Προς το περιεχόμενο

Οικονομικό Cabrio αμάξι!


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 3.000 όμως.. ^

Επίσης, να πω πως η εμπειρία του θα είναι από άλλο πλανήτη..

 

Επίσης να πω πως MGClub.ότιναναι δεν πάτησα ποτέ, δεν διάβασα το Forum τους ποτέ, και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως δε θα περίμενα κάτι αντικειμενικό από κει μεριά για τον ίδιο επακριβώς λόγο. Ο λόγος που το αναφέρω είναι πως παίζει πάθος γύρω από το MGTF και το έχουν τραβήξει φαν μέχρι σήμερα έντονα. Δεν είναι απλά μια ανάμνηση! Ακόμα οι δρόμοι έχουν χιλιάδες τέτοια στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Με 3.000 όμως.. ^

Επίσης, να πω πως η εμπειρία του θα είναι από άλλο πλανήτη..

 

Επίσης να πω πως MGClub.ότιναναι δεν πάτησα ποτέ, δεν διάβασα το Forum τους ποτέ, και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως δε θα περίμενα κάτι αντικειμενικό από κει μεριά για τον ίδιο επακριβώς λόγο. Ο λόγος που το αναφέρω είναι πως παίζει πάθος γύρω από το MGTF και το έχουν τραβήξει φαν μέχρι σήμερα έντονα. Δεν είναι απλά μια ανάμνηση! Ακόμα οι δρόμοι έχουν χιλιάδες τέτοια στην Ευρώπη.

Εχεις αλλη εμπειρία εκτός απο το σμαρτ;

 

Η καθημερινότητα με ένα κάμπριο δεν είναι όπως στις διαφημίσεις αχαχουχα και χαμόγελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Επίσης να πω πως MGClub.ότιναναι δεν πάτησα ποτέ, δεν διάβασα το Forum τους ποτέ,

Θέλεις αποψεις για ένα συγκεκριμένο αμάξι,και δεν ρωτας σε φόρουμ ειδικό για αυτό,σε ανθρώπους που το έχουν/είχαν στη κατοχή τους,ώστε να πάρεις από εκεί μις ιδέα,

αλλά στο μπλα μπλα ενός τεχνολογικού φόρουμ,όπου οι μισοί τουλάχιστον δεν έχουν καν δικό τους αμάξι.😆

Οκ,καλή τύχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Με 3.000 όμως.. ^

Επίσης, να πω πως η εμπειρία του θα είναι από άλλο πλανήτη..

 

Επίσης να πω πως MGClub.ότιναναι δεν πάτησα ποτέ, δεν διάβασα το Forum τους ποτέ, και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως δε θα περίμενα κάτι αντικειμενικό από κει μεριά για τον ίδιο επακριβώς λόγο. Ο λόγος που το αναφέρω είναι πως παίζει πάθος γύρω από το MGTF και το έχουν τραβήξει φαν μέχρι σήμερα έντονα. Δεν είναι απλά μια ανάμνηση! Ακόμα οι δρόμοι έχουν χιλιάδες τέτοια στην Ευρώπη.

Και σκαραβαιους του 70 βρισκεις στους Ευρωπαικους δρομους, δεν λεει κατι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το θέμα ανταλλακτικό δεν υπάρχει.

Με τη σύσταση που σας είπα παραπάνω, με έσωσαν πιστεύω. Όποιος είναι αντίθετος, ας με πει μελλοντικό Δάγκα και όχι μάγκα. Εγώ δεν μπορώ να μην πάρω το συγκεκριμένο, καθώς είδα πως είναι το λάθος MGTF. Δεδομένου πως έχω τρίπορτο ανταλλακτικά με ένα γνωστό στο καθένα και ένα αξιόπιστο συνεργείο (ΔΥΟ!) σίγουρα δεν με ανησυχεί κάτι γιατί το αμάξι είναι τέρμα προσεγμένα με αποδείξεις από φλάντζες και πολλά άλλα εντός έτους. 

 

Για τον κόπο σας, φυσικά θα έρθω εδώ, με αναλυτικές φωτό του τι πήρα με 3.100€, βιβλιαράκια, Service και τα όλα του.

Υ.Γ.: Η ειρωνία, το χρέπι ήταν 120.000χλμ και το αλφάδι που έσκασαν λεφτά ήταν το 240.000€ γιατί τόσα θα έχει αυτό που παίρνω.

Επεξ/σία από JiovanniGeorgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη  πώληση MGtf με 10.000e??? Good luck with that madafaka!!!!

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Το πήρες τελικά! 

Εύχομαι καλές βόλτες, καλοτάξιδο και απροβληματιστο! 👍👍👍👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ topaz! Το έχω ερωτευθεί κάργα, καθώς μου έκατσε το καλό limited μοντέλο, αριθμισμένο, φρεσκοβαμμένο, όλα τα από κάτω φρεσκοαλλαγμένα.. αφήστε, θα σας το αναλύσω σύντομα!

 

Ένα τσεκ θέλω τα φώτα σας. Χθες μου λέει ένας μηχανικός πως μου έβαλε 3 λίτρα ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ λαδιού, VALVOLINE 10-40. Πήρε 20€ μόνο για αυτό.

 

Τώρα αντιλαμβάνομαι πως είχα της OPEL 10-40 και εγώ, που το αγόραζα 17€ τα 5 λίτρα! Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά;

 

Η κύρια απορία μου. Γενικά τι λάδια προτείνετε εσείς; Α, σημαντικό το αμάξι το μόνο παλιό που έχει είναι η μηχανή (1.6), η οποία έχει 250k ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ. Πρέπει να παίζει ρόλο μου λέει ένας φίλος για το λάδι, και για αυτό το λόγο προτείνεται το 10-40. Αλλά εσείς, τι γνωρίζετε κάτι με βεβαιότητα να μου προτείνετε;

 

Ευχαριστώ και επανέρχομαι σύντομα με φωτογραφίες περιμετρικές, με τη μηχανή κτλπ κτλπ καθώς και την ιστορία και το κόστος! Το έχω μόλις 2-3 μέρες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου χωρις να θέλω να σε στεναχωρήσω: Αν συμπλήρωσε 3 λίτρα λάδι φριτέζα αγόρασες όχι αυτοκινητο...

καλοταξιδο να είναι όπως κ να έχει κ απροβλημάτιστο (οσο γίνεται)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Σε ευχαριστώ topaz! Το έχω ερωτευθεί κάργα, καθώς μου έκατσε το καλό limited μοντέλο, αριθμισμένο, φρεσκοβαμμένο, όλα τα από κάτω φρεσκοαλλαγμένα.. αφήστε, θα σας το αναλύσω σύντομα!

 

Ένα τσεκ θέλω τα φώτα σας. Χθες μου λέει ένας μηχανικός πως μου έβαλε 3 λίτρα ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ λαδιού, VALVOLINE 10-40. Πήρε 20€ μόνο για αυτό.

 

Τώρα αντιλαμβάνομαι πως είχα της OPEL 10-40 και εγώ, που το αγόραζα 17€ τα 5 λίτρα! Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά;

 

Η κύρια απορία μου. Γενικά τι λάδια προτείνετε εσείς; Α, σημαντικό το αμάξι το μόνο παλιό που έχει είναι η μηχανή (1.6), η οποία έχει 250k ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ. Πρέπει να παίζει ρόλο μου λέει ένας φίλος για το λάδι, και για αυτό το λόγο προτείνεται το 10-40. Αλλά εσείς, τι γνωρίζετε κάτι με βεβαιότητα να μου προτείνετε;

 

Ευχαριστώ και επανέρχομαι σύντομα με φωτογραφίες περιμετρικές, με τη μηχανή κτλπ κτλπ καθώς και την ιστορία και το κόστος! Το έχω μόλις 2-3 μέρες!

3 λίτρα συμπληρωμα;Και γιατί δεν τα άλλαζες όλα;Πόσα χωράει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμ που αυτός επιμένει.. 2.800 του ξαναμίλησα σήμερα επειδή του εξήγησα πως τα είπα στον κολλητό μηχανικό.

 

Δε ξαναπάω ΠΟΤΕ για συμπλήρωμα.

 

Πείτε μου μόνο, αν μπλέξω OPEL με ίδια αρίθμηση, είναι κακό;

Υ.Γ. : Θα τα μάθω ΟΛΑ σιγά σιγά μάγκες. Διαβάζω καθημερινά. Είμαι σαν ένας 70χρονος αποφασισμένος να πάρει ECDL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια λαδια λενε αν ειναι οκ να τα αναμιξεις με αλλα. μην μπλεξεις το ιξωδες μονο. 3 λιτρα λαδι καλα λενε, δεν ειναι συμπληρωμα, ποσο να χωραει ενα ερμο καρτερ, 5-6; ετοιμασου παντως να γινεις φιλος με το μαστορα μπας και σου κανει κανα σκοντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετικους τυπους λαδιων να μη μπερδευεις.Διαφορετικο ιξωδες(οχι καμια υπερβολη εννοειται,πχ 5-30 με 20-50) μπορεις,βγαινει κατι ενδιαμεσο σε ιξωδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...