Προς το περιεχόμενο

Οικονομικό Cabrio αμάξι!


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Εμένα μου κάνει εντύπωση αυτό με το μοτέρ. Οι Reviewers μέχρι και σήμερα λένε πως πέρα από Cambelt, νερού και Head gasket δεν θα ζητήσει κάτι άλλο, πέρα του να ψάχνεις κάνα φανάκι ή κάνα μπαλάκι κτλπ.

Γιατί τόσο μίσος ρε γαμώτο, ΤΙΠΟΤΑ δε κάνανε καλά εκεί στην MG τελικά; Και μου αρέσει που είναι 1 μοντέλο hotfix του παλιού!!

 

Εγώ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα πάω αύριο, αρχικά να το οδηγήσω, και δεύτερο θα το πάω 100% ΣΥΣΤΗΜΕΝΟΣ ως συγγενής ΦΙΛΟΥ,  σε έναν ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ MG / ROVER εδώ δίπλα στα ΚΑΜΙΝΙΑ. Θέλω να δω ΤΙ θα βρει να μου πει σε αντίθεση με εσάς, πως θα το δει, και φυσικά το ζήτημα ανταλλακτικό.

 

Ο λόγος που πάω κόντρα και θα πάω να σκάσω το 20ρι-40ρι για να το δει, είναι το οτι όντως το αμάξι μου αρέσει για αυτά που προσφέρει. Καλοί χώροι, όμορφη κίνηση, χωρίς πολλές τελικές, καλύτερη κατανάλωση σε σπορ αμάξι. Πιο ευρύχωρο και πρακτικό από MX-5 (τα παλιά τουλάχιστον που έχω δει μέσα). Γενικά το φθηνότερο σπορ αμάξι του πλανήτη Γη. Ό,τι πρέπει για εμένα λέω...

Καλές βόλτες .

 

Δεν υπάρχει λόγος να το συζητάς άλλο.Εισαι αποφασισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Jiovanni ας γινω κουραστικός αλλα αυτό που θες μονο στο mx-5 θα το εβρεις... φτιαξε μια αναζήτηση καθως πρεπει κ παρακολούθα το 2-3 φορες τη βδομάδα, βαλε λιγο νερό στο κρασί σου (πχ απο θεμα χλμ), βαζε κ κανενα πενηντάρι-κατοστάρι το μηνα στην ακρη και θα βρεις κατι αξιοπρεπές ισως με τα λιγα παραπάνω (εκτιμω εως Φεβρουάριο όποιος εχει σκοπό να αλλάξει αμάξι θα ρίξει τιμή στο υπαρχον ωστε να γλυτώσει τα τέλη). Το MG Ουτε τσαμπα

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φθηνο ΜΧ5 θα το πληρωσει αλλιως...Επειδη ακριβως το παιρνουν για τη χρηση που προοριζεται αλλα με τα ελληνικα δεδομενα.

Η αφηνει το θεμα καμπριο,η κοιταζει τιποτα με μεγαλες ηλιοροφες.Η φυσικα ανεβαινει το μπατζετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Εμένα μου κάνει εντύπωση αυτό με το μοτέρ. Οι Reviewers μέχρι και σήμερα λένε πως πέρα από Cambelt, νερού και Head gasket δεν θα ζητήσει κάτι άλλο, πέρα του να ψάχνεις κάνα φανάκι ή κάνα μπαλάκι κτλπ.

Γιατί τόσο μίσος ρε γαμώτο, ΤΙΠΟΤΑ δε κάνανε καλά εκεί στην MG τελικά; Και μου αρέσει που είναι 1 μοντέλο hotfix του παλιού!!

 

Εγώ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα πάω αύριο, αρχικά να το οδηγήσω, και δεύτερο θα το πάω 100% ΣΥΣΤΗΜΕΝΟΣ ως συγγενής ΦΙΛΟΥ,  σε έναν ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ MG / ROVER εδώ δίπλα στα ΚΑΜΙΝΙΑ. Θέλω να δω ΤΙ θα βρει να μου πει σε αντίθεση με εσάς, πως θα το δει, και φυσικά το ζήτημα ανταλλακτικό.

 

Ο λόγος που πάω κόντρα και θα πάω να σκάσω το 20ρι-40ρι για να το δει, είναι το οτι όντως το αμάξι μου αρέσει για αυτά που προσφέρει. Καλοί χώροι, όμορφη κίνηση, χωρίς πολλές τελικές, καλύτερη κατανάλωση σε σπορ αμάξι. Πιο ευρύχωρο και πρακτικό από MX-5 (τα παλιά τουλάχιστον που έχω δει μέσα). Γενικά το φθηνότερο σπορ αμάξι του πλανήτη Γη. Ό,τι πρέπει για εμένα λέω...

Ξερω ατομο που το ειχε και δεν μπορουσε να βρει τιποτα σαν ανταλλακτικο. Αυτο και μονο πρεπει να σου λεει μακρια. Ακομα και ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ να το εβρισκες παλι θα σου ελεγα ΜΑΚΡΙΑ.
Δεν παιρνεις αμαξι που δεν παιζει να μπορεις να βρεις ανταλλακτικα. Χωρια βεβαια οτι ηταν αρκετα ζημιαρικα αλλα οκ, εγω μενω μονο στο θεμα ανταλλακτικο.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη δε πλήρωνα για αυτό..

 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/33721431-mazda-mx-5

 

Τώρα το είδα. Θα έχει πάει κόλαση και πίσω. Το MGTF που είναι να δω, δεν θα επέστρεφε από κόλαση, αλλά με τέτοιο χρήστη δε μπήκε στο κόπο να πάει ποτέ. Γι' αυτό τα συγκρίνω..

Υ.Γ: Τώρα που στενεύει ο κλοιός και τα 206cc δε τα προτείνετε να φανταστώ ε; =/

Υ.Γ: Από μάντρα μεν... https://www.car.gr/classifieds/cars/view/14728864-fiat-barchetta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Σιγά μη δε πλήρωνα για αυτό..

 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/33721431-mazda-mx-5

Εχει και απλωστρα για τα ρουχα αυτο ε? ωραια

 

πηγαινε σε Z3

https://www.car.gr/33517287-bmw-z3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, WireFire είπε

Εχει και απλωστρα για τα ρουχα αυτο ε? ωραια

 

πηγαινε σε Z3

https://www.car.gr/33517287-bmw-z3

Πολυ οικονομικο θα του ειναι με 2λιτρο μοτερ πανω 😛

Γενικα ολα σε αυτο το ευρος τιμης θα ειναι καγκουρεμενα.Και να το παρει δηλαδη θα θελει αλλα 3Κ να το φερει σε κυκλοφορισιμη κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Dantε είπε

Πολυ οικονομικο θα του ειναι με 2λιτρο μοτερ πανω 😛

1800 ειναι

 

μια χαρα το βλεπω απο τις φωτο και πολυ προσεγμενο

 

 

Επεξ/σία από WireFire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, WireFire είπε

1800 ειναι

 

μια χαρα το βλεπω απο τις φωτο και πολυ προσεγμενο

Αναφορά σε κείμενο

Φοράει μοτέρ m52b20 2λιτρο Ρυθμιζόμενες αναρτήσεις KW Φανάρια angel eyes Δερμάτινα ηλεκτρικά καθίσματα Θέλει κάποια μαζέματα στο εσωτερικό Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο

Αν μιλας για το συγκεκριμενο,προσωπικα εκει μεσα δε θα εμπαινα.Τιγκα στη μπιχλα ειναι ενω λειπουν πλαστικα η ειναι σπασμενα ενω και εξωτερικα το βαψιμο ειναι λες και εγινε με σπρευ (μπορει και να εγινε) ενω εχει και σπασιματα σε προφυλακτηρα μπροστα.

Το συγκεκριμενο μονο αν καποιος το θελει να το λυσει και να το φερει στα μετρα του.Για αλλη χρηση δε θα το προτεινα,εκτος και αν το θελει να το σκισει και οσο ζησει.Καλα για τη χρηση που ζηταει ο ΟΤ προφανως ακαταλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, WireFire είπε

1800 ειναι

Στα χαρτιά,αφού λέει ότι φοράει Μ52 μοτέρ 2λιτρο στην πραγματικοτητα.Προφανως όχι δηλωμένο,προφανώς παράνομο,προφανώς καραξεσκισμενο,οπότε το συγκεκριμένο αν βρει ο πωλητής να το δώσει σε κανένα θυμα κάνα χιλιάρικο τυχερός θα είναι.

Το ίδιο και με το MX-5 με την σιδερωστρα και το μπουρι για θόρυβο πιο πάνω,κάτι λιγότερο από χιλιάρικο αυτό βέβαια.

 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, WireFire είπε

Εχει και απλωστρα για τα ρουχα αυτο ε? ωραια

 

πηγαινε σε Z3

https://www.car.gr/33517287-bmw-z3

Αμα τον μισείς τοσο πολύ πες του να πάρει κανά tuk tuk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για καλό mx5 nbfl μέχρι πριν την καραντίνα ήθελες 4+χιλ €.

Τώρα να βρεθεί κάποιο στα ~3χιλ€ (απλώς να θέλει μαζέματα σιγά σιγά όχι να είναι σαβούρα) και σιγά σιγά να το μαζέψεις και να φτάσεις τα 5χιλ€ ναι είναι μια επιλογή!

 

Υ.Γ. Τα λέω ως πρώην κάτοχο που δεν με κάλυπταν τα έτοιμα, βλακεία έκανα γιατί με όσα έδωσα τον πρώτο χρόνο έπαιρνα ανθρακί με τούρμπο, οπότε το πήρα 4χιλ€ (άλλες τιμές πριν 5 χρόνια) και έδωσα και άλλα 3χιλ€ για το φέρω στα μέτρα μου!

 

Ίσως τώρα να κοιτούσα: 1ο, 2ο, 3ο και 4ο. Δεν ξέρω από ποιά περιοχή είσαι αλλά θα πήγαινα μακριά για καλό αυτοκίνητο. Μην φοβάσαι τα χλμ που έχουν έχουν φτηνά ανταλλακτικά, από κινητήρες και κιβώτια υπάρχει πολύ πράγμα σε καλές τιμές, εκτός από φτερά καπό προφυλακτήρες όπου είναι πολύ ακριβά. 

Επεξ/σία από filarhos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Εμένα μου κάνει εντύπωση αυτό με το μοτέρ. Οι Reviewers μέχρι και σήμερα λένε πως πέρα από Cambelt, νερού και Head gasket δεν θα ζητήσει κάτι άλλο, πέρα του να ψάχνεις κάνα φανάκι ή κάνα μπαλάκι κτλπ.

Γιατί τόσο μίσος ρε γαμώτο, ΤΙΠΟΤΑ δε κάνανε καλά εκεί στην MG τελικά; Και μου αρέσει που είναι 1 μοντέλο hotfix του παλιού!!

 

Εγώ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα πάω αύριο, αρχικά να το οδηγήσω, και δεύτερο θα το πάω 100% ΣΥΣΤΗΜΕΝΟΣ ως συγγενής ΦΙΛΟΥ,  σε έναν ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ MG / ROVER εδώ δίπλα στα ΚΑΜΙΝΙΑ. Θέλω να δω ΤΙ θα βρει να μου πει σε αντίθεση με εσάς, πως θα το δει, και φυσικά το ζήτημα ανταλλακτικό.

 

Ο λόγος που πάω κόντρα και θα πάω να σκάσω το 20ρι-40ρι για να το δει, είναι το οτι όντως το αμάξι μου αρέσει για αυτά που προσφέρει. Καλοί χώροι, όμορφη κίνηση, χωρίς πολλές τελικές, καλύτερη κατανάλωση σε σπορ αμάξι. Πιο ευρύχωρο και πρακτικό από MX-5 (τα παλιά τουλάχιστον που έχω δει μέσα). Γενικά το φθηνότερο σπορ αμάξι του πλανήτη Γη. Ό,τι πρέπει για εμένα λέω...

Φίλε μου να πας να δεις το αμάξι που σου αρέσει, και δανεικά δεν ζήτησες αμα το γουστάρεις και το κάνεις κέφι τόσο πολύ, να το αγοράσεις και να κάνεις τις βόλτες σου.
Έχεις κ@υλωσει τώρα μ αυτό και δεν σκέφτεσαι σωστά κατά την άποψη μου. Και ξέρω ότι και να το πάρεις και στη βδομάδα πάνω να εκραγεί, κουβέντα δε θα πεις γιατί είναι θέμα περηφάνειας και ότι πήγες κόντρα στη λογική και βγήκες νικητής.
Ως αναφορά το συνεργείο μακάρι ο άνθρωπος να σε προφυλάξει από κακοτοπιες, δεν είναι θεμα "τι θα σου πει σε αντίθεση με εμάς" είναι θέμα κατ εμε "τι θα σου πει κοντρα στη κοινη λογική".

Το "φθηνότερο σπορ αμάξι του πλανήτη Γη"... συ είπας. Μαζί σου, τι να πω... 500αρια να χεις για τις φλάτζες και τα ρεκτιφιε και ολα καλα...

Πιο ευρύχωρο και πρακτικό από το MX-5... 
ρε συ μπας και μας τρολάρεις;

χωρίς πλάκα τώρα κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και πριν πάρεις το Rover πήγαινε να δεις και βολτάρεις ένα MX-5 NB. Ετσι απο περιέργεια. Και αν το ενστικτό σου λέει Rover, ε πήγαινε πάρτο! 

I rest my case. :D

17 λεπτά πριν, filarhos είπε

Για καλό mx5 nbfl μέχρι πριν την καραντίνα ήθελες 4+χιλ €.

Τώρα να βρεθεί κάποιο στα ~3χιλ€ (απλώς να θέλει μαζέματα σιγά σιγά όχι να είναι σαβούρα) και σιγά σιγά να το μαζέψεις και να φτάσεις τα 5χιλ€ ναι είναι μια επιλογή!

Ας το κάνει έτσι! Αντί να δίνει 500αρικα για... Cambelt, νερού και Head gasket, ας τα δώσει να σουλουπώσει ένα Miata. Εκεί τουλάχιστον θα τα φτιάξει μια φορά! Οχι δέκα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, topaz είπε

Φίλε μου να πας να δεις το αμάξι που σου αρέσει, και δανεικά δεν ζήτησες αμα το γουστάρεις και το κάνεις κέφι τόσο πολύ, να το αγοράσεις και να κάνεις τις βόλτες σου.
Έχεις κ@υλωσει τώρα μ αυτό και δεν σκέφτεσαι σωστά κατά την άποψη μου. Και ξέρω ότι και να το πάρεις και στη βδομάδα πάνω να εκραγεί, κουβέντα δε θα πεις γιατί είναι θέμα περηφάνειας και ότι πήγες κόντρα στη λογική και βγήκες νικητής.
Ως αναφορά το συνεργείο μακάρι ο άνθρωπος να σε προφυλάξει από κακοτοπιες, δεν είναι θεμα "τι θα σου πει σε αντίθεση με εμάς" είναι θέμα κατ εμε "τι θα σου πει κοντρα στη κοινη λογική".

Το "φθηνότερο σπορ αμάξι του πλανήτη Γη"... συ είπας. Μαζί σου, τι να πω... 500αρια να χεις για τις φλάτζες και τα ρεκτιφιε και ολα καλα...

Πιο ευρύχωρο και πρακτικό από το MX-5... 
ρε συ μπας και μας τρολάρεις;

χωρίς πλάκα τώρα κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και πριν πάρεις το Rover πήγαινε να δεις και βολτάρεις ένα MX-5 NB. Ετσι απο περιέργεια. Και αν το ενστικτό σου λέει Rover, ε πήγαινε πάρτο! 

I rest my case. :D

Ας το κάνει έτσι! Αντί να δίνει 500αρικα για... Cambelt, νερού και Head gasket, ας τα δώσει να σουλουπώσει ένα Miata. Εκεί τουλάχιστον θα τα φτιάξει μια φορά! Οχι δέκα!

Στο ΜΟΝΟ που διαφωνω ειναι οι χωροι, το MGF πρεπει να εχει μεγαλυτερους χωρους απο το MX-5, οριακα βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...