ;

Δεν είναι στάνταρ ότι θα στο πει, εμένα προφανώς και τον βόλεψε όπως ήταν η δομή του δωματίου μου και μου είπε να γυρίσω τον υπολογιστή να βλέπει το χέρι μου και την πόρτα (καθόμουν λίγο άβολα όπως γύρισα αλλά εντάξει). Το πρόγραμμα τους διαβάζει την κίνηση των ματιών σου, τους ήχους κ.α. Θεωρώ ότι είναι πολύ πιο αυστηρά από το να δώσεις διαζωσης. Εκεί έχεις και την άνεση να φύγει λίγο το μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα . 

Έδωσα χθες βράδυ χωρίς καμία προετοιμασία, χωρίς να έχω πάει φροντιστήριο , έχοντας κάνει αγγλικά μέχρι το γυμνάσιο (μετά πήγα τεχνικό) .
Το βιάστηκα και δήλωσα σε 2 μέρες να δώσω μήπως έπαιρνα το c1 για να κάνω για την 3κ αλλά κατάφερα να πιάσω μόνο 72% (75% και πάνω ήταν c1 κλπ) 

Όλα όσα γράφονται εδώ μέσα ισχύουν 100% , ο επιτηρητής με έβαλε να πάρω το laptop να κάνω μια βόλτα σε όλη την κουζίνα να δει μην κρύβεται κάποιος πίσω απο πάγκους κλπ , να του βγάλω φωτο το γραφείο , το laptop , τα πάντα όλα. Βέβαια ηταν τέρμα ευγενικός και σε κάνει να νιώσεις άνετα. 

Καταρχάς τα θέματα δεν είχαν καμία σχέση με τα τεστ εξάσκησης . Εκεί έβγαζα για πλάκα 90%. Δεν ξεκίνησαν απο εύκολα και με ψιλοφρίκαρε λίγο καθώς περίμενα να αρχίσει με εύκολα να προλάβω να προσαρμοστώ και αν συγκεντρωθώ. 
Θεωρώ πως έχασα πόντους απο βλακεία καθώς στο listening ακούστηκε τρελή βαβούρα για κανα 2-3λεπτο έξω απ την πόρτα που είχα δίπλα μου με αποτέλεσμα να μην ακούσω το σύντομο ηχητικό και να χάσω 3 ερωτήσεις τις οποίες έβαλα σχεδόν στην τύχη.

Επίσης στο reading επέλεξα 3 απαντήσεις και πάτησα next. Εκεί μου πέταξε μήνυμα οτι αν προχωρήσω δεν θα μπορώ να επιστρέψω σε αυτές και υπέθεσα πως ηταν απλό warning message. Για να σιγουρευτώ τις ξετσέκαρα και ξαναπάτησα επιλέγοντας τες και πάτησα next. Μου πέταξε ακριβώς το ίδιο μήνυμα και πάτησα ok και next. Αφού τελείωσε η εξέταση και δεν είχα πλέον την πίεση του χρόνου και το άγχος σκέφτηκα το εξής ... "γιατί μου πέταξε αυτό το μήνυμα στη μέση του reading? λογικά θα έπρεπε στην αρχή ή στο τέλος αν ηταν απλά ένα μήνυμα υπενθύμισης . 
Οπότε υποθέτω πως ίσως και να μην τις πήρε το πρόγραμμα και να θεώρησε οτι τις skipαρα, άρα να έχασα κ αυτές τις 3.

Βλακεία μου που δεν ενημέρωσα τον επιτηρητή, επικοινώνησα με τον φορέα και μου είπαν πως αν έχει γίνει κάποιο λάθος θα το δουν στην ανάλυση. 

Ξενέρωσα να πω την αλήθεια ,γιατί κάποιες τις έχασα επειδή είχαν λέξεις που δεν είχα ξανακούσει καν , άσχετα αν λιώνω σε ξένα sites/forums χροοοοοονια τώρα , αν μπορώ να παρακολουθώ σειρές κ ταινίες χωρίς υπότιτλους κλπ.

 βέβαια για θέσεις ΔΕ που θέλω να κάνω 9 στις 10 μπορώ να χρησιμοποιώ lower . (ναι για κάποιο λόγο δεν είχα αποφασίσει να προετοιμαστώ να πάω να δώσω εδώ κ 15 χρόνια ...λολ)
Τώρα για επανεξέταση θα το σκεφτώ , καααααποια στιγμή , ή απλά θα κάνω προετοιμασία να πάω να δώσω το κρατικό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Vapir είπε

Καλημέρα . 

Έδωσα χθες βράδυ χωρίς καμία προετοιμασία, χωρίς να έχω πάει φροντιστήριο , έχοντας κάνει αγγλικά μέχρι το γυμνάσιο (μετά πήγα τεχνικό) .
Το βιάστηκα και δήλωσα σε 2 μέρες να δώσω μήπως έπαιρνα το c1 για να κάνω για την 3κ αλλά κατάφερα να πιάσω μόνο 72% (75% και πάνω ήταν c1 κλπ) 

Όλα όσα γράφονται εδώ μέσα ισχύουν 100% , ο επιτηρητής με έβαλε να πάρω το laptop να κάνω μια βόλτα σε όλη την κουζίνα να δει μην κρύβεται κάποιος πίσω απο πάγκους κλπ , να του βγάλω φωτο το γραφείο , το laptop , τα πάντα όλα. Βέβαια ηταν τέρμα ευγενικός και σε κάνει να νιώσεις άνετα. 

Καταρχάς τα θέματα δεν είχαν καμία σχέση με τα τεστ εξάσκησης . Εκεί έβγαζα για πλάκα 90%. Δεν ξεκίνησαν απο εύκολα και με ψιλοφρίκαρε λίγο καθώς περίμενα να αρχίσει με εύκολα να προλάβω να προσαρμοστώ και αν συγκεντρωθώ. 
Θεωρώ πως έχασα πόντους απο βλακεία καθώς στο listening ακούστηκε τρελή βαβούρα για κανα 2-3λεπτο έξω απ την πόρτα που είχα δίπλα μου με αποτέλεσμα να μην ακούσω το σύντομο ηχητικό και να χάσω 3 ερωτήσεις τις οποίες έβαλα σχεδόν στην τύχη.

Επίσης στο reading επέλεξα 3 απαντήσεις και πάτησα next. Εκεί μου πέταξε μήνυμα οτι αν προχωρήσω δεν θα μπορώ να επιστρέψω σε αυτές και υπέθεσα πως ηταν απλό warning message. Για να σιγουρευτώ τις ξετσέκαρα και ξαναπάτησα επιλέγοντας τες και πάτησα next. Μου πέταξε ακριβώς το ίδιο μήνυμα και πάτησα ok και next. Αφού τελείωσε η εξέταση και δεν είχα πλέον την πίεση του χρόνου και το άγχος σκέφτηκα το εξής ... "γιατί μου πέταξε αυτό το μήνυμα στη μέση του reading? λογικά θα έπρεπε στην αρχή ή στο τέλος αν ηταν απλά ένα μήνυμα υπενθύμισης . 
Οπότε υποθέτω πως ίσως και να μην τις πήρε το πρόγραμμα και να θεώρησε οτι τις skipαρα, άρα να έχασα κ αυτές τις 3.

Βλακεία μου που δεν ενημέρωσα τον επιτηρητή, επικοινώνησα με τον φορέα και μου είπαν πως αν έχει γίνει κάποιο λάθος θα το δουν στην ανάλυση. 

Ξενέρωσα να πω την αλήθεια ,γιατί κάποιες τις έχασα επειδή είχαν λέξεις που δεν είχα ξανακούσει καν , άσχετα αν λιώνω σε ξένα sites/forums χροοοοοονια τώρα , αν μπορώ να παρακολουθώ σειρές κ ταινίες χωρίς υπότιτλους κλπ.

 βέβαια για θέσεις ΔΕ που θέλω να κάνω 9 στις 10 μπορώ να χρησιμοποιώ lower . (ναι για κάποιο λόγο δεν είχα αποφασίσει να προετοιμαστώ να πάω να δώσω εδώ κ 15 χρόνια ...λολ)
Τώρα για επανεξέταση θα το σκεφτώ , καααααποια στιγμή , ή απλά θα κάνω προετοιμασία να πάω να δώσω το κρατικό. 

 

Φαντάζομαι στον επιτηρητη μιλάς στα ελληνικά αν θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Vapir είπε

...κατάφερα να πιάσω μόνο 72%...

Τόσο οριακά και με όλα τα στραβά και το άγχος και τη βιασύνη, νομίζω πρέπει να το κυνηγήσεις. Το υπόβαθρο το έχεις. Λίγη εξάσκηση και πιστεύω θα είσαι ΟΚ. Ανοίγουν και τα φροντιστήρια (αν δεν άνοιξαν ήδη δεν είμαι σίγουρος) οπότε μπορείς να βοηθηθείς και από αυτά αν θέλεις σοβαρότερο χαρτί . Πάντως έχασες την προθεσμία για τις εξετάσεις του ΚΠγ του Ιούνη (ήταν μέχρι τις 11 Μαΐου οι αιτήσεις).

 

2 ώρες πριν, georgkar94 είπε

στον επιτηρητη μιλάς στα ελληνικά

Οι επιτηρητές φαίνεται (από το όνομα που σου δίνουν) πως είναι Έλληνες αλλά σου μιλούν στα αγγλικά. Δεν είδα να γράφει κάπου ότι απαγορεύεται να τους μιλήσεις στα ελληνικά αλλά ίσως για λόγους ελέγχου της διαδικασίας (από τα κεντρικά τους) να επιμείνουν στα αγγλικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/5/2021 στις 10:10 ΜΜ, tedybear είπε

Κάθε σετ στο listening (ηχητικό απόσπασμα - ερωτήσεις που το αφορούν), ξεκινά να παίζει αυτόματα και τις δυο φορές που θα το ακούσεις. Δεν περνάς όμως στο επόμενο σετ ηχητικού - ερωτήσεων, αν εσύ δεν πατήσεις στο "Next". Ψυχραιμία λοιπόν και συγκέντρωση σε αυτά που ακούς. Ο χρόνος είναι αρκετός για να διαλέξεις τις απαντήσεις σου προσεκτικά.

Οι κανονικές εξετάσεις είναι πιο δύσκολες από το τεστ γιατί δεν έχεις τη δυνατότητα να επιλέγεις εσύ πότε θα ξεκινούν οι αναπαραγωγές, ούτε δυνατότητα για pause. 

Δείτε και τις προηγούμενες σελίδες του θέματος. Νομίζω ότι τα έχουμε καλύψει τα περισσότερα ερωτήματα.

Δεν νομίζω ότι αξίζει το κόστος απ'τη στιγμή που διαβάζεις μόνη σου. Εκτός αν θέλεις τα extra που δίνουν (δεν έχει και κάποια live μαθήματα πέρα από τα επιπλέον mock;) Δεν πλήρωσα κάποιο από αυτά όμως, οπότε δεν είμαι σίγουρος για την πρακτική τους αξία.

Πάντως εμένα βλέπω ότι ακόμα και σήμερα με αφήνει να δώσω τα επιμέρους τεστ κάθε mock και 2η και 3η φορά. Περίεργο που δεν σε αφήνει.

Πιθανό να σου ζητήσει να περιστρέψεις την κάμερα προς την πόρτα κατά τη διάρκεια της εξέτασης. Σίγουρα θα στο ζητήσει στην αρχή για να δει το χώρο. Είναι ανάλογα και το σε πόσο σχολαστικό επιτηρητή θα πέσεις. Για να αποφύγεις τυχόν γκρίνιες θα έλεγα να περιστρέψεις το γραφείο σου κάθετα. Ας μην είναι πίσω σου η πόρτα, ας είναι πλάγια αριστερά ή δεξιά σου. Δεξιά μου την είχα εγώ και αριστερά ήταν το μπαλκόνι. Δεν είχα καμία παρατήρηση.

@tedybear στα practice test 1-2 με αφηνει να τα κανω κανονικα για εξασκηση, εκει που εχω θεμα ειναι να μπορω να λυσω παλι τα mock test 1 & 2 δευτερη φορα, μου δινει μονο την δυνατοτητα να τα δω εξ αρχης μαζι με τις σωστες απαντησεις τους.... αξιζει να παρω τα επιπλεον τεστ? ή δεν θα εχει σημασια θα ειναι στο ιδιο στυλ?? 

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...