Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Alonso after taking P10 from Russell: "I feel bad for George. When I saw it was him and for P10, I thought, any driver but George."

Εδω οι 2 τους μετα τον αγωνα:
https://streamable.com/r1f3gn

Επεξ/σία από haHa
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Μάκαρος είπε

Δεν έχει κλάψει αρκετα ο Χαμ σήμερα. Έχει αρχίσει και συνηθίζει την μια φάπα πίσω από την αλλη

ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ

Μάκαρε έχω την εντύπωση ότι φαπ φαπ φαπ, δεν είναι ο ήχος της φάπας! 😅:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, haHa είπε

 

Απο τα καλυτερα μηνυματα, δειχνει πως τα μελη μιας ομαδας εχουν κοινα χαρακτηριστικα.

Χαλάρωσε λίγο, πλάκα κάνουμε.. Σοβαρά μιλώντας.. Επιτέλους ο hamilton έχει τον ανταγωνισμό πού τόσο πολύ έψαχνε για τόσο καιρό. Είχε συνηθίσει να έχει αντίπαλο τον Bottas και είχε την πολυτέλεια να κάνει ενα tot άγονες στις οποίες οδηγούσε σοβαρά και εκεί επαιρνε το πρωτάθλημα. Φέτος πρέπει να δώσει 100% τού εαυτό του (κάτι το οποίο δεν το έχει κάνει από το 2016) με αποτέλεσμα να κάνει και λάθος. Αυτό απευθύνεται σε όλους πού λέγανε ότι είναι οδηγαρα επειδή δεν κάνει λάθη. Και βέβαια κάνει λάθη υπό πίεση, όπως ειναι φυσιολογικό άλλωστε. Μάλιστα περισσότερ από τούς άλλους  διότι ακόμα και σήμερα έχει ευθύνη που έπαθε ζημιά η Mercedes 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Σε αυτό το σημείο να θυμίσω ότι ο Κρίστιαν πληρώνεται. Με λεφτά.

Ε ρεπό ήθελες να παίρνει; :D

Ξαναλέω πάντως οι Horner, Wolff, Binotto, Zack Brown κλπ δε βγάζουν τη στρατηγική των ομάδων τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Diinekis21 είπε

Ε ρεπό ήθελες να παίρνει; :D

Ξαναλέω πάντως οι Horner, Wolff, Binotto, Zack Brown κλπ δε βγάζουν τη στρατηγική των ομάδων τους.

Φερτε μου το κεφάλι του υπεύθυνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, eri77 είπε

Χαλάρωσε λίγο, πλάκα κάνουμε.. 

Χαλαρος ειμαι, πλακα κανω κι εγω, απλα ειναι πολυ ενδιαφερον πως ταιριαζουν οι αποψεις της ομαδας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Σε αυτό το σημείο να θυμίσω ότι ο Κρίστιαν πληρώνεται. Με λεφτά.

Α και που νόμιζα ότι πληρώνονταν σε μπύρες... λάθος μου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Μάκαρε έχω την εντύπωση ότι φαπ φαπ φαπ, δεν είναι ο ήχος της φάπας! 😅:D

Δάκρυσα να ξερεις 😂😂😂😂

Πάντως επιβεβαιώνω ότι πρόκειται για καρπαζιά, ξερεις τις καλές που μας έριχναν μετά το κούρεμα όταν είμασταν πιτσιρικάδες. Και έχει να φαει ακόμα πολλές τέτοιες ο Χαμ μέχρι το τελος την χρονιάς αν παραμείνει στον ίδιο ρυθμό ο Verstappen. Μήπως κάνει και δημόσια έκκληση να πάει στη Ferrari, να ταιριάζει τουλάχιστον το χρωμα της στολής με το χρωμα του σβέρκου του

ΦΑΠ ΦΑΠ ΦΑΠ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι GP κι αυτο! Το ειδα δυστυχως στα πεταχτα...
Οπλιζω:
1) ο κυριος Perez ηταν για "μαυρη σημαια", αν οχι απο τους κριτες, θα επρεπε απο την ομαδα του. Αρνητικος πρωταγωνιστης του αγωνα. Αντι να περιμενει λιγο και με τη χρηση του DRS να προσπαθησει να περασει Norris (ή εστω με Undercut), παει σαν κριαρι να κανει ενα πολυ ωραιο προσπερασμα. Ο Νορρις τον ειχε ακριβως διπλα του οποτε επρεπε να αφησει κενο σε πλατος, οσο ενα μονοθεσιο. ΑΦησε κενο αλλα οχι τοσο οσο θα επρεπε γι αυτο εφαγε (κατα τη γνωμη μου) δικαιως την ποινη. Ο ηθικος αυτουργος ομως ηταν ο Περεζ. Επρεπε να κανει υπομονη, δεν παλευει για πρωταθλημα, ο μονος του στοχος ειναι να κραταει πισω τον Χαμ.

2) στο πρωτο περιστατικο μεταξυ Περεζ και Σαρλ, ορθως εδωσαν ποινη σε Περεζ αφου ο Σαρλ ηταν μπροστα και τον ακουμπησε ΕΠΙΤΗΔΕΣ 2 φορες ο Περεζ.

3) στο δευτερο περιστατικο μεταξυ Περεζ και Σαρλ, ορθως εδωσαν παλι ποινη σε Περεζ αφου ειχε ακριβως διπλα τον Σαρλ και με την διορθωση που εκανε τον πεταξε παλι εξω. Απλα για μενα, εκει θα επρεπε να φαει μαυρη σημαια ο Περεζ απο τους κριτες.

Απο κει και περα, πολυ καλη αποδοση απο Ρασελ και Ναντο.
Ενα πολυ ωραιο GP με μαχες!
Κριμα για Κιμι, για αλλο ενα GP ηταν ανωτερος σε race του GIO, αλλα στο τελος νομιζω οτι αυτος εκανε τη βλακεια και οχι ο Σεμπ. Ανευ σημασιας βεβαια γιατι ηταν εκτος ποντων και οι 2.
Για μενα οδηγος του αγωνα φυσικα ο Νορρις. Εδωσε τις μαχες του και οδηγησε στο οριο.
Τελος, μου ειναι πολυ δυσκολο να πιστεψω οτι ριχνει ετσι ευκολα λευκη πετσετα η Μερσεντα και ο Σερ. 


 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος με τοσες ποινες που δινουν, θα αναγκασουν τους πιλοτους να προσπερνανε μονο στις ζωνες drs.

Μου αρεσει που θελουμε και μαχες ροδα με ροδα τρομαρα μας...Οι παλιοι θα γελανε στις τηλεορασεις τους και οι πιο παλιοι απο κει ψηλα.

Προσοχη δεν αναφερομαι στις χοντραδες. Αλλα γενικα στις μαχες.

Μαξ οχι triple crown. Αλλα grand slam

Pole,win,fastel lap, led every lap ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ASFE είπε

Στο τελος με τοσες ποινες που δινουν, θα αναγκασουν τους πιλοτους να προσπερνανε μονο στις ζωνες drs.

Μου αρεσει που θελουμε και μαχες ροδα με ροδα τρομαρα μας...Οι παλιοι θα γελανε στις τηλεορασεις τους και οι πιο παλιοι απο κει ψηλα.

Προσοχη δεν αναφερομαι στις χοντραδες. Αλλα γενικα στις μαχες.

Μαξ οχι triple crown. Αλλα grand slam

Pole,win,fastel lap, led every lap ;)

grand slam θα ηταν αν ειχε και ολα τα FP νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ghostrider είπε

grand slam θα ηταν αν ειχε και ολα τα FP νομιζω

Grand Slam είναι.

Αναφορά σε κείμενο

A Grand Slam is a feat achieved by a driver who wins a Grand Prix from pole position, leading every lap of the race, and setting the fastest lap of the race.

Τα FP δεν είναι competitive.

@ASFE Με πρόλαβες! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, eMike είπε

 

Τον πάω τον τύπο αλλά μόνο και μόνο το screenshot φτάνει για να καταλάβει ο οποιοσδήποτε ότι ο χώρος είναι μηδενικός και ότι ο Νόρις παρανόμησε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...