Προς το περιεχόμενο

Proficiency με Τηλεξεταση μόνο σε Reading και Listening (Αναγνωρισμένο από τον ΑΣΕΠ)


blade-17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tedybear είπε

Μπα δε νομίζω. Είναι πιο χύμα οι κομπάροι. Αλλά το βλέπεις στην πράξη. Στη χειρότερη θα κάνεις ξανά επικύρωση το πιο επίσημο χαρτί με το ασημένιο PC κάτω δεξιά.

λες ε; να το επιχειρησω με τους κομπαρους εκει στο νησι; ασε βλεπω τους μισθους τους κ εχω παθει ενα σοκ ευχομαι μονον να μην ειναι ψεμα... 😕 το ψαχνω για εκει πλεον!! 

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 476
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, paraske είπε

βλεπω τους μισθους τους κ εχω παθει ενα σοκ

και το αφορολόγητό τους να δεις που είναι στα 19000€ αντί των 9000€ που έχουμε εδώ... Αλλά υπάρχουν και τα ενοίκια που πρέπει να δεις και οι δύσκολες μετακινήσεις χωρίς δικό σου μέσο και γενικά το κόστος ζωής που πρέπει να λάβεις υπόψη. 

Όπως και να 'χει όμως, θεωρώ πως θα είναι μια πολύ χρήσιμη εμπειρία αφού εδώ δεν υπάρχει προοπτική, μη το σκέφτεσαι. Πήγαινε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tedybear είπε

και το αφορολόγητό τους να δεις που είναι στα 19000€ αντί των 9000€ που έχουμε εδώ... Αλλά υπάρχουν και τα ενοίκια που πρέπει να δεις και οι δύσκολες μετακινήσεις χωρίς δικό σου μέσο και γενικά το κόστος ζωής που πρέπει να λάβεις υπόψη. 

Όπως και να 'χει όμως, θεωρώ πως θα είναι μια πολύ χρήσιμη εμπειρία αφού εδώ δεν υπάρχει προοπτική, μη το σκέφτεσαι. Πήγαινε!

ναι αυτα εχω δει βασικα το αφορολογιτο κ η χαλαρη ποιοτητα ζωης σε σχεση με την χωρα μας. δες λιγο τα μηνυματα σου εχω στειλει μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας! Πολύ χρήσιμες όλες οι πληροφορίες! Θέλω να ρωτήσω... Ίσως κάποιοι να το έγραψαν.. και να μην το είδα... Την ημέρα της εξέτασης στέλνουμε την ταυτότητα μας σκαναρισμενη? Η όποιο άλλο έγγραφο ταυτοποίησης? Συγχαρητήρια σε όλους που τα κατάφεραν! 

Στις 31/8/2021 στις 1:32 ΜΜ, paraske είπε

γεια σας και απο μενα, θα σας πω την εμπειρια μου αρχικα μπηκα μια ωρα πριν για να κατεβασω την εφαρμογη οπως ελεγαν οι οδηγιες, υπηρχε τεχνικο προβλημα δεν μπορουσα να διορθωσω τα στοιχεια μου στο προφιλ  της languagecert και αυτο με πηγε λιγο πισω δεν μπορεσα να ανεβασω σε pdf την ταυτοτητα μου και ετσι την εβγαλα φωτογραφια εκεινη την ωρα κ υστερα την εδειξα στον επιτηρητη- αρχισα ευτυχως στην ωρα μου απλα το θεμα ηταν οτι δεν ακουγα καθαρα τον επιτηρητη και ετσι μιλησαμε στα ελληνικα.  επισης ειχα θεμα και με το ακουστικο κομματι οκ το ηχειο ηταν ηδη ρυθμισμενο στο 54%, απλα κοβοταν η φωνη των ομιλητων σε ολα σχεδον τα μερη του listening και τις δυο φορες. γενικα η ολη χρηση της πλατφορμας ηταν οπως μας εδωσε ο φορεας για την προσωπικη μας εξασκηση δεν ηταν κατι ξενο.

να σας πω οτι επιασα 61% και απο οτι ειδα στο σκορ ειναι Β2. ισχυει δηλαδη αυτο το σκορ ή θα το <<μαγειρεψουν>> ωστε να κατεβει το επιπεδο?  Σαν εμπειρια μου αφησε θετικη εντυπωση για καποιον που θελει να δει στα αγγλικα τι επιπεδο ειναι και αν θελει με λιγη εξασκσηση παραπανω να πιασει c1 ας το δωσει.

Καλησπέρα εννοείς ότι την έβγαλες φωτογραφία και την έστειλες?  Σου ζητάνε να στείλεις έγγραφο ταυτοποίησης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Giannhs@1984 είπε

Καλησπέρα σε όλους σας! Πολύ χρήσιμες όλες οι πληροφορίες! Θέλω να ρωτήσω... Ίσως κάποιοι να το έγραψαν.. και να μην το είδα... Την ημέρα της εξέτασης στέλνουμε την ταυτότητα μας σκαναρισμενη? Η όποιο άλλο έγγραφο ταυτοποίησης? Συγχαρητήρια σε όλους που τα κατάφεραν! 

Καλησπέρα εννοείς ότι την έβγαλες φωτογραφία και την έστειλες?  Σου ζητάνε να στείλεις έγγραφο ταυτοποίησης? 

Ναι ειχα ηδη αποθηκευμενη την ταυτοτητα στον υπολογιστη αλλα αφου κατεβασα την εφαρμογη δεν μπορεσα να κανω καμια ελαχιστοποιη της κ ετσι εβγαλα φωτο την ταυτοτητα κ την ειδε ο υπευθυνος  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, paraske είπε

Ναι ειχα ηδη αποθηκευμενη την ταυτοτητα στον υπολογιστη αλλα αφου κατεβασα την εφαρμογη δεν μπορεσα να κανω καμια ελαχιστοποιη της κ ετσι εβγαλα φωτο την ταυτοτητα κ την ειδε ο υπευθυνος  

Οκ ευχαριστώ πολύ!  Σε τι να δώσω βάση στο θέμα διαβάσματος? Τα  mock test αξίζουν να μείνω μόνο σε αυτά? Η να ασχοληθώ και με επιπλέον ασκήσεις? Κυνηγάω για B2 αλλά με αγγλικά έχω μείνει 15 χρόνια πίσω.. 😁

Μόλις τώρα, Giannhs@1984 είπε

Οκ ευχαριστώ πολύ!  Σε τι να δώσω βάση στο θέμα διαβάσματος? Τα  mock test αξίζουν να μείνω μόνο σε αυτά? Η να ασχοληθώ και με επιπλέον ασκήσεις? Κυνηγάω για B2 αλλά με αγγλικά έχω μείνει 15 χρόνια πίσω.. 😁

Στο πρώτο τεστ πέτυχα 60%

Screenshot_2021-09-04-14-48-09-394_com.moodle.moodlemobile.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2021 στις 3:48 ΜΜ, paraske είπε

@katerina2021 καλησπερα, κοιταξε οντως δεν ταλαιπωρηθηκα πολυ γυρω στο 15 λεπτο μου ξεκλειδωσαν το προφιλ γιατι δεν μπορουσα να μπω πιο νωρις ωστε να κανω επαληθευση των στοιχειων κ να κατεβασω μετα την πλατφορμα. για μενα οκ αυτο επαιξε το ρολο του- αλλα σαν γενικη εμπειρια μου αφησε θετικη αυρα εστω να δεις τι επιπεδο εχεις στα αγγλικα και να χρησιμοποιησεις την πιστοποιηση στο δημοσιο. ειχα windows 10 και δεν ειχα καποιο θεμα με την πλατφορμα, ειναι πολλη καλη και γρηγορη εξεταση για οποιον/α βιαζεται και θελει να δωσει αμεσα αγγλικα. η φιλη σου τελικα θα δωσει αγγλικα ; της εχουν λυσει το θεμα ή ακομη; 

Καλημέρα. Η φίλη μου έχει προγραμματισμένη εξέταση την Πέμπτη, αν βέβαια δεν υπάρξει κάποιο τεχνικό πρόβλημα πάλι...

8 ώρες πριν, Giannhs@1984 είπε

Οκ ευχαριστώ πολύ!  Σε τι να δώσω βάση στο θέμα διαβάσματος? Τα  mock test αξίζουν να μείνω μόνο σε αυτά? Η να ασχοληθώ και με επιπλέον ασκήσεις? Κυνηγάω για B2 αλλά με αγγλικά έχω μείνει 15 χρόνια πίσω.. 😁

Στο πρώτο τεστ πέτυχα 60%

Screenshot_2021-09-04-14-48-09-394_com.moodle.moodlemobile.jpg

Καλημέρα. Λοιπόν, μην εστιάσεις μόνο στα τεστ που σου έδωσαν, διάβασε  και άλλα τεστ που θα βρίσκεις στο διαδίκτυο, κάνε εξάσκηση στα ακουστικά, τα τεστ της εξέτασης είναι πιο δύσκολα από τα τεστ που μας παρέχουν. Αν έχεις χρόνο και δεν βιάζεσαι να το δώσεις, τότε σου συστήνω να έχεις κάνει πολύ καλή προετοιμασία, για να πιάσεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μην κοιτάς γραμματικά φαινόμενα, δεν βάζουν, κυρίως επικεντρώνονται σε ερωτήσεις κατανόησης κειμένου, οπότε προσπάθησε να εμπλουτίσεις το λεξιλόγιό σου, να καταλαβαίνεις ολόκληρα κείμενα, να αποκτήσεις ευχέρεια και στο ακουστικό κομμάτι. Προσπάθησε να εστιάσεις με θέματα εργασίας. Ο χρόνος εξέτασης είναι αρκετός, μη σε ανησυχεί.Πρώτα κάνεις το listening και μετά το reading, δεν γράφεις τίποτα, απλώς επιλέγεις την απάντηση που θεωρείς σωστή, δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω από τη στιγμή που πατάς next.  Στον εξεταστή θα δείξεις την ταυτότητα και θα βγάλεις μία φωτογραφία, μην ξεχάσεις να έχεις windows 10, ενσύρματα ακουστικά και πολύ καλή σύνδεση, διαφορετικά θα ταλαιπωρηθείς. Καλή επιτυχία!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2021 στις 9:01 ΠΜ, katerina2021 είπε

Καλημέρα. Η φίλη μου έχει προγραμματισμένη εξέταση την Πέμπτη, αν βέβαια δεν υπάρξει κάποιο τεχνικό πρόβλημα πάλι...

Καλημέρα. Λοιπόν, μην εστιάσεις μόνο στα τεστ που σου έδωσαν, διάβασε  και άλλα τεστ που θα βρίσκεις στο διαδίκτυο, κάνε εξάσκηση στα ακουστικά, τα τεστ της εξέτασης είναι πιο δύσκολα από τα τεστ που μας παρέχουν. Αν έχεις χρόνο και δεν βιάζεσαι να το δώσεις, τότε σου συστήνω να έχεις κάνει πολύ καλή προετοιμασία, για να πιάσεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μην κοιτάς γραμματικά φαινόμενα, δεν βάζουν, κυρίως επικεντρώνονται σε ερωτήσεις κατανόησης κειμένου, οπότε προσπάθησε να εμπλουτίσεις το λεξιλόγιό σου, να καταλαβαίνεις ολόκληρα κείμενα, να αποκτήσεις ευχέρεια και στο ακουστικό κομμάτι. Προσπάθησε να εστιάσεις με θέματα εργασίας. Ο χρόνος εξέτασης είναι αρκετός, μη σε ανησυχεί.Πρώτα κάνεις το listening και μετά το reading, δεν γράφεις τίποτα, απλώς επιλέγεις την απάντηση που θεωρείς σωστή, δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω από τη στιγμή που πατάς next.  Στον εξεταστή θα δείξεις την ταυτότητα και θα βγάλεις μία φωτογραφία, μην ξεχάσεις να έχεις windows 10, ενσύρματα ακουστικά και πολύ καλή σύνδεση, διαφορετικά θα ταλαιπωρηθείς. Καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Ήσουν πολύ!  κατατοπιστική να είσαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2021 στις 9:01 ΠΜ, katerina2021 είπε

Καλημέρα. Λοιπόν, μην εστιάσεις μόνο στα τεστ που σου έδωσαν, διάβασε  και άλλα τεστ που θα βρίσκεις στο διαδίκτυο, κάνε εξάσκηση στα ακουστικά, τα τεστ της εξέτασης είναι πιο δύσκολα από τα τεστ που μας παρέχουν. Αν έχεις χρόνο και δεν βιάζεσαι να το δώσεις, τότε σου συστήνω να έχεις κάνει πολύ καλή προετοιμασία, για να πιάσεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μην κοιτάς γραμματικά φαινόμενα, δεν βάζουν, κυρίως επικεντρώνονται σε ερωτήσεις κατανόησης κειμένου, οπότε προσπάθησε να εμπλουτίσεις το λεξιλόγιό σου, να καταλαβαίνεις ολόκληρα κείμενα, να αποκτήσεις ευχέρεια και στο ακουστικό κομμάτι. Προσπάθησε να εστιάσεις με θέματα εργασίας. Ο χρόνος εξέτασης είναι αρκετός, μη σε ανησυχεί.Πρώτα κάνεις το listening και μετά το reading, δεν γράφεις τίποτα, απλώς επιλέγεις την απάντηση που θεωρείς σωστή, δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω από τη στιγμή που πατάς next.  Στον εξεταστή θα δείξεις την ταυτότητα και θα βγάλεις μία φωτογραφία, μην ξεχάσεις να έχεις windows 10, ενσύρματα ακουστικά και πολύ καλή σύνδεση, διαφορετικά θα ταλαιπωρηθείς. Καλή επιτυχία!!!

Όταν λες καλή σύνδεση; Υπάρχουν ελάχιστες απαιτήσεις;  Έχω 8down/0.8up και κάνει κάτι χαζά(πχ να πέφτει κιάλλο η ταχύτητα στα καλά καθούμενα κτλπ ) ... με mb έχει δώσει κανείς ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα/καλημερα

Τελικά οι 'καπατσοι' του ελληνικού συστήματος βρήκαν τρόπο εξαπάτησης του LTE. Συνάδελφος σήμερα στο ΕΜΠ μου έλεγε πως έχει στηθεί φάμπρικα που δίνουν άλλοι για εσένα αλλάζοντας με photoshop την φωτογραφία ταυτότητας. Εχει ακούσει κανεις κάτι παρόμοιο;

(Εννοείται ότι ΔΕΝ υποστηρίζω εγκρίνω παρόμοιες πρακτικές. Ενδιαφέρομαι ωστόσο να διερευνήσω την αξιοπιστία του tele-proctoring ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων κάποια στιγμή με το ΑΣΕΠ).

Επεξ/σία από function.analysis
Προσθήκη πληροφορίας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, function.analysis είπε

Καλησπερα/καλημερα

Τελικά οι 'καπατσοι' του ελληνικού συστήματος βρήκαν τρόπο εξαπάτησης του LTE. Συνάδελφος σήμερα στο ΕΜΠ μου έλεγε πως έχει στηθεί φάμπρικα που δίνουν άλλοι για εσένα αλλάζοντας με photoshop την φωτογραφία ταυτότητας. Εχει ακούσει κανεις κάτι παρόμοιο;

(Εννοείται ότι ΔΕΝ υποστηρίζω εγκρίνω παρόμοιες πρακτικές. Ενδιαφέρομαι ωστόσο να διερευνήσω την αξιοπιστία του tele-proctoring ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων κάποια στιγμή με το ΑΣΕΠ).

Αφού ρε παιδιά μετά δείχνεις κανονικά την ταυτότητά σου ξανά στην κάμερα πριν την εξέταση. Δεν είναι κάτι το φοβερό η αλλαγή μίας φωτογραφίας στο photoshop....

 

Λοιπόν έκανα και εγώ την εξέταση χτες.

Προχώρησα μέσω GoLearn έκανα όλα τα Mock Test (14) και έβγαζα τελικά αποτελέσματα μεταξύ 84-92%.

ΚΑΜΙΑ σχέση τα Mock Test με την πραγματική εξέταση, ειδικά στο κομμάτι του Listening.

Στο Listening χτυπούσα 90-100% στα Mock Test...η δυσκολία μου πιο πολύ τα idioms (Reading & Listening), τα χιλιάδες phrasal verbs (Reading) , γενικά το λεξιλόγιο.

Εν κατακλείδι, ΜΗΝ εμπιστεύεστε τα Mock Test της GoLearn. 

Δεν θα είχα δώσει καν αν γνώριζα την πραγματική δυσκολία αυτή τη στιγμή, καθώς εκεί που περίμενα είτε C1 ή C2 βρέθηκα με ένα B2 στα χέρια...

Στις 3/9/2021 στις 12:51 ΠΜ, vro είπε

Εκανα εγγραφη για πιστοποιηση στην golearn και μου εδωσαν να κανω 14 mock tests online δωρεαν. Χωρις προετοιμασια εκανα το πρωτο τεστ ετσι για πλακα (listening και reading) και επιασα 88,5% , Μου εβγαλε  c1 και για λιγο (90%) εχασα το c1..... Στο reading μαλιστα εδινε 65 λεπτα και το καθαρισα σε 15. Ανταποκρινονται αυτα τα τεστς στην πραγματικοτητα ή τζαμπα χαιρομαι; Και κατι βασικο.... Επιτρεπεται να καπνιζεις και να πινεις καφε την ωρα της εξετασης; (με βοηθαει στη συγκεντρωση)

Και εγώ ακριβώς τα ίδια με εσένα! Μάλιστα λέω μπράβο μου μετά από τόσο καιρό καταφέρνω τέτοια ποσοστά..! Μην ξεγελαστείς και πετάξεις τα λεφτά σου άδικα. Προετοιμάσου για πολύ πιο δύσκολες καταστάσεις...

Επεξ/σία από Nick Bax
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nick Bax είπε

Αφού ρε παιδιά μετά δείχνεις κανονικά την ταυτότητά σου ξανά στην κάμερα πριν την εξέταση. Δεν είναι κάτι το φοβερό η αλλαγή μίας φωτογραφίας στο photoshop....

 

Λοιπόν έκανα και εγώ την εξέταση χτες.

Προχώρησα μέσω GoLearn έκανα όλα τα Mock Test (14) και έβγαζα τελικά αποτελέσματα μεταξύ 84-92%.

ΚΑΜΙΑ σχέση τα Mock Test με την πραγματική εξέταση, ειδικά στο κομμάτι του Listening.

Στο Listening χτυπούσα 90-100% στα Mock Test...η δυσκολία μου πιο πολύ τα idioms (Reading & Listening), τα χιλιάδες phrasal verbs (Reading) , γενικά το λεξιλόγιο.

Εν κατακλείδι, ΜΗΝ εμπιστεύεστε τα Mock Test της GoLearn. 

Δεν θα είχα δώσει καν αν γνώριζα την πραγματική δυσκολία αυτή τη στιγμή, καθώς εκεί που περίμενα είτε C1 ή C2 βρέθηκα με ένα B2 στα χέρια...

Και εγώ ακριβώς τα ίδια με εσένα! Μάλιστα λέω μπράβο μου μετά από τόσο καιρό καταφέρνω τέτοια ποσοστά..! Μην ξεγελαστείς και πετάξεις τα λεφτά σου άδικα. Προετοιμάσου για πολύ πιο δύσκολες καταστάσεις...

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Και κάποιος άλλος λέει για τη δυσκολία των τεστ της εξέτασης.👏 👏 👏 ΆΝΤΕ!!!!!!! 😝👿 μην πιστεύετε ότι θα πάρετε το c1 ή το c2 διαβάζοντας μόνο τα τεστ που μας δίνουν. Ακόμα, κλαίω τα λεφτά που τους έδωσα......

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω, στην αρχή που απαιτούν να δειξεις τον χώρο σου 360, όσοι το έχουν δοσει με λαπτοπ σας εχουν ζητησει να δειξετε με σελφοκαμερα κινητου την εικονα του λάπτοπ κ γενικα τ πλητρολόγιο κλπ;  Επισης οσοι εχουν δοσει απο σταθερό υπολογιστή σας έχουν ζητησει να δειξετε με την καμέρα  την οθονη του υπολογιστη, τα καλωδια στον πύργο που ειναι συνδεδεμενα;

Επεξ/σία από mitsosMM1996
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mitsosMM1996 είπε

απο σταθερό υπολογιστή σας έχουν ζητησει να δειξετε με την καμέρα  την οθονη του υπολογιστη, τα καλωδια στον πύργο που ειναι συνδεδεμενα;

Όχι, δεν μου έτυχε απο σταθερό που έδωσα και τις δυο φορές, να ζητήσουν να δουν τις καλωδιώσεις ή να τραβήξω τον πύργο που βρίσκεται κάτω απ' το γραφείο, για να δουν τι συνδέεται και που καταλήγει. Πρακτικά είναι ανέφικτο με τον τρόπο αυτό να καταλάβουν αν κάτι είναι εκτός ...προδιαγραφών. Εκτός αν μιλάμε για τραβηγμένες περιπτώσεις π.χ. κανα χύμα καλώδιο πολλά μέτρα που πηγαίνει σε διπλανό δωμάτιο. Υποθέτω ότι βασίζονται περισσότερο στο πρόγραμμά του ExamShield για να δουν την επιφάνεια εργασίας στον υπολογιστή σου και να αναγνωρίσουν συνδέσεις, θύρες, προγράμματα και υπηρεσίες "ύποπτες". Δείχνεις φυσικά την επιφάνεια του γραφείου σου και το χώρο σου ολόγυρα αλλά μέχρι εκεί. Τώρα αν κάτι τους κάνει εντύπωση και ζητήσουν να δουν ή να ξαναδούν (ακόμα και κατά τη διάρκεια της εξέτασης) κάποια λεπτομέρεια, δεν το ξέρω αλλά νομίζω πως έχουν αυτό το δικαίωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...