Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Eιδα μονο το Q3...
Τραγικος Περεζ, φανταστικος Σαρλ!
Λιουις-Μαξ ειχαν φανταστικη μαχη με ελαχιστη διαφορά...
Για να δουμε ποιος θα στριψει πρωτο αυριο και πόσο θα αντεξουν τα ελαστικα του Λιουις!

 

Αν η Mercedes βάζει τα σκληρά μπορεί και να φτάσει μέχρι Abu Dhabi χωρίς να χρειαστεί pit stop.. Ωστόσο προβλέπεται 2 pit για αύριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Filippos12 είπε

100η πολ σημερα για τον χαμ ενω η 3αδα μαλλον θα παραμεινει ιδια μεχρι τελους της σεζον 😂

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν βάζει η FIA κανονισμούς να περιορίσει την εξέλιξη των μεγάλων παιχτών ώστε να είναι πιο κοντά όλο το grid. Σε φάση, είδα τον αγώνα που ήταν ο Russel στην Merc όταν ο HAM είχε covid και ήταν άνετα πρώτος μέχρι που τα έκαναν μπάχαλο οι μηχανικοί του στα pit. Αν δεν λέει αυτό ότι τεράστιο ποσοστό της επιτυχίας του Hamilton οφείλεται στην ομάδα και όχι στον ίδιο, τότε δεν ξέρω τι το λέει.

Δεν είναι δυνατόν να βάζεις στο αμάξι του Hamilton έναν οδηγό που δεν έχει την ίδια εμπειρία και δεν θεωρείται καν κοντά σε skill και να είναι πάλι πρώτος.

Ναι οκ, ο καλύτερος οδηγός όλων των εποχών αλλά χωρίς Mercedes δεν θα ήταν έτσι.

Επεξ/σία από Dinos_12345
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αυτό που κάνει ο Max-αρος είναι εξωπραγματικό.

Φέρτε του και άλλους teamates να μεγαλώσει το δείγμα.

Η διαφορά ενός καλού οδηγού και ενός alien.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τι επαθες?και εγω απο εκει βλεπω ολη την ωρα χωρις θεματα!

Κόλλησε στην τελευταία προσπάθεια των οδηγών, δηλαδή ο Λιούις είχε φτάσει στα μισά περίπου. Το δοκίμασα με 2 κινητά, κολλούσε στο ίδιο σημείο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν βάζει η FIA κανονισμούς να περιορίσει την εξέλιξη των μεγάλων παιχτών ώστε να είναι πιο κοντά όλο το grid. Σε φάση, είδα τον αγώνα που ήταν ο Russel στην Merc όταν ο HAM είχε covid και ήταν άνετα πρώτος μέχρι που τα έκαναν μπάχαλο οι μηχανικοί του στα pit. Αν δεν λέει αυτό ότι τεράστιο ποσοστό της επιτυχίας του Hamilton οφείλεται στην ομάδα και όχι στον ίδιο, τότε δεν ξέρω τι το λέει.

Δεν είναι δυνατόν να βάζεις στο αμάξι του Hamilton έναν οδηγό που δεν έχει την ίδια εμπειρία και δεν θεωρείται καν κοντά σε skill και να είναι πάλι πρώτος.

Ναι οκ, ο καλύτερος οδηγός όλων των εποχών αλλά χωρίς Mercedes δεν θα ήταν έτσι.

Καλά τώρα και εσύ... Δεν μάς ενδιαφέρει η ανάλυση.. Κοιτάμε τούς αριθμούς και λέμε ότι θέλουμε 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν βάζει η FIA κανονισμούς να περιορίσει την εξέλιξη των μεγάλων παιχτών ώστε να είναι πιο κοντά όλο το grid. Σε φάση, είδα τον αγώνα που ήταν ο Russel στην Merc όταν ο HAM είχε covid και ήταν άνετα πρώτος μέχρι που τα έκαναν μπάχαλο οι μηχανικοί του στα pit. Αν δεν λέει αυτό ότι τεράστιο ποσοστό της επιτυχίας του Hamilton οφείλεται στην ομάδα και όχι στον ίδιο, τότε δεν ξέρω τι το λέει.

Δεν είναι δυνατόν να βάζεις στο αμάξι του Hamilton έναν οδηγό που δεν έχει την ίδια εμπειρία και δεν θεωρείται καν κοντά σε skill και να είναι πάλι πρώτος.

Ναι οκ, ο καλύτερος οδηγός όλων των εποχών αλλά χωρίς Mercedes δεν θα ήταν έτσι.

Εγινε ότι έκανε και ο Σούμι, πήγε στην Φερράρι και έστησε την ομάδα γύρω του και έτρεχε χωρίς ανταγωνισμό μόλις σταμάτησε ο Μίκα το 2001.

Το ίδιο και ο Λούης, ειτε μας αρέσει είτε όχι είναι ο καλύτερος μέχρι σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sokos1 είπε

Το ίδιο και ο Λούης, ειτε μας αρέσει είτε όχι είναι ο καλύτερος μέχρι σήμερα.

γιατι καθε τοσο μπαινουμε σε αυτη την συζητηση...Ο HAM δεν ειναι ο καλυτερος μεχρι σημερα οπως δεν ηταν ο SCHU, ο SENNA, ο PROST, ο FANGIO κτλπ...ο καθενας ειναι ο καλυτερος της εποχης τους. Δεν μπορουμε να συγκρινουμε το σημερα με το πριν 10 χρονια ποσο μαλλον με ακομα παλιοτερα.

Εκτος αν εννοεις ο καλυτερος μεχρι σημερα στην υβριδικη εποχη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν το περίμενε ότι ο ρούκι που κόντραρε στα ίσα τον Αλόνσο στα φόρτε του, θα ήταν τόσο κυρίαρχος με ένα καλό μονοθέσιο στα χέρια του.

Δεν λένε τίποτα οι 100 πολς.

40 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δωσε μια προβλεψη για τον Perez ομως.

Αύριο το πρώτο βάθρο 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή μου (και δεν θα επιμείνω σε αυτήν μιας και δεν αποδεικνύεται) , είναι ότι ο Χαμ είναι ένας απλά πολύ καλός οδηγός ο οποίος εκτός από ταχύτητα (όχι σπουδαία όταν τον κοντράρει ένας Μπότας) , εμπειρία και ευφυία, αναδεικνύεται από το ταχύτερο αυτοκίνητο του γκριντ. Βάλτε έναν Μαξ και θα τον ξεφτιλίσει (ή έστω κερδίσει κατά κράτος).  

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...